Profesionální hráč amerického fotbalu Paul Crewe prodal důležitý zápas a byl vyloučen z ligy. Pak se pohádal s bohatou přítelkyní Lenou a opilý vyrazil s jejím autem na projížďku. Během své spanilé jízdy zcela zdemoloval její auto, ale také řadu policejních vozů. Je zatčen a odsouzen ke třem rokům v texaské věznici, o což se postaral její správce Hazen, velký fotbalový fanoušek. Chce po Paulovi, aby mu pomohl zlepšit výsledky týmu, a když vzpurný vězeň neprojeví dostatek nadšení, pod pohrůžkou dalších pěti let vězení ho k tomu donutí. Paul si s výběrem hráčů hlavu nedělá. Pak se objeví Nate, který byl kdysi úspěšný fotbalista, a společně se pustí do sestavování týmu, složeného především z obránců. Paul však cítí, že to stále není to pravé, a tak se vydá k vůdci černých vězňů Mossovi. Ten sice účast na zápasu pro pobavení dozorců odmítne, ale nechá se umluvit na basketbalový zápas jednoho proti jednomu. Pokud Paul zvítězí, přidají se černí vězni k jeho týmu. Situace se vyhrotí, když se stráže pokusí některé hráče zastrašit. V konečném důsledku to však má opačný efekt. Nejenže se k týmu přidají černí vězni, ale celý tým má najednou novou motivaci a bojovou náladu. Poslední kapkou se stane pokus o vraždu Paula. Je jasné, že tentokrát půjde na hřišti o víc než jen o sportovní výsledek. (TV Nova)

Henry Morgan

No, mělo to slabé i silné momenty, ale zdálo se mi, že ty slabší převažovaly. Nevím, no, taková tuctovka, čekal jsem od toho asi něco víc, když to má tak vysoké hodnocení. Přitom to bylo naprosto předvídatelné a průměrné. Až na dvě až tři invence to bylo v podstatě přes kopírák s dalšími tematicky podobnými filmy. Nechtějte po mně vědět s jakými, prostě už jsem to několikrát viděl :) ()

Kingjiri

U těhlech druhů filmů mám vždycky problém s tim, když skupina vězňů vytvoří partu, kde se nakonec všichni respektujou a táhnou za jeden provaz (do vězení se asi nedostali proto, že jsou dobráci od kosti). Pak taky mívám dilema, jestli takovýhle partičce vůbec fandit. Ale dobrá, je to jenom film a neni dle skutečný události. Sandler je tentokrát vcelku sympaťák a dokáže pobavit i bez větší než nutný porce vulgárního humoru. Nicméně humoru mohlo být celkově víc, minimálně závěrečnej zápas moh být o něco odlehčenější (taky bez zásadní změny v chování postavy Fichtnerova dozorce). Občas se mi zdálo, že se samotnýmu fotbalu věnuje zbytečně moc prostoru. Hodně ale dokáže zaujmout slušnej casting včetně vedlejších roliček. A jak jsem zjistil, je Burt Reynolds určitou poctou původnímu filmu. Sympatická jednohubka, u který se člověk pobaví, ale za břicho se popadat nebude. ()

dustur

Tak toto je jedna z mála fajnových krimi komédií , ktoré ani na sekundu nenudí a hlavne keď sa na scéne objaví Adam Sandler ktorého mám rád ,tak dovolím si povedať že tu mi asi zatiaľ najviac pasoval,za dlhé roky... Ale samozrejme ma potešily aj starý dobrý Burt Reynolds,a tiež Chris Tucker...,a určite ma potešil aj Terry Crews ktorý keď sa objavil tak každá jeho scéna je vtipná a tiež každá jeho scéna stojí za to ,, hlavne keď skoro každému núka hamburger"...,a samozrejme nemôžem zabudnúť na Jamesa Cromwella ,a tiež Williama Fichtnera... Ktorý z Trestnej lavice ,robia tú správnu podívanu a skvelú komédiu ,kde sa človek fakt že sa z chuti zasmeje... Takže k tomuto filmu sa isto ešte viackrát vrátim, lebo aj keď som to videl už približne 6 alebo 7.krát,tak film sa mi čoraz viac páči... Moje hodnotenie filmu je jednoznačne.: 4,5 / 5. ()

Klajondr

Ano, filmy se Sandlerem bývají většinou hloupé a vysají vám i tu poslední špetku IQ z vaší hlavy, ale tohle není překvapivě stejný případ. Tady jsem se snad poprvé přistihl, že se směju u "jeho" filmu. Celkově mi celý to prostředí strašně sedlo a o postavách nemluvě. Sice to není žádný trhák, ale jedná se o velmi slušnou komedii, která vám dokáže zpříjemnit večer. Jo a jedna taková připomínka. Je to mnohem vtipnější, když se napijete. ()

Nix

Pro mne nejlepší Sandlerův film, znám každou hlášku a i když jsem to viděl tisíckrát, tak pořád mne to baví. Obecně filmy o americkém fotbalu patří mezi mé oblíbené. ()

Horrorshow

Z 90-ich % okopírovaný britský Mean machine(2001). Až na dva podstatné rozdiely (herecké obsadenie a "americký fufbal") takmer rovnaký dej. Žiadny vlastný nápad, nič. Tú hviezdičku si zaslúži len vďaka obsadeniu. ()

Looka

Docela netradiční komedie z vězeňskýho prostředí. Ehm tedy na to že v tom hraje Sandler... Až na docela trapnou scénu s Reynoldsem ve hře to docela šlo. ()

DjMetal

Super komedia...nasmejete sa tu ako pri hocijakej komedii so Sandlerom.Väzni proti bacharom idu hrat USA futbal. Je to fajneeee....Len nechapem a nikdy asi nepochopim tym prekladom....trestna lavice,za mrezami,The longest Yard....to je co,boze... ()

MRPitivier

Jistým způsobem zajímavé a režisérovi se daří rozesmát diváka! Adam Sandler působí jako vždy svižně a vtipně. Jediné co mi vadí je jeho ohranost, pořád stejné! Je to film na večer, kdy potřebujete něco udělat a potřebujete vtipnou kulisu! Nic víc nečekejte, mozek určitě nezapojíte! ()

Paviozo

Překopaný Mean Machine, bohužel ne tak kvalitně, a s mnohem méně charismatickým hlavním hrdinou. Pro puberťáky možná docela zábava, pro mne ne. ()

Bezda22

Nevim, kde byl ten problém. Ale mě to nepřišlo moc vtipný a ani mě to moc nebavilo, čemuž nasvědčuje i to, že jsem u toho usnul. Průměrná záležitost, pro mě aspoň. ()

Michal.Jezek

Človek by nevěřil jakou neskutečnou zábavou může být vězeňský fotbal. Obrovský palec nahoru pro Adama Sandlera - pro mě jeho životní role. ()

topi80

Film využívá všechna klišé vězeňských dramat, ale naštěstí si bere na pomoc žánr komedie. Tudíž ta soudržná partička nerozlučných přátel z vězení nebije do očí tak jako parta filosofujících knihomolů z Vykoupení. Nechybí zlý ředitel, sadističtí dozorci, starý mistr, patos v závěrečné zápletce, otočení sympatií publika, ba ani... ale to už bych prozrazoval moc. Originality ani za mák (byť úvod měl grády a originální bylo i postavení vězeňských děvek), ale sledování filmu byly příjemně strávené chvíle, jak už to u sandlerovek bývá. ()

Paramount chystá remake Trestné lavice

Paramount chystá remake Trestné lavice