Botulinový jehelníček C.Cox, vězeňské cheerleaders s penisem, místo A.Pacina coach B.Reynolds a je tu Any Given Sunday z nápravného zařízení vyprahlého Texasu. Reklama na anabolické steroidy nasáklá typickým humorem Made in Sandler se bohužel utápí v bezradnosti při vážnějších momentech, které si nejspíš chtěla propůjčit z originálu a taky v některých přehnaně patetických gestech. Třeba taková závěrečná charakterová proměna dozorce W.Fichtnera - tam už mi jen scházelo předání bochníku chleba s pilníkem a vlhké spojení jazyků.. Komentátorské eso Tichá voda Bob ať prosím okamžitě nahradí Tittelbacha - na Nově tak bude zastoupené další etnikum a hlavně, obsahem svých sdělení hravě Vaška překoná..(21.2.2011)

Remake původního "sportovního" snímku s Burtem Reynoldsem(jenž si i tady zahrál poměrně velkou roli) z roku 1974 se vcelku podařil. Ač nemohu úplně srovnávat s originálem, neboť jsem ho dosud neviděl, musím ocenit podařenou atmosféru a komediální prvky. Jde jednoduše o klasicky odpočinkový film s částečně sportovní tématikou a se všemi klišé, které k ní patří. Zhlédnutím určitě chybu neuděláte.(6.3.2012)

Docela slušné a vtipné dialogy i některé scény. Začátek šlape jako hodinky, scény ve vězení a tréninky už jedou podle určitých klišé a záleží na té které scéně a dialogu či situaci, nakolik je zajímavá a vtipná, a nakolik zbytečná. Protože i zde se najdou scény, které jsou vatou a zbytečně jen natahují stopáž. Být film kratší, je daleko lepší a svižnější. Stejně tak je asi jasné, kdo zápas vyhraje, takže scény samotného zápasu mají podobně kolísavé tempo. Možná mi i vadí, že vlastně o nic jiného než o ten zápas nejde. Že by mě zajímaly nějaké vedlejší linie, nějaká nadstavba nad tím vším, aby to bylo zajímavější a sevřenější.(5.9.2013)

Dávno pryč jsou doby, kdy byl režisér Peter Segal nucenou překážkou při snadné konzumaci Sandlerových šílených komedií. Popelka, která má ve filmografii takové prasárny jako Tommy Boy či Zamilovaný profesor 2, se definitivně proměňuje v princeznu - i od Kurzu sebeovládání ušla hodně dlouhou cestu, na jejímž momentálním konci je audiovizuálně natřískaný remake Nejtěžšího yardu. A překvapivě ne ryze komediální, nýbrž na bázi nejstarších filmových obratů usmažený ve vězeňsko-sportovní drama Sandlerovského (tedy notně odlehčeného) stylu, které se snad nechalo přímo inspirovat Berovým Friday Night Lights. Efektní střety vymačkané co do brutality daleko za hranici normální absurdity, nemá sice tolik fórů, kolik jsme čekali, ale pořád vyplňuje škatulku "film Adama Sandlera" tak zábavným způsobem, jaký si jako jeho fanoušek žádám. 3 a půl hvězdičky.(28.8.2005)

Předělávka stejnojmeného snímku, který mezitím stačili zremakovat i v Británii, ale tam to bylo s tím "naším" fotbalem. Tato verze se Sandlerem je docela vydařená, není sice tak dobrá jako britský Mean Machine, ale díky klasickému "MTV líbivému looku" je na co se dívat a snímek má i přes delší stopáž solidní tempo. Ovšem chybí tu někdo s charismatem a především role brankáře Monka Jasona Stathama. Bez něj to prostě nejde.(8.1.2007)

• - Ve scéně, kdy starosta (Chris Rock) představuje Crewovi (Adam Sandler) "dívky", je možné v pozadí spatřit skutečné dívky, přestože se nachází ve vězení jen pro muže. (KucC)

• - Natáčení probíhalo v lokalitách Torrance, Long Beach a Los Angeles. Dále se natáčelo v Novém Mexiku ve státní věznici v Santa Fe. (Terva)

• - Ve scéně, kde hrají vězni a dozorci proti sobě fotbal, Crew (Adam Sandler) pronese větu: "Z čeho se radujete?! Je to 14:0," avšak na světelné tabuli je skóre 13:0. (G3niu5)