Kouzelná chůva Nanny McPhee

• Česko Kouzelná chůva (více)

Pan Brown je majitelem krachujícího pohřebního ústavu, který drží nad vodou pouze štědré příspěvky panovačné tety Adelaide. Má sedm bystrých, ale také rozpustilých a velmi zlobivých dětí. Je pravidelným klientem místní agentury na hlídání dětí, po "likvidaci" sedmnácti chův s ním nechce mít majitelka agentury už nic společného. Bezradný pan Brown neví, co dál, jedinou oporou je mu mladá hospodyně Evangeline. Jednoho večera se objeví u jejich domovních dveří velmi nesympatická osoba, která je mimořádně ošklivá, a představí se jako chůva McPhee. Brown se domnívá, že mu ji poslala agentura. Za jiných okolností by ji nejspíš nezaměstnal, teď je jeho poslední záchranou. Děti ji nejprve odmítají poslouchat, záhy ale zjistí, že chůva používá čáry a kouzla, kterými je dokáže ovládnout. (TV Nova)

Tyna31

SPOILER Takže...jsem velmi rozhořčena. OPravdu jsem si od první chvíle myslela, až bude chůva pěkná baba, pan Brown si vezme za ženu ji. Ani ve snu by mě nenapadlo, že jeho manželkou se stane asi o 25 let mladší služka! No co...trochu moc jsem se do toho vžila. Jinak pěkný rodinný film:) a Emma je stejně nejlepší:) ()

quixote

Dobře odvedená práce: půvabný film i v nejmenších rolích obsazený hereckými esy, který ni chvíli nenudí, má švih, nápady a gradaci. Občas sice balancuje na hranici kýče, ale nikdy ji nepřekročí (na rozdíl od „Mary Poppins“, s níž má hodně společného), a to i díky prvkům černého humoru. Dokonalá výtvarná stylizace, důsledně dodržovaná. Příjemným bonusem je pak Angela Lansbury v roli tetičky Adelaide. Největší chválu si ale přece jen zaslouží Emma Thompson, které se scénář opravdu povedl a které nevadilo se pro potřeby filmu nechat patřičně zohyzdit. V rámci žánru jasný úspěch a film, který v čase nezapadne! ()

Martin79

Příjemná oddychová pohádka pro dospělé, ale i pro děti. Celý film jsem se těšil na konec, protože jsem tušil, že Emma Thompson bude na konci v celé své kráse. Je to jedna z těch velmi zajímavých, innteligentních a netuctových hereček, které mám rád. ()

Colour

Mnohí to tu vychvaľujú, no mne to vadilo od začiatku po koniec - pestrofarebný a extrémne krikľavý vizuál. Všetko to oblečenie, steny, okolie bolo tak presýtené farbami, až ma z toho boleli oči. Nemám rada filmy, kde sú odporné hnusné decká, ktoré máte chuť zaškrtiť, nik si s nimi nevie rady až do chvíle, kým sa objaví niekto, kto ich polepší a z detí sa stanú slušné poslušné detičky. A v priebehu deja sa dozviete, že v skutočnosti nemôžu za to, akí sú, ale sa snažia buď upútať pozornosť od neupútateľných rodičov, alebo mali nejaké problémy v detstve. Tu sú splnené obe spomínané veci. A len tak medzi nami, čo tu bolo vtipné? 55% ()

Ceberus

Nečekaně zábavná pohádka na jízdu autobusem. Pokud je nutné vybrat zrovna pohádku, tahle není špatnou volbou. Dětští herci překvapili relativně dospělým hereckým projevem. ()

Jonatána

Vtipná, půvabná pohádka s úžasnou Emmou Thompson. ani ta trocha morality mi nevadila :-). a barvená výprava je...prostě pohádková. ()

Henry Morgan

Ano, měl jsem za to, že se bude jednat o maximálně hloupou, bezduchou americkou komedii, která nezaujme ani názvem. No a vidíte to hodnocení. Asi jsem se nechal unést, protože ten film předčil mé očekávání. čekal jsem naprostý propadák a zjistil jsem, že zábava, provedení, herecké obsazení a snaha jsou pravým opakem. Fakt dobrý. Srandovní rodinná komedie a dost dobrá moderní pohádka. ()

