Dobrý mix mezi sportovním filmem a komedií, Adam Sandler je slušný komediant a William Fichter patří mezi mé oblíbené (nejen) záporáky. Avšak hlavní zápor filmu jsou bezesporu ohraná klišé (včetně vynuceného happy endu), kdy nejen, že vězni "zázračně" otočí zápas, ale ještě navrch se z despotivního bachaře stane milý kamarád... A to nemluvím o tom, že rozdělování obrazu během akčních scén mi taky vůbec nepřijde jako zdařilý touchdown. Celkově zábavná podívaná na odreagování, lepší než Dodgeball, horší než Replacements. 6/10(2.3.2008)

Klasické klišoidné zobrazenie trojuholníka : väznica - šport - česť .... Aj napriek tomu, že tam bol Sandler, nebolo vidieť obligatórne prízemné frky štvrtej cenovej. Ba práve naopak - jemná komédia o tvrdých chlapoch v tvrdom športe. Jediné, čo vyznelo totálne absurdno-smiešne, bola podaná ruka ( nemôžem bližšie špecifikovať kvôli možnému spoleru ) medzi aktérmi zápasu.(6.12.2006)

Docela slušné a vtipné dialogy i některé scény. Začátek šlape jako hodinky, scény ve vězení a tréninky už jedou podle určitých klišé a záleží na té které scéně a dialogu či situaci, nakolik je zajímavá a vtipná, a nakolik zbytečná. Protože i zde se najdou scény, které jsou vatou a zbytečně jen natahují stopáž. Být film kratší, je daleko lepší a svižnější. Stejně tak je asi jasné, kdo zápas vyhraje, takže scény samotného zápasu mají podobně kolísavé tempo. Možná mi i vadí, že vlastně o nic jiného než o ten zápas nejde. Že by mě zajímaly nějaké vedlejší linie, nějaká nadstavba nad tím vším, aby to bylo zajímavější a sevřenější.(5.9.2013)

Nápad spojit americký fotbal s vězeňským prostředím se nějak míjí účinkem. Adam Sandler chtěl ukázat, že umí hrát a ne jen šaškovat před kamerou, a jeho hraní je stále předmětem sporů. Ve vedlejších rolích se chtěl casting vytáhnout, a tak neváhal obsadit jména Burt Reynolds, Chris Rock, Nicholas Torturro nebo zástupkyni sličného pohlaví "Arqetku" a ti všichni mají dostatek hereckého umu, aby zazářili víc než Sandler a skutečně se tak stane, protože osádka ve vězení je opravdu pestrá a zaujme. Příběh už tolik ne. Americký fotbal je přece jen v USA sportem číslo jedna, ale u nás stěží někdo vyjmenuje jediného hráče hrajícího NFL. A tady právě nastává problém se záživností. Ono to totiž nebylo ani tak moc drama, ani tak moc komedie, ale spíše film z vězení se sportem, který v tuzemsku oblibu nemá. 50%(12.12.2010)

Mírně naprůměrný remake, který se však do komedie příliš nehrne. Spíš zůstává takovým úsměvným, odlehčeným sportovně-vězenským dramatem s nadsázkou, několika fórky, několika postavami přetaženými do karikatury a občas zábavnou scénou. Ubíhá rychle, bez prostojů a zádrhelů, a i když zápas samotný není tak vypjatý a strhující jako u jiných podobných filmů, jedna malá napínavá scéna v závěru to zachránila a potěšila.(9.3.2012)

• - V lednu roku 2019 se v ruské věznici Butyrka mělo konat utkání mezi vězni a dozorci v kopané, kdy za uvězněné mohli hrát také vazebně stíhaní representanti Alexandr Kokorin a Pavel Mamajev. (JoranProvenzano)

• - Ve scéně, kdy starosta (Chris Rock) představuje Crewovi (Adam Sandler) "dívky", je možné v pozadí spatřit skutečné dívky, přestože se nachází ve vězení jen pro muže. (KucC)

• - Garner (Brian Bosworth) si na dres nechal natisknout 44, což je číslo, které jeho představitel oblékal na vysoké. (KucC)