Jako malý kluk jezdil Max Skinner na prázdniny ke strýci Henrymu, který miloval Francii, víno a Provence. Proto se tam odstěhoval, žil v malém zámečku a byl majitelem rozsáhlých vinic. Na nich pěstoval víno jeho vinař Francis Duflot s manželkou Ludivine. Když Max vyrostl, stal se z něj poněkud bezohledný makléř na londýnské burze. Aby vydělal peníze, neštítí se ani podrazů. A na strýce skoro zapomněl – neviděl ho už deset let... Právě když se Maxovi podaří další vypečený kousek na burze, za který ho všichni proklínají, dozví se, že strýc Henry zemřel. Jelikož nezanechal závěť a jiný přímý příbuzný není znám, zámeček i vinice mají připadnout jemu. Max odlétá do Provence, kde se má setkat s notářkou Auzetovou. Odjel právě včas – jeho poslední burzovní operace vyvolala velké pohoršení a chce s ním hovořit i majitel jeho makléřské firmy Sir Nigel... V Provence se Max setkává s Francisem a Ludivine, zjišťuje, že zámeček není v nejlepším stavu, a zdá se mu, že ani víno není dobré. Spíš hodně špatné. Ovšem stejně nemá v úmyslu si panství ponechat. Ihned kontaktuje svého realitního agenta a přítele Charlieho Willise a pověří ho, aby hledat zájemce. To se ovšem nelíbí Francisovi, který strávil většinu života po boku Henryho na vinici. Zatím ale musí spolu s Maxem zahájit „velký úklid“, aby staré obydlí vypadalo alespoň trochu k světu... Stejně jako na burze se Max často chová bezohledně i jinde. Když telefonuje v autě, málem srazí na kole jedoucí místní číšnici Fanny Chenalovou a ujede. Když se chystá urychleně odletět zpět do Londýna, omylem spadne do silné vrstvy listí ve vypuštěném bazénu a nemůže se dostat ven, kde zůstal i jeho mobil. Asistentka Gemma ho shání marně a Sir Nigel ho na týden suspenduje... V bazénu ho shodou okolností objeví právě Fanny. Aby ho potrestala za nehorázné chování, napustí bazén vodou. Teprve potom se Max vyškrábe ven a nakonec zůstává několik dní v Provence. Pomalu se mu vracejí vzpomínky na dětství a strýce Henryho, kterého skutečně miloval, stejně jako strýc jeho, přestože si později o jeho charakteru nedělal žádné iluze. Pak se však náhle objeví mladá Američanka Christie Robertsová a prohlásí, že je Henryho nemanželská dcera. Zatímco Charlie se obává, že by to mohlo zhatit rychlý prodej panství, Max hlasitě prohlašuje, že jeho strýc by nikdy Američance dítě neudělal. Christie je zaražená: nechtěla peníze ani vinice – přestože vínu rozumí, pracovala na vinicích v Kalifornii – chtěla jen poznat svého otce, protože nevěděla, že už je mrtvý. Dívka se rozhodne co nejdřív odjet. Zatímco Charlie z Londýna hlásí, že o zámeček s vinicemi je obrovský zájem, Max si pomalu zvyká na docela jiný život v Provence. Vyhledá Fanny, která pracuje v místní restauraci, a omluví se jí za své chování na silnici. Nakonec se mu podaří ji pozvat na schůzku a brzy se stanou milenci. Už jednou zklamaná Fanny ale počítá s tím, že Max brzy odjede navždy a nic od jejich sblížení nečeká... (TV Prima)

Vron

Nemůžu si bohužel pomoct, ale Scottova režie mě obecně kdovíjak neuchvátila, čímž nechci říct, že ho pavažuju za špatného režiséra. No a po značně krétkém pseudoúvodu samozřejmě trocha deduktivnosti, i když jen okrajově: Ani tenhle snímek mě nijak extrémně nezaujal. Několikrát se v něm opakuje věta, že u komedie je třeba načasování... možná jsem nevnímavej nebo příliš arogantní, ale že bych tu postřehl nějaký parádní načasování, u kterýho bych se alespoň pousmál, se říct nedá. Trochu mě mrzí, že ani zasazení do oblasti francouzských vinic příliš konečnému výsledku nepomohlo. Netvrdím, že jde o špatný film, protože tím by spadl pod tři hvězdy, jenže fabule mi nepřišla moc věrohodná a... syžet svojí jemností kontrastující s životním fatalismem nebyl špatný, ale i když neurazil, na druhou stranu ani, jak jsem už zmiňoval, příliš nezaujal. No, stejně budu Scottovi dál dávat šanci, aby mě přesvědčil. ()

