Velmi nebezpečné známosti 2

• Kanada

Drama / Komedie

USA, 2000, 84 min

• Aljak

Znehodnotiť tak perfektný scenár a predlohu? To snáď nie je ani možné! Teda je... Tento film dokazuje, že je to predsa len možné. Otázka znie, Prečo? Veď rok predtým zožal obrovský úspech Cruel Intentions - a tam už veru nebolo poriadne ani čo zlepšovať. Oproti tomu bola táto "dvojka" neskutočná fraška. Samozrejme ten skvelý Sebastianov ironický prejav nezmizol ani v tomto. Ale v porovnaní s Ryanom Phillippem, tomuto predstaviteľovi Sebastiana (Robin Dunne) tá rola vôbec nesadla, resp. ju zahral naozaj mizerne. Celkovo som od tohto filmu nečakal žiadne divy, ale že to bude až takáto skaza? No ďakujem pekne... Vysoký podpriemer hraničiaci s odpadom!(23.3.2013)

• Jeand´Boa

Pokleslá kvalita oproti celkem vkusně udělanému filmu pro mladé v podobě jedničky ... vůbec nevadí, že jde jen o TV film - to není omluva ... pokud už se měla kolem Velmi nebezpečných známostí dělat nějaká série, pak to mělo být poctivě ... nebo je tu ještě jedna možnost: nemělo to vzniknout vůbec!!!(15.3.2008)

• Hellbilly

Jednička bola podarený film, dvojka je jej scenár vzatý cez kopírák, s pár pridanými trápnosťami a nelogickosťami(v jedničke bol predsa Sebastianov otec ten bohatý, a Kathrynina matka zlatokopka, či sa mýlim?), omnoho horším soundtrackom a nehercami v hlavných úlohách, ktorí nemajú ani stotinu charizmy, sexepílu a uveriteľnosti R.Phillipea, S.M. Gellar, R.Witherspoon a S.Blair. Hviezdička za ten koniec, celkom prekvapivé...(13.12.2009)

Manipulace na druhou, můžu jen tleskat. Sice je pravda, že film je někdy opravdu jen o sexu a to dost divně ale z mé vlastní zkušenosti můžu říct, že někteří lidé prostě takoví jsou... Pro mě dobrá (a poučná) komedie s prvky dramatu, na kterou se vždy rád podívám.(14.9.2011)

• #47

Je mi záhadou, že autorem tohoto "skvostu", stejně tak i režisérem, je stejný člověk jako u předchozího dílu. Především je to ale nehorázná vykrádačka jedničky, nemluvě o úmyslné parodizaci snad poloviny původních scén. Nejhorší na tom je, že člověk by očekával, že pokud se jedná o prequel, budeme mít možnost vidět Sebastiana v jeho nejdivočejším období, on je tady ale bohužel přeměněn ve slušňáka ještě o mnoho mnoho dříve než by bylo žádoucí. Dalším faktorem, který mi hlava nepobírá jsou faktické nesmyslnosti vůči předchozímu filmu...jakto, že je teď Sebastianův otec ten chudý a Kathrenina matka ta nechutně bohatá když původně si měla užívat zlatokopecká matinka s alkoholickým tatíčkem? Jakto, že Kathryn naprosto bezostyšně předhodí tomu blonďatému telátku Kurta Reynoldse, když v jedničce byla celá ta habaďůra na Cecille kvúli tomu, že se Kurt s Kathryn rozešel? Mj. hovoří se zde o otevřenější erotice, ano nahoty je tady více, ale jak říkají hollywoodská pravidla - svlékají se pouze béčkové herečky (čest výjimkám), u S.M. Gellar opravdu scénu nahoře bez asi nikdo nepředpokládal, přesto scény z jedničky (líbání v Central Parku, scény Sebastian+Kathryn atd.) působily mnohem erotičťěji než ty dvě fůrie nahoře bez ve sprše. Kdyby to alespoň celé nepůsobilo jako naprostá fraška ve stylu jiných teenkomedií, no co se dá dělat, pokus o pokračování opět hrubě nevyšel.(8.8.2008)

• - Film je volně natočen podle románu "Les Liaisons Dangereuses" Choderlose de Laclose. (Terva)

• - Roger Kumble napsal scénář k filmu za 12 dní. (Ruuzha)