V ulicích Los Angeles řádí přízrak z jiného světa, vlkodlak! Jak změní osudy trojice mladých lidí, kteří dosud žili pokojným, bezstarostným životem? Stačí jedna úplňková noc a přízrak, který se vynořil ze stínů, zaútočí s tragickými následky. Během jízdy po Mullholand Drive ztratí Ellie (Christina Ricci) kontrolu nad řízením a narazí do jiného vozu. Když dívka a její spolujezdec, Elliin mladší bratr Jimmy (Jesse Eisenberg), přispěchají na pomoc zraněnému řidiči, stávají se obětí útoku podivného tvora. Jimmy je přesvědčený, že to je vlkodlak...

Když pak sourozenci u sebe objeví zvláštní, nadpřirozené schopnosti, zprvu nemohou uvěřit, že nejde o náhodu nebo omyl. Dokáží se vzepřít osudu, který by je každé úplňkové noci měnil v krvežíznivá monstra? Nebo se trpně podřídí a stanou se jen dalšími roznašeči nákazy v hrůzném, nekonečném řetězci Zla?

Ellie nehodlá na své budoucnosti nic měnit: chce být producentkou televizní show a chodit s milovaným Jakem (Joshua Jackson). Jimmyho však možnost nového života neodolatelně přitahuje...

Prokletí jsou novým společným dílem mistrů hororu režiséra Wese Cravena (série Vřískot, Noční můra v Elm Street) a scenáristy Kevina Williamsona (série Vřískot, Tajemství loňského léta, Fakulta). Hlavní role ztvárnili Christina Ricci (Zrůda, Ospalá díra) a Joshua Jackson (Vřískot 2, Velmi nebezpečné známosti). (oficiální text distributora)

2-Xtreme

Tento film ma dlho dlho obchádzal a konečne som sa k nemu dostal. Ako verný fanúšik Cravena bol som zvedaví na jeho dúfam, že nie posledný hororový počin. Čo som čítal nie moc kladné recenzie bol som na určité sklamanie pripravený, ale prežil som to. Neni to bohviejaký horor, ale stále sa to dá pozerat. Vlkodlačie filmy nemusím ale aspon čo som ich pár videl toto je taký priemer(u mna vedie Ginger Snaps). Craven používal zaujímavú kameru a pár záberou ako by z oka vypadli z filmu Tajomstvo minulého leta(i ked Craven to lepšie natočil :) No nič za 2,5-3* to je určite ved vlkodlada čo ukazuje fuckera neuvidte tak často :D ()

kingik

Při jízdě po Mulholland Drive ztratí Ellie kontrolu nad řízením a narazí do jiného vozu. Když společně se svým spolujezdcem, mladším bratrem Jimmym, přispěchají na pomoc zraněnému řidiči, stávají se terčem útoku podivného tvora. Jimmy je přesvědčen, že je to vlkodlak. Prokletí je dílem mistra hororu Wese Cravena a vše v něm vychází tak napůl. Je tu skvělý začátek, skvělá Christina Ricci a Jesse Eisenberg, ale horší triky, scénář a málo nápaditá režie, ale jsou mnohem horší horory a tento si 3 * určitě zaslouží. 60% ()

Sobis87

To, že film dává divákovi neustále najevo, jak moc si je vědom své béčkovosti a pokleslosti, ještě neznamená že mu to musíme tolerovat. Hra s hororovým žánrem tentokrát už nefunguje tak dobře jako ve Vřískotu a i když se Craven neustále snaží divákovi připomínat, jak moc je nad věcí, nakonec stejně tahle variace na vlkodlačí teen horory sklouzne do vod podprůměru mezi ty tuctové horory, nad které se chce povyšovat. Celé to navíc pohřbívají trapně vypadající digitální vlkodlaci. Tohle je jeden z Cravenových nejnudnějších a celkově nejslabších filmů. 40% ()

strougy

Pokud chcete natočit horor s vlkodalkem, rozhodně nemůže hlavní monstrum vypadat jako přerostlá, uslintaná vačice, kterou by každý vesnický klučík zvládl zastřelit vzduchovkou. Ricci je v hlavní roli zcela nevyužitá a o ději nemá cenu ani mluvit, jak je hloupý. Pravděpodobně nejhorší film, co kdy Wes natočil. ()

dex2man

Neskutečná ptákovina, taková nevtipná teenage parodie na filmy o vlkodlacích. K hororu to ani nepřičichne, ale to jsem naštestí ani neočekával, takže nejsem ve výsledku tolik zklamaný. Dvě hvězdy dávám za sympatické obsazení, hlavně za v té době neznámého Eisenberga, už tady bylo vidět, že v něm něco je :). V druhé řadě za garážovou naháněčku a vlkodlačí " fuck off ", což je nejlepší scéna z filmu. Tím jsem ale vyčerpal všechna pozitiva. ()

Slarque

Hororové béčko, které má sice zaděláno na celou řadu problémů už ve scénáři, ale zase není až tak strašné, jak jsem čekal. Bát se sice není čeho, ale občas jsem se aspoň zasmál a nakonec jsem se vlastně ani moc nenudil. Když není v rozpočtu dostatek financí na kvalitní triky, je lepší se jim úplně vyhnout – proměna ve vlkodlaka vypadala vyloženě trapně. ()

klerik

Na Cravena dopadla kliatba. A Wiliamson je netvor. Ale jedno im treba uznať - natočiť úplne obyčajné béčko tak, aby sa od úvodnej scény stále len zhoršovolo, to nedokáže len tak každý. Najväčšou chybou je, že film absolútne postráda cravenovský nadhľad a tvári sa prilis vážne. Scenárista sa "zúčastnil" len kvôli reklame, Christina ma pekné oči a najlepší bol nakoniec ten pes... ()

iamek

Tohle Wes Craven nemůže dodnes myslet vážně. Jak tohle mohl natočit ? Tenhle film se nehodí ani jako DVD do trafik. Možná to Craven myslel jako vtipnou parodii na teen slashery. ()

LaciLC

Považovať tento film za horor kvôli nejakému pobehujúcemu digitálnemu vlkolakovi je blbosť. Film nemá absolútne žiadne napätie, len celkom slušnú akciu a pár parodických vtipov a už je koniec. Craven mal v tomto prípade radšej zostať pri nejakom tupom vyvražďovaní teenagerov nejakým chladnokrvným vrahom. ()

Stanislaus

Na film jsem se koukal z důvodu přítomnosti vlkodlaků. Ze začátku to vypadalo dost slibně, hrála tam dokonce moje oblíbenkyně Christina Ricci ... a pak to přišlo. S filmem to šlo z kopce, herecké výkony v nedohlednu, naprosto absurdní scény, nedokonalé efekty a třešniškou na dortu byl "fuckující" vlkodlak. Hrůza a škoda. ()

anais

Nebylo to tak strašné jak jsem čekal. Pověst, která film předchízela byla dost hrozivá... Řekl bych, že spíš než o nějaké velké zklamání se jedná o běžný film z režijní dílničky Wese Cravena. Kolik lepších filmů než první dva Vřískoty natočil? Vždyť i ten slavný první díl "noční můry" je v dnešní době spíš pro smích, popřípadě nostalgické zježení chloupků na zátylku. V Cursed se mu podařilo vrátit se do podobných vod, v jakých topil své věrné fanoušky už v osmdesátých letech. Je to sice krok zpět, ale jak říkám, víc se od toho děduli Crawenů čekat nedalo... Je tu pár docela zajímavě natočených scén, sem tam se i nějaký ten vtípek vydaří, jak však dojde na akci, popřípadě na cokoliv kde jsou vlkodlaci, všechno jde do háje... Když se někdo pere, je to nastříhané tak rychle, že není poznat kdo to vlastně v záběru je... Vlkodlaci vypadají spíš jako opice...a to opice digitální, popřípadě očividně loutkové (o digitálníém pso-vlkodlakovi lepší nemluvit)... scénář je bídný, a jeho nejlepším momentem je paradoxně naprosto nehorrorová (i když...?) scéna, kdy vlkodlačice ukáže "fakáče". No nic, do kina na to nechoďte... ()

honajz

Čím dál hůř vypadající Christina Ricci (holt mi přijde divně stavěná a ty vypouklé rybí oči, brr) ve filmu režiséra Wese Cravena hraje dívku, která se se svým bratrem snaží zlomit prokletí, jehož se jim nečekaně dostane. Napadne je totiž podivný tvor a oni se za úplňku měsíce mění ve vlkodlaky. Do vlkodlačí komunity se jim ale nechce. Ani komedie, ani horor. DVD: na úvod disku trailery na Panenství na obtíž, Daltoni, Silentium, v bonusech na další tři, na tento film plus záběry z natáčení (7:45) – bez titulků. ()

SOLOM.

Celé mi to přišlo jako nějaká vlkodlačí parodie. Divák se za celý film ani jednou nelekne, ale zato zažije několik humorných situací, které ve filmu tvoří podstatnou část děje. Většinou jde však jen o ulítlý Cravenův černý humor, kterému se smál asi jen on sám. Jediným větším plusem vidím účast několika pěkných hereček, ale jinak jde o dost průměrný rádoby horor. Já jsem si vždycky myslel, že vlkodlak vycítí druha na sto honů, ale tady bylo těch potvor nějak moc a nikdo o nikom nevěděl. Ten pes-vlkodlak byl docela trapný. ()

eraserhead666

S vlkodlačími filmy jsem na tom skoro stejně jako s upírskýma, takže jsem toho moc nečekal. Splnilo to všechny mé předpoklady kromě jediného - bylo to docela dobře natočené a dalo se na to koukat. První hodina dokonce byla i zajímavá, vlkodlak docela v poho, Christina k zulíbání. Nečekejte žádnou hustou atmosféru, v okamžiku, kdy jsou hlavní postavy pokousány, můžete vklidu trefně odhadovat, co se bude dít a ulítávat si na mnoha nesrovnalostech a chybách (vlkodlak, který během vteřiny roztříská domovní dveře nezanechá na laku auta, do něhož naběhne plnou rychlostí žádný šrám natož promáčklinu?). ()

JASON_X

V mezičase po nepříliš zdařilém Scream 3 a před hodně nezdařilým Scream 4 natočil pan Craven mimo jiné tenhle roztomile odlehčený kousek o prokletí lykantropie. Relaxační vydatnost a zábavnost téhle blbůstky je myslím pro ctitele pokleslých béček dost vysoká. Christina Ricci je sice herecké dřevo, ale stejně jí mám rád, hodně se mi líbila 'skinny bitch' Judy Greer a i další herci byli ok. Jako celovečerní večerníček naprosto vyhovující. ()

Morholt

Craven použil šablonu všech teenagerských upírsko-vlkodlačích filmů. Zkrátka osoba či osoby se nechají kousnout, pak se divěj, co že se to s nima děje, aby přišli na to, že je to docela super. No a pak přijde povinná deziluze, protože bejt vlkodlakem je špatné, áno. Ale na druhou stranu to bylo docela koukatelný. Né že by tu byly extra masky, napětí nebo, nedej Bože, atmosféra. Ale byli tu Christina Ricci, Eisenberg a Jackson, kteří úplně v pohodě utáhli celý film a když už byl nějaký problém, kryla jim záda Judy Greer. Nemůžu si pomoct, ale u mě je to nadprůměr. 60% ()

Lucasion

Rozhodně to není nejlepší film, co Wes Craven udělal. Ale řekl bych, že ani nejhorší. Já si na Prokletí budu pamatovat, protože patří do série filmů, které jsem viděl s tátou v kině, kdy jsme si nemohli tehdy vybrat film. Horor to není, komedie taky ne. Spíš vcelku zábavný film obojího, přesně jak to Wes umí. Vtipné je, že tady najdete mnoho zajímavých herců, kteří se později uchytili. Třeba Judy Greer a nebo Jesse Eisenberg. Já si z roku 2005 a z kina pamatoval pouze finální scénu. Po dlouhých šestnácti letech se můj názor nikterak nezměnil. Ale to, že jsem si na něj vzpomněl po šestnácti letech něco vypovídá že... Každopádně záplatka je snadno předvídatelná, ale rád jsem se nechal ukolébat tím, že nevím jak to dopadne. Stále je to slušná jednohubka o Vlkodlacích v LA. A není to žádná romantika se skákáním po stromech a se třpytivou kůži. (55 %) ()