Jako malý kluk jezdil Max Skinner na prázdniny ke strýci Henrymu, který miloval Francii, víno a Provence. Proto se tam odstěhoval, žil v malém zámečku a byl majitelem rozsáhlých vinic. Na nich pěstoval víno jeho vinař Francis Duflot s manželkou Ludivine. Když Max vyrostl, stal se z něj poněkud bezohledný makléř na londýnské burze. Aby vydělal peníze, neštítí se ani podrazů. A na strýce skoro zapomněl – neviděl ho už deset let... Právě když se Maxovi podaří další vypečený kousek na burze, za který ho všichni proklínají, dozví se, že strýc Henry zemřel. Jelikož nezanechal závěť a jiný přímý příbuzný není znám, zámeček i vinice mají připadnout jemu. Max odlétá do Provence, kde se má setkat s notářkou Auzetovou. Odjel právě včas – jeho poslední burzovní operace vyvolala velké pohoršení a chce s ním hovořit i majitel jeho makléřské firmy Sir Nigel... V Provence se Max setkává s Francisem a Ludivine, zjišťuje, že zámeček není v nejlepším stavu, a zdá se mu, že ani víno není dobré. Spíš hodně špatné. Ovšem stejně nemá v úmyslu si panství ponechat. Ihned kontaktuje svého realitního agenta a přítele Charlieho Willise a pověří ho, aby hledat zájemce. To se ovšem nelíbí Francisovi, který strávil většinu života po boku Henryho na vinici. Zatím ale musí spolu s Maxem zahájit „velký úklid“, aby staré obydlí vypadalo alespoň trochu k světu... Stejně jako na burze se Max často chová bezohledně i jinde. Když telefonuje v autě, málem srazí na kole jedoucí místní číšnici Fanny Chenalovou a ujede. Když se chystá urychleně odletět zpět do Londýna, omylem spadne do silné vrstvy listí ve vypuštěném bazénu a nemůže se dostat ven, kde zůstal i jeho mobil. Asistentka Gemma ho shání marně a Sir Nigel ho na týden suspenduje... V bazénu ho shodou okolností objeví právě Fanny. Aby ho potrestala za nehorázné chování, napustí bazén vodou. Teprve potom se Max vyškrábe ven a nakonec zůstává několik dní v Provence. Pomalu se mu vracejí vzpomínky na dětství a strýce Henryho, kterého skutečně miloval, stejně jako strýc jeho, přestože si později o jeho charakteru nedělal žádné iluze. Pak se však náhle objeví mladá Američanka Christie Robertsová a prohlásí, že je Henryho nemanželská dcera. Zatímco Charlie se obává, že by to mohlo zhatit rychlý prodej panství, Max hlasitě prohlašuje, že jeho strýc by nikdy Američance dítě neudělal. Christie je zaražená: nechtěla peníze ani vinice – přestože vínu rozumí, pracovala na vinicích v Kalifornii – chtěla jen poznat svého otce, protože nevěděla, že už je mrtvý. Dívka se rozhodne co nejdřív odjet. Zatímco Charlie z Londýna hlásí, že o zámeček s vinicemi je obrovský zájem, Max si pomalu zvyká na docela jiný život v Provence. Vyhledá Fanny, která pracuje v místní restauraci, a omluví se jí za své chování na silnici. Nakonec se mu podaří ji pozvat na schůzku a brzy se stanou milenci. Už jednou zklamaná Fanny ale počítá s tím, že Max brzy odjede navždy a nic od jejich sblížení nečeká... (TV Prima)

Creony

Ridley Scott jak ho neznáme. Tentokrát tu před námi nestojí žádný velkofilm postavený na trikách a velkých bitvách. Je tu poklidný, poetický a příběh z francouzského venkova, kde člověk dokáže opět najít sebe sama. Děj je ovšem snadno předvídatelný a dospěje přesně tam, kam divák čeká že dospěje od prvních minut. Skvělý Russell Crowe, jehož vtipný, arogantní, egocentrický, neodbytný a ke konci buhužel i romantický (čímž jaksi ztratil veškeré své kouzlo a francouzské švitoření o lásce se k němu nějak nehodilo) Max byl perfektní. ()

Berry0153

Komedie? Asi jsem divná, ale vtipné mi připadalo tak akorát, když se Russell válel v tom hnoji vypuštěného bazénu. I když to nebyl ani výbuch smíchu, pouze škodolibý úšklebek. Však si to ten namyšlený floutek zasloužil. Jistěže, zpracování tématu je dobré, což bývá pro režiséra při tuctovém story docela záhul. Záběry na polorozpadlou zahradu zahlcenou stíny mohutných stromů jsou přímo kouzelné, ale sentiment, jejž jsem očekávala, nepřišel. A tak pro mě tento film zůstává pouhým průměrem, jenž se s velkým úsilím pokoušel zaujmout, ale v mé mysli z něj setrvá asi jen modrý pes a magické stíny zahrady. 70% ()

jafuska

nebyl to vyloženě špatný film, ale taky nic extra, syn, který je vedoucí akcionářů, se musí nečekaně vrátit do oblasti vinné révy, kdy se dozvídá, žč jeho strýc umřel a zanechal mu závět, a zde začíná cesta návratu do dětství a trablů, a někdy i vtipných scén, ale to je tak asi všechno, co tento film může nabídnout, škoda, mohlo z toho být lepší film, takhle jen průměrný film ()

