Rambo II

• USA Rambo: First Blood Part II (více)

Veterán z vietnamské války John Rambo je zavřený a pracuje v kamenolomu. Jeho bývalý velitel plukovník Trautman za ním přijede a nabídne mu, že ho dostane z vězení, když pomůže zachránit zajatce ve Vietnamu. Rambo souhlasí a letí na základnu do Thajska. Má za úkol najít zajatecký tábor a potvrdit jeho existenci fotografiemi – nesmí však vejít v kontakt s nepřítelem. Velitelem operace je Murdock, který v Rambův úspěch příliš nevěří, ale chce uspokojit své nadřízené. Rambo má seskočit z letadla, ale seskok se nevydaří: zůstane viset za popruhy a musí se odříznout. Murdock chce akci zrušit, protože nevěří, že by Rambo mohl takový skok přežít. Plukovník ho ale přemluví ať počká alespoň 36 hodin... Rambo přežil a setká se se spojkou – ženou, která ho má dovést na místo určení. Po řece je přeplaví říční pirát a v noci dorazí k táboru. Při prohlídce najde Rambo několik zajatců zavřených v chatrči a jednoho přivázaného ke kůlu. I přes jasné rozkazy se rozhodne tohoto muže zachránit. Společně prchají džunglí a pronásledují je vietnamští vojáci. Nastoupí na loď, piráti je ale chtějí zajmout. Rambo je zneškodní a potopí i člun, který na ně zaútočil. Mezitím se k místu setkání blíží vrtulník s plukovníkem, který má Ramba vyzvednout. Nahlásí Murdockovi, že má Rambo s sebou jednoho ze zajatců a ten dá okamžitě rozkaz ke zrušení akce. Když plukovník protestuje, namíří na něj pilot zbraň a on nemůže nic dělat. Murdock předpokládal, že tábor bude prázdný, a tím pádem se kongres o zmizelé americké vojáky přestane zajímat. Přítomnost zajatců ale mění celou situaci... (TV Prima)

Honza dAve odpad!

Ronald Reagan sice tenhle film doporučoval, ale dle mého to byl mizernej herec, ještě mizernější prezident a naprosto nejmizernější hodnotitel filmů. Rambo II. není nic jiného, než pitomý, vybuchující a smrdící americký odpad z 80. let. ()

TaanStari

Pro mě je tohle pravý duch Ramba. Pěkná akce v normální džungli, ne schovávání se v nějakém americkém lesíčku. ()

God91

napůl němec , napůl indián !! neskutečně klišovitý scénář a Rambovy jedno-slovné hlášky , kterými jsme krmeni od začátku do konce.. ()

dawe787

Jedna z největších klasik v mém dětství. Mohli jste ho vidět jen u bohatých sousedů na videu s jednohlasým dabingem. Mě se to podařilo a potom jsem si asi dva měsíce hrál venku i s Legem na Ramba a cítil se strašně v pohodě. Joo, být všichni jak Rambo, tak Amíci vyhrajou válku ve Vietnamu a nestáhnou se. ()

Meteorista

Druhý Rambo je o poznání lepší, než jeho předchůdce (prolog:)). Příběh je již vyzrálejší, rozmanitější a barevnější. Dojde na nečekané (někdy i čekané) zvraty a také se dočkáme pestrobarevnějších lokací. Ve dvojce už nejde o primitivní střed nějakých zainteresovaných přitroublíků - tady se dočkáme i zrady a emocionálně nabitých scén. A ke konci se dokonce (asi jako bonus) dozvíme, co že to ten náš Rambo vlastně chce;). ()

Petrus1

V jedničce jsem se na to těšila, ale nedočkala se. Zato jsem se dočkala teď. Ano, mám na mysli „krásné“ akční scény, ve kterých John žádnou kulkou nezasažen utíká, seč mu síly stačí a sám dokáže postřílet snad půlku Vietnamu. Oproti prvnímu dílu je tady požehnaně mrtvých a už to dost ztrácí na kvalitě. Prostě klasický neohrožený hrdina a spousta scén přitažených za vlasy. Ale k jednomu se přece jen musím přiznat. Jako dítě jsem milovala jeho klasický Rambo nůž. Měla jsem ho taky, heč! I když teda byl z prapodivného kovu, tupý to bylo jak sviňa, ta pilka sloužila spíše k ozdobným účelům, než že bych s ní někdy něco uřízla (Johny dokonce přeřezal plot). Kompas pravda taky neukazoval zrovna na sever, ale v rukojeti jsem měla ukrytý poklady v podobě malé KPZ – jakože škrtátko, sirky, vlasec a bohatství v podobě asi deseti korun. Byla jsem na něho jaksepatří pyšná a byla jsem nejdrsnější děvče v okolí. Jo, holt vzpomínky… ()

Flagg

Obsahově slabší než jednička, ale když na tu hru přistoupíte, tak je to pořád celkem fajn zábava :) ()

Bozvav

Za mne nejslabší článek ze tří prvních filmů. Nicméně i tak si jej pamatuji z před pubertálních let. Byl to můj tuším třetí film, co jsem viděla na videu u sousedů. Tenkrát to na mne udělalo ohromný dojem. Hodnoceno po letech tak dávám tři slušné hvězdy. ()

zdeny99

Dvojka Ramba byla udělána spíš pro mlsné oko milovníka akčních scén, při kterých je veliká zásoba munice a pyrotechniky. Akční scény jsou vyhnané do extrémů, a to na úkor děje. Lepší by bylo, kdyby Rambo jel do Vietnamu je americké vojáky rovnou osvobodit a ne jenom zjistit, zda jsou na živu. Což nakonec sice udělal, ale musel překonat, že na něj byla ušita past a vlastně tam měl zemřít. Prostě takový přímočarý jednoduchý příběh, kterým se pyšnila jednička. [23796. hodnocení, 582. komentář, 74%, 869. nejoblíbenější film] ()

Aurus

Samozřejmě že dvojka není tak tobrá jako jednička ale i tak to je skvělý díl. Příběh je velmi dobrý,Rambo je lepší než v prvním díle a hudba je výborná. Za mě 7,5/10. ()

Puol

Možno z nostalgie 5*.Je to zvláštny pocit sledovať Ramba ako masakruje rusákov v DVD kvalite s DTS-zvukom. Aj ked na to pozerám z odstupom casu, stále som Sly-ovi ochotný uveriť, že keby ho nechali, on by im tu vojnu hádam aj vyhral. Je to niečo úplne iné ako jednotka a myslím, že to tak je správne. (Objektívne je to na max. 4*, ale nemozem inak.) ()

tragos

Rambo II není špatný film, z mého pohledu má však dvě negativa: 1) je to pokračování, které nepředčilo první díl. 2) je to "jen" průměrný akční film. ()

inutihar

Jak Stallone vyhrál válku ve Vietnamu. Optikou prvního dílu samozřejmě úpadek, ale jako ikonický akční film z 80. let, pirátěných VHS s jednohlasým dabingem a plakátů ze střelnic rozhodně nadprůměr. Takže za čtyři. ()

Páně

Teda Johne já potkat v džungli takovou ženskou, tak jí popadnu a už jsem pryč. Rozhodně by Tě milovala víc nežli Tvá země. ()

huko

Dvojka je vážně trochu nudná, už je to jen bezduchý kosení nepřátel. Kdybych se teď rozhodoval, jestli si to znovu po těch letech pouštět, už bych to neudělal. ()