Sebevědomý Poručík Chris Burnett (Owen Wilson) byl vycvičen jako specialista na řízení bojových letadel typu F/A - 18 Superhornet a stal se skutečným špičkovým pilotem a navigátorem. Není proto divu, že nadupán vědomostmi a neotřesitelnou vírou ve své schopnosti, chce ukázat světu, co umí. Jeho poněkud konzervativní nadřízený admirál Reigart (Gene Hackman) jeho horkokrevnost nepovažuje za vhodnou. "Jsme pozorovatelé a ne vojáci", říká admirálu Reigartovi jeho podřízený Chris. Během průzkumné akce ale Burnett vyfotografuje cosi, co vidět rozhodně neměl, je sestřelen a pronásledován. Navzdory tomu, že celá akce probíhá "za nepřátelskou linií" , jde poručíkovi o krk. Admirál Reigart poruší své zásady a udělá riskantní rozhodnutí pro záchranu jeho života... Příběh filmu je zasazen do neurčité doby, která je charakterizována jako "pozítří" a je inspirována znepokojivou situací v Bosně. (oficiální text distributora)

jenik71

První půlka je hodně dobrá, ale druhá dojem výrazně kazí. Hackman i Wilson podávají slušný výkon. Některé bojové scény jsou velmi slušně natočené, např. sestřelení stíhačky, ale chvilkama to hraničí s válečnou pohádkou. Celkově však lepší průměr. ()

spikey1

Wilson ve své jediné akční roli. Film je válečným béčkem, ale příjemně koukatelným čas u něj strávený bych za úplně promarněný neprohlásil. Vlastně pořádně nevím proč to Wilson s akční polohou vzdal, možná si dokázal utvořit stejnou hláškující polohu jako má třeba Willis.Tři hvězdy si zaslouží:) ()

solskjaer

Film nebyl špatný, jen mu chybělo něco abych ho více "žral" a aby mě vtáhl více do děje. Určitým nedostatkem bylo podle mě i výběr hlavního hrdiny Wilsona - tento herec se už asi nezbaví škatulky komika , neboť si ho v jiné než humorné roli představím jen těžko, a tak jsem mu jeho roli vojáka vůbec nevěřil. Jinak nápad je určitě dobrý, ale realizace se nepovedla! ()

sedm.1

Co se týče z hlediska válečného filmu:děs!Co se týče filmu z hlediska všeobecného:děs číslo 2!Owen Wilson se do takovéto role ani trochu nehodí,atmosféra nulová,uvěřitelnost za hranicí nulovosti,akce až na úvodní sestřelení letadla mizerná,mě se ten film prostě nelíbil ani trochu. ()

Maynard. odpad!

Naprosto stupidní a trapný film. Tolik nesrovnalostí a nelogičností se vidí jen málokdy. Sám americký důstojník si na konci filmu přiletí pro svou zatoulanou ovečku...No kdo psal scénář k tomuto filmu zaslouží 20 ran holí. Nejvíc komicky na mě působil jeden z hlavních padouců, ten co tam pobíhal v teplákovce... Jak je vidět, tak tomuto režisérovi se nedaří na co sáhne. Hrůza a běs. ()

Mr.Jackass

Film na pomezí 3 až 4 hvězd...Dávám za 3 protože si myslím, že film měl námětem o dost větší potenciál, než byla výsledná realita...Oceňuji výbornou kameru. ()

Cejny

Z poměrně dobrého tématu není použit a zdaleka ani vyčerpán veškěrý jeho potenciál. Akce je to hodně dobrá, navíc se odehrává v prostředí války v bývalé Jugoslávii, což není zač a tolik filmované téma. Bohužel to trpí typickým americkým syndromem hrdinství, což filmu hodně ubírá. ()

kenkaku

Nejdřív karty na stůl: jsem military fanda. Takže co je pro někoho nechutná náborová píčovina, je pro mě solidně natočená záležitost (protože se vizuálem na vojenské technice nešetřilo). A tady se nešetřilo ani omylem. Podíváme se na letadlovou loď, užijeme si jeden vzdušný souboj (no souboj... ale neprozrazujme), zastřílíme si z ostřelovačky a ta krásná pozemní technika... Já si chrochtal. Kazil to jen ten malmas s divným nosem. Co všemu jen prospívá je klipovitý střih a chytlavá juchavá muzika. Ne tedy furt... ale jen tam, kde se to hodí. Závěr se samozřejmě přitažený za vlasy (no museli si snad někdy pořádně zastřílet ne?), ale jinak opravdu, ale opravdu nuda v Brně se nekoná. ()

Raevan

Pokus o akční nářez, ktorý ale postrádá jakoukoli sebemělčí myšlenku. No hudba je dobrá a obsazení sympatické. Ale to představování balkánských měst jako nic než rozstřílené rozpadající se budovy, držící nad zemí jen díky rozpočtu filmu... staré triky jako převlékání uniforem, vnitřní nespory ve velení... originalita a pointa šla hledat .. asi matrix :) ()

rozbris

Owen Wilson jako pilot F-18, jde o vánocích na průzkum terénu, ale co se nestane, vyfotí něco co neměl a je vzáptí sestřelen. Děj se odehrává v období, kdy se rozpadne bývalá Jugoslávie a všichni se snaží urvat co největší území. Film nám ukazuje jak i nová technika jde sestřelit:-) ()

klúčik

Takýchto akčno - vojnových filmov sa dnes točí strašne moc. Tento zapadol do priemeru , je to stálo to isté.....50% ()

iXtr3m3

Dobrý filmík s Owenom Wilsonom v pre neho netradičnej úlohe a dokonca natáčaný aj v našich končinách. Zaujímavá akcia, súboj ostreľovača a koristi, pekná výprava, dobre sa na to pozeralo. ()

Hopper

Treba uznať, že všetci zúčastnení sa snažili aj keď inak je to vtákovina ktorá sa snaží byť "podľa skutočnej udalosti". Záver to tak trochu pohnojil, ale dovtedy sa na to dalo pozerať. 100 minútový videoklip pre nenáročnú generáciu. ()

Davej

Je zbytečné poukazovat na posledních deset minut. Obdobně realistický byl celý film. Nabyl jsem postupně přesvědčení, že se tvůrce už asi úplně zbláznil. ()

Revolver

Další z nekonečné řady neuvěřitelně naivních(a hlavně amerických i když ono to vyjde skoro nastejno) válečných filmů. Ale ne zase tak špatné to nebylo, ale pro příště více reality prosím! ()

AdamesWWE

[8/10] " ..použitie proti nim unikacie manévre, využitie výcvik i hlavu, utečte prežite to a my vás vyzdvihneme, rozumiete tomu, vy más vyzdvihneme! " Tak táto veta od Geneho Hackmana fakt stála zato! Nemyslel som si , že uvidím takýto výborny vojnovo-akčný film. Film má veľmi dobrý námet podľa skutočnej udalosti a tým pádom tu je veľký potenciál a som rád že môžem skonštatovať, že bol využitý dostatočne. Celé spracovanie príbehu bolo veľmi dobré, základom bol skvelý príbeh, dalej výprava filmu ktorá naozaj stála zato, od rozbombardované dediny, vojenskú lod až po les. Veľmi dobre vybrané miesta a z toho že sa film zčasti točil na Slovensku ma veľmi prekvapilo a potešilo. Celým filmom nás sprevádzajú aj veľmi silný záporací, vydvihnem Oleka Krupu ako výborného velitela, vo vedľajších úlohách poteší aj slovenský herec Marko Ingoda. Samotný Owen Wilson hrá svoju postavu veľmi dobre a uveriteľne, takáto vážna postava mu dobre sadla. Veliteľ námornej jednotky Gene Hackman podal takisto veľmi dobrý výkon a jeho dialógy s Wilsonom cez vysielačku boli fakt dobré. Okrem menovaných hercov tu nebolo viacero postáv ktoré by stáli za reč, miniúlohy tam boli, ale nemali nejaký extra potenciál a možnosť ukázať sa. Trochu ma zarazilo, že aj Srbských vojakov hrali tí naši , ale čo už. Aspoň sa snažili a celkom im to šlo. Čo sa akcie týka, vo filme jej bolo celkom dosť, zrútenie stíhačky, streľba v lese až záverečný boj. Spracovanie akcie bolo celkom dobré, boli tu najmä výbuchy a strielačky, v celku som spokojný. A celkom dobrá hudba dosť zlepšovala dojem. Celkové tempo filmu bolo vynikajúce a nudné pasáže tu prakticky niesú. Kamera pôsobí vo filme dobrým dojmom, ani aj vizuálna stránka filmu nezaostáva, tu som takisto spokojný. Celkovo si myslím, že potenciál filmu bol naplno využitý a veľmi dobre som sa bavil. Pár chýb film určite má, ale dajú sa prehliadnuť. ()

Paity

Snaha o válečná drama vyšlo tak trochu na prázdno. Scénář celkem nudný a exteriéry splývající v jednu šeď. Málo na celovečerní záležitost, která by vás měla bavit skoro dvě hodiny. ()

Wahlbergovy zpomalené kulky

Wahlbergovy zpomalené kulky