Takže co tu máme? Fotbalová ex-hvězda v lochu, sadističtí bachaři a.k.a. fotbalový team Krym Utd., plná basa nespravedlivě obviněných, fanatický ředitel a fanda US fotbalu v jedné osobě. Co z toho může vzniknout? "Originální" nápad na zápas ve fotbale (tom zámořském, of course) mezi strážci vězeňského pořádku (kteří vesměs vypadají jako Áríjci s postavami Černočerného Arnolda) a sbírkou lidského odpadu, t.č. obývajícího omylem (pře)výchovné centrum Allenville. Samozřejmě je vše sehráno tak, aby ti zlí byli vlastně hodní a ti hodní vlastně zlí, nechybí ani uplacený sudí, nefér zákroky (např. rovnání zlomeného nosu - no fuuuuj!) a hrdina, zpytující svědomí. Výsledek není podstatný, protože to vše už tady bylo mockrát, ale vzhledem k tomu, že jde o tak líbivé téma, které ukazuje na to, že současný stav vězeňství je špatný i v takové výspě demokracie, jako je Kuba, eeeh, chci říci USA, dávám za tři. Btw. Hezký štěk Courteney Cox. A možná přijde i Rob Schneider (jako ostatně skoro v každém Sandlerově bijáku).(26.2.2015)

Začátek není špatný, všechny ty typické vězeňské příhody jsou docela dobrým způsobem ozvláštněné, takže má výtka v podstatě směřuje jen k zaměření filmu a jeho poslední půlhodince, protože to je cca 30 minut čistého času zaplněného americkým fotbalem. Trestná lavice je od první do poslední minuty nalajnovaná podle desítky let starých osvědčených schémat, ale Adam Sandler je sympaťák a některé vtípky jsou vážně vydařené, takže se na to dá dívat. A také nesmim zapomenout na malé role Williama Fichtnera a Jamese Cromwella.(19.8.2010)

Klasicky vystavěný příběh a klišoidní konec jsou sice snadno předvídatelné, nicméně nudit se není na místě. Dalo by se říct typická Sandlerovka, jenže zdejší gagy a fórky i mají něco do sebe. Nastínění zlých dozorců a hodných vězňů není zrovna originálním tématem, koneckonců sportovních témat s průhledným závěrem není málo. Ovšem je to právě ta podivně hrdinská a vážná nota, která snímek posouvá někam výš a byť některé scény balancují nad propastí toho nejprovařenějšího kýče, vždy se z něho nějakým fórkem dokáže na čas vymanit. Svou pozici má i zběsilý střih, průrazná hudba a především půlhodinový zápas z dozorci, který ač probíhá podle představ, měl jsem chuť uprostřed utkání vzít vázu a mrštit ji proti zdi. To bych ale nesměl mít ruce od popcornu. [Přesná stopáž: 109 min](5.8.2007)

Zatím nejlepší Sandlerovka, kterou jsem viděl. Tolik tvrdéch chlapů a wrestlerů v akci jsem už pěkně dlouho neviděl. Jako maniak do sportu jsem tenhle film náležitě prožíval, sice je zde mnoho klišé a předvídatelnosti, ale způsobem jakým to Peter Segal natočil, se lehce odpustí + navíc tvrďácky natočené souboje ještě na prožitku přidávají. Napínavé, vtipné, svižné a myslím, že si jistě 4 hvězdičky zaslouží…(13.2.2007)

Prvotřídní zábava!!! Miluju Adama Sandlera a můžu s naprostou jistotou říct, že jsem si při žádné jeho roli nenasmála tak jako právě při Trestné lavici. Film je vtipný už od samého začátku a hlavně - NEPOLEVUJE ani na chvilinku. Komedie plná výborných hlášek a skvělých herců - Sandler, Chris Rock, Reynolds, Goldberg, zpěvák Nelly a další kteří tam hrají opravdu "pozoruhodná" individua. Tohle prostě nemá chybu a můj oblíbenec? Jednoznačně Switovsky :D A oblíbená hláška? "Holky...to bude můj novej" :DDDD Roztleskávačky byly prostě úleťácký :) Tohle mě nikdy neomrzí a to už jsem to viděla nejmíň 10x...(19.2.2012)

• - Ed Lauter, který si zahrál i v původním filmu z roku 1974, původně ve filmu vůbec hrát neměl. Herec ale narazil na filmový štáb během natáčení. Adam Sandler se s ním sešel a rychle pro něj vymyslel roli Duana. (ArsenalEagle)

• - Pri zábere na väznicu vidíme prebehnúť škorpióna. Je to druh rodu Heterometrus. Pôvodne sa vyskytuje v pralesoch Ázie, čiže v texaskej púšti nemá čo robiť. (Z0oMb3E)

• - Stráže hrají videohru Halo 2. (Aknah)