Hříšný tanec

Ukázka z filmu

Frances Housemanová, přezdívaná Baby, tráví s rodiči léto v hotelu pro movitější hosty. Tady se dosud poslušná dcera seznámí nejen s divokým rytmem tance, který je konzervativními hosty považován za hříšný, ale také s tanečním instruktorem Johnnym Castlem. A když Johnnyho taneční partnerka Penny zjistí, že je v jiném stavu, a nemůže se zúčastnit vystoupení v sousedním hotelu, souhlasí Johnny, že místo ní zatančí s Baby. Začnou intenzivně trénovat a společné hodiny tance je natolik sblíží, že jejich vztah přeroste v lásku. Opravdovost citů však musí projít řadou těžkých zkoušek nejen na parketu, ale především v ovzduší konzervativní morálky, která jejich vztahu nepřeje. (TV Nova)

papadoce

Mohol by som tu prudiť a hecovať ako to bola zasoplená nezmyselná pičovina, ale nebudem. A nie, nebude to z úcty ku všetkým ženám, ktoré to ča sa dialo medzi Džonym a Bejby považujú za vrchol romantiky a Džonyho za sex symbol a zrejme by ma ukameňovali. Že mami ? Bude to tak trochu preto, že to malo myšlienku, mnoho myšlienok, ktoré stoja za úvahu. Trochu dobrú hudbu, ktorá baví tridsať rokov. Ale hlavne, hlavne to malo Jennifer Grey, herečku jednej role, ktorá mala tak krásne nohy, že v poslednej scéne som videl iba tie. Mala postavu ako z katalógu dokonalosti, vlasy v ktorých sa chcete stratiť a voňať ich, a chôdzu tak rozkošnú, že jeden by ju oprel pri každej príležitosti. A nech už príležitostný letný prostitút z rezortu pre rodiny na dôchodku Džony robil čo mohol, tak ani do konca filmu ju tancovať proste nenaučil. Teda nie na parkete. Ale to je jedno, pretože Jennifer to vedieť nemusí. Ani v tanečnom filme. Ona je proste sexi. Veľmi. A za to sú hviezdy. Veľmi. ()

Mkartaylas56

I když jsem Hříšnému tanci přicházel na chuť dost dlouho (přeci jen ani trochu nespadám do cílové skupiny), ale nakonec mohu říct, že jde o celkem svižnou jednohubku plnou hudby a tance, na který se hezky dívá a i přes mé značné nesympatie k hlavním postavám jsem si jej v klidu užil a jako film, na který se bez přemýšlení kouknete během léta, funguje dobře. 70% ()

Ex_Machina

Nie je nič, čo by som nezvládol 2 x lepšie ako Patrick Swayze. Ok, trochu kecám. Ale už vážne. „ Bejby nebude sedieť v kúte.“ Veru nebude a vy tiež nie, pretože táto roztancovaná romantika vám to nedovolí. Film s hudbou, ktorá nenechá chladného nikoho. Hlavne ženy nie. Dokonca aj moje boky sa na gauči začnú vždy mimovoľne vlnieť v rytme salsy a mamby a neviem to zastaviť. Príbeh o malom škaredom káčatku a namachrovanom playboyovi vlastniacom neprehliadnuteľný Chervrolet BelAir z roku 1957. Patrick Swayze v jeho najslávnejšej roli. 11 z 10 žien si tu pri pohľade na neho plným právom podvedome hryzie do spodnej pery. Tú zdvíhačku v jazere pri západe slnka by som si inak tiež rád strihol. Baby hláste sa. ()

BrunoA

Až do chvíle, než jsem si tady přečetl komentáře, tak jsem myslel, že to je film jenom pro holky, ale koukám, že se líbil i klukům ;o). Taky jsem zažil tu dobu, kdy byl tenhle film kultem, ale nelíbil se mi ani tehdy a myslím, že dnes by v mnohem tvrdší konkurenci úplně propadl. Nenašel jsem tam prostě nic zajímavého. ()

maeb

Co si to nepřiznat? Ulítávali jsme na tom všichni. Dnes je to jen dobrý nenáročný film s výbornou muzikou. ()

valkil

Ale jo, trojku tomu dám, i když je to takovej slaďáček. Nicméně neurazí, ani se při něm necítím trapně, takže budiž. Bejby, do tance! :)) ()

esetnofret

Sladké až z toho trnou zuby a pod televizí se rozlévá louže sirupu. Ale v žánru romantických filmů je to pro mě jasná špička. Vše tak příjemně, hezky klape, na tanečky Johnnyho a Baby se hezky kouká, dnes už klasické písničky. Záverečná taneční scéna a hláška "Baby nebude sedět v koutě" u mě dokáže i po x-tém shlídnutí vykouzlit štastné povzdechnutí ()

Ayssan

Spolu s Top Gun vrchol zrůdnosti kinematografie 80. let. 1 hvězda - za to, abych neurazil spolužačky ze základky ()

JK77

ci to bolo sldke ci to bolo z prihluplymi dialogmi, kazdy nato pozeral. Dokonca boli nato rady do kina!!! Je to proste dirty Dancing ()

stando5

Prvy tanečný film,ktorý som videl a stále,najlepší.Je v ňom krásna hudba,výborne tanečne výkony Patricka Swayzeho,Jennifer Grey a samozrejme,krásny romanticky príbeh, ktorý k tomu patrí ()

selekce

Kdysi jsem ne nechala ukecat a šla na tenhle film s holkama do kina. Já poprvé, oni aspoň podesáté. Asi jako jediná jsem tam usnula, protože tohle je prostě mimo mojí mísu. Hudba, kterou nemusím, romantika v bledě modrém. Dvě hvězdy dávám za způsob, jakým rejža a spol. dokázali zblbnout lidi... ()

Cortyx

Velice hezké hudební zpracovní (i píseň samotného Patricka Swayze je povedená) příběh je pravda místama trochu "slaďákový" ale zbytek je pro mě super film až bych chtěl někdy 60. léta zažít .. ()

ab.dul

Tak tohle je klasika, která se neokouká...Vždy, když běží v televizi, tak sleduji. Taneční figury mi jsou inspirací :-D. Kdo mě zná, ví..:-D ()

Guinivieve

Nemůžu dát nic jiného. Ještě jsem nezapomněla, jak jsem v pubertě stála fronty na lístky a kolikrát se na mě ani nedostalo. Jak jsem sháněla písničky a s kamarádkama se učila mambo. Tohle je prostě kousek mého života:-). A dodnes jej považuji za jeden z nejlepších tanečních filmů. ()

Nový Hříšný tanec na obzoru?

Nový Hříšný tanec na obzoru?

15.07.2020

Herečka Jennifer Grey se upsala novému – zatím nespecifikovanému – tanečnímu muzikálu pro studio Lionsgate. Detaily se zjevně zatím tají, podle mnohých spekulací by se však mohlo jednat o jakési… (více)

Za zvuků hudby... předěláváme

Za zvuků hudby... předěláváme