Uprchlý vězeň Sam Gillen narazí při svém útěku na malý domek, ve kterém žije mladá sympatická Clydie se dvěma dětmi. O jejich pozemek má ale zájem důlní společnost a je ochotna použít jakýchkoliv prostředků k vynucení souhlasu s těžbou. Sam se s Clydií a dětmi postupně sblíží, zatímco představitelé důlní společnosti začínají chápat, že proti nim stojí velmi silný a nebezpečný protivník. Po několika pokusech podplatit Clydii a zbavit se Sama dojde ke konečnému účtování, krvavému, bolestivému, ale spravedlivému. Sam se nakonec nechá dobrovolně odvést policií, ale slibuje Clydii a dětem, že se vrátí... (Bontonfilm)

SOLOM.

Obstojné drama/thriller, které sice stojí na jednoduchém scénáři, ale režisérovi se z něj podařilo vyždímat co možná nejvíc. Van Damme se skutečně překonával, protože bojových scén tu zas až tolik nebylo. Ale když už, tak skutečně dobře natočené, což mé oko dokáže ocenit. Snad jen ta přemrštěná honička s policisty tam být nemusela...Rosanna bývala celkem pěkná, ale vedle J.C. jsem už viděl mnohem lepší „kobylky“… ()

eraserhead666

Van Damme v trochu dramatičtější roli, respektive filmu. Což se mi líbilo, že akční stránka trochu ustoupila té dramatické. A JCVD to dal. ze sester Arquettových mi Rosanna vždycky přišla trochu upozaděnější, ale nakonec docházím k tomu, že je výraznější, schopnější a proměnlivější než její ségra. A tady jí to ke všemu ještě hrozně sluší. A Kieran je taky mnohem lepší herec než Mechnakulkách. Není úniku v JCVD filmografii lehce zapadne a je přehlédnutelný, ale když se vytáhne v pravý čas, dokáže těch 92 minut zpříjemnit. ()

ARI50

Rodina která se sblíží s Van Dammem a poté nastanou nečekané akční komplikace, příběh je super herecká drama podívaná taky a prostředí je nejlepší, akce je dobrá trošku silnější a tak tento film bude opět patřit mezi ty lepší kousky skvělého karatisty. ()

Bauer

Začátek je dost dobrý ale je to dobrý asi tak do 30 minut pak to upadá a je to nudný a pak to začne být zase zajímavý až ke konci.Takže co říct? je to průměr a Rosanna Arquette je dokonalá. ()

Lacike

Tak aj Van Damme dostal nutkanie predviest divakom, ze vie hrat. Bohuzial si k tomu vybral ten nejohratejsi Hallmarkovsky pribeh, ktory zaujme len zenske pri zehleni. Jeho romanticke tokanie s nadhernou a sympatickou Rosanna Arquette je dost nezazivne. Co ma dost mrzi, lebo akonahle obcas dôjde na akciu, tak je na co sa pozerat, lebo vsetky akcne sceny su natocene bezchybne. Robert Harmon patri k tym lepsim rutinerom. Bohuzial akcie tu ja fakt malo. Okrem uvodu uz len finalne zuctovanie. Skoda, ze jej nie je viac. Ta dejova vypln je proste strasne unyla a nezachrania ju ani solidny herci. Roztomily Kieran Culkin, pôsobivy zaporak Ted Levine alebo nadherna Rosanna Arquette. Chemia medzi Arquette a Van Dammom tu nie je ziadna. Ona sa snazi, ale on len pozera do blba. Aspon ze nam ona ukaze svoje prednosti. To ze nam aj Van Damme ukaze svoj zadok som si uz po par filmoch s nim zvykol a dokazem ho nakreslit aj z pamäti. Takze vysledok znova potvrdzuje Van Dammove prekliatie, ze si casto vybera bud dobry pribeh s mizernou akciou alebo mizernu zapletku s kvalitnou akciou. Toto je ten druhy pripad. Bohuzial tentokrat je tej akcie fakt malo. 4/10. ()

5150

Fajnový akční film s JCVD. Za pochvalu stojí zejména na tento žánr nebývale kvalitní herecké obsazení, mj. v první větší roli dětský herec Kieran Culkin nebo v rolích záporáků Ted Levine a Joss Ackland. ()

Tommassi3

"Pozoruhodné, že ?? Jediná ženská uprostřed pustiny.. A co udělá ?? Všechno nám zkurví.." No jo, no.. Kam čert nemůže, tam nastrčí baleťáka.. ()

Ouwen

Moje máma tenhle film miluje, a mě se docela líbil - Akce je dost - Napínavé to je - Takže skvělá podívaná ;-))) ()

Terva

Jean-Claude Van Damme znovu bere spravedlnost do vlastních rukou ve filmu, v němž kromě akčních scén přijde ke slovu i romantický citový vztah. Scénář : Joe Eszterhas, Randy Feldman a Leslie Bohem. Hudba : Mark Isham. ()

corpsy

Sympatický, rodinný akčný film, ktorý nenudí ani keď sa práve Jean-Claude netlčie s presilou. Podľa mňa nedocenená klasika. ()

sidzej

Dalsie fajn oddychove (mierne podhodnotene) becko s Van Dammom tentokrat rodinneho charakteru. Atmosfera 90. rokov tomuto filmu pomohla v dost velkej miere. 65% ()

ConanVJ

No že by byl film romantický, to vůbec a akční taky není zrovna výstižný, protože akce je zde málo. Spíš je to thriller, kde hraje Van Damme vážnější roli a řekl bych, že mu to celkem i jde a nepřehrává. Děti mi zde vůbec nevadí protože nejsou zas tak vlezlé, jako v jiných filmech. Příběh je pěkný a nenudí. I nějaké ty hlášky se tu občas vyskytují. Za mě 75% :) ()

schizmo

Jeden z prvních filmů, na kterém jsem byl v kině a chudák tata musel se mnou :D. Tenkrát jsem zuřivě obdivoval Van Dama a recenzi na tenhle flák jsem četl v časopisu Cinema. Mě se to hodně líbilo, tata to přežil, já mezitím dospěl a uvědomil si béčkovost až céčkovost VanDamových filmů. Avšak jistý status kultu některé jeho filmy mají, což se asi zrovna netýká tohodle snímku, ale i po tolika letech nemůžu říct, že by to byl vyloženej průser - naopak decentní a zakřiknutá povaha mu poměrně slušela a já si tak rád zavzpomínal na mé první filmové kroky :). ()

Ellmariachi

No páni. Na doporučení Figuska jsem se hecnul a podíval se na film po dlouhý, vlastně hrozně dlouhý době. A musím říct..No páni. Já už to vlastně jednou řekl. No příběh jednoduchý a na nic si nehrající výborně jde na ruku s trošku pomalejším vyprávěním, protože stihnete poznat všechny postavy. Dokonce si některé i oblíbit. JCVD je zde výborný. Nic nepřehrává i když je vidět, že snaha o herectví zde je. Fešná mamča, konečně neotravní fakani, hláška o penisu mě rozesmála, a zlí zlouši. Prostě nekomplikovaná stará škola jak má být. Takže přijemný pokoukání, JCVD ve výborné formě a slečna nostalgie. 90 a plná palba. ()

Rosalinda

Já dávám tři a půl. Na film dané kategorie to bylo vcelku povedené. Pro mne překvapení, protože jsem nečekala naprosto nic. Van Damme ze sebe vydává celkem slušně i nějaké emoce a je to vcelku uvěřitelné. Pro mne velké plus. Jediné, co mne trochu podráždilo bylo asi posledních deset minut, ale u USA filmu dané kategorie to snad ani jinak nejde. Ještě jednou zopakuji danou kategorii... v té slušně koukatelné. ()

CageDepp

Občas nějaká rvačka a mezi tim se čeká až Van Damme přefikne Rosannu Arquette a pak zavěrečná bitka, která mi nepřišla ani trošku napinavá. ()

OG_Swifty

Netradiční film, kde JCVD hraje trestance na útěku a stalkera onanujícího nad nějakou vesnickou matkou dvou postižených dětí. Ale hezky popořadě. JCVD je trestanec, protože s kámošem zabil důchodkyni nůžkama a ukradli jí prachy z pod duchny. Bohužel JCVD je dopaden a sedí ve vězení (čili film se neodehrává v ČR, protože u nás by do vězení nešel). Po nějaké době jej díky Obamově iniciativě z (asi) Guantanáma převážejí a kamarád se vrátí a zachrání jej. Z peněz nic neutratil a tak za to zaplatil svým životem. Tak lze asi shrnout úvod filmu. Někde uprostřed rezervace žije Rozana, která šuká zkorumpovanýho policajta, má dvě děti a hned na začátku filmu ukáže na kameru kozy a kundu (kozy jsou věšáky, kunda se jen mihne) - tudíž muži pak budou film sledovat dál. Rozanu pak napadnou developeři Metrostavu a JCVD je zpráská, takže ho Rozana vezme k sobě domů a s dětma se mu dívají na penis. Podle ní má obyčejný penis, ale pro malého chlapce byl příliš velký. No a pak už na samotu u lesa útočí Arjen Rudd a tento střet skončí patem... ()