Super zabava predevsim diky I-gorovi (Marty Feldman) a Genu Hackmanovi. Skvela parodie!!!!(1.11.2007)

Opravdu vydařená parodie, kde se Gene Wilder pouští se svým "výtvorem" dokonce do pěveckého a tanečního čísla. Frau Blücher, Igor-Ajgor i obě osudové ženy mladého Frankensteina (obě zajímalo ohromné přirození Petra Boyla :-) jsou povedeně zpracované postavy. Lechtivý humor Mela Brookse opět slavil úspěch, doplněno o vtipné scény, jako například rodiče hledajících svou dcerku.(14.5.2012)

• danecek24

32. Zlatý Glóbus za rok 1974 - nominace (2) - Nejlepší herečka (komedie / muzikál) - Cloris Leachman, Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Madeline Kahn(1.1.2009)

Luxusní porce zábavy.(24.11.2015)

Mě prostě parodie Mela Brookse moc nerozesmějí a ani Gene Wildera moc nemusím. Ale to je můj boj. P.S.: zajímalo by mě jestli existuje něco jako Americký humor a jestli toto je jeho příklad.(19.12.2006)

"To je ale hnusná práce!" "Mohlo by to být horší" "V čem?" "Kdyby pršelo."(31.7.2007)

Druhé setkání s Brooksem už dopadlo o poznání líp, že bychom si na sebe zvykali? I tady jsou gagy tak zvláštně proti srsti načasované, ale už mi to nepřipadá nepovedené, jen nezvyklé, leč po svém konzistentní. Během filmu jsem sice smíchy hulákal jen na pár místech, při zpětném pohledu v něm ale bylo zabijáckých fórů daleko víc (a proti Producentům v podstatě zmizely ty vyloženě laciné a přibylo jazykových hříček i momentů téměř montypythonovských), což by mohlo slibovat umocněný zážitek při opakované projekci. Láska k předloze z toho přímo tryská, což mám rád, má to i své momenty skoro čisté krásy, bez kterých pro mě parodie ztrácejí jeden důležitý rozměr (melodie transylvánské ukolébavky Johna Morrise je Mladému Frankensteinovi tím, čím je Gabriela Beňačková Tajemnému hradu v Karpatech), a minimálně Marty Feldman se stěhovavým hrbem je jednoduše k zulíbání, nemluvě o téměř nepoznatelném Genu Hackmanovi v roli slepého poustevníka.(25.3.2016)

Vydarená paródia s Brooksovými dvornými hercami.(12.11.2017)

Jeden z filmů, který můžu vidět nesčetněkrát a stejně se mi nikdy nepřestane líbit... Úžasně vtipné od začátku do konce, profesor "Franknstýn" a "Ajgor" jsou skvělá dvojka a o vtipné gagy není nouze...(27.5.2008)

pro mna jednoznacne nejlepsi film Mela Brookse...(24.1.2009)

Povedená parodie, hlavně v druhé polovině hodně vtipná (ale musíte znát původní "Frankensteiny" od Universalu).(26.10.2008)

Zajímavé, že Mel Brooks natočil ty nejdospělejší filmy na začátku své kariéry. Proti nepovedeným Drákulovinám nebo Robinu Hoodovi má tohle styl a šťávu. Scénky jsou výtečně vypointované - např. manželčino uhýbání před vzdušným polibkem, aby ji nerozcuchal, nebo teplé housle... Souhlasím, že po nepřekonatelných Spaceballs je toto nejlepší Melův film.(19.10.2006)

Tento film si především utahuje z Frankensteina 1931 a pokračování z 1935.(15.7.2009)

Svéráz Mela Brookse v plné palbě. Frankenstein je na parodii velmi dobré téma a proto není divu, že se ho tenhle režisér s radostí ujal. Je to takový milý film, u kterého se člověk nesměje jak blázen každých pár minut, ale usmívá celou dobu. Prostě to je fajn podívaná, která uteče jako nic. 75%(26.7.2016)

Nadprůměrná parodická komédie . Nejlepší postava je bezesporu Aj-gor (jeho oční a výrazové prostředky jsou geniální) a výborný inspektor Kemp. Film je naprosto kouzelný v originále - jakýkoliv dabing by kouzlo zničil - zvláště pak u Kempa. Ani se mi nechce věřit, že film je z roku 1974. Pokuď znáte, jako já, originál toto dílko si patřičně vychutnáte se vším všudy. " It's live !"(14.3.2008)

Určitě nejlepší film Mela Brookse. Film zdobí famózní atmosféra, asi přiživená i tím, že je film černobílej. První půlka filmu je atmosférou doslova napěchovaná, navíc vyšperkovaná spoustou výborných hlodů. Pak už jde úroveň filmu trochu dolů, bohužel. Nicméně v konečným součtu je to více než povedená parodie, a to jsem nikdy na parodie nebyl. Kdysi dávno v Československé televizi k filmu udělali naprosto dokonalej dabing, jeden z nejlepších dabingů co jsem kdy slyšel. Už jen ty úvodní titulky...(3.8.2009)

Slušná parodie s dílny mistra Brookse. Kde má vlastně Igor ten hrb?(10.5.2012)

Takhle nějak by se měly dělat parodie, respektive komediální pocty. Vzít známý příběh (filmového) Frankensteina, vtipně ho updatovat a opepřit (třeba drákulovskou Transylvánií), především však důkladně nastudovat žánr a vážně natočit gotický horor jak z 30. let, černobíle ve studiových kulisách, jen výrazně zveličit jeho typické prvky a teatrální herce. A nepokoušet se o řachandu za každou cenu, nýbrž nehloupé fóry dávkovat umně a s rozmyslem (což sám Mel Brooks povětšinou nedokázal).(3.2.2015)

Werewolf? There wolf. There castle. no joo..(23.10.2013)

• Ironfood

Styl humoru Brookse a Wildera mě opět nijak neuchvátil, v podstatě jsem tady nenarazil ani na jednu komediální scénu, kterou by stálo za to si zapamatovat. Původního Frankensteina jsem viděl už celkem dávno a nijak zvlášť mě neoslnil, takže ani jako pocta klasice to u mně moc nefungovalo.(23.7.2019)