Reklama

Reklama

Profesionální hráč amerického fotbalu Paul Crewe prodal důležitý zápas a byl vyloučen z ligy. Pak se pohádal s bohatou přítelkyní Lenou a opilý vyrazil s jejím autem na projížďku. Během své spanilé jízdy zcela zdemoloval její auto, ale také řadu policejních vozů. Je zatčen a odsouzen ke třem rokům v texaské věznici, o což se postaral její správce Hazen, velký fotbalový fanoušek. Chce po Paulovi, aby mu pomohl zlepšit výsledky týmu, a když vzpurný vězeň neprojeví dostatek nadšení, pod pohrůžkou dalších pěti let vězení ho k tomu donutí. Paul si s výběrem hráčů hlavu nedělá. Pak se objeví Nate, který byl kdysi úspěšný fotbalista, a společně se pustí do sestavování týmu, složeného především z obránců. Paul však cítí, že to stále není to pravé, a tak se vydá k vůdci černých vězňů Mossovi. Ten sice účast na zápasu pro pobavení dozorců odmítne, ale nechá se umluvit na basketbalový zápas jednoho proti jednomu. Pokud Paul zvítězí, přidají se černí vězni k jeho týmu. Situace se vyhrotí, když se stráže pokusí některé hráče zastrašit. V konečném důsledku to však má opačný efekt. Nejenže se k týmu přidají černí vězni, ale celý tým má najednou novou motivaci a bojovou náladu. Poslední kapkou se stane pokus o vraždu Paula. Je jasné, že tentokrát půjde na hřišti o víc než jen o sportovní výsledek. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (633)

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Skvělá jízda kombinující dvě zaručeně funkční záležitosti. Vězení a Americký fotbal. Potěší i herecký ansámbl, kde Adam Sandler poprvé snad i hraje a spousta ranařů( Ve filmu snad hrají ty největší zvířata, které spatřily filmový svět) chyběl jen Momoa a Bautista. Nevím proč jsem film tak dlouho odkládal, skvělá komedie. 90% ()

Lucasion 

všechny recenze uživatele

Vcelku povedená sandlerovka. Hodně sportovní a docela i rodinná kom... Ne počkat. Komedie to není. I když tohle není žádné drama, tak srandu jsem tu rozhodně nenašel. I přesto že Adam rozdává vtípky na každou stranu, tak mě to vtipné prostě nepřijde. Ani jednou jsem se nezasmál a ani jedna situace mi nepřišla humorná. Možná závěrečný zápas k tomu měl nejblíž. Film se mi naopak líbil příběhově. Sandler v roli bývalého hráče fotbalu je uvěřitelný, a když se mu povede dostat díky své manželce do vězení, tak mu nezbývá než využít svůj jediný potenciál. A právě fotbal z něj udělá hvězdu uprostřed věznice. Sehnat bandu největších (ano největších) a nejdrsnějších chlápků a vytrénovat je, aby porazili bandu dozorců. Žádný problém. Příběhově je Trestná lavice super, protože mi děj utíkal a bavil mě. Jako komedie si to u mě skutečně neškrtlo. Neva, pořád bych to považoval za lehounce nadprůměrný film. Sandler ví jak hrát, aby bavil. (72 %) ()

Reklama

Cival 

všechny recenze uživatele

Dávno pryč jsou doby, kdy byl režisér Peter Segal nucenou překážkou při snadné konzumaci Sandlerových šílených komedií. Popelka, která má ve filmografii takové prasárny jako Tommy Boy či Zamilovaný profesor 2, se definitivně proměňuje v princeznu - i od Kurzu sebeovládání ušla hodně dlouhou cestu, na jejímž momentálním konci je audiovizuálně natřískaný remake Nejtěžšího yardu. A překvapivě ne ryze komediální, nýbrž na bázi nejstarších filmových obratů usmažený ve vězeňsko-sportovní drama Sandlerovského (tedy notně odlehčeného) stylu, které se snad nechalo přímo inspirovat Berovým Friday Night Lights. Efektní střety vymačkané co do brutality daleko za hranici normální absurdity, nemá sice tolik fórů, kolik jsme čekali, ale pořád vyplňuje škatulku "film Adama Sandlera" tak zábavným způsobem, jaký si jako jeho fanoušek žádám. 3 a půl hvězdičky. ()

Boss321 

všechny recenze uživatele

Paul Crew prodal zápas ve fotbale, byl vyloučen z fotbalové ligy a v opilosti řídil auto své přítelkyně (sexy Courtney Cox), byl po honičce s policií zatčen a uvězněn na tři roky do vězení. Zde si má sestavit svůj fotbalový tým a rozdat si to v duelu s bachaři. Podle mě zatím jeden z nejlepších výkonů Adama Sandlera. ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

No tak tohle zas kdovijaka pecka neni. Problem je, ze ackoliv je Sandler v hlavni roli, nema dostatek prostoru a neni pozornost soustredena na nej, takze spoustu vtipku musi obstarat ostatni a tem to dvakrat nejde. Parkrat je sice nakej vostrej forek, ale vetsinou to tezi ze vzhledu a povah trestancu, nez ze by se vyskytlo neco originalniho. Navic pribeh je predvidatelnej od zacatku do konce. Nastesti je ale film sviznej, dobre natocenej a se solidni hudbou, jen by moh bejt trochu kratsi. Slabsi 4*. ()

Galerie (61)

Zajímavosti (33)

  • Když Paul Crewe (Adam Sandler) nacouvá policistům do auta, poškodí zadní část svého auta. V následující honičce však není na vozu ani škrábnutí. (Kroup4)
  • Ve své době se film stal druhou nejvýdělečnější sportovní komedií všech dob. Tou první byl Vodonoš (1998), také s Adamem Sandlerem v hlavní roli. (KucC)
  • Když je Megget (Nelly) v knihovně a dozorci už pomalu odchazejí, řeknou mu, že zapoměl ještě jednu knihu. Megget se ohne a zvedne tři. (Steew)

Související novinky

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman

28.01.2021

Z Kalifornie přišla smutná zpráva, ve věku 94 let totiž včera filmový svět opustila americká herečka Cloris Leachman. Zprávu o úmrtí médiím předala její manažerka Juliet Green. Ve filmu se Cloris… (více)

Bankovní loupež á la Lyne

Bankovní loupež á la Lyne

08.08.2006

Kontroverzní Angličan stojící za úspěchy Lolity se po čtyřech letech vrací k režii. Adrian Lyne byl dosazen samotnými představiteli Warner Bros. na místo režiséra filmové adaptace knihy Chucka Hogana… (více)

Reklama

Reklama