Profesionální hráč amerického fotbalu Paul Crewe prodal důležitý zápas a byl vyloučen z ligy. Pak se pohádal s bohatou přítelkyní Lenou a opilý vyrazil s jejím autem na projížďku. Během své spanilé jízdy zcela zdemoloval její auto, ale také řadu policejních vozů. Je zatčen a odsouzen ke třem rokům v texaské věznici, o což se postaral její správce Hazen, velký fotbalový fanoušek. Chce po Paulovi, aby mu pomohl zlepšit výsledky týmu, a když vzpurný vězeň neprojeví dostatek nadšení, pod pohrůžkou dalších pěti let vězení ho k tomu donutí. Paul si s výběrem hráčů hlavu nedělá. Pak se objeví Nate, který byl kdysi úspěšný fotbalista, a společně se pustí do sestavování týmu, složeného především z obránců. Paul však cítí, že to stále není to pravé, a tak se vydá k vůdci černých vězňů Mossovi. Ten sice účast na zápasu pro pobavení dozorců odmítne, ale nechá se umluvit na basketbalový zápas jednoho proti jednomu. Pokud Paul zvítězí, přidají se černí vězni k jeho týmu. Situace se vyhrotí, když se stráže pokusí některé hráče zastrašit. V konečném důsledku to však má opačný efekt. Nejenže se k týmu přidají černí vězni, ale celý tým má najednou novou motivaci a bojovou náladu. Poslední kapkou se stane pokus o vraždu Paula. Je jasné, že tentokrát půjde na hřišti o víc než jen o sportovní výsledek. (TV Nova)

topi80

Film využívá všechna klišé vězeňských dramat, ale naštěstí si bere na pomoc žánr komedie. Tudíž ta soudržná partička nerozlučných přátel z vězení nebije do očí tak jako parta filosofujících knihomolů z Vykoupení. Nechybí zlý ředitel, sadističtí dozorci, starý mistr, patos v závěrečné zápletce, otočení sympatií publika, ba ani... ale to už bych prozrazoval moc. Originality ani za mák (byť úvod měl grády a originální bylo i postavení vězeňských děvek), ale sledování filmu byly příjemně strávené chvíle, jak už to u sandlerovek bývá. ()

dwyane

Prostě klasická americká kokotina. Bohužel ani ne komedie, ani akční, ani nic...Bojím se, že nedejbože při dalším shlédnutí, půjde hodnocení do Odpadu. ()

ANTYCHRYST

Stará škola.. :) mám rád filmy z vězení.. Mám rád filmy se sportovní tématikou.. K tomu Sandler.. Kopa vezenskeho vykvetu.. Co si více přát :) vše doplňuje parádní soundtrack.. Závěrečnej zápas nemá chybu.. :) 100% update 2022 :) po několikáté viděno a jako vždy super :) ()

Al Majda

Super film, bavila jsem se celou dobu, ani chvíli jsem nepochybovala o tom, že by to mělo být za méně, jak za čtyři hvězdy!!! Spousta vtipů, neuvěřitelných scének (viz rozbité auto) a pěkný roštěnky (hlavně ty z věznice). Jediné, co bych vytkla je staré známé opisování. Tím nechci nikoho obviňovat, ale určitě nikdo z vás nemá rád takovou tu chvíli, kdy si říká:"to je jasný,to dopadne takhle a ne jinak....." Nicméně celkovou reputaci filmu to neničí. ()

KryplXxX

Další, trochu nadprůměrnější americká komedie. O poznání lepší než Segalovi předchozí filmy. Nemohu než doporučit, protože jde o lehce stravitelnou popcorn zábavu. ()

Něrpa

Umělecké dílo to není, ale jako komedie to účel splnilo a to jsem očekával. Ovšem nejlepší film s americkým fotbale stále zůstává MASH. ()

LukeSharp

Sandlera mám rád a tak jsem se těšil na pořádnou porci srandy.Pak jsem ale zjisti,že to není typická ''sandlerovka'',ale jak řekl v závěru filmu jeden týpek ''Who gives a shit''.I tak to sranda byla.Je málo dobrých sportovních filmů a ještě méně antisportovních a tenhle je fakt dobrej.Při výběru týmu z těch nejbrutálnějších bláznů jsem se řezal smíchy,byla zde i spousta skvělých hlodů a závěrečný zápas byl velmi kvalitní.Trošku navíc tady zase byla ta citová vložka,ale moc dlouhá nebyla a taky vyloženě nepřekážela.Výsledkem je dobrá porce zábavy na nudný večer za 75% ()

Lumpus

Tento film kopíruje v sobě spousta filmů,například vykoupení z věznice Shawshank. Téma i myšlenky filmu jako by jsme již někde viděli a jsou jen patlaninou toho co Amerika dokázala již vyprodukovat. Opomeneme li laciné gagy a jiné blyštivé prvky filmu dostaneme film pro masy a nikoli pro kritiky,tím pádem uznávám že tento film je snadno a hezky koukatelný,dobře kombinuje prvky dramatu a komedie ,na čemž staví je mimo jiné průměrně spíše kvalůitnější výkon herce Adama Sandlera,mám však dojem že v podobných rolích jsme ho viděli,ale na tom nesejde. Sečteno podtrženo tento film je na podívání na trojku -nic moc ale sledovat se to dá a nikdo neříká že se nebudete bavit dal bych 60% ()

BUFUU

Nemůžu si pomoct. I když je tam dost slabejch míst, musím dát 5*. Velmi dlouho jsem u žádnýho filmu tak nenasmál. ()

DeaconMoss

Tak toto je moje největší číslo 1 mezi všemi filmy. Trestná lavička mě dostala naprosto vyimbenými hláškami, vtipností, originalitou a naprosto každou minutou. Hlavní postavou a tvůrcem dějové linie není však Paul Crew (Adam Sandler), jak se může na první pohled zdát :-) Stačí se podívat alespoň 10x a dojde Vám, že za vším stojí nejčernější ze všech černých na place, Deacon Moss (Michael Irvin), který je tak černý, že černí před ním vypadají světle hnědí. Vždyť pojďme popořádku : Deacon roztrhá letáček se zprávou o založení týmu, čímž dá jasně najevo, kdo je tam pánem =) Když Paul (naprosto vedlejší postava =D) potřebuje do své hry rychlost, ví kam má jít - za Deaconem. Ten ho ale zmastí jak psa (přirovnání, nic proti psům =)) a předem se domluví s Meggetem (Nelly), aby ho trochu podpořil a nesebral mu všechny iluze. Po incidentu v knihovně se Deacon konečně rozhodne situaci dál neprotahovat a připojit se k Paulovu mužstvu :-) S jeho pomocí se úroveň tréninků zvedne na extraligovou úroveň (ne-li výš =D) a Paul konečně vidí matnou siluetu vítězství. Přesuňme se k samotnému finálovému utkání : První touchdown - kdo ho asi tak dá? =D - samozřejmě Deacon Moss ! Tím všechny vybudí k maximálním výkonům a dorovnání skóre :-) Když se Paul "rozhodne" zápas "pustit" a následně mu dojde, že dělá chybu a prosí o odpuštění, jako první dá svou ruku na jeho - a tím přesvědčí ostatní, aby udělali totéž - Deacon Moss, náš muž číslo 1 =) No a nakonec po zápase poleje ředitele Hazena ( James Cromwell ) limonádou. No uznejte sami, kdo je tadý hlavní hrdina :-D ()

lobodlak

Opravdu zábavná kravina pro uvolnění. Mimochodem, i když poslouchám žánrově hodně vzdálenou hudbu, tak soundtrack je vážně dobrý, hodně dobrý. ()

HEROMAN

Toto je jediny film , ktory som videl dvakrat za sebou. Normalne skoncil a ja som si ho pustil este raz. Mne sa to velmi pacilo. Velmi vtipne. Ma to vsetko co ma mat film , ktory ma pobavit divaka. Luto mi bolo Starostu. To som necakal. Teraz viem tento film skoro naspamat. "mam hranolky dobri na holku , piti co neni k bliti, jo a taky burgry , no proste burgry:D ()

Dinsberg

Sandler kupodivu cedí hlášky, které mají hlavu a patu. A jsou i docela inteligentní. Jestlipak to není tím, že nespolupracoval na scénáři. ()

Pharlap

Adam Sandler celkem překvapivě ve slušné komedii, u které jsem vydržel do konce s tím, že to nebyla taková nuda. Nicméně podobný námět už tu byl.. amer.fotbal, bachaři vs. muklové, zlej ředitel věznice. Jako oddechovka to ušlo. ()

MiniChemo

Tenhle film mám rád, opravdu a upřímně rád. Obsahuje všechno, co bych si od oddychvého pohodového filmu představoval. Vtipné rozhovory, dramatické situace, vnitřní boj hlavní hrdiny sama se sebou, sem tam nějaká ta neočekávaná smrt a sportovní prostředí... Opravdu kvalitní oddechovka pro toho, kdo si alespoň něco v tomto výčtu je schopen zařadit do vlastností, které by od filmu očekával... Ale to téměř naprosté okopírování od britského Fotbalu za mřížemi, o kterém jsem, až do nedávna, nevěděl, mě vcelku dostává... A stejně tak jako vězni svojí vůlí a přesvědčením jsou schopni vyhrát tento zápas, tak i tohle se může stát jenom v Americe :) ()

Paramount chystá remake Trestné lavice

Paramount chystá remake Trestné lavice