Andrew - člen naší rodiny

Andrew, člen našej rodiny

Muž tisícročia

Sci-Fi / Drama / Romantický / Rodinný

USA / Německo, 1999, 132 min

Mám rád sci-fi, ale sledovat tohle bylo skoro jako za trest. Příběh jako pro děti (schválně bych si přečetl Silverbergův originál), hrozná délka a usměvavý Robin Williams. Neříkám, že to bylo hrozné, to rozhodně ne (od Columbuse se dětinskost dala čekat), jen bych bral, kdyby byla zápletka podána více neodlehčeněji a kdyby bylo na konci více důvodů k přemýšlení, což ke sci-fi patří.(17.4.2009)

Na Columbuse celkem dobré. Škoda té tradiční přeslazenosti.(1.4.2003)

Oscar 1 nominace: Masky(21.3.2004)

Trošku až moc "sladká" sci-fi s pěknými momenty a maskami. Upřímně, čekala jsem od tohodle filmu trochu víc. Spielbergova A.I. s podobným námětem a morálním problémem je rozhodně lepším dílem.(9.3.2003)

Souhlas se Smilefacem - jestli v podobném stylu natočí "Já, Robot", pak opravdu bude Isaacu Asimovovi, skutečnému géniovi robotiky a sci-fi vůbec, věčná sláva. Už se nemůžu dočkat, až si přečtu Pozitronic Mana...Výtvarná stylizace (včetně efektů, samozřejmě) mě opravdu vzala, stejně jako romantické části příběhu, které mně osobně nějak přeslazené nepřišly. A jaká jiná může být hudba Jamese Hornera, než nádherná?(31.8.2003)

Taková trochu romantická rodinná sci-fi, občas poněkud přeslazená, ale celkově je to příjemná podívaná s výbornými maskami robotů. Hlavně ta tančící a zpívající robotka je dobrá.(23.7.2002)

Dobrý Robin Williams a Oliver Platt. Film je trochu moc uměle prodlužován a šlo by ho jistě o dost zkrátit a vyznění by bylo možná více zajímavé.(11.8.2005)

Rozpočet $100miliónovTržby USA $58,223,861Tržby Celosvetovo $87,423,861/70%/(30.6.2005)

Clekem dobrá romance, ale za ty prachy, co stála, bych čekal něco mnohem lepšího.(21.9.2002)

rozpočet : $100 million tžby celosvetovo : $87,423,861(16.12.2006)

Nádherný film, který na mě udělal velký dojem ! Nechápu nízke hodnocení. Člověk by se měl nad tímto filmem více zamyslet, pak by možná viděl i něco jiného, než jenom, jak nektěří říkají, to "klišé" a "sentimentalitu" !!!!(19.1.2009)

• Oskar

Jeden z nejhorších amerických rodinných filmů. Jestli v sobě máte aspoň trochu zdravého cynismu, tak tenhle film si rozhodně NECHTE ujít a radši civte do zdi. Pobavíte se stokrát víc. 20%(20.2.2003)

Průměrné sci-fi drama, které rozhodně neurazí, ale na druhou stranu ani ničím nepřekvapí.(15.10.2007)

Na to, aby byl důstojnou Asimovovou adaptací, je film příliš americky rodinně cukrkandlový. Přimhuřuji nad tím zrak díky tradičně výbornému Robinu Williamsovi.(5.7.2007)

• Kordus

Uslzené spotvoření jedné z mých nejoblíbenějších povídek. Ty dvě hvězdy jsou za mé dva oblíbené herce a za těch pár fragmentů, co zde z Asimova zůstalo...(18.10.2004)

průměrný rodinný film, který neurazí, ale ani moc nepobaví. Robin williams je sice dobrý, ale jelikož se ve filmu objeví až někdy v polovině, tak ta první půlka trošku nudí a je taková mdlá, ale po příchodu williamse se to zlepší a pak už se to s přibívajícím časem jenom zlepšuje, ale na čtyři hvězdičky to bylo moc dlouhý a mělo to dost nudnou první polovinu.(5.3.2005)

Kdyby tuhle látku nedostal Columbus, mohlo to být vážně něco! Vše ostatní, kdyby bylo úplně stejné, jen kdyby holt to nedostal ten nenápaditý všeuměl, co jakýkoliv námět přemění v stejně bezkrevnou podívanou.(9.12.2009)

Příjemný film na motivy povídky Isaaca Asimova. Jen mám trochu problém se zařazením snímku, je to sci-fi? Z části určitě ano, je to drama? Také trošku, je to romantická komedie? Komedie jen chvilkama, romantiky tady také moc není, je to snad rodinný film? I to je možné. Opravdu nevím kam film zařadit, jak už se tady někdo pokouší zavést žánr Tarantinovka, co takhle Columbusovka?(9.1.2006)

• Ainy

Nemůžu si pomoct, ale Robin je mi vážně nesympatický. Nemyslím tím, že by byl aspirant na nejšerednějšího herce planety a přilehlého vesmíru to nee, detailní záběr na jeho krásné oči mě vždycky rozněžní, ale vadí mi ty jeho role ve filmech. Kompletně všechny ty až příliš dramaticky nudné slaďárny. Stále stejný, unylý výraz v obličeji, neustále utrápený nad životem, doplněné uvzdychaným hudebním doprovodem ... tydlencty typické, americké filmy, u kterých si plačky přijdou na své fakt, fakt nemusím.(4.9.2018)

• berg.12

Ideální sci-fi pro moji babičku.(16.9.2005)

• Rogue

Možná jsem jen neměla den na přeslazené romantické filmy, možná mě jen naštvalo prznění Asimovovy skvělé knihy. Možná mi jen vadil přitroublý výraz Robinna Williamse, nebo jsem prostě jen čekala něco víc. Každopádně mě tenhle film hodně zklamal, a to i přez to, že jsem počítala s tím, že to Columbus zvorá.(6.10.2003)

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15