Ve válkou proti Evropě zpustošeném post-apokalyptickém společenství budoucnosti zvaném Eurasie je planeta zdevastována účinkem nukleárních, biologických a chemických zbraní. Genetik Dr. Azuma (Akira Terao), který je sponzorován protřelou korporací, vyvine techniku zvanou "neo-buňka", schopnou regenerace těla lidské bytosti. Při snaze oživit svého syna, jenž padl při posledních bojích, nastane nečekaná nehoda v laboratoři, která ho nejen oživí ale navíc z něj udělá bájného bojovníka CASSHERN. Mezitím je na výrobní lince vytvářena nová rasa mutantů zvaných Neo-lidé, kteří se po krátké době rozhodnou vyhladit lidskou rasu a vybudovat svůj nový vlastní svět. Otázkou tak zůstává, ke které straně se CASSHERN rozhodne přidat. (oficiální text distributora)

Hakha

Vizuálně povedené dílo, které vyžaduje maximální koncentraci, aby se člověk v příběhu neztratil. Já jsem byl mimo už asi od poloviny, kdy jsem pořádně nevěděl proč postavičky říkají to co říkají a sledoval jsem pouze pěkné obrázky. Největší mínus je délka, kdy těch 141 minut je sakra cítit. Tuto vizuální orgii hodnotím 2,5 hvězdičky… ()

zelvopyr

Kýč s rozpačitým poselstvím. Bylo nějaké? Nebo šlo jen o efekt? Výtvarná stránka velkolepá, a neměl bych důvod přes zmíněnou kýčovitost sundavat nějaké body... kdyby se mi nedostalo kolem středu filmu céčkového televizního herectví ze strany především Neo Sapiens... co je moc, to je moc... ()

Arachneuss

Jeden z nejrozpurnějších snímků posledních měsíců. Určitě musím vyzdvihnout fantastický výběr hudby, od rockových kytar po monumentální orchestr. Celkové pojetí budoucnosti spolu s vizuálními hrátky tvůrců je slast pro oči tzn. skvělý mix japonského anime, počítačové hry a Matrixu bratří Wachowských. Nad čím mi ale rozum stojí je příběhová linka a její dialogy. Finální poselství se dá pochopit lehce, ale první tři čtvrtiny filmu jsou díky šílenému střihu hodně matoucí. Buď je Casshern naprostá sračka nebo se jedná o geniální film. Prozatím se přikláním k druhé variantě. ()

kitano

To ako na vas zaposobi tento film zalezi dost od toho ako beriete azjsku kinematografiu. ak patrite k tym ktory akceptuju tento trochu iny styl rozpravania, urcite si film oblubite. Pribeh zalozeny na jednoduchej avsak velmi silnej myslienke o ludstve ako takom, ktora sa tyka kazdeho, a kazdeho donuti aspon na chvilu sa zamysliet. Cele je to zabalene do moderneho sci-fi story, s naozaj skvelym vizualom, ktory vskak netazi len z pocitacovej technologie. Ponuka aj vela skvelych, cisto kamerov natocenych zaberov ktore doslova fascinuju (zahrada), a dost dlha cast filmu je ciernobielo (co samozrejme nieje zapor). Ako vo vela japonskych filmoch aj tu ma fascinovala japonska fantazia vo vytvarani roznych lietajucich a inych strojov, je to nadhera. Akcia vyzera ako sfilmovane anime, co nieje zle a este to prispieva k osobitosti filmu. Nejde ani tak o premyslenu choreografiu ako o postoje, vyrazy tvare, kostymy a stilizovane zabery. Takze amici berte si priklad. Sci-fi neznamena iba oddychovu, povrchnu zabavu. Sci-fi moze byt aj drama s hlbokou myslienkov ktora vam utkvie v hlave omnoho dlhsie ako akokolvek bombasticka akcna scena. Well done Kiriya san !!! 9/10 Ps.: Po druhom zhliadnuti som sa iba utvrdil v hodnoteni. Navonok vsak vystupil fakt, ze do filmu naozaj nieje najednoduchsie sa dostat. Nepatri medzi filmy, ktore by sa dali pozerat len koli akcnym scenam (nieje ich tam vela), a preto je treba film pozerat pozorne a sustredit sa na dialogy. Tym, ktory uz maju napozerane dlhe filmy a nenudia ich dlhosiahle dialogy a film vydrzia sledovat bez toho, aby sa nan prestali plne sustredit, sa film na konci kralovsky odmeni naplnenim a dokoncenim vsetkych myslienok a naplno sa ukaze jeho hlbka a sila. Jedinecne. ()