Vojife

Občas jsem se pousmál a některé věci byly zajívavé, ale například scéna s házením dortů mi přišla poněkud... trapná. ()

Oonika

Trochu mi to připomínalo Marry Poppins, škoda, že McPhee byla tak neuvěřitelně hnusná, až se mi kroutili palce u nohou... Ale konečně přesvědčivé dětské herecké výkony, při těch lumpárnách jsem se fakt zasmála. Jinak příjemná pohádka, Colin tradičně dobrý, ale víckrát bych to asi vidět nemusela. :-) ()

Baron Noktur

Prekrásny rodinný film plný vynikajúcich hereckých výkonov (detských nevynímajúc!) a fantastickej hudby Patricka Doylea. Škoda toho zvláštneho konca, ktorý vo mne zanechal rozporuplné pocity (bol príliš uponáhľaný?). Inak by som dal pravdepodobne plný počet. ()

ER

Pohádka,která umí být poučná a přitom kouzelně natočená s výbornými herci. Až na příliš "přebujelý"konec je vše sympaticky a zábavně zpracované. ()

Likan7

Mám rád anglický humor. Zbožňuju všechno, co jsem zatím viděl, takže když přítelkyně pouštěla její oblíbený film, těšil jsem se. Než jsem pobral co se to děje a zavřel jsem pusu, byla půl hodina pryč. Anglická pohádka s takovým tempem, že člověk sotva stíhá co se děje. Musím uznat, že jsem se v první polovině celkem pravidelně smál. Někdy povedenou scénou, někdy zase absurditou a trapností scény. Nesedlo mi to. Je to na mě moc pitomý, barevný a celkově těžko stravitelné. Británie a pohádka? Raději už ne! Druhá * za konec a incest :-) ()

Maximilianus

Skutočne kúzelný film, ktorý prinesie aj poučenie aj trochu pobavenie, aj keď to skôr pre mladších divákov (scéna s tancujúcim oslom bola trochu moc). Nenáročný film pre nenáročného diváka. 6,7/10. ()

GAVIN17

Film kouzelný nejen svým názvem, ale celým pojetím, skvělou výpravou i hereckými výkony. Britský pohádkový příběh se vším všudy a typickou, téměř dickensovskou atmosférou, kterou mám rád již od mládí. Film potěší, rozesměje a dobrý konec je jen třešničkou na dortu. Thomas Sangster v roli Simona mne příjemně překvapil, znal jsem ho před tím z Pinochiových dobrodružství, kde měl v podstatě spíše zápornou roli. Milý fillm, na který se zase někdy rád podívám a dávám mu rád plný počet bodů. ()

Austen

Veselé, barevné, chytré, vtipné. Prostě milé. Emma Thompson se nebála a kromě posledních pár minut se vzdala svého půvabu a spoléhala pouze na své herectví a vypravěčské umění. Navíc Colin Firth má překvapivě svěží komediální talent - cením si ho ještě o stupeň více. Příběh je trošičku smutný (vzhledem k zemřelé paní Brownové), ale jinak je v jádru optimistický, promyšlený a neustrnul na schématech - typu pět lekcí pět dní a pět kouzel apod. Prostě se nechte překvapit. ()

thestral

prostě skvělá pohádka, u které se všichni určitě pobavíte a navíc rovnou tři herci z lásky nebeské:-), včetně colina firtha... ()

Šňůra

To je až tak moc kýčovité a postavičky jsou až tak moc bizarní, že se to zkrátka musí líbit i tomu největšímu škarohlídovi. A tahle pohádka nejen, že se líbí, ale i náramně baví a především, jak to k pohádkám zánitě patří, má přesně takový konec, jaký má mít. ()

Kouzelná Emma Thompson se vrací

Kouzelná Emma Thompson se vrací

16.04.2009

Některá pokračování vás překvapí. Nejen tím, že vůbec vznikla, ale i relativně hvězdným obsazením. U nás Kouzelná chůva Nanny McPhee prosvištěla kiny téměř bez povšimnutí, v anglicky mluvících zemích… (více)