poster

Velmi nebezpečné známosti 2

 • USA

  Cruel Intentions 2

 • Slovensko

  Veľmi nebezpečné známosti 2

Drama / Komedie

USA, 2000, 84 min

 • Vyrida
  **

  Důležité je hned na úvod asi napsat, že toto pokračování v žádném případě nesahá svému předchůdci ani po kotníky. Zařazení děje přímo do školy bylo jasným podmětem přiblížit se ještě o něco více teenagerské skupině diváků, než minule. Bohužel když nemáte hereckou kvalitu a ani pořádně promyšlený scénář, tak vám nepomůže ani černá režisérská magie. Jediné poznávací prvky, že se jedná opravdu o pokračování zůstávají pouze detaily v podobných křestních jmen a pár lehce na oko kopírujících scének. Celý příběh tak nějak plyne bez emocí až ke konci, který mi připadal jako ze špatného snu. Hodnocení proto zachraňuje těch pár úsměvných hlášek, i když jich bylo o dost méně, než minule. A teď huráááááá vzhůru na třetí pokračování...(8.6.2011)

 • Aljak
  *

  Znehodnotiť tak perfektný scenár a predlohu? To snáď nie je ani možné! Teda je... Tento film dokazuje, že je to predsa len možné. Otázka znie, Prečo? Veď rok predtým zožal obrovský úspech Cruel Intentions - a tam už veru nebolo poriadne ani čo zlepšovať. Oproti tomu bola táto "dvojka" neskutočná fraška. Samozrejme ten skvelý Sebastianov ironický prejav nezmizol ani v tomto. Ale v porovnaní s Ryanom Phillippem, tomuto predstaviteľovi Sebastiana (Robin Dunne) tá rola vôbec nesadla, resp. ju zahral naozaj mizerne. Celkovo som od tohto filmu nečakal žiadne divy, ale že to bude až takáto skaza? No ďakujem pekne... Vysoký podpriemer hraničiaci s odpadom!(23.3.2013)

 • jcall2bad
  odpad!

  Občas se stane záhadná věc, kdy režisér docela dobrého filmu natočí jeho pokračování a to skončí fiaskem. To, co první díl nabízel tento díl postrádá. Herci jsou vyloženě debilové. Jednička měla sexy zákeřnou protagonistku, dvojka ji nemá. Jednička měla jednoduchý děj a na nic zvláštního si nehrála, dvojka nám dává rádoby šokující odhalení nakonec a hraje si tak na něco víc, než čím kdy bude. Jako komedie to nakonec selhává úplně maximálně, protože humorného na tom taky nebylo nic. Když jsem to viděl poprvé, celkem se mi to zamlouvalo. Býval jsem to ale hlupák.(3.6.2008)

 • Endyis
  ***

  Nebyl to špatný nápad a film není špatně dělaný po hudební stránce, bohužel ostatní forma v tomto případě tak trochu přesahuje obsah, který kdyby se vylepšil v některých případech charismatičtějšími herci a hlavně vychytanějšími dialogy, mohl dopadnout výborně. Takhle to je na nějakých 40-50%, a to převážně díky soundtracku a vychytanému konci...(7.10.2008)

 • necisty
  *****

  Dvojka trpí klasickým neduhem dvojek - je prostě horší než jednička a taky docela jiné, ale je to stále o tom. Proč většina lidí hodnotí negativně je jasné. Tentokrát tu nehodnotím herecké kvality, smysluplnost děje, nebo snad režii. O co tu celou dobu jde je pointa a to se mi sakra líbí. ... Pokaždé, když na tebe myslí je vlhka. Vlhka? Jo, má slzy v očích.... Mrtvá štěňátka!(25.5.2015)

 • - Film je volně natočen podle románu "Les Liaisons Dangereuses" Choderlose de Laclose. (Terva)

 • - Roger Kumble napsal scénář k filmu za 12 dní. (Ruuzha)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace