Kadeřnice Gina se přestěhovala do Atlanty, aby její dcera mohla chodit do prestižní hudební školy. Zařídí si vlastní salon, který brzy začne prosperovat. Konkurenci se to však nelíbí a chce její salon zničit... Gina Norrisová je vdova, která vychovává dceru Vanessu, nadanou klavíristku. Vanessa byla přijata do prestižní hudební školy v Atlantě a tak se přestěhují z Chicaga k babičce. Gina dostala práci jako kadeřnice v nóbl salonu namyšleného Jorge Christophera. Jorge vyžaduje, aby všichni jeho zaměstnanci poslouchali na slovo a na Ginu má poněkud spadeno. Gina sice potřebuje vydělávat, aby Vanessa mohla chodit do školy, ale jednoho dne už jí s Jorgem dojde trpělivost a odchází středem pryč. Nemá zájem zase pracovat pro někoho jiného a rozhodne se, že si otevře vlastní salon. Myšlenka je to dobrá, ale aby ji mohla uskutečnit, potřebuje peníze. Spoustu peněz. A ty nemá. Banka jí zprvu odmítá půjčit, ale nakonec dostane půjčku třicet tisíc dolarů. To stačí tak akorát na zanedbaný salon, ale Gina je rozhodnutá dát to tam do pořádku. Se salonem získává i kadeřnice, které pracovaly pro bývalou majitelku. Kadeřnice mají pěkně prořízlou pusu a nebojí se říkat své názory. Dvě z nich se s Ginou nedohodnou a odchází. Nevadí, za Ginou přišla její bývalá kolegyně Lynn, talentovaná kadeřnice, které Jorge dovolil pouze mýt hlavy. Později získá ještě dobře vypadajícího Jamese, který má za sebou vězení, ale umí báječné copánky z afroamerických vlasů. Tým je nyní kompletní a jejich klientela se začíná rozrůstat. Nezůstává jen u místních, za Ginou začnou chodit i klientky Terri a Joanne z Jorgeho salonu. Gina se o jejich vlasy umí dobře postarat a navíc má svůj vlastní kondicionér, který jim prospívá a u Jorgeho ho nedostanou. (TV Prima)

BUD-SFIS

Snazi se vyrovanat "muzske" komedii holicstvi ale neni tak zdale dobre, vychytane a ftipne a hlavne originalni. Zase na druhou stranu se na to divalo dobre, bez nudnich casti ve stejnem tempu, bez zvratu. A Kevin Bacon je to zahral skvele. ()

carly

Queen Latifah Rocks. Kevin Bacon je King. Alicia Silverstone snáď nestarne. Djimon Hounsou je kus. a ja som sa celkom pobavila ()

Juto

Hneď na začiatku je možné odhadnúť priebeh deja, ale film je viac o humore a srdci ako o múdrom príbehu. 5/10 ()

KajusaK

Takový ten film, který vnímáte jen na půl ucha jako druhotnou činnost a občas se mrknete jak skvěle hraje Queen :)). 3* slabší, ale špatné to nebylo. Jednou se to shlédnout určitě dá, jen myslím, že filmů s tímto tématem je víc než dost. ()

Radiq

Nemám rád černošky, ktery když mluvijou, tak kroutijou hlavou, potažmo krkem, jak kdyby měly hlavu v mixeru. Taky další negersky móresy mě často docela serou. A tak si buďte jistí, že v tomhle filmu toho je fakt hodně. Je to totiž film, ve kterym hrajou hlavně černoši a černošky a asi je to film zaměrenej na ně. Alicia Silverstone mezi nima vyčnívá svou bělobou a krásou, ale nehodí se mi to na ni. Queen Latifah je sympaťačka, Djimon Hounsou tady taky (konečně jednou nehraje nějakyho zabijáka) a hlavně mě pobavil Kevin Bacon, i když jeho kadeřník byl trošiČku přehnaně stylizovanej do zženštilosti. No, každopádně, byla to docela sračka, ale ženskejm se to bude líbit... ()

Sabrewulf odpad!

Odporné rasistické hovno. Mezi hromadou černochů jsou bílí většinou jen ti zlí a jediná bílá pracovnice salónu se musí stylizovat jako černoch proto, aby zapadla a ostatní ji měly rádi !!! Přesně ten typ filmu, který vás nutí používat slovo negr. ()

elle

Pohodová komedie s příjemnými černošskými herci.Queen Latifah působí opravdu hooodně příjemně a překvapila mě, že dokáže být stejně dobře drsňačka, dobračka i romantička. Děj moc nemůže překvapit, protože se v něm zase ukrývá ten slavný americký sen, tentokrát zabalený ještě černošskou otázkou, ale v hodně odlehčené poloze. Jako ženskou mě tam příjemně okouzlovalo, že se tam promenovaly ženy opravdu všeho druhu (malá, velká, tlustá, tenká) a každá z nich dokázala se sebou dělat maximum a prostě vypadat skvěle. Možná trhle, ale skvěle!!!!!! Musím se objednat ke své kadeřnici...brzo. ()

Master19

Promo-camea jsou stejně suchá, jako film samotný. Úplně jsem se divil, jak moc tahle nezáživnost funguje na mou ženu (která není černoška, kadeřnice a má IQ vyšší jak 85). Nechápu, mě to šíleně nudilo, ani pár hezkých křivek to nezachrání... ;-) ()

Ravi

Naprosto zbytečný film o "problémech" jednoho vysněného kadeřnictví a já se ptám, opravdu takový film stojí za natočení? Podle mě ne. Děj o ničem, nenudil jsem se asi tak 15 minut z celkové stopáže, to je málo. Dialogy se mi zdály místy jako protivné tlachání o ničem. Za vynikající Queen Latifah a trochu jiný pohled na společnost dám 20% = 1/5. Bacon tu byl za hrozný pako. ()

P1tr

Queen Latifah jako nesympatická majitelka salónu krásy soupeřícího s luxusním podnikem mnohokrát namyšlenějšího, přesto sympatičtějšího Kevina Bacona. ()

sheilla

Ten film ma pouze dva klady a za to davam dve hvezdy. Prvni je Kevin Bacon, ktery v roli pritepleneho majitele kadernickeho salonu byl skvely a druha patri agitce na zeny, aby zustaly samy sebou. Bez plastik, diet apod. JInak jsem vcelku litovala, ze jsem nesla na pivko :-) ()

darwin

Barbershop pro ženy. Čekal jsem hroznou záležitost výlučně pro ženské, ale byl jsem mile překvapen. Beauty Shop je pohodovým filmem s klasickou a jednoduchou zápletkou. Na rozdíl od Barbershopu zde není tolik narážek na politiku nebo sociální problémy USA, jedinou výjimkou je snad pouze černošský rasismus vůči bělounké Lynn (Alicia Sliverstone). Herci jsou v pohodě, Queen Latifah jako vždy dominuje a zastíní (doslova) :) ostatní herce. Potěší charismatický Djimon Hounsou i teplý záporák Kevin Bacon. ()

Přemek

Skutečně špatná černošská komedie určená k povzbuzení bratrů a sester - "nebojte se, i vy můžete podnikat a uspět, i když prakticky nic neumíte"... Nízké IQ a záliba ve vtipech pro nultou signální podmínkou. ()

Radim

Pohodová, ničím překvapivá komedie. Ale pokud je dobře natočená - jako v tomto případě - vždy se rád podívám. Nejvíce mě ale (mile) překvapily štěky Bacona, MacDowell a Suvari. ()