Mississippi, třicátá léta. Tři trestanci Everett Ulysses McGill (George Clooney), Pete (John Turturro) a Delmar (Tim Blake Nelson), vzájemně spoutáni, zdrhají z lapáku krajinou v naději na nalezení pokladu o výši 1 200 000 dolarů. Na cestě potkávají bluesmana Tommy Johnsona (Chris Thomas King), který se k nim připojí a společně u místního hudebního vydavatele nahrají písničku, která se stane přes noc hitem jihu. Jenomže získat poklad a ve zdraví přežít extempore s Ku-Klux-Klanem a nesmlouvavé policejní pronásledovatele nebude zrovna hračka... (oficiální text distributora)

holyvac

Stejně jako vše ostatní i humor bratrů Coenů je něčím zvláštní, mě ovšem hraje do noty. Dokonalý film se skvělými písněmi, dokonce ani Clooney mi nelezl na nervy :). ()

Iroquois

Měl jsem co dělat, abych tuto "kultovku" dokoukal. Vtipné to není, možná se občas člověk trochu pousměje, ale to je dost málo. Dobrodružné to možná je, ale totálně jalově. Zdánlivě se tam stane spousta věcí, ale žádná absolutně nezaujme. S žádnou z postav se člověk neztotožní, jejich bizarnost jde ruku v ruce s jejich nudností. Nemá to žádnou myšlenku. Vím jistě, že to je jednem z filmů, na který se dvakrát nepodívám. Sbohem kultovní nudo. ()

panbubo

Každého určitě na první pohled upoutá skvělá práce s kamerou, barvami a filtry. To bezesporu ano, ale o to je potom větší zděšení nad dějem. Komedie bez humoru. Hlubokomyslné drama bez inteligence. Slátanina, která nebere konce. Zůstává jen hvězdička za kameru. ()

FAxPR

skvěle situovaný film. luxusní atmosféra a herecké výkony! dobová humorná hudba vše dokresluje. golfista a spol asi něco nepochopili.. ()

harmonikar

Podarená trojica-napomádovaný mudrlant Everett(George Clooney),prihlúply Delmar(Tim Blake Nelson) a natvrdlý Pete(John Turturro) na úteku z väzenia.Cestou za pokladom v hodnote1,2 milióna dolárov stretávajú rôznych podivných ľudí a zažívajú podivuhodné dobrodružstvá.Milujem filmy odohrávajúce sa v južanských štátoch USA so všetkým čo k tomu neodmysliteľne patrí:južanský burani,južanská muzička,Ku-Klux-Klan,tabakové polia,tradícia používania rôznych strelných zbraní.T-Bone Burnett zostavil k filmu skvelý soundtrack,ktorý získal v roku 2002 cenu Grammy ako Album roku a v USA sa ho predalo 7,7 milióna kópií.Podarení sú aj herci vo vedľajších úlohách,napr.Charles Durning ako Taťulda,John Goodman ako jednooký podvodník a Holly Hunter ako Everettova manželka. ()

marien1039

Super hudba, ve všem ostatním film moc nedává smysl, ale když si ten černoch vezme do rukou kytaru, tak je slyšet, jak ten nástroj pláče, zatímco vydává ty úchvatné tóny :-) rozhodně jsou mnohem a mnohem horší filmy, které mají vyšší hodnocení než toto a dávají menší smysl než toto. ()

Rotsby

Jedna hvezda za song od Kluku od sysli reky. Jinak naprosto nepochopitelnej, zbytecnej film, kterej nestoji ani za zhlidnuti. ()

adako

Coenovcov mám fakt rád, ale tento ich kúsok ma skrátka minul. Zo začiatku príliš rozvláčne, nič sa tam nedialo, jemne nablblá hlavná trojka tiež nejak výrazne nezaujala, všetky tie obrazové filtre na mňa pôsobili až príliš prehnane, a korunu tomu nasadila tá neskutočne otravná všadeprítomná country hudba. Ku koncu sa to jemne rozbehlo ale ani zďaleka to nestačilo. ()

Jincom

Vtipné, výborné herecké obsazení, slušná hudební čísla. Na to, že se jedná o film prakticky o třech hercích, který je navíc i dějově velmi skromný, je to docela slušná podívaná, pokud člověku sedí daný styl humoru a hudební žánr. ()

P@\/EL

Tyhle filmy na pomezí dramatu a komedie, kde jsou obě dvě složky tak akorát vyvážené, mám rád. Film totiž nabídně plno vynikajích humorných situací a taky dosti zajímavý a poutavě vypravěný příběh. Herecké výkony jsou rovněž na vysoké úrovni a ani jindy otravný Clooney mi zde nevadí. Plusové body přidávám taky za výbornou pasáž s Ku-Klux-Klanem. ()

JeyeK

Film s naprosto úžasně dotaženou atmosférou, od hudby přes kulisy i herecké výkony. Nic hlubšího ve mě sice nezanechal, ale dívalo se na něj moc příjemně. 60 % ()

mircxxx

Teda na to, že jsou to bratři Coenové, tak já vám nevím.... Pozitivum je Clooneyho herectví (nakonec i Turturrovo), standardně skvělá Deakinsova kamera, ale jinak mi tahle směsice vidláctví, neustálého zpívání na pozadí a absurdních scén vůbec nesedla. ()

La 3na

Při filmu jsem se skvěle bavil. Herecké obsazení skupinky uprchlíků a perfektní v čele s Georgem Clooneym. Jednu hvězdičku navrch za úžasně hluboký baryton jednoho z černochů během scény věšení a super hitovku z rádia! ()

Mezerník

Na Glooneyho se dá chvíli koukat, na režijní hrátky s formou a retro-styl také - ale déle než hodinu? Místy dost nuda. ()

Clooney natočí scénář od Coenů

Clooney natočí scénář od Coenů

26.10.2015

Clooney & Coen Brothers

Clooney & Coen Brothers

25.11.2005

Herec George Clooney už má za sebou dvě úspěšné práce se scénáristicko režijně producentským duem Ethanem a Joelem Coenovými, kterými byli filmy Bratříčku, kde jsi? a Nesnesitelná krutost. Nyní se… (více)