Velmi nebezpečné známosti 2

• Kanada

Drama / Komedie

USA, 2000, 84 min

• EggO

Zacatek byl pekny, prvni pul hodinu jsem uvazoval o 3 az 4 hvezdach, postupem casu jak hodne scenek bylo jak prez kopirak z prvniho dilu jsem si rikal ze 2 hvezdy za to jeste dam, nektere zceny me opravdu potesili..do te chvile to byla jeste koukatelna romanticka komedie na kterou se da jakztak divat. Ale ten konec me natolik znechutil ze nakonec davam jednu hvezdu. Narychlo sem priletl druhy dil a tak rychle take poleti z me hlavy.. To byl fakt hrozny sen :D(20.7.2011)

• darwin

Na rozdíl od tolik opěvované jedničky si dvojka na nic nehraje a je nepokrytě teen filmem pro nadržené teenagery. Robin Dunne, jediné herecké positivum tohoto filmu, dělá co může, ale nedokáže film vytáhnout z bahna podprůměrnosti. Nelogický a v zásadě stupidní závěr pouze podtrhuje rozpačitý dojem z filmu.(12.4.2009)

• AIMÉE

Na podruhé "nastavovaná kaše" je zřídkakdy dobrým tahem. V tomto případě jde o hodně zbabraný sequel prvního dílu. Režíruje ho sice ten samý člověk, ale chyba lávky. Obsazení herci jsou tragédi, chápu, že původní duo Kathryn x Sebastian se do tohoto jakože flashbacku nehodlali vrátit, ale tento výběr snímek degraduje ještě níže. K tomu navíc pervérzní jádro, které tu převládá, slabý námět a Voilà.. máme tady trapný film na zbytečný čas.(20.7.2010)

• Aljak

Znehodnotiť tak perfektný scenár a predlohu? To snáď nie je ani možné! Teda je... Tento film dokazuje, že je to predsa len možné. Otázka znie, Prečo? Veď rok predtým zožal obrovský úspech Cruel Intentions - a tam už veru nebolo poriadne ani čo zlepšovať. Oproti tomu bola táto "dvojka" neskutočná fraška. Samozrejme ten skvelý Sebastianov ironický prejav nezmizol ani v tomto. Ale v porovnaní s Ryanom Phillippem, tomuto predstaviteľovi Sebastiana (Robin Dunne) tá rola vôbec nesadla, resp. ju zahral naozaj mizerne. Celkovo som od tohto filmu nečakal žiadne divy, ale že to bude až takáto skaza? No ďakujem pekne... Vysoký podpriemer hraničiaci s odpadom!(23.3.2013)

Dvojka trpí klasickým neduhem dvojek - je prostě horší než jednička a taky docela jiné, ale je to stále o tom. Proč většina lidí hodnotí negativně je jasné. Tentokrát tu nehodnotím herecké kvality, smysluplnost děje, nebo snad režii. O co tu celou dobu jde je pointa a to se mi sakra líbí. ... Pokaždé, když na tebe myslí je vlhka. Vlhka? Jo, má slzy v očích.... Mrtvá štěňátka!(25.5.2015)

• - Roger Kumble napsal scénář k filmu za 12 dní. (Ruuzha)

• - Film je volně natočen podle románu "Les Liaisons Dangereuses" Choderlose de Laclose. (Terva)