Harry Potter a vězeň z Azkabanu

• Velká Británie Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (více)

Třetí školní rok nezačíná pro Harryho nejlépe. Nejprve poruší zákaz kouzlení mimo školu, když se nechá vyprovokovat urážkami strýcovy sestry Marge na adresu svých rodičů. Když pak odejde od Dursleyových a záchranným autobusem se dopraví do hostince Děravý kotel, setká se sice s Hermionou a Ronem, také se však dozví, že z azkabanského vězení uprchl nebezpečný Sirius Black a že to má něco společného s ním. Co, to mu však nikdo nechce říci. Nakonec se málem stane obětí azkabanských strážců mozkomorů, kteří prohledávají bradavický vlak. Zachrání ho muž podřimující v kupé, který se představí jako profesor Lupin. Jak se ukáže, je novým učitelem obrany proti černé magii. Další změnou je jmenování Hagrida učitelem péče o kouzelné tvory. Školní rok probíhá v napjaté atmosféře, protože kolem školy krouží mozkomoři, kteří ji mají chránit a pátrat po Blackovi. Po značných komplikacích Harry zjistí, že Black byl přítelem jeho rodičů a je jeho kmotr, údajně to však byl on, kdo jeho rodiče vydal Voldemortovi a zabil kouzelníka Petera Petigrewa, který se je pokusil chránit. Situace se dramaticky vyhrotí, když se velký černý pes zmocní Rona a odvleče ho tajnou chodbou do Chroptící chýše. Když se však Harrymu a Herminoně podaří proniknout za nimi, čeká je nejedno šokující překvapení. (TV Nova)

Feacher

Opravdu možná nejlepší díl, dokonale promyšlený, skvěle natočený. Skvělé, legendární, kultovní, nezapomenutelné! ()

Bohdy67

Zatim asi nejlepsi dil, ale porad nic pro co by me bavilo tenhle zanr potazmo celou Potterovskou sagu sledovat s nadsenim.... 79% ()

Colomba666

Za mne asi nejlepší díl z celé heptalogie, resp. oktalogie, pokud se bavíme o filmovém zpracování. Již nejde o pohádku, ale regulérní celovečerní film, na který se jsem schopna podívat klidně každý měsíc, což se o prvních dvou dílech, bohužel, říci nedá. Atmosféra, v porovnání s předešlými díly, značně potemněla, a mladší divák se, konečně, může chvílemi i bát. ()

Rebel24

Tretí film sa odvážim nazvať prelomovým v celej sérii. Prisoner of Azkaban prevzal Alfonso Cuaron a jeho prevedenie je v kazdom aspekte lepsie ako predchodcovia, až to vyzerá ze doteraz sa len skúšalo aké možnosti ma mágia a svet okolo Harryho Pottera a až teraz naplno objavujeme fantasy magiu, jej úžasnú aj strašidelnu stranku (dementori sú famozni). Lupin je trefa, už v knihe šlo o moju obľúbenú postavu a jeho mentoring s Patronusom je v scénach dychberuci a zároveň citlivý. Apropo Patronus sa zaradil medzi top spells of this magic world, záver vzdy vytvára zimomriavky. Osobitne si pochvalu ako inak zaslúži majsterko John Williams, jeho song Window to the past vo flautovom podaní je neskutočne emotívny a funguje vo filme ako aj samotne (podobne aj zvyšok soundtracku). Veru, darebáctvo sa naozaj podarilo. 💯% ()

OndraV

10/10. || Nejlepší Harry Potter! Velmi se mi líbí přerod z dětského fantasy vyprávění do dospělejší podoby knih J.K. Rowling. I když si stojím za tím, že Harry Potter není moc kvalitní literatura ( má ale také mnoho kladů), tak o tomto filmu si to rozhodně nemyslím. Ukázková režie Alfonso Cuaróna a perfektně obsazený Gary Oldman jako Sirius Black. Přelet Hipogryfa nad bradavickým jezerem je pak má nejoblíbenější scéna. || ()

B. Haf

Jsem ráda, že jsem dala předchozím zpracováním ,jen' čtyři hvězdičky a je mi líto, že Vězni z Azkabanu nemůžu dát šest. ()

Alexis

Alfonso Cuarón je to nejlepší, co celou sérii o Harrym mohlo potkat. Jeho invence nahradila fádní soustružnictví Chrise Columbuse, který se dogmaticky držel J.K.Rowling, ale ze sebe nepřidal vůbec nic. Předchozí díly tak byli jen ilustrací, která se ovšem knižní předloze nevyrovnala a jako film byla zoufale nudná. Vypuštění některých dějových linií mi nijak nevadilo, škoda jen, že Cuarón postupně ubral ze strašidelnosti (první setkání s mozkomorem je opravdu působivé naopak závěrečný střet už tolik ne) ()

FireFox

Jsem opravdu nadšený fanda Harryho Pottera - v kinžní podobě. A to z dob, kdy tu i onde po něm neštěk ani pes! Je zajímavé, že filmy jdou kvalitou přesně ve stopách knih. čímž se potvrzuje že předloha je alfou omegou. A tak jako z prvních třech knih se mi nejvíce líbila třetí, je i filmová trojka zatím nejlepší. ()

Naty94

Můj nejoblíbenější a podle mě také nejpropracovanější, nejdetailnější a nejpřesnější (drží se předlohy) díl Harryho Pottera. No dobře s tou přesností to zas až tak pravda není ale tak.. :-D. Lepší herce Cuarón snad ani vybrat nemohl! Gary Oldman perfektně sedí na roli Siriuse Blacka. a Emma Thompson je zase výborná herečka, která dokáže zvládnout tak těžkou roli, jako je pr. Trelawneyová. Doufám, že jednohlasnost fanoušků "Potter-filmů" přesvědčí Warner Bros. o tom, že je Alfonso Cuarón ten správný režisér pro Harryho Pottera. ()

Benilta

Krása, jsem opravdu šťastná, že z knihy Harry Potter a vězeň z Azkabanu se natočil tak nádherný film, jehož atmosféra mě po celou dobu neuvěřitelně fascinuje. Dovoluji si tvrdit, že tohle je první film, který se dokázal vyrovnat opravdu (musím se opakovat) výbroně zpracované knize. Alespoň z těch případů, co jsem zažila. Alfonso Cuarón natočil skvělý film, ze kterého absolutně zmizela Columbusova rutinnost a přibyla temnost a pochmurná atmosféra celé knihy. Musím poděkovat, Harry Potter ve filmu stejně dokonale jako v knížce, děkuji Alfonso, děkuji :). Je mi jen líto, že i čtvrtý díl Ohnivý pohár nenatočil stejný režisér, který příběhu porozuměl a do filmu jej přenesl velice inteligentním způsobem, jakým jsem vůbec nečekala. ()

marocco

Tretí diel je konečne menej detský a stáva sa trochu napínavejším a temnejším. Takže Chris Columbus musel zákonite dostať padáka a bolo treba povolať niekoho súcejšieho na takú prácu. Prišiel Alfonso Cuarón a ja nemôžem inak ako dať 5*. Taktiež tlieskam za casting, postavy Siriusa Blacka aj Remusa Blacka sú pre tento príbeh dosť dôležité a boli obsadené výborne. Výprava fantastická, hudba výborna a záver excelentný. ()

Dorren

Konečně. Okamžitě jsem si oblíbila Garyho Oldmana coby Siriuse Blacka. Skutečně se povedlo, změna režie je znát. Dětští představitelé začínají umět hrát :) Velmi dobré zpracování. ()

qwxyz

A opět zlepšení. Díky Alfonsi Cuaróne. Mrzí mě, že v Harrym už pokračovat nebude a nenatočí některý z dalších dílů, které by mohly dále gradovat. Tento díl je po natočení prvních 6 dílů tím z nejlepších a doufám, že se mu některý ze zbývajících dokáže alespoň vyrovnat, jinak to bude už jen nuda. 80% ()

Zemřel herec Michael Gambon

Zemřel herec Michael Gambon

28.09.2023

Fantastická zvířata od Alfonsa Cuaróna?

Fantastická zvířata od Alfonsa Cuaróna?

19.05.2014

Filmy s Harrym Potterem vydělaly v kinech 7,7 miliardy dolarů. Případné další díly jsou zatím v nedohlednu, u Warner Bros. ale vymysleli, jak se do kouzelnického světa vrátit jinak. 18. listopadu… (více)

Abrams: SW VII, robopoldové a magie s Cuarónem?

Abrams: SW VII, robopoldové a magie s Cuarónem?

29.01.2013

J.J. Abrams se oficiálně stal nejvytíženějším filmovým a televizním tvůrcem na planetě. Především: studio Disney oficiálně potvrdilo, že DžejDžej opravdu podepsal smlouvu na režii Star Wars: Epizody… (více)

Oscaroví tvůrci míří do Prahy

Oscaroví tvůrci míří do Prahy