Součástí boje proti světovému terorismu je elitní letka vojenského námořnictva vybavená experimentálním typem stíhačky F-37 Talon. Existují zatím jen tři a pilotují je vzdělaný filozof Henry Purcell, sebejistý rebel Ben Gannon a veselá kráska Kara Wadeová. Kapitán Cummings jim oznámí, že jejich letku doplní čtvrtý člen - Edi, prototyp bezpilotního letadla řízeného umělou inteligencí. Je vybaven příjemným hlasem, schopností učit se a aktualizovat vlastní programy a od lidských kolegů se má naučit bojovým manévrům. Kolem Ediho se okamžitě rozhoří spor. Během prvního nasazení se však Edi projeví jako velmi platný člen letky, když bleskově vyhodnotí cíle a vypočítá optimální způsob zásahu. Na zpáteční cestě je však zasažen bleskem, který způsobí změny v neuronové síti a odstartuje proces zrození Ediho ega. Při misi, kde by mohlo být cíle dosaženo bez civilních obětí, se Edi odmítne podřídit. Je rozhodnuto letoun zničit, Edi se však hodlá bránit všemi prostředky, ale chce také zahájit dvacet let starý válečný plán, který by se mohl stát impulsem k rozpoutání válečného pekla. Zabije Henryho a těžce poškodí stroj Kary, která se zřítí na území Severní Koreje. Jediný, kdo teď může Ediho zastavit, je Ben. Jenže je také jediný, kdo může zachránit Karu dřív, než padne do rukou nepřítele. Jak se rozhodne... (TV Nova)

Hellboy

No a když se na scéně objevila obří létající stanice pro doplňování paliva za letu, málem jsem umřel smíchy. Děs běs tenhle film.. Myslel jsem, že tam budou nějaké vzdušné souboje a dočkal jsem se..po 76 minutách, kdy se na scéně objevila dvojice Su-30. Bohužel, po několika chvílích bylo dobojováno a následovala nuda.. 120 minut bylo sakra moc! ()

Kaka

Jeden z nejhloupějších a dějově nejslabších filmů roku, který se může pyšnit snad jen solidně natočenou akcí a několika efektně barvitými záběry na krajinu nádherně zeleného Thajska. Mluvící stíhačka je k smíchu, avšak nejvíce mně odrovnalo tankování ve vzduchu. Ukázkový příklad čiré scénáristické demence. Nic proti hercům, neboť zde se skutečně nic předvést nedalo. Oceňuji snad jen Jessicu Biel, která je v námořnickém ohozu neskutečně sexy. Akce je dravá a dynamická, nicméně přílišná počítačovost snímaných záběrů dost unavuje a zadělává na jeden velký stereotyp. O politickém pozadí celé situace ani nemluvě. Rozpočet nevídaný, paskvil nehorázný. Ovšem pro pobavení ? Proč ne. ()

Falko

Naozaj skoda scenaru, film mal na viac, ale tak ako pisal Superpero, keby mal 12, dal by 100%, co uplne chapem. Mne sa to celkom pacilo, aj ked nie je to film, ktory by som chcel vidiet stale znova a znova...... 28.12.2007 ()

viperblade

Nelogické? A co! Tohle je akční nářez, v kterém prostě musíte přehlídnout nějakou tu chybu, či blbost. A ta hlavní trojka byla vybráná velice dobře, takže pro takový relax na nudný večer... proč ne? Být mi tak 13, umřu blahem. Ale Jessica Biel.. to je prostě srdeční záležitost, už jen kvůli ní nesnížím.. :-) ()

Trellíno

Je docela zajímavé, jak si člověk občas prostřednictvím filmů uvědomí, že už mu dávno není dvanáct let. I když zde se nabízí otázka, jestli by se mi něco takového jako malému vlastně vůbec líbilo. ()

D.Moore

Ten děj, ten děj - kdyby tam buď nebyl nebo kdyby byl lepší, neměl bych proti Stealth takové výhrady... Takhle ta vata jen drží pohromadě podle mě velice slušné triky a dost dobře natočenou akci (člověk až žasne, že ten samý režisér zmršil Mumii 3, kde by se akční scény měly správně jmenovat jen "scény"). ()

Ded@M@tes

Koukatelná akční podívaná s poměrně dobrým obsazením. Přísně utajované stíhačky s nejlepšími piloty a letoun bez lidské posádky přezdívaný EDI, jehož pilotáž obstarává umělá inteligence. Místy mě film nutil k zamyšlení, jestli je to ve skutečnosti vůbec možné a malinko se k tomu odráží celkový dojem. ( Hodnocení: 5/10 ) ()

Spooner

Tak tohle bylo pro mě veliké utrpení a zklamání zároveň. Od Cohena jsem si poslední dobou zvyknul na filmy ne sice originální,ale velmi svižné,nápadité a akční. No prostě na fajn akční nadprůměr. Tohle ale vůbec nebylo fajn,tohle bylo utrpení. Vím,že Cohenovy filmy nikdy neměli dobrý scénář a např. XXX mělo pár berliček,ale takové nelogičnosti jaké se na nás sypou zde už vážně nevydejchám. Když jsem viděl stíhačku,která si při letu sama poslouchala písnička stažené z netu a mluvila o morálce,tak mi bylo velmi špatně. O špatně napsaných postavách ani nemluvím. Akční scény byly velmi nepřehledné a Cohenovy se do nich nepodařilo vtlačit ani trochu napětí. S herci je to tak 50:50. Shepard hraje dobře a Foxx taky ví jak hrát to,co má předepsáno. Jessice Biel jsem to ale všechno promíjel jenom kvůli jejímu zevnějšku a největším průserem je obsažení Joshe Lucase do hlavní role. Ne že by byl úplně nezajímavý,ale prostě nemá dostatečné charisma aby utáhnul celý film. Suma sumárum: pro mě asi zklamání a nejhorší film roku zároveň. ()

Fiftis

Režisér prichádza s Joshom Lucasom, Jessicou Biel a Jamie Foxxom v hlavných úlohách. Štart berie dych, zarazí vás do sedadla, naberiete rýchlosť 5 machov a na obzerania späť nebude čas. Elitní piloti, utajované moderné stíhačky, lietadlo bez ľudskej posádky, tajné akcie, ale celkovo to vyjde skôr úsmevne, než že by to bola nejaká zaujímavá akčná prehliadka. Je to veľmi, ale skutočne veľmi veľká blbosť. Sem tam sa podarí nejaký prelet tesne nad skalami, ale nebyť úplne dokonalej sexi pilotky Biel, bolo by to tak za hviezdu. Otázkou je ako to pán režisér myslel? Ako vážne a úprimne? Alebo ako akčniak len tak na efekt? Neviem chvíľami je to hrozné a dej blbosť. Zrátané a podčiarknuté - nezaujímavý dej aj herci, proste nuda. ()

Boogeyman

Tenkrát, jak chvíli po sobě na celé čáře propadl Bayův Ostrov a Cohenův Stealth jsem měl docela radost. Říkal jsem si, že konečně lidi přestávají bavit ty neustále dokola podobné akční řežby plné patetických scén a nezničitelných, zároveň lidských hrdinů a především cool záběrů na drsné ksichty, rychlá auta a sexy baby. Jenže když jsem pak ten Bayův Ostrov skutečně viděl, spadla mi čelist, byl to totiž jeden z nejlepších akčních zážitků posledních let a nebýt přiblblého úplného konce, rozhodně by putoval do nějakého užšího akčního topu! To jsem si pak zase říkal, jací jsou ti lidi debilové, že když Bay konečně natočí dobrej film, tak ne něj nikdo nechodí! Ani nevíte, jaký mi včera večer spadl kámen ze srdce při zjištění, že Stealth je opravdová debilita a nic jiného než naprostý propad u publika si nezaslouží. Když to vezmu trošku podrobněji, tak „děj“ je fakt legrační, první půlku se neděje vůbec nic, druhou se zase děje pořád něco až to člověka za chvilku omrzí. Ono totiž koukat na neustále proletivší, přeletivší, nadletivší, uletivší, a já nevím co ještě vší stíhačky je docela nuda! Akční scény jsou prostě točeny tak efektně a dynamicky, až se z toho stává nepřehledné hejno kmitajících mušek s občasným záběrem na pilota, vysunující se raketu a výbuch. Efekty jsou většinou slušné, občas však vykoukne na svět nějaký extrémně nepovedený, jako například hořící trosky Foxxova letounu, které by strčila do kapsy i dvourozměrná zapálená popelnice v Duke Nukem 3D. Futurustický design pilotovaných stíhaček, i samotného Eddieo ZX Spectrum je tragický, to už raději ty X-Wingy. Ústřední trojice zvolená klasicky podle musteru Pěkný-Pěkná-Černý, kdy Pěkný a Pěkná se zamilují, Černý zemře, opravdu nijak příjemně nepřekvapí. Herecké výkony nemá velký smysl komentovat, o ty tu nejde, dodám jen, že Biel je fakt kočka, elitní pilotku jí však nežeru ani bez navijáku, no a Jamie Foxx je opět tragéd! Dávám 2 a půl. ()

Deimos

VHS/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Efekty 9/10/// +efektní podívaná, příjemní herci, dobrá hudba i akce -mohlo být ještě více dramatičtější, bohatší děj, klidně i delší, uteklo to nějak rychle/// Pohádka určená přímo pro mě. Tohle já prostě žeru. Škoda, že to nemělo větší úspěch a že to u nás neběželo v kinech, klidně bych si totiž dal i nášup. A škoda že ten Plecháč není ukecanější, alespoň český dabing působí hodně ospale. Jinak ale nemám výhrad. Jessica Biel je kočka a vůbec je to celý hezký a akční výplach./// Celkem 82%/// ()

Payushka

Tohle byl trochu trapas... Sem si takhle rikala, ze v castu Stealthu je napsany Wentworth Miller, ze by tu mohl mit nejakou mensi roli stejne jako v Underworldu... Tak se na to divam, nadavam, jaka to je nehorazna blbost... A v tu chvili promluvila stihacka. Jediny my stesti je, ze jsem si to nepustila s dabingem :) ()

Legas

Někdy dost dobře nechápu, jak někdo může schválit investici na zfilmování scénáře jako je Stealth. Nelogická slátanina, ve které jakoby reálný svět vůbec neexistoval (pouze ten vzdušný plus pozemské cíle), je výsměchem první kategorie. Proč tedy dávám tak "bohaté" ohodnocení? Rob Cohen umí. Docela mě potěšila kamera, se kterou neomezeně "oblétává" útočící stroje. Když jeho akční styl srovnávám s pouze poctivě odřeným Bartkowiakovým Doomem, pak je Cohen suveréním vítězem. Ještě kdyby si tak vybíral (nebo mu byly nabídnuty) lepší scénáře, na které má zatím ve své filmografii docela smůlu. Ještě bych chtěl podotknout, že jsem se při filmu nenudil. Vypnul jsem totiž mozek a docela si ho užil. Až potom to zamyšlení nad "dílem" ve mě vyvolalo studený pot na těle. ()

AppleCore

S rozpočtem $135 milionů natočit tohle je sakra velkej průser a celkem dobrý efekty prostě nestačej. Rob Cohen je jednim slovem loser. ()

Slarque

Rob Cohen se docela snažil, byť dost vykrádal nápady použité v Rychle a zběsile. Kamera kouzlí dobře vypadající záběry, střih funguje, Jessica Biel v bikinách vypadá výborně, tak kde je problém? Jako skoro vždycky: ve scénáři. Tahle po kupě nedržící směs klišé, nelogičností, romantiky, patosu a akce vypadá, že ji napsal žák základní školy a připadala mu děsně cool. Až bude aspoň na střední, tak z toho snad vyroste. ()

dopitak

I sci-fi z prostředí bližší či vzdálenější budoucnosti musí mít nějakou důstojnost a nesnažit se opít diváka rohlíkem, u kterého s každým kousnutím uvidíte dobrých padesát bílých hvězdiček. I Knight Rider byl jenom stroj a svoje limity si dobře uvědomoval, a Eddieho si budeme navždy pamatovat z Pobřežní hlídky, takže smůla. ()

klerik

Rob Cohen je nadšenec, ktorý má rád, keď všetko vybuchuje. Ak dostane zopár dolárov, dokáže (sa) slušne baviť. Preto aj z béčkovývh motívov dokázal spraviť hity RÝCHLO A ZBESILO a XXX. Stealth ide vo vychodených šlapajách, akurát námet je tenoraz ešte viac deväťdesiatkový (však koho dnes ešte zaujímajú stíhačky, ktoré nevidí žiadny radar na svete, len ten česko-slovenský? :-)). Film však odsýpa a herci sú prekvapivo solídni. Hudba ako vystrihnutá z čias keď leteli zimmerovky v šýle OPERÁCIA ZLOMENÝ ŠÍP. Rovnako ako Cohen prekonal predošlými filmami pôvodné béčka, ktoré mu boli vzorom, aj jeho Stealth je asi najlepší letecký film, ktorý som videl od TOP GUNU... Akurát, že letecké filmy fakt nikoho nezaujímajú. (No schválne, kto si ešte pamätá na NEVIDITEĽNÉHO ÚTOČNÍKA?) Ale nemôžem povedať, že som sa nudil... ()

Rob Cohen jde za mříže

Rob Cohen jde za mříže

28.09.2006

Jestli si teď myslíte, že ho tam poslali producenti jeho posledního filmu Stealth, na kterém prodělali téměř šedesát milionů dolarů, tak jste na omylu. Pravda je totiž někde úplně jinde tento rodák… (více)

Reeves hľadá Aladdinovu lampu

Reeves hľadá Aladdinovu lampu

13.04.2005

Režisér Rob Cohen (na obr.) prezradil, že po Stealth bude jeho ďalším projektom THE 8TH VOYAGE OF SINBAD, odohrávajúci sa v ére liteajúcich kobercov a aladdinových lámp - v Číne 8. storočia.… (více)