Reklama

Reklama

Profesionální hráč amerického fotbalu Paul Crewe prodal důležitý zápas a byl vyloučen z ligy. Pak se pohádal s bohatou přítelkyní Lenou a opilý vyrazil s jejím autem na projížďku. Během své spanilé jízdy zcela zdemoloval její auto, ale také řadu policejních vozů. Je zatčen a odsouzen ke třem rokům v texaské věznici, o což se postaral její správce Hazen, velký fotbalový fanoušek. Chce po Paulovi, aby mu pomohl zlepšit výsledky týmu, a když vzpurný vězeň neprojeví dostatek nadšení, pod pohrůžkou dalších pěti let vězení ho k tomu donutí. Paul si s výběrem hráčů hlavu nedělá. Pak se objeví Nate, který byl kdysi úspěšný fotbalista, a společně se pustí do sestavování týmu, složeného především z obránců. Paul však cítí, že to stále není to pravé, a tak se vydá k vůdci černých vězňů Mossovi. Ten sice účast na zápasu pro pobavení dozorců odmítne, ale nechá se umluvit na basketbalový zápas jednoho proti jednomu. Pokud Paul zvítězí, přidají se černí vězni k jeho týmu. Situace se vyhrotí, když se stráže pokusí některé hráče zastrašit. V konečném důsledku to však má opačný efekt. Nejenže se k týmu přidají černí vězni, ale celý tým má najednou novou motivaci a bojovou náladu. Poslední kapkou se stane pokus o vraždu Paula. Je jasné, že tentokrát půjde na hřišti o víc než jen o sportovní výsledek. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (632)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Trestná lavice v hlavní roli s Adamem Sandlerem je komedií, u které jsem se rozhodně pobavil, ale jako jiných jeho filmů víckrát by mě to asi už nelákalo. Ono nejde zase tolik o vztahy jako spíš o sport, ze kterého si určitě jde udělat dost dobrou legraci. Ještě k tomu s takovou řádkou hereckých ikon, které se zde objeví. Většinou přátelé, kamarádi a prostě ti, kteří se dokázali dohodnout a dokáže je to bavit. Trestná lavice se i tak povedla. Příjemná, chvílemi nadprůměrná komedie z prostředí, který je už dost filmově okoukaný, ale občas nějaké novoty s radostí vytrouší. Krom toho dokázali autoři vytvořit občas opravdu zajímavé postavy a do nich dostat opravdu zajímavý herecký arzenál. --- Tak ty si myslíš, že si tady můžeš dělat, co chceš? Nijak se nelišíš od těchhle hajzlů, co tady s tebou bydlej. - Vážně? Taky si myslej, že jste pitomej vidlák? ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Předělávka stejnojmeného snímku, který mezitím stačili zremakovat i v Británii, ale tam to bylo s tím "naším" fotbalem. Tato verze se Sandlerem je docela vydařená, není sice tak dobrá jako britský Mean Machine, ale díky klasickému "MTV líbivému looku" je na co se dívat a snímek má i přes delší stopáž solidní tempo. Ovšem chybí tu někdo s charismatem a především role brankáře Monka Jasona Stathama. Bez něj to prostě nejde. ()

Reklama

Radyo 

všechny recenze uživatele

Takže co tu máme? Fotbalová ex-hvězda v lochu, sadističtí bachaři a.k.a. fotbalový team Krym Utd., plná basa nespravedlivě obviněných, fanatický ředitel a fanda US fotbalu v jedné osobě. Co z toho může vzniknout? "Originální" nápad na zápas ve fotbale (tom zámořském, of course) mezi strážci vězeňského pořádku (kteří vesměs vypadají jako Áríjci s postavami Černočerného Arnolda) a sbírkou lidského odpadu, t.č. obývajícího omylem (pře)výchovné centrum Allenville. Samozřejmě je vše sehráno tak, aby ti zlí byli vlastně hodní a ti hodní vlastně zlí, nechybí ani uplacený sudí, nefér zákroky (např. rovnání zlomeného nosu - no fuuuuj!) a hrdina, zpytující svědomí. Výsledek není podstatný, protože to vše už tady bylo mockrát, ale vzhledem k tomu, že jde o tak líbivé téma, které ukazuje na to, že současný stav vězeňství je špatný i v takové výspě demokracie, jako je Kuba, eeeh, chci říci USA, dávám za tři. Btw. Hezký štěk Courteney Cox. A možná přijde i Rob Schneider (jako ostatně skoro v každém Sandlerově bijáku). ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Již od prvního záběru je jasné, že Trestnou lavici režíroval videoklipař. Obraz „rozkouskovaný“ na několik dílů, řízná muzika, rychlý střih. Expozici není věnována přílišná péče. Proč taky, hlavní hrdina se hlavně musí co nejrychleji dostat za katr, aby mohl udělat z partičky lemplů prvotřídní fotbalové mužstvo a ukázat sadistickým dozorcům, zač je toho loket. Vše se odehrává dle dávno známého schématu, jediná snaha o dějový zvrat do filmu svou doslova smrtelnou vážností vůbec nezapadá. Trošku nesmyslně je schopnosti každého „pětihvězdičkového buchara“ věnována zvláštní scéna, místo jedné kompaktnější. Ale těžko si představit, že by MTV zasponzorovala film se záběry delšími pěti vteřin. Je to svižná, pro někoho i vtipná, akce s přežitelným herectvím Adama Sandlera, Chrise Rocka, s cameem Burta Reynoldse z původního Longest Yardu a pochopitelně také s Robem Schneiderem – co by to bylo za sandlerovku bez Schneidera. Některé načaté subzápletky jsou sice vysloveně trapné („roztleskávačky“, inkriminující kamerové záznamy), ale skoro půlhodinový finální zápas má spád a dokáže udržet pozornost, i když je vám dopředu jasné, jak dopadne. Nedá se říct, že bych se bavil nějak královsky, ale nenudil jsem se a sice dávám střízlivé tři hvězdičky, nicméně pokud upřednostňujete r n b a hip hop před rockem a klasikou, americký fotbal před evropským, cheesburger před svíčkovou, jednu hvězdičku si určitě přimyslete. 65% ()

Cival 

všechny recenze uživatele

Dávno pryč jsou doby, kdy byl režisér Peter Segal nucenou překážkou při snadné konzumaci Sandlerových šílených komedií. Popelka, která má ve filmografii takové prasárny jako Tommy Boy či Zamilovaný profesor 2, se definitivně proměňuje v princeznu - i od Kurzu sebeovládání ušla hodně dlouhou cestu, na jejímž momentálním konci je audiovizuálně natřískaný remake Nejtěžšího yardu. A překvapivě ne ryze komediální, nýbrž na bázi nejstarších filmových obratů usmažený ve vězeňsko-sportovní drama Sandlerovského (tedy notně odlehčeného) stylu, které se snad nechalo přímo inspirovat Berovým Friday Night Lights. Efektní střety vymačkané co do brutality daleko za hranici normální absurdity, nemá sice tolik fórů, kolik jsme čekali, ale pořád vyplňuje škatulku "film Adama Sandlera" tak zábavným způsobem, jaký si jako jeho fanoušek žádám. 3 a půl hvězdičky. ()

Galerie (61)

Zajímavosti (33)

  • Garner (Brian Bosworth) si na dres nechal natisknout 44, což je číslo, které jeho představitel oblékal na vysoké. (KucC)

Související novinky

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman

28.01.2021

Z Kalifornie přišla smutná zpráva, ve věku 94 let totiž včera filmový svět opustila americká herečka Cloris Leachman. Zprávu o úmrtí médiím předala její manažerka Juliet Green. Ve filmu se Cloris… (více)

Bankovní loupež á la Lyne

Bankovní loupež á la Lyne

08.08.2006

Kontroverzní Angličan stojící za úspěchy Lolity se po čtyřech letech vrací k režii. Adrian Lyne byl dosazen samotnými představiteli Warner Bros. na místo režiséra filmové adaptace knihy Chucka Hogana… (více)

Reklama

Reklama