Mississippi, třicátá léta. Tři trestanci Everett Ulysses McGill (George Clooney), Pete (John Turturro) a Delmar (Tim Blake Nelson), vzájemně spoutáni, zdrhají z lapáku krajinou v naději na nalezení pokladu o výši 1 200 000 dolarů. Na cestě potkávají bluesmana Tommy Johnsona (Chris Thomas King), který se k nim připojí a společně u místního hudebního vydavatele nahrají písničku, která se stane přes noc hitem jihu. Jenomže získat poklad a ve zdraví přežít extempore s Ku-Klux-Klanem a nesmlouvavé policejní pronásledovatele nebude zrovna hračka... (oficiální text distributora)

Zofan

Skvělá komedie na motivy Homérovy Odyssey (mnohé paralely bývají velmi zábavné a vtipné, např. setkání se Sirénami nebo jednookým kyklopem ) okořeněné ještě lepší muzikou. ()

honza1

Množství nenáslině podávaných vtipů a přitom to neni tak docela komedie, výborný George Clooney a jedna velká reklama na pomádu, nádherná hudba a přitom jsem si nikdy nemyslel, že se mi tenhle styl bude líbit. Prostě film plný vtipu a absurdních situací. Bratři Coenové opět ukázali, že umí točit výborné filmy. Doporučuji. ()

EricNor

Napomádovanej frajer se šesti holkama, ukrytý poklad, ku klux klan, vodní víly, zločinný prodejce biblí, zrádný bratranec, největší bankovní lupič roku 1937. Dalo se z toho vytřískat mnohem víc, ale byl jsem spokojen. ()

Ant@nio

Když jsem se chystal na shlédnutí tohoto filmu, přečetl jsem si před tím pár recenzí, a očekál opravdu dobrý film. Po 20 minutách jsem si říkal: Tak kdy se už začne něco zajímavýho dít?. Po třičtvrtěhodině stále nic a nic nepřicházelo, u toho filmu jsem prostě neměl daleko k usnutí. Jako velký poutač určitě diváci brali Georga Clooneyho, nebýt jeho, tak si myslím že ten film je absolutně o ničem. Pro mě prostě: žádný děj, nuda ()

corax8

Miluju scénu u vody, kdy si hlavní hrdinové myslí, že Pete je žába. Prostě návod na to jak natočit hodně erotickou scénu, bez nahoty a ještě jí vtipně vipointovat. I když mi country music nic neříká, tak tenhle sountrack mám rád. 5 hvězd je hlavně za scénář. Hra s fanatzijí je parádní. Hlavní trojice zažívá uvěřitelně neuvěřitelné historky. ()

Pecca007

Podle mě asi nejslabší film Coenovců! Ději chybí nějaká ta hlubší zápletka. Dějově tedy film nudí, ale ten scénář! Jižanský slang třicátých let v USA je ve skoro každém dialogu a je to zatraceně "cool". Vůbec se nedivím té nominaci na Oskara. Soundtrack jen přidá filmu na kvalitě. Ústřední píseň „I Am a Man of Constant Sorrow“ mě naprosto dostala! K tomu ještě výborně komunikativní Clooney, sympaticky tupý Nelson a hodně dobří herci ve vedlejších rolích (Goodman, Badalucco). Sice to má děj o ničem, ale nakonec z toho bude přece jen lehký nadprůměr. 60 %. ()

MATO13a31

Takovej ten příjemnej způsob putovního humoru ve starších amerických kulisách. Clooney zvládá i humor a musím říct, že jsem se příjemně bavil. ()

jakub.kuba

Jeden ze zvláštních filmů, který je jako celek takový prapodivný, ale nelze ho dostat z hlavy. Ať už je to muž na začátku, který předpověděl velkou vodu a krávu na střeše, nebo písnička od Soggy Bottom Boys, nemá to chybu. I když se tam najdou pasáže, které jsou podivné, což je škoda, protože jinak by to byl film s plným počtem. ()

krisnguyen

Kouzelná skoro až pohádková atmoška mě pohltila a já si pobrukoval dřevní muziku, strachoval se o fešákovo háro a trnul při souboji s kyklopem, nechal se zlákat zpěvěm (no spíš tělěm) sirén a pojal podezření, že tady muselo zaprodat duši dáblu vícero lidí..tenhle film zraje s každým zkouknutím a vždycky je to pohoda.. ()

padlar

Příjemné překvapení jednoho pozdního večera. Sice mě připravilo o něco spánku, ale v tomto případě to považuji za čas rozumně investovaný. ()

stadoblec

Neskutečné, dokonalé, atmosferické ... je mi líto že mi tento film tak dlouho unikal. Dokonalý film plný situačních gagů, dějových zvratů a hudby. Hudba je právě to, co u mně při shlíženi filmu vyvolávalo jemné mrazení v zádech ... film s fantazií pro lidi s fantazií plný počet ()

JARDAHONDA

Já nevím....Bratříčku,kde jsi? má červené hodnocení....No asi nesdílím stejné sympatie k tomuto filmu,jako ostatní uživatelé..Čekal jsem o dost víc,,,Myslel jsem ,že když utečou tři vězni,že to bude napínavé,dobrodružné,ale ukázalo se,že to bylo slabé,jako 3x převařený Ruský čaj....Snad jen ze soucitu,že ve filmu hrál George Cloony,tak za 1* ()

RAPTTTOR

Je to film, který mohu doporučit všem. Žádné složité triky, žádné závratné kaskadérské kousky, žádné spekulativní záběry a přece, nebo právě proto, je to film, který mě velice příjemně bavil, film z dob elektrifikace USA, kdy byl silný Kukluksklan, zaprášené boty měl i guvernér a potkat na silnici koně nebo auto bylo tak padesát na padesát. Tři vězni vezmou roha, aby našli poklad, ale vše je nakonec jaksi jinak. To ovšem není důležité, tedy je důležité to, co potká hlavní hrdiny cestou za „pokladem“. Určitě jde alespoň z mého pohledu o herecký koncert a to nejen ze strany hlavních hrdinů. A taky je tento film důkazem, že ať se snažíme sebevíc(mi pánové) tak nám to ženský vždycky nějak pokazí…. :-))))))))) ()

Clooney natočí scénář od Coenů

Clooney natočí scénář od Coenů

26.10.2015

Clooney & Coen Brothers

Clooney & Coen Brothers

25.11.2005

Herec George Clooney už má za sebou dvě úspěšné práce se scénáristicko režijně producentským duem Ethanem a Joelem Coenovými, kterými byli filmy Bratříčku, kde jsi? a Nesnesitelná krutost. Nyní se… (více)