Petus

Miluju víno, Russella Crowe a knižní předlohu Petera Maylea. To je vcelku dobrý předpoklad být buď připraven odpustit méně líbivý výsledek, nebo být zklamaný. Naštěstí se režie ujal Ridley Scott, díky čemuž není z mé strany tolik co odpouštět a zároveň ani nenastalo zásadní zklamání. Film se sice od knížky docela odklání, nicméně nevadí mi to tolik, jak bych čekala. Zkrátka jsem se bavila, nechala se unášet atmosférou prosluněné Provence a snila. O slunci, vínu a prosté radosti ze života. Krása. ()

stuplik20

Film v ktorom sa stretli dvaja moji obľúbenci Ridley Scott a Rusell Crowe. Obaja sú to velikáni akčných filmov avšak ani vo sne by ma nenapadlo ,že dokážu spraviť film ktorý dokážem pozerať neustále dokola. Snímok s nenáročným dejom s jemným anglickým humorom ,symatickou hudbou a výborným hereckým výkonom Rusella Crowa vytvorilo užastnú kombináciu po ktorej máťe chuť otvoriť flašku naliať pohárik vína a vychutnávať si život. ()

DadysGirl

Krásné, poetické, romantické... Kouzlo Provence z toho přímo čiší a vy si celou dobu přejete, abyste měli taky takového strýčka, který nejen že byl moudrý, ale ještě vám zanechal takové kouzelné místo a takový poklad... Love story s Marion Cotillard už je jen třešínkou na dortu... ()

Katya

Provařené téma, které by šlo zfilmovat i mnohem nudněji, ale tenhle film je díky režii a výběru hlavních představitelů takový malý klenot. Krásně jim to všem spolu šlape, Russell Crowe má jiskru, která prosluní celý film, a i přes lehce negativní roli je k pomilování. Jeho sžívání se s životem na prosluněné vinici mi vlilo hodně radosti do žil! ()

Freshoun

Nejoddechovější snímek co znám naprosto klidný s krásným tématem krásnou krajinou a nádhernou Marion Cotillard. ()

Marty7CZ

Nějak jsem na film zapoměl, teď skoukl a velká pohoda!!!! Crowe výtečnej, Marion Cotillard překrásná, francouzskej venkov záviděnihodnej vč. kultury vína a Ridley je klasa všeumělova, 100% a srdcovej film vidět kolikrát chceš.... ()

dwyane

Francie, Provence, víno, slunce, exteriéry, příběh a Marion kontra Anglie, Londýn, burza, déšť rovná se ideální snímek na pohodový večer, který ve vás vyvolá příjemnou náladu. Jen pozor, budete možná naštvaní, že vlastně v Provence s vínem při západu slunce pravděpodobně nesedíte. Osobně moc Crowea nemusím, ale herec je to dobrý. ()

Arsene

Dobrý ročník zraje jako víno a ve mně nakonec uzrál v pět hvězd. Kontrast uspěchaného upracovaného egoistického Londýna v podobě Russella Crowea a poklidného prosluněného francouzského venkova s chutí a vůní výborného jídla a vína v podobě Marion Cottilard. Chateau s vinohradem, bazénem, tenisovým kurtem a později i krásnou ženou, toho se nelze vzdát. Ne vyřknout, ale zakřičet jméno Lance Armstronga před francouzskými cyklisty, to chci pro ten pocit své škodolibé radosti a jejich uražené hrdosti zkusit taky. ()

kyLuke

Ridley Scott tentokrát šel do trochu jiného žánru , než je u něj zvykem , ale právě jeho režie výborně vystihla dobu natáčení , výborně vystihla dobu a krásu Francie a výborně vystihla život dnešního podnikatele . Navíc ještě výborný Russel Crowe , který svou roli pojal skutečně vážně a i jeho výkon je skvělý . Scénář je též výborně napsaný , takže zhodnocení Dobrého ročníku je: výborná pohodová komedie !! ()

