Tak tohle je můj vůbec nejoblíbenější filmek z USA minulých let, i když jsem ho viděl jen dvakrát, musím na něj pořád stále vzpomínat. Tak ojedinělý nápad se jen tak hned nevidí. Robot v šatu kovboje, stvořený pro to, aby se nechal "zabíjet" rozmařilými mladými lidmi, kteří si sem, do tohoto westernového ráje, přijeli užít za mnoho dolarů a pořádně si zvednout své ego. Robotu Brynnerovi se to však znelíbí, z pochopitelných důvodů, rozhodne se bránit a sám útočit, zkrat hold udělá své.! Je to možná nejlépe zahraná role tímto charismatickým rusko-americkým hercem, co nás opustil příliš předčasně. Ps:Ten konec je brilantní a zabijáckému strnulému Brynnerovi jsem ho upřímně přál...(14.12.2006)

Rozhodně zajímavý film o "zábavním parku" s roboty jako vize zábavního parku budoucnosti. Souboj jeden na jednoho jako vystřižený z V pravé poledne nebyl nikdy tak nebezpečný! Yul Brynner se také velmi povedl,protože jeho silné charizma a lehká ironie jeho postavy (hvězda,která se proslavila například rolí v Sedmi statečných hraje "pokaženého"robota,který představuje pistolníka z divokého západu...) funguje na celé délce.(4.9.2004)

Dobrá myšlenka a to je bohužel skoro vše. Dlouhá léta znehodnotila jakékoliv technické triky filmu. Jen malé náznaky v začátku, kdy nemusí být ukázána záplava cecíků, kund, pinďourů a hektolitry krve s různými průstřely všech možných částí těla, stačí aby divák pochopil, za čím hlavně zákazník do fiktivního světa spěchá. (to jen ke srovnání se seriálem z roku 2017) Docela zklamán jsem byl i postavou padoušského pistolníka. Nechtěně komickou postavu, která několikrát během filmu umře, použít později jako hlavního záporáda, nebylo nejrozumnější.(17.9.2018)

Předběhlo to jasně svou dobu, protože tato myšlenka o robotech a jejich možnosti vzpoury se objeví právě i v Terminátorovi od Camerona. Zde ale ještě neměli takové možnosti, přesto vypadá Yul Brynner jako bezcitný a umíněný robot, který musí zabít svůj cíl. Lesklé oči robota zabijáka jsou nezapomenutelné a k tomu ještě správně padnoucí technicky industriální hudba. Tento nápad sci-fi světa by si zasloužil pořádný remake.(27.7.2012)

Pozrel som tento filmik ako predvoj pred ocakavanou HBO seriou s rovnomennym nazvom. Je to vskutku vizionarsky film s kopou chyb avsak nadcasovost sa mu rozhodne upriet neda a to pri hodnoteni zavazilo. Verim, ze mnostvo filmov na cele s Terminatorom, Predatorom alebo aj Babicky dobijejte presne, sa Westworlom nechalo inspirovat.(1.10.2016)

• - K natočení filmu Crichtona údajně inspirovala návštěva Disneylandu, kde viděl jízdu Piráti z Karibiku, na níž jej uchvátily její animatronické postavy. (ClintEastwood)

• - Jde o první celovečerní film, ve kterém byla využita digitální technologie CGI (Computer-generated imagery, počítačem generovaná grafika) pro pixelizaci obrazu. Snímky, složené z viditelných čtverečků, byly použity ve scénách, kdy kamera zabírá svět očima Gunslingera (Yul Brynner). (vesper001)

• - Film se natáčel ve stejných exteriérech jako snímek Ohnivá Sedla (1974). (Pumiiix)