RyanRainheart

Do tohoto filmu jsem se hned na poprvé zamilovala. Líbil se mi nejen příběh filmu, vynikající herci (Russell i Marion jsou obvzlášť okouzlující), ale i půvabná krajina ve které se film odehrává. Prostě takový ten velmi příjemný a milý filmeček, který na začátku chytí a již nepustí. Bravo Ridley! ()

Tom5821

Kombinace Russell Crowe a Ridley Scott slibuje nezapomenutelný zážitek. A přesně tím pro mě tento film byl. Snímek založený na krásách Francie, především francouzských vinic, mě dostal do kolen. Byl to pozoruhodně příjemný zážitek a jeden z nejlepších filmů, které jsem v poslední době shlédl. ()

nula87

Klišovitý, až nemravně pozitivní film, ale natočený tak okouzlujícím způsobem s takovou energií a šarmem, že tohle všechno mu odpustíte. Crowe se sice do role úplně typově nehodí, ale v celkovém vyznění to až tak nevadí. 75% ()

Chudák

Okopírované bobule...Ne vlastně Bobule čerpali z dobrého ročníku líbivé pěkné roztomilé zábavně a nenudné 4+ ()

iz67

Přehrávající Crow, nezajímavý scénář s nelogickými dějovými zvraty, které se přesto dají předvídat. ()

Kubi21

Milý a velice pohodový filmeček. Střídání hektického Londýna a slunné jižní Francie je dokonalé a drží příběh v tempu. Napravených lumpů a hajzlíků už tady pár bylo, ale Russell Crowe, i přes mé drobné nesympatie k němu, dokázal svého Maxe hezky polidštit. A prostě ta nádherná atmosféra slunce, dobrého jídla, pohody, krásných žen a vína z filmu přímo vyzařuje. Dávám nadprůměrné čtyři*. ()

miki68cz

Nedotažené postavy, podivná muzika, ale i tak snesitelný film se slušným Russellem a zajímavou Marion. Doporučuji, ale nehodnoťte dle jména režiséra !!!!!!! Umí lépe. ()

Jerris008

Russell je okouzlující a dokáže zahrát i vtipné scénky, jak jsem díky tomuto krásnému snímku mohla zjistit. Nejsem žádnej znalec vína, buď mi víno chutná, nechutná, nebo ho cvrnku Spritem, ale i když je vinařství mimo moje spektrum, krásně se mi na tento film dívalo, všichni hlavní představitelé mi byli děsně sympatičtí, kamera byla skvělá a vinařská oblast ještě lepší. ()

Boulderman

Jedno klišé za druhým, děj předvídatelný, vtipy nic moc. Nedodíval jsem se a ani nemám zájem. Francouzského na filmu, který se tam má odehrávat, nebylo vůbec nic. ()

GaleW

Mám ráda Russella Crowa, víno i Francii. V tom případě nemůžu nezbožňovat i tuto malou perlu mezi velkofilmy Ridleyho Scotta. Zbožňuji lehce arogantního, tvrdohlavého bídáka Maxe Skinnera, jeho polohu zkušeného burzovního makléře a ještě mnohem více si užívám „francouzskou“ část díla. U nás doma tento snímek patří ke klasice a jedněm z nejlepších filmových perel všech dob. ()

geo311

Vydržel jsem se dívat 50 minut. A to hlavně proto, že jsem u toho večeřel. Humorem mi tato komedie připomíná černobílé filmy kde aktér kouká do hadice která začne stříkat. Příběh rozhodně tuctovej není, téměř stejný příběh mají totiž stovky filmů... ()

Mykhaluu

Jak se člověk může těšit na láhev dobrého vína od známého vinaře a může být zklamán deštivým ročníkem. Tak jsem se i já těšil na film, který natočil filmař, který natáčí komplexní funkční filmy a nakonec jsem musel čekat na filmový bouqet, který se mísil s berličkami žlutých autíček jezdících dokola kolem fontánky a podobných berliček... Pokud to byl záměr o něco jako retro, dovolit si úpadkové formy - mě míjí... Taky je to v posledním 14. dnech třetí film o tom, že i finanční elity mají svá srdce. Kéž by měly! Nu, aspoň že: "ScorpiooOOooonnn!! There is a scorpion i my bedroOOOom!" ()

N3O

Francouzská vinice na venkově dokáže udělat nedělní odpoledne krásnější tím, že pohladí po duši a vykouzlí několik úsměvů na tváři nenuceným vtipem. I Ridley dokáže natočit romantické drama. ()

Behind

Myslím, že když někdo něco nedělá upřímně a ze srdce, je to na výsledku poznat. Film není výjimkou. Konkrétně tento film. Chápu záměr: Pojďme udělat romantiku z jihu Francie, co? Víno, ženy, zpěv, co? Frkneme tam Russella Crowa, dáme do toho hodně srdíčka, taky vzpomínky z dětství zabírají. Co to udělat lehce trhlý? Jasně, to maj lidi rádi, no ne? Se nasmějou, uvidíš. OK, dej to na papír. A co příběh? No jo, málem bych zapomněl. Ne, že by na něm záleželo, ale radši ho tam dáme. Jak se jmenoval ten film o tom chladnokrevnym businessmanovi, jak se napravil. Hra? To nemyslím. Rain Man? Jo jo, ten. Tak to samý, ale místo toho blba dej zámek s vinicí. Uvidíme se v pondělí. ()

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

17.09.2012

Nikdy se nikomu nezavděčíš

Nikdy se nikomu nezavděčíš

11.01.2007

Každý měl aspoň jednou v životě ten problém, že ať udělá cokoliv sebelepšího, tak se někdo musí ozvat hlasem nespokojeným. Tahle životní moudrost platí dvojnásob ve filmovém průmyslu. Před několika… (více)