Generace X

• USA The Chumscrubber (více)

Černá komedie o životě v typickém americkém satelitním městečku. Každý se stará sám o sebe a o nic jiného se nezajímá. Příběh začíná v okamžiku, kdy Dean Stiffle (Jamie Bell) najde mrtvé tělo svého přítele Troye. Ví, že nemá smysl nikomu nic říkat, protože by to stejně nikoho nezajímalo. Brzy se však ukáže, že Troy sebral peníze místním drogovým dealerům a ti jsou přesvědčeni, že Dean ví, kde jsou ukryty. Pokud jim skrýš neukáže, zabijí jeho mladšího bratra, kterého unesli. Spletli si však dítě… (oficiální text distributora)

klerik

Veľmi dobrá generačná výpoveď, ktorá možno viac hovorí o rodičoch ako o ich deťoch... Čosi podobné skúšal aj provokačný KEN PARK. Tu sa to zaobišlo bez porna a bez tlačenia na pílu násilia a výsledok je omnoho silnejší. Občas pripomenie o rok mladší ALPHA DOG... Téma delfínov bola zaujímavá a nevadila mi, aj keď som ju úplne nepochopil... ()

Arsenal83

Ako komédiu by som to teda určite neoznačil, ale ako drámu s výbornými hercami áno. Bizarný štýl, ktorý mi ale v tomto prípade vôbec nevadil. Nevzbudil vo mne nejaké hlboké pocity, ani potrebu odporučiť tento nenápadný snímok ďalej, ale predsa len zanechal neutrálny dojem. Ten únos bol fakt nápaditý. ()

Yardak

Opravdu hezká černá komedie o jednom malém městečku v USA. Pěkná představa města, které je plné bláznů, drog, delfínů a jedné mrtvoly. Český překlad "Uklízeče z předměstí" na Generace X je děs :)). Velmi černě pohodových 5 hvězd. ()

heyda

Co to mělo proboha znamenat? Film, ve kterém se jednotlivé postavy předhání v tom, kdo bude víc bláznivý? Je problém se do něčeho takového vcítit, když tam není jediná postava, o kterou by se dalo racionálně opřít a fandit jí. Přesto chápu záměr režiséra a velmi bych vyzdvihl výběr herců a psychózní hudbu Jamese Hornera. Nevím, jak takový film hodnotit, myslím, že si zde každý obhájí odpad i 5 hvězd. Je to prostě úlet! ()

sharky

65% Podivný mix mezi Zoufalými manželkami, teenagerským hororem a nezávislým filozofickým dílkem. Film je chvíli vážný, chvíli sarkastický, chvíli šílený, úplně mi ta žánrová nejednoznačnost nesedla, ale na druhou stranu jsem se nenudil a v pohodě to dokoukal až do vysmátého/dramatického konce. ()

poz3n

Cynicky předhozený a do děje poskládaný jedy dnešní společnosti. Perfektní. Úžasnej Jamie Bell a Ralph Fiennes. Dobrej soundtrack. Vůbec sem se nenudil. ()

rikitiki

Horor o nevšímavosti v jednom městečku. S děsivou vizí jaká bude příští generace těch, kteří v příběhu vystupují jako děti. Většinou už mají zafixovaný gen prospěchářství a lhostejnosti, a tak se dá čekat, že generace Y bude ještě horší. Snad s výjimkou těch, kteří utečou. Pokud budeme věřit iluzi, že je kam utéct. Mrazivě vtipné a cynické. /2. 8. 11./ ()

anderson

Ja by som tento biedny pokus o sociálnu satiru nazval AMERICKOU KRÁSOU pre chudobných duchom. A naozaj tým nechcem uraziť nikoho z tunajších vysoko hodnotiacich užívateľov. Mne osobne nič na tomto filme neprišlo ani úchylné, ani kontroverzné či inak rozrušujúce alebo nedajbože originálne. Tie dve hviezdičky sú len za to "buňuelovské oko" a decentne vulgárnu CARRIE - ANNE MOSS (až tu som si totiž všimol, že tá ženská má "dudy" :-)). TECHNICKO - OSOBNÁ POZNÁMKA: Distribútor túto snímku v náhlom pomätení zmyslov nazval GENERACE X. Nuž tak týmto termínom sa v polovici 90 - rokov zvykli pomenovávať mladí američania, zobrazení napríklad v STILLERovej REALITY BITES alebo CROWEových SINGLES. Neskôr ju dodefinoval FINCHER vo FIGHT CLUBe. Možno ma tu nejaký teoretik zahamuje, ale bolo to tak. Generáciu tohto filmu by som ja nazval GENERACE D. To D je ako dementi, keby to niekomu nedocvaklo. :-) (7.8.2007) ()

Pítrs85

A to jsem si myslel, že okolo mě žijí samí blázni... Prd! Ani se nedivím, že do sebe Jamie sype prášky jak Dr.House vicodin. Každopádně moc hezky nastavené zrcadlo na americkou konzumní společnost. ()

eraserhead666

Tohle asi bude ve mně nějakou dobu hlodat a pak se vrátím a hodnocení zvednu. Mám takovou soukromou skupinu filmů, z nichž se mi dělá fyzicky i pocitově nevolno, prostě mi zvedají kufr. Začalo to Americkou krásou, u něhož jsem se fakt málem pozvracel. A tohle tam šoupnu taky. Není to o kvalitě filmu, nebo ano, je to o kvalitě. Ty postavy jsou ve svém hnusu tak působivé, že prostě vyvolávají nevolnost. Pravda, zde to není tak expresivní a úderné, jako třeba právě u Americké krásy, ale je to tam. O filmu jsem nevěděl vůbec nic, šel jsem do něj jen kvůli Camille Belle (a okrajově upřímně - ona a Carrie-Anne Moss z vás servou hadry jen pouhou svou přítomností), ale herecké obsazení je prostě výborné. ()

claudel

Během filmu jsem přemítal, zda to tvůrci myslí vážně nebo je to nějaká ujetá černá komedie, až postupně mi docházelo, že se jedná o nemilosrdnou kritiku americké společnosti a především jednoho jejího rysu - lhostejnosti. Peníze, krásné domy v krásných čtvrtích, luxus, nic z toho však nemůže zajistit příjemné dospívání, podporu rodiny a silné zážitky. V okamžiku, kdy se něco pokazí, se lidem začnou otvírat oči...Film napěchovaný známými hereckými tvářemi, jimž vévodí sympatický Jamie Bell. ()

SLOTH

v necem donnie darco . v necem snidane sampionu, v necem je to podobne tolika filmum ale kdyz se to ma definovat tak to nejde je to dobra prace s jamie bellem ktery exceluje snad v kazde roli ()

mm13

No konečne! Nie len vynikajúca premisa a potom už iba slušné, ale nedotiahnuté dielčie nápady, vo výsledku chabá mozaika samostatných epizód, koláž najpodivnejších postavičiek. Kdeže... poctivý, plnohodnotný film; príbeh, pointa, krása - radosť pozerať! Nič tomu nechýba. Arie Posin - neprestávaj, prosím, tvoju odvahu a inteligenciu, ničím nezaťaženú radosť a všetko to ostatné práve dnešný film potrebuje ako už dlho nie! [90%] ()

seale

Věrohodné herecké výkony, především mladých protagonistů. Ralph Fiennes taky zasvítil. Je vidět, že si tvůrci filmu dali záležet, aby ve výsledku vzniklo kvalitní drama. ()

Lacike

Taká príliš prvoplánová kritika života v satelitnom mestečku. Mládež sa nudí a tak vymýšľajú somariny. Rodičia ich prehliadajú, nerozumejú im a pomaly ale isto im už úplne jebe. Problémom je, že film vôbec nejde do hĺbky a všetky postavy sú len prehnane štylizované figúrky. Ale nie dostatočne, aby to bola aspoň poriadna komédia. Takže to skvelé hviezdne obsadenie vychádza nazmar. Jediná fakt silná vydarená scéna je rozhovor na pohrebe medzi hlavným hrdinom a matkou jeho zosnulého kamaráta. Keby bol takýto vydarený celý film, tak to mohla byť pecka. Takto je to len zaujímavá, občas trochu zábavná a miestami smutná jednohubka. 6/10. ()

bouncer

Nádherně bláznivé a podivné postavičky. Atmosféra tohoto předměstí a jeho šílení obyvatelé mě opravdu nadchly. Trochu mi to připomnělo Donnieho Darka, ale i Obyčejné hrdiny. Asi je to celkově oblíbený motiv v některých amerických filmech - děti feťáci, někdo z nich spáchá sebevraždu, rodiče úplně blázniví a každý s nějakou úchylkou...ale nějak se toho nemůžu nabažit :) ()

ChArLeNe

Film ukazuje ako sú ľudia, teda hlavne rodičia zahľadení do seba a svojich problémov, a vôbec sa nezaujímajú o svoje deti - ako sa majú, či majú nejaké problémy, alebo či skutočne sú tam, kde si myslíme že sú. A keď chce dieťa niečo rodičovi povedať, ale rodič nenastolí priaznivé podmienky na komunikáciu, tak komunikácia viazne, čo môže vyústiť až do katastrofálnych rozmerov. A je teda na deti, aby si navzájom pomohli. Zaujímavý komentár: KevSpa, ktorá film okomentovala z holistického pohľadu. ()