Lavran

Varovně vztyčený ukazovák směrem k západní produkci, pod jehož slupkou audiovizuální drzosti se skrývá jedno z nejsilněji podaných poselství o lidském bytí/nebytí. Určitě by ale bylo na místě dost razantní zkrácení... ()

ripo

Niečo nepredstaviteľne pomotané, bez ladu a skladu, bez myšlienky, bez deja, s idiotskými zábermi a s hereckými výkonmi na úrovni dedinského ochotníckeho divadla. Nebudem vás od toho odhovárať, ale keď budete mať nutkanie po desiatich minútach odísť od filmu, poslúchnite svoju intuíciu a netrýznite ho ďalšie dve hodiny ... 1 * ()

petero

Vizuálna stránka je proste naozaj úžasná, akú dokážu vytvoriť iba Ázijci, či už plná farieb v digitálnom podaní, čiernobielom, kreslenom, alebo v podaní bábkového snenia. Proste Sky Captaina alebo Immortel strčí hlboko prehlboko do toho najhlbšieho vačku. Prvá polhodina mi doslova vyrazila dych (totálne precítený, nabušený príbeh + neskutočne dokonalá réžia a štylizácia), ďalších 10 min. vo filme nepadlo ani jedno slovo. Potom prišla prvá akčná scéna a zistenie, že režisér predsa len nieje génius. Ďalšie boje však už boli lepšie. Fantázia scenáristu(ov) sa rozletela do nekonečných diaľok a prišla scéna ako z tej najdivokejšej časti anime Akira. Proste po tomto zhliadnutí mám pocit, že už je možné natočiť hocičo. Jednoducho MUST SEE. No však film má 140 min. Ku koncu je vyplnený nekonečnými žvástmi o živote a smrti. -1*. Prečo Japonci musia stále točiť filmy o tomto? A psychický teror na konci ktorý mi ponúkli ma už úplne dorazil. Niekedy asi nieje dobré že ma film takto vtiahne do deja. ()

Arbiter

Japonci asi nikdy nebudou schopni podat příběh tak, aby to zápaďákovi úplně sedlo. Kdyby to byl první asijský film, který sem viděl, tak by hvězdy byly o dost níže... Ale takhle 5* dát musim. Krásná audiovizuální stránka. Udrželo mě to, i přes svou délku, v křesle po celou dobu (to je co říct) a na konci se naštěstí z toho trošku zmatenějšího příběhu celkem obstojně vymotáme... jediné co mě zaráží, jsou místy neuvěřitelně citlivě a detailně pojaté vizuální efekty a famózní střih a jindy naopak úplně... mno. Je to divné :-) takové nepatřičně.. jakoby na tom v mezičasech dělal někdo jiný.. Když nad tím tak přemýšlím, tak sem měl přecejenom dát ty 4* :-) ()

kinej

Nikdy jsem nevěřil tomu, že by úžasné souboje viděné v tolika japonských anime, jež tak skvěle dokáží ilustrovat a zároveň umocňovat dynamiku pohybu, byli převoditelné do hraného filmu. A ono to jde. Leccos sice nazančil již Matrix, ale teprve Casshern to dotáhl k dokonalosti. Vysoké skoky a bleskové údery ala anime dokáží udělat ze souboje speedadrenalinový zážitek. Krom toho je skvěle propracován i zbytek filmu. Příběh, který neuráží je zvládnut tak, že by se za to nemuseli stydět ani Aronofsky či Boyle. Plný počet nedám pouze kvůli ne vždy úplně vhodným hudebním přechodům a přílišné počítačovosti speciálních efektů. ()

juta

Zase jeden film, který mi zkazil náladu. Proč to bylo natočeno tak jak to bylo natočeno? Jak to mohl být dobrej film, ale bohužel byl naprosto předhozen divákům v takovém stavu, na který se nešlo skoro ani dívat. Chvílema jsem měl nutkání to vypnout, ale nakonec jsem těch 141 minut přetrpěl a ani na konci jsem nedostal něco, co by tohle zachránilo. Běhání ze strany na stranu, chvílema nevíte kdo je s kým a kdo je proti, postavy se najednou objevily na jiném místě, než na kterým bych je očekával a sprška vyhrklých, nesmyslných vět mě málem taky zabila. ()

Jhershaw

To první, co se o Casshernu musí říct, je, že to je japonská sci-fi. Z toho totiž vyplývá, že se jedná o velmi "šílený" a poměrně nepochopitelný film; nebo alespoň já jsem se v tom moc neorientoval. Moc jsem nepochopil ani ten začátek (každopádně nebudu spoilovat) ani konec :) ___ Ovšem, co musím pochválit, je vizuální stránka. To je prostě mňamka. Od monumentálních scifi kulis, přes působivou černobílou pasáž k čarokrásným fantasy záběrům, skoro pořád jsem koukal s otevřenou pusou. Dokonalost sama. Stejně tak hudba je velmi povedená a IMHO přesně do filmu sedí a vhodně doplňuje obraz. ()

HAL

První třetina - velice zajímavé a vizuálně propracované, lehce Béčkové postapo plné depresí z třetí světové války, lidské populace kosené znečištěním, nemocemi i genetickými mutacemi... a v tom víceméně civilní příběh rodiny kterou rozděluje válka a nevyjasněné vztahy mezi otcem (až příliš zapáleným vědcem) a rebelujícím synem odcházejícím ve své naivitě dobrovolně do války. /STŘIH/ Druhá třetina - šílené maso ve kterém se frankensteinovské motivy proplétají s těmi největšími klišé béčkových sci-fi, děj a stylizace postav vypadá jako by vybředla z mozku zhašišovaného scénáristy brakové mangy. Vizuální orgie nabírají maximálních rozměrů a spolehlivě zakrývají děj který začíná být zběsile nesrozumitelný... ale protože to vypadá skvěle a řeže se tam každý s každým tak to nikomu nevadí... proč taky řešit k čemu jsou tu nemrtví superhrdinové, hromady samozvaných spasitelů, robