Profesionální hráč amerického fotbalu Paul Crewe prodal důležitý zápas a byl vyloučen z ligy. Pak se pohádal s bohatou přítelkyní Lenou a opilý vyrazil s jejím autem na projížďku. Během své spanilé jízdy zcela zdemoloval její auto, ale také řadu policejních vozů. Je zatčen a odsouzen ke třem rokům v texaské věznici, o což se postaral její správce Hazen, velký fotbalový fanoušek. Chce po Paulovi, aby mu pomohl zlepšit výsledky týmu, a když vzpurný vězeň neprojeví dostatek nadšení, pod pohrůžkou dalších pěti let vězení ho k tomu donutí. Paul si s výběrem hráčů hlavu nedělá. Pak se objeví Nate, který byl kdysi úspěšný fotbalista, a společně se pustí do sestavování týmu, složeného především z obránců. Paul však cítí, že to stále není to pravé, a tak se vydá k vůdci černých vězňů Mossovi. Ten sice účast na zápasu pro pobavení dozorců odmítne, ale nechá se umluvit na basketbalový zápas jednoho proti jednomu. Pokud Paul zvítězí, přidají se černí vězni k jeho týmu. Situace se vyhrotí, když se stráže pokusí některé hráče zastrašit. V konečném důsledku to však má opačný efekt. Nejenže se k týmu přidají černí vězni, ale celý tým má najednou novou motivaci a bojovou náladu. Poslední kapkou se stane pokus o vraždu Paula. Je jasné, že tentokrát půjde na hřišti o víc než jen o sportovní výsledek. (TV Nova)

Trailer

lamps

Sportovní perlička z doby, kdy všechny Sandlerovy komedie ještě byly minimálně pro jeho fanoušky zárukou kvality. Film v ohromném tempu přechází z víru velkoměsta a svlečených večírků do zatuchlé vězeňské pustiny a začíná se orientovat na to nejdůležitější - fotbal. Není to sice ten nádherný evropský sport, kde vítězí talent nad silou, ale co si budeme nalhávat, vidět zástup nadělaných "pětihvězdičkových" černochů či bývalých wrestlerů, jak se řežou hlava nehlava a ještě si sami ze sebe dělají nehoráznou legraci, je zkrátka skvělá zábava, nehledě na demenci (nechutné roztleskávačky, Rob Schneider) a jednostrannost (jeden hráč má nadváhu, tak se mu opakovaně zasmějeme) některých vtipů. Každopádně zbytek i včetně nutné dramatické nadstavby a za vydatného přispění výkonů Cromwella a Fichtnera funguje takřka na jedničku a v závěru držíme těm sprostým, násilným a duševně zaostalým jedincům z řad vězňů palce tak křečovitě, až si říkáme, čím si to vlastně zasloužili... Asi tím, že Trestná lavice povedeným filmem zkrátka je. 80% ()

EvilPhoEniX

Skvělá jízda kombinující dvě zaručeně funkční záležitosti. Vězení a Americký fotbal. Potěší i herecký ansámbl, kde Adam Sandler poprvé snad i hraje a spousta ranařů( Ve filmu snad hrají ty největší zvířata, které spatřily filmový svět) chyběl jen Momoa a Bautista. Nevím proč jsem film tak dlouho odkládal, skvělá komedie. 90% ()

Gilmour93

Botulinový jehelníček C.Cox, vězeňské cheerleaders s penisem, místo A.Pacina coach B.Reynolds a je tu Any Given Sunday z nápravného zařízení vyprahlého Texasu. Reklama na anabolické steroidy nasáklá typickým humorem Made in Sandler se bohužel utápí v bezradnosti při vážnějších momentech, které si nejspíš chtěla propůjčit z originálu a taky v některých přehnaně patetických gestech. Třeba taková závěrečná charakterová proměna dozorce W.Fichtnera - tam už mi jen scházelo předání bochníku chleba s pilníkem a vlhké spojení jazyků.. Komentátorské eso Tichá voda Bob ať prosím okamžitě nahradí Tittelbacha - na Nově tak bude zastoupené další etnikum a hlavně, obsahem svých sdělení hravě Vaška překoná.. ()

honajz

Docela slušné a vtipné dialogy i některé scény. Začátek šlape jako hodinky, scény ve vězení a tréninky už jedou podle určitých klišé a záleží na té které scéně a dialogu či situaci, nakolik je zajímavá a vtipná, a nakolik zbytečná. Protože i zde se najdou scény, které jsou vatou a zbytečně jen natahují stopáž. Být film kratší, je daleko lepší a svižnější. Stejně tak je asi jasné, kdo zápas vyhraje, takže scény samotného zápasu mají podobně kolísavé tempo. Možná mi i vadí, že vlastně o nic jiného než o ten zápas nejde. Že by mě zajímaly nějaké vedlejší linie, nějaká nadstavba nad tím vším, aby to bylo zajímavější a sevřenější. ()

tron

„Počul som, že tam majú výborné matrace.“ – „Lepšie majú už len na psychiatrii v Kansase.“ Plnohodnotný športový film, plnohodnotná väzenská dráma, plnohodnotná komédia, plnohodnotný akčný film a k tomu výborný scenár, na ktorý bude raz Adam Sandler veľmi hrdý. Ako bývalá futbalová hviezda nastupuje na výkon trestu do väznice, kde je riaditeľom (James Cromwell) požiadaný, aby trénoval spoluväzňov v blížiacom sa zápase s nenávidenými dozorcami. Vytvorí okolo seba skvelú partiu hráčov (geniálny Terry Crawes patrí ešte k tým slabším) a začína tréning. Divákov zrejme prekvapí, aký rôznorodý, čo sa žánrov týka, film je – a ešte viac ich prekvapí, ako jednotlivé žánre fungujú samé osebe a napríklad dramatické scény („Faulovanie“ vypovedajúce čo-to o mužskej dôstojnosti, nečakaný odchod jednej postavy zo scény) nenarušujú komediálne (Estrogénový bachar, Pingpong, Roztlieskavačky, Rozhodcove gule) a akčné (už ani John Woo nevie takto efektne využívať spomalené zábery) neškodia „väzenskej línii“ o vážnych veciach, ako sú sloboda, mužské priateľstvo, dôvera, tímová hra atď. Potešia aj vydarené dialógy ("To je týždeň na samotke!" - "Na to ti serem.") a hlášky („Si neškodný ako košík s mačiatkami, ale ak chceš, večer usporiadame vankúšovú bitku a to ti určite vylepší skóre.“). Tento film spočiatku troška nudí, ale po polhodine sa rozbehne a už nezastaví. Výborné, rád by som si prečítal recenziu od ženy. ()

• Garner (Brian Bosworth) si na dres nechal natisknout 44, což je číslo, které jeho představitel oblékal na vysoké. (KucC)
  • Crewe (Adam Sandler) v jedné fotbalové scéně řekne: "Z čeho se radujete?! Je to 14:0," avšak na světelné tabuli je skóre 13:0. (G3niu5)
  • Tým Mlátiček (Mean Machine) má stejný název jako film Mean Machine - česky Fotbal za mřížemi (2001) -, který má s tímto snímkem téměř totožný děj, jen je o kopané. (CjKukis)

Související novinky

Paramount chystá remake Trestné lavice

Paramount chystá remake Trestné lavice

08.11.2023

Hezkých předělávek není nikdy dost a fanoušci přímo lační po tom, aby své oblíbené kousky mohli vídat znovu a znovu, jen v úplně jiném provedení. Nebo si to alespoň myslí hlavouni studia Paramount,… (více)

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman

28.01.2021

Z Kalifornie přišla smutná zpráva, ve věku 94 let totiž včera filmový svět opustila americká herečka Cloris Leachman. Zprávu o úmrtí médiím předala její manažerka Juliet Green. Ve filmu se Cloris… (více)

Bankovní loupež á la Lyne

Bankovní loupež á la Lyne

08.08.2006

Kontroverzní Angličan stojící za úspěchy Lolity se po čtyřech letech vrací k režii. Adrian Lyne byl dosazen samotnými představiteli Warner Bros. na místo režiséra filmové adaptace knihy Chucka Hogana… (více)