Reklama

Reklama

Obsahy(1)

O džentlmenských lupičích se vyprávějí legendy i po letech ve Francii o Arsenu Lupinovi, v Americe o Butchovi Cassidym a Sundanci Kidovi a v Anglii o dvojici Plunkett a Macleane, jež v polovině 18. století skutečně žila. Syn režiséra Ridleyho Scotta, který se vydal na profesionální dráhu ve stopách své rodiny, o nich natočil stejnojmenný historický dobrodružný film, i když s fakty přitom zacházel dost volně. Will Plunkett je zkrachovalý lékárník, James Macleane zchudlý důstojník. Setkají se v proslulém newgateském vězení, a protože by oba rádi žili na vysoké noze, dohodnou se na společném postupu. S pomocí Macleanových známostí proniknou do nejvyšších vrstev, začnou loupit ve velkém a díky galantnímu zacházení s oběťmi se jim dostane velké pozornosti i slávy. Kousky lupičů džentlmenů však budí takový rozruch, že o nich jedná i britský parlament, a zástupce vrchního soudce Chance dostane příkaz polapit je za každou cenu... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (33)

majo25 

všechny recenze uživatele

Iba kostýmy a kulisy upozorňujú na to, že sa má jednať o historický film. Všetko ostatné pôsobí súčasne a úplne sa tým vytráca nielen vierohodnosť, ale aj atmosféra. Myslel som si, že sa mi toto môže stať viacmenej iba v U.S. filme, zjavne som sa mýlil. Inak má snímok dobré tempo, síce jednoduchý, ale svižný príbeh a potešili aj dobre spravené Carlyleove (on jediný za niečo stál) akčné scény so strelnými zbraňami. ()

Mr.Apache 

všechny recenze uživatele

Eskapády dvou dobrodruhů mě do sebe vtáhly od okamžiku kdy jsem náhodně přepnul na Primu, a díky hřbitovní scéně s olupováním mrtvoly tam už zůstal. Jen jsem chvíli přemýšlel, kam tenhle kousek vlastně zařadit. To už ale přišli na řadu kultovní Tiger Lillies (jichž bych se tu věru nenadál), a začali do toho vřeštět své obskurní šansony. Bylo vymalováno. Plunkettovi (jako vždy výtečný Robert Carlyle) a Macleanovi jsem bezostyšně fandil, neboť si mě od začátku omotali kolem prstu, a až do konce jsem trnul, jak to s nimi vlastně dopadne. Že tu zní poněkud jiná hudba než bylo v 18.století zvykem, mi kupodivu vůbec nevadilo - to co mě nanejvýš iritovalo v středověkém Příběhu rytíře, tady mi naopak k atmosféře paruk a napudrované dekadence sedělo bez problému. Na tom má ale jistě lví podíl i zvolená muzika. Jen zkuste porovnat Robbieho Williamse, pějícího pompézní rock kapely Queen s prasácky mečivým undergroundem a tahací harmonikou Tiger Lillies. Je zajímavé, že zatímco barvotiskoví Piráti z Karibiku jsou zhusta akceptováni i náročnějšími diváky, volajícími po kvalitní historicko-dobrodružné podívané, stejné publikum posílá do pekel tento žánrově spřízněný, přitom však mnohem napínavější a syrovější počin. Možná je to tím, že Macleane má kapavku. ()

Reklama

Anderton 

všechny recenze uživatele

Je to špinavé, plné nezáväzného sexu a násilia. Je to akceptovateľne postmoderné a vládne tomu najmä charizma Roberta Carlylea. Je to taký historický ekvivalent gangsteriek, kde taktiež fandíme tým zlým, lenže tu je ešte horšia tá svetská moc, takže je to v pohode. Zachraňuje sa v poslednej chvíli, dosť na riziko, to pretože postavy chápu, ako obecenstvo udržať čo najdlhšie v napätí. Pozerať jedine neskoro v noci. ()

Vitason 

všechny recenze uživatele

,,Dámy a pánové, právě jste se stali svědky přepadení. Během kterého se vás tímto komentářem pokusím unudit k smrti. Jelikož jsem komentátor gentleman, tak k tomu použiji pouze slova. Místo drastických způsobů jakým je zpěv či herectví. Než vám sdělím, co si myslím o filmu Plunkett a Macleane, dejte prosím všechny šperky, hodinky, peněženky a telefony do velkého pytle." podobným vystupováním si dva bambitkáři, jejichž jména zdobí i název filmu, získávají nemalé bohatství a lidé s nimi pomalu začínají sympatizovat. Filmů na podobné téma jsme viděli celkem dost, takže tento se snaží být zajímavý alespoň formou, kdy vizuální zpracování a výprava jsou povedené. Na moderní hudbu v historických filmech jsem si již zvykl. Režisér Scott se navíc snaží zaujmout různými pokusy, jako například zrychlování záběrů, které jsou hezky provedené, ale jsou tak vzácné, že působí spíše rušivě. Ústřední herecké trio se mi velice líbilo (no hlavně Liv Tyler:-). Jen Ken Stott mi do role proradného vyšetřovatele vůbec neseděl. Plunkett a Macleane je celkem příjemný, svižný dobrodružný snímek, který svůj úkol pobavit zvládá velice dobře. Podobné filmy: Arsene Lupin (2004) ()

Phobia 

všechny recenze uživatele

Milé překvapení - tento dobrodružný film se svým zpracováním vymyká žánru, respektive nepůsobí v nejmenším komerčně. Obvykle mi moderní hudba do filmů z historie nesedí, ale v tomto případě dokonale podbarvovala celkovou podivnost. Nemůžu si pomoct, mně se "Plunkett a Macleane" líbili víc, než většina "megafilmů" se slavnými hereckými hvězdami a stovkami drahých efektů. 75% ()

Galerie (28)

Zajímavosti (2)

  • Film se nenatáčel pouze ve Velké Británii, ale i ve Španělsku a v České republice, konkrétně v Praze. (Yardak)

Reklama

Reklama