Sir Robert Chiltern, úspěšný politik a dokonalý gentleman má vše, co si mohl přát. Spolu s milující manželkou představují dokonalý pár. Potíže však nastanou, když se v Londýně objeví paní Chieveley, která by mohla odhalit nebezpečné tajemství z jeho minulosti a tak ohrozit jeho kariéru i manželství. Nezbývá mu nic jiného než se obrátit na dlouholetého přítele lorda Goringa - sukničkáře a svůdce žen. Ten je tím však zatažen do pavučiny lží a je vážně ohrožen jeho rajský staromládenecký život... (oficiální text distributora)

Pavlínka9

"V sezóně mluvím vážně jen první úterý v měsíci. Od 12ti do tří." :) Předloha je vynikající, pětice hlavních postav brilantně vybrána a Rupert Everett je podle mého názoru specialista na typy těchto postav a konkrétně i tohoto prostředí. Minnie Driver je roztomilá a Jeremy Northam se podle mě narodil přímo pro ztvárnění elegantních a galantních mužů, kteří budou své choti do konce života vykat :D :D Spolu s Jak je míti důležité míti Filipa (opět s Rupertem Evertem) - je tento film jednou z nejlepších adaptací od Oscara Wildea. ()

Pecival

Úžasná, konverzační komedie, kde jeden břitký dialog střídá další a tak vůbec nevadí lehce divadelní zpracování. Nejdokonalejší byly scény, když Minnie Driver koulela očima jak ni Rupert Everett házel balící pohledy. Ale ono celé obsazení je de luxe. Tento film ve mě navodil pohodový, velmi příjemný pocit a skvěle jsem se bavil. ()

Liqid

Knižní předlohu jsem bohužel nečelt, a možná i proto, ten film pro mě neměl kouzlo. Jako film mi to přišlo spíše průměrně. Kostými i herci byly výborný, ale moc se to táhlo a chyběla tam nějaká větší akce. ()

Jaccobos

Parádní, společenská komedie ověšená řečmi řečmi a zase řečmi. Inspirace Oskara Wilda je neskutečnou věcí. Člověk musí být tak kreativní, aby dokázal v něčem apriori nudném vytesat skrytý, ale myšlenkou prodchnutý příběh. Neboť..."mluvím o ničem, protože ničemu jinému, tak dobře nerozumím..." :) ()

Madluska

Pro mě osobně bohužel slabší adaptace Wilda než třeba Vějíř lady Windermerové nebo Jak je důležité míti Filipa. Snad dílu neprospěla větší politizace, snad mi nesedlo obsazení, nevím, na koho nebo co jmenovitě bych vinu shodila, ale ač mám tyhle okostýmované konverzačky ráda, Oliver Parker si mě nezískal... (Co si mě ale získalo, to byly šaty Cate Blanchett - nádhera!) ()

Wally

Příjemná a i zábavná oddechovka, kterou ošperkovaly svými skvělými hereckými výkony K. Blanchett nebo J. Moore podpořené výtečným R. Everettem a velice zábavnou M. Driver. Příjemná záležitost... ()

kaygen.it

Právě jsem to viděl v televizi a musím uznat, že je to moc milé a příjemné a ztratilo to jen málo z divadelní předlohy. A to ani nemluvím o hvězdném obsazení. ()

Alf

brilantní, ovšem kdyby nebylo skvělých herců, vydařené výpravy, citlivé režie, o vynikající předloze nemluvě, jednalo by se o vcelku průměrný film :-D ()

Kroupa

Spíše nadprůměrnou adaptaci dělá z tohoto filmu umění členů ensemblu. Oproti české televizní verzi jsem se mnohem méně bavil, snímek je možná až příliš oděn do filmového roucha, přičemž předloha se (jako obvykle u divadla) soustředí na dialogy a kouzlo situace, které je hodně oslabeno bohatými interiéry. Tato verze má své přednosti, nicméně spád bych mezi ně nezařadil, celkové ladění mi připadalo příliš melancholické a moralistní. Výborný Everett, také Blanchett, Moore slabší. ()

kaze

Tak skvelý filmík som už dávno nevidela.Svieži, krásny a vtipný. Vychutnávala som si každú vetu, akždé gesto. Viac takýchto filmov. A Rupert bol nazjedenie :) ()

Bozvav

Taková malá lahůdka, mňam. že jde o výborný scénář, to nikoho nepřekvapí, zde je ovšem ještě k mání skvělá výprava, nádherné provedení, krásná hudba a brilantní herecké výkony. jedním slovem skvělé. ()

Marsello

Najviac sa mi páčila asi Julianne Moore. Existuje vôbec ideálny manžel? Ale taktiež si treba položiť otázku, či existuje ideálna manželka. Ako už bolo spomenuté vo filme jednou vetou, ktorej záver znie... "čakali by nás zlé časy". ()

Kingjiri

Filmy na motivy historickejch divadelních inscenací asi nebudou nikdy muj šálek čaje a nejspíš si příště budu hodně rozmejšlet, jestli si takovej biják pustim jen na základě pozitivních hodnocení. Kritizovat minimální výpravu nebo až otravný množství dialogů by asi vzhledem k námětu nebylo fér. Naopak se ale nezdráhám označit námět za nepříliš zábavnej nebo dokonce humornej. Tenhle styl humoru holt neni nic pro mě. Za mě velká nuda, který však musim k dobru příčíst dobovou atmosféru a solidní casting. ()

vla_kor

Jestli se některých, ze současných britských herců narodil pro komedie Oscara Wildea, tak je to Rupert Everett. Filmové zpracování nejenže originál nepokazilo, ale spíš ho vylepšilo a zpřístupnilo modernímu divákovi. Rozhodně je to jeden z nejoblíbenějších titulů v mé dvdtéce. ()

mirror

Divadelná záležitosť, niet tu jedinej „akčnej“ scény, celé to zaváňa ohobľovanými doskami. Tvorcovia sa mohli posnažiť a film viac rozpohybovať a niektoré scény umiestniť do exteriérov. Na divadelnú hru môžem ísť predsa do divadla. Dej plynie v dialógoch, ktoré interpretujú kvalitní charakteroví herci, je tu zástupca takmer z každého kontinentu :-) Ich výkony sú presvedčivé, ale žiadna Oscarová kreácia sa nekoná. Všímal som si predovšetkým Blanchettovú s Mooreovou, lebo sú to moje obľúbenkine, ale tie predviedli len svoj štandard. Prekvapivo dobre zahrali Everett a Driverová. ()