Harry Potter a Tajemná komnata

• USA Harry Potter and the Chamber of Secrets (více)

Malý čaroděj Harry Potter je nucen trávit prázdniny u zlých příbuzných. Pomůže mu kamarád Ron, který ho přiletí v otcově létajícím autě zachránit. Máma jim sice vynadá, ale je ráda, že je Harry s nimi. Když mají později odjet do školy, nepodaří se jim projít zdí na nástupiště 9 3/4 , odkud odjíždí vlak do Bradavic. Vezmou tedy létající auto pana Weasleye a poněkud tvrdě nouzově přistanou ve větvích Vrby mlátičky. Ron na to doplatí zlomenou hůlkou. V Bradavicích se na stěně objeví rudý nápis, který hlásá, že Tajemná komnata je znovu otevřena a nepřátelé dědice by se měli bát. Kdysi se jeden ze čtveřice zakladatelů školy, čaroděj Salazar Zmijozel, nepohodl s ostatními a odešel. Ještě předtím vybudoval tajemnou komnatu, kterou prý otevře jeho dědic a vypustí zlo, jež zahubí všechny nečistokrevné kouzelníky. Při souboji s Dracem se při hodině obrany proti černé magii ukáže, že Harry rozumí hadí řeči, a ostatní ho začnou podezřívat, že právě on by mohl být Zmijozelovým potomkem, který otevřel tajemnou komnatu. Harry najde kouzelný deník Toma Raddlea, který ho zavede padesát let do minulosti, kdy byla komnata otevřena poprvé. Tehdy byl podezřelý Hagrid. Staré podezření se vynoří i tentokrát a Hagrid skončí ve vězení v Azkabanu... (TV Nova)

HarlanWade

Patřím mezi Potterovské fanoušky, čtu ho díl po dílu a jsem opět velice spokojen. Dějově o dost stručnější než kniha i tak ale dost dlouhý (ale naštěstí i přes dlouhou stopáž rozhodně ne nudný) díl, prakticky ve všech ohledech zhruba o 10% lepší, než první. Velmi dobré triky, slušné i co se týče herecké stránky, ale bohužel stále jen tak z poloviny dotažená atmosféta... a bojím se, bojím, že ten knižní originál se adaptací překonat nedá. ()

Mykhaluu

Hrdinně jsem vydržel až do... uaaa... Pak už mi bylo v křesílku dobře... se svými režijně zvládnutějšími sny! :) ()

inmax

Po slušné jedničce kvalitativní pokles. Nejslabší díl série, naštěstí další filmy jsou už jen lepší a lepší. ()

Jaromír

Příběh byl více než obstojný. Druhé pokračování Harryho Pottera má rozhodně co nabídnout a v některých momentech se člověk i zasměje, profesor Gilderoy Lockhard je prostě dokonalý :). Lucius Malfoy je taky správný záporák, hraje toho rasistu opravdu drsně. Fajn film, či spíš pohádka ;) . A navíc ty krvavé nápisy na zdech :) ... ()

yaqwsx

Stejně jako předchozí díl je i tento díl perfektní filmová práce, které však chybí nějaký vyjímečný prvek, či snad tajná přísada "láska ke svému dílu" ()

Ivuska91

HP a tajomná komnata sa vydaril, dokonca myslím že viac ako kameň mudrcov. Je tam viac tajomna čo ja vo fantastických filmoch obľubujem.. Tie pavúky v zakázanom lese, tak to by som ozaj nechcela byť v ich koži :)... Rupert Grint zahral vynikajúco, vždy keď som sa na neho pozrela smiala som sa.. "Harry, môj prútik, pozri na môj prútik"... A škriatok Dobby-krásne stvorenie. A ešte Jason Isaacs. Veľmi sa mi na rolu Luciusa hodí. Skvelý výber. ()

Arcipes

Hlavně... strašně... dlouhé. Columbus se "Americe kvality" vyhnul obloukem, s citem pro dynamiku vyprávění je to zlé a s prácí s herci ještě horší. To, co byl problém v Kameni, se tady opakuje a mocní na n-tou. 2/5 ()

Aiwn

První díl série se mi velmi líbil, ale u tohohle jsem byl opravdu nadšen. Je natočený ve stejném stylu, ale navíc tu přibyla tajemnost a nebezpečnost. Hodně jsem se v mladším věku bál při scénkách s krvavými nápisy a šepoty. Chris Columbus tetnto příběh natočil opravdu velmi dobře, proto mě trochu mrzí, že další díly nenatáčel. Herecké obsazení je stejné, prostředí a způsob natáčení také. Přesunutí knihy na plátno se zdařilo a připadá mi, že lépe než v jedničce. John Williams se skutečně vyřádil a mám pocit, že tento soundtrack je jeden z jeho nejlepších. Obecně tento díl patří k mým nejoblíbenějším a zásluhu na tom má i profesor Lockhart. ()

Havala

S přibývajícími díly je jasně vidět, že tuto serii chtělí filmaři dotáhnout do zdárného konce a toto se jim daří. Opět po všech stránkách povedený a konzistentní film. Postupně přibývá akce a "temnoty". ()

Syna.1990

Tajemná komnata je dle mého názoru asi nejlepší díl této série. Z fantasy pohádky se stalo náhle něco mnohem lepšího .. Pavouci, hadi a další super scény! Vše je napínavější, zajímavější a zábavnější než v prvním díle a proto dávám 85%. ()

sniperjozef

Pro mě asi nejslabší z dílů. I když oproti prvnímu dílu je zde už zlehka cítit mystika, temnota,... I přes to všechno na mě tenhle díl působí jako největší nuda. Možným problémem je, že hodnotím až po zhlédnutí celé série HP. Teď už ale nemůžu dát vyšší hodnocení než 3* ()

helrohir

Podstatne temnejšie a aj lepšie než prvý diel. Na to, že je to film pre deti sú niektoré scény fakt trošku moc. Čo sa týka hercov, až na Kennetha Branagha tu nie je žiaden, ktorý by na seba výraznejšie strhával pozornosť, možno ešte Jason Isaacs, ale ten dostal len málo priestoru. Vynikajúce boli aj vizuálne efekty, najmä stvárnenie baziliska bolo v podstate dokonalé. Suma sumárum - nebyť slabšej, príliš rutinérskej réžie, mohlo ísť o jednu z najlepších potteroviek, ale ináč som celkom spokojný. ()

anyonecek

2. díl s obrovským hadem baziliškem a s velice slušnou hororovou atmosférou. Harry nám přiostřil, ale pořád je to krásná dětská podívaná a veliké dobdrodružství. Efekty opět velice dobré, pro mě bezchybné. A příběh se krásně tvořil i se závěrečným rozuzlením a pořádnou bitvou mezi Harrym a baziliškem. ()

kubilov

Druhý díl a platí to samé jako u prvního dílu, až na poslední scény vlastně nuda a stále určené především pro děti. ()

Wooke

Harryho dabing mi to celé skazil, lebo jeho drsné reči v podaní bohviekoho, kto to je mi je jedno, ale proste sa mi tam vôbec nehodil. Som síce veľký fanúšik HP, veď som na tom vyrasral, ale dvojka mi prišla ešte stále málo tajomná, no stále skvelá. ()

MatyTM

Tak jsem se po dlouhé době kouknul na Harryho a dnes jsem se donutil to okomentovat. Tak tedy je nutné říci, že je skvělý pocit vidět tak mladého Herryho, Rona a Hermionu. Je to taky takový více dětštější styl oproti Relikvii a těm novějším dílům, kterým už rozumí opravdu jen fanda, nikoli příležitostný divák a už vůbec né malé dítě, které znich má naprosté prd. Je to takové to seznámení s něčím novým, s kouzelnickým světem, nebo třeba s potrhlým učitelem obrany proti černé magii, už ani nevím jak se ten mamlas jmenoval. No jo první díly jsou vždy fajn... ()

Marvel urval další rekord

Marvel urval další rekord

23.10.2015

7 let, 12 filmů... 9 miliard dolarů. Marvelácký filmový vesmír je zjevením, které se momentálně snaží zkopírovat celý Hollywood. Každý chce mít svoji provázanou značku nehledě na to, jak velký to… (více)