DavidWebb

Na mieste Russella Crowa do tohto idem tiež. Pretože takto nejako si predstavujem romantiku rezanú trochou nostalgie, kde z každého herca strieka charizma ako pot z alkoholika, ktorý prestane piť po 3-týždňovom záťahu. A keď si k tomu ešte pridáte meno režiséra, tak nie je čo... už si len dať kofolu. Určite, že Max nie je žiadne kvietko, ale kto z nás by nevyužil schopnosti Bohom dané aby "nezarobil" peniaze a "urobil" si tak život aký chce mať? Bez pokrytectva, kto? Uncle Henry mu odkázaním svojho majetku iba dáva príležitosť na chvíľu sa zamyslieť, či to čo robí, je naozaj to čo chce. A celý tento príbeh odohrávajúci sa na starej vinici v južnom Francúzsku poprepletaný Maxovými spomienkami na čas, keď tam ako dieťa žil, vyrozprával Ridley Scott famózne. Navyše hudba, ktorá sa plíži celým filmom je tak podmanivá, že sa mi okamžite vynorí v hlave len čo si na Dobrý ročník spomeniem. Vynikajúci relaxant diese, diese... Scotishe Ridlej. Jo, a teraz ma ešte napadlo who the fuck is Abbie Cornish?!? Cicáá ()

1mArc0

Keď sa nadpriemerný režisér rozhodne natočiť normálne téma, takže nečakajte žiadne bohaté umelecké výtvory. Príjemná atmosféra, dobrá hudba, kopec humoru, celkom slušná kamera a výborný Russell Crowe. Výborná postava Marion Cotillard. /70 %/ ()

hekla

Nádherný pohodový film z krásné Francie. Kouzelné záběry, lahodný soundtrack, příjemná souhra herců v čele se skvělým Russellem Crowem a nádhernou Marion Cotillard. Moc příjemný atmosféra, trochu vtipné a trochu zamyšlení nad životem. ()

Shitonit

To byla paráda.. až se mi roztetelilo srdce a spadlo na zem. Pak se sebralo a z radosti zatančilo ČaČu..Jeden z nejkrásnějších filmů co jsem kdy viděl.. ()

Michal.Jezek

Tímto Ridley Scott velmi pohladil na duši. Nádherný francouzský kraj, scenérie, povahy lidí a poutavý příběh dávají dohromady parádní romantickou komedii s dramatickými prvky, která rozesměje, ale i donutí přemýšlet nad svými cíly a promarněnými příležitostmi. Russelovi role sedla skvěle, nádherná Marion nenahraditelná! ()

hazdrova

V určitých chvíľach je cítiť násilné vtipy a amerikanizované vnímanie lásky. Marion je magická ako vždy a celkom sa mi páči tento kontrast s Russelom. Koniec odhalíte v prvých 10 minútach, avšak ako oddychovka na pohodové sobotné popoludnie super. 🙏🏻 4* ()

HugeAckman

Velmi atmosférický film s podmanivou hudbou a skvělými hereckými výkony. Při sledování jsem měl pocit, jako bych tam byl a záviděl jsem Russellovi jeho pletky s krásnou Marion. ()

wege

Já jsem ten film měl rád, ale náhodou ho dávali v televizi hned poté, co jsem viděl kluky, jak nad pivem rozebírají všechny filmy Ridleyho Scotta. Podíval jsem se na to znovu a ten film je fakt dobrý. Není to sice pecka na plný počet hvězd, ale pořád to je skvělá filmařina zvlášť, když si uvědomíte, kdo to natočil. Přesně jak říkali kluci, to takhle zavolá Ridley Rusellovi a řekne mu, pojď natočíme spolu nějakou pičovinu, u který se nemusíme moc snažit, pojedeme někam, kde je teplo, mají tam dobrý víno a pěkný ženský a uvidíme. Točit to někdo jiný nebo možná i Ridley někdy jindy, bude to přesně ta strašná kýčovitá pičovina, tohle ale není. Je to pěkný film o víně, o vzpomínkách na dětství, o hledání v sama sobě, s krásnou Francouzskou, který až příště zase dají v televizi, rád se na něj opět podívám. ()

TaNya_

Zas tak často se mi nestává, že bych měla chuť si film po skončení pustit hned znovu. Jsem milovník vína a vinice ve mě, jako ve správném moravákovi, evokují pocit bezpečí a určité nostalgie. Film je prostě nádherný, lehounce vtipný, a i když vím k čemu spěje konec, tak tempo je svižné. Nemám co bych vytkla, myslím že jsem našla drobný klenot. ()

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

17.09.2012

Nikdy se nikomu nezavděčíš

Nikdy se nikomu nezavděčíš

11.01.2007

Každý měl aspoň jednou v životě ten problém, že ať udělá cokoliv sebelepšího, tak se někdo musí ozvat hlasem nespokojeným. Tahle životní moudrost platí dvojnásob ve filmovém průmyslu. Před několika… (více)