Jimmy Livingstone by se od svých vrstevníků asi příliš nelišil, nebýt té bubliny. Příroda si s ním zahrála a on zcela postrádá vrozenou imunitu. Chce-li žít, musí se zdržovat v absolutně čistém a sterilním prostředí. To mu dokáže zajistit pouze neprodyšná umělohmotná bublina. Jimmy je spokojený, prožívá podobná dobrodružství jako jeho kamarádi ... jen v obýváku v bublině. Když ale dojde na lásku a Jimmy se zakouká do půvabné Chloe ze sousedství, která se má brzy vdávat, nezbývá mu, než sestrojit bublinu, v níž se bude moci pohybovat i venku. Čeká ho totiž dlouhá cesta. Svatba, kterou chce překazit, se koná na místě vzdáleném téměř tři tisíce kilometrů... (oficiální text distributora)

eraserhead666

„Všichni vypadněte, má těžkou imunitu!“ Minimálně prvních 40 minut jde o nepřestávající smršť vymakaného, k hlasitému smíchu nutícího humoru, dělajícího si prdel hlavně z obecné malo i velkoměstské úzkoprsosti a netolerance, zažitých předsudků, nadřazenosti, homofobie a nesnášenlivosti ke všemu odlišnému či fanatickosti. Jimmyho matka je ve svém nechutném ztělesnění tohoto všeho, až unikátní. Tu si prostě zamilujete, i když by jste ji v reálu nechali zabít, rozčtvrtit a znásilnit (přesně v tomto pořadí!!!) komandem bezbožných (respektive ve správného boha nevěřících) zahraničních dělníků. Už ten její úvodní výstup s míčem, nebo zakončování klasických pohádek... Ale v jednom měla pravdu, přeříkávání slibu věrnosti by dokonale fungovalo i na mně, ono to asi musí fungovat na každého. Ke konci se už to zvrhne v klasickou romantiku se šťastným koncem, ale než k tomu dojde, já se fakt hodně bavil. Matka nadávající manželovi, že ten výhrůžný dopis napsal špatně, chlápek na autobusové zastávce nebo sup, snažící se na poušti dostat do bubliny polomrtvého hlavního hrdiny, to jsou scény, na které jen tak nezapomenu. ()

veru_needy

Může na světě být ještě více roztomilejší a bláznivější film než Bubble Boy? Ráda bych věřila, že ano. Je to tak hezky naivní, a pozitivně komediální, ale zato tak hrozně originální film, že se nenechat vtáhnout, by byla opravdu škoda. Mladý Jake Gyllenhaal na tuto roli sedí jako p*del na hrnec a když přijde na soundtrack, lepší jak v mnoha vysoko-rozpočtových filmech. Vím, že bych se měla stydět, když řeknu že mám pro tenhle film slabost, ale not really. - "Hi, it's my first day out in the world." ()

Torision

"Kde jsou moje zrůdy?", Tak tenhle film je maximálně ujetej..... Podobné filmy : The Jerk (1979), Big Top Pee-Wee (1988), Encino Man (1992) ()

DEXTER099

Bubliňák je film o klukovi co od mala musí žít v bublině ,kterou. mu vytvořila jeho matka,aby ho ochránila před světem i když mu namluví,že je to protože se narodil bez imunity a kdyby se pohyboval bez své bubliny a mimo svůj pokoj tak by zemřel.Jimmy ,ale dospívá a tak se s kamarádí s holkou z vedlejšího domu a co se nestane-zamiluje se,ale ona i když ho má ráda tak si má vzít jiného a Jimmy tak překoná strach a uteče i ve své bublině,aby zabránil svatbě Chloe a přitom potkává různé lidi co mu přinesou nejednu srandovní situaci.Průměrná komedie s neobvyklím nápadem.Za mě celkově 50 % a tři hvězdy ()

spaceboyCZ

Tohle je opravdu specificky film. Komedie, kterou nutno odkoukat od zacatku do konce. Pujcil jsem si to hlavne kvuli Jakeovi a Trejovi, zajimalo mne, co tihle dva delaji spolu v komedii :D. No, a musim rict, ze jsem byl velmi mile prekvapen. Je to sice ujete, naprosto silene, plne blaznivych postavicek, ale bavi vas to, bavi od zacatku do konce. A k tomu naprosto skvely hudebni doprovod. A dokonce jsem uronil i jednu slzu ;). ()

Derek

ja by som to nazval takou "soft farrellyovkou", lebo ten film ma niekedy nabeh na ich typicky fekalny styl humoru, ale obcas zostane uprostred cesty a nedotiahne to do konca, co sa niektorym vtipom nastastie podary tak to nie je az tak blbost, ale ze by to dosahovalo genialitu dumb and dumber, to teda nie! ()

applause

Jéžiši, teď se na to dívám a zjišťuji, že jsem tento film viděla kdysi dávno, když jsem Jaka ještě neznala :D. Už si to úplně přesně nepamatuju, jak to bylo, ale byla to příjemná a pohodová komedie, ale už by jsem se asi na ní znovu nedívala... ()

MartinNDL

Už z názvu je jasné, že se jedná o typ komedie, která by se dala definovat jako crazy nebo trhlá popřípadě ujetá. A taková je. Směsice absurdit, šíleností a jednoho divného vtipu vedle druhého a film u mě splňuje všechna očekávání. Slušná hudba a Donnie Darko v hlavní roli jsou jen třešničky na dortu. Co jsem chtěl jem dostal, děkuji mnohokrát a tři hvězdy jsou zasloužená odměna. ()

Hennes

Ale jo, jako ujetý film je to dobrý. Bubliňák se vydává překazit svatbu své celoživotní lásce a s hromadou "praštěných" přátel se mu to samozřejmě podaří. Už jsem viděl mnohem větší blbiny, tady se člověk opravdu někdy zasměje. "Ty jsi ta kurvička od vedle" a další povedené hlášky. ()

honajz2

Prvních pár minut jsem se kupodivu bavil naprosto skvěle a dokonce dvakrát nahlas se zasmál, ale jak se začala přísahat věrnost vlajce (a radši nechtějte vědět co to tady znamená), byl z toho pak sice dost absurdní film (ostatně, jak samotný námět napovídal), ale zároveň příliš infantilní. Odstranit ty sexuální narážky a scénu s krávou a zfleku by to mohl být film pro děcka. Jako neříkám, něco mě taky pobavilo, třeba ta šílená sekta byla super a výchova Jimmyho povětšinou také (až na to s tou vlajkou, to bylo spíš trapné než cokoli jiného), ale to horší a nevtipné u mě prostě převládá. Holt to mohlo vypadat mnohem líp, no. Stejně je na tom všem nejzajímavější, že hlavní roli tu má Donnie Darko - ve stejný rok, co vznikl Donnie Darko. Lepší 2* ()

deepend

Bubliňák je hodně ujetá komedie o klukovi, který se narodil bez imunity a proto musí žít v bublině, jenže pak se zamiluje a .......Asi je jasné jak to skončí. Bubliňák není žádné veledílo, ale "jen" příjemná komedie,v hlavní roli úžasný Jake Gyllenhall. Jo a taky se mi líbily narážky na Freaks a Absolventa. ()

PROCESOR

Je to pohodový, odpočinkový, ale za mě to není moc zábavný. Těch vtípků, tam zase tolik nebylo. Kdo se hodně nudí, tak jo. ()

lennyd

Už když se Jimmy narodil, poznala jeho matka, že s ním není všechno úplně v pořádku. Postrádá totiž vrozenou imunitu, takže každá okololetící bakterie by jej mohla zabít. Proto pro něj rodiče vymyslí speciální gumovou místnost, a všechny předměty do místnosti vstupující jsou předem dezinfikovány. Bohužel pro Jimmyho (Jake Gyllenhaal) to znamená, že ani on nemůže svoje vězení opustit. A jak bych chtěl, zvlášť vě věku dospívání, když se do vedlejšího domu nastěhují noví sousedé s krásnou dcerou Chloe (do které se Jimmy hnedka zabouchne). Ani ona není k jeho citům slepá, nicméně gumová přepážka je od jakýchkoliv choutek dokonale ochrání. A jelikož lepší pankáč v hrsti, než slušnej kluk v bublině, Chloe se chystá za nového přítele vdát. A to Jimmy nemůže dopustit - sestrojí putovní bublinu, ve které musí projet celé státy, aby ve svatbě zabránil. A na cestě potká spoustu podobných individuí, kterým pak ani nepřijde divné, že cestuje v gumové bublině - skupinu náboženských fanatiků, kteří jej považují za boha či uprchlé osazenstvo jednoho cirkusu ... Sice je to blbost, ale nemůžu říct, že bych se nebavil. Trapných vtípků je právě tak, aby to diváka neodradilo a zbytek je docela vtipných. Je pravda, že už na začátku je jasné, jak to celé dopadne - včetně hlavní zápletky, ale což, o to tady přece vůbec nejde. Jake Gyllenhaal si vyloženě natáčení užíval, jeho poskakování v gumové bublině je docela cool - myslím že se to jmenuje zorbing. Na jedno podívání určitě doporučuju, ale nečekejte žádné intelektuální orgasmy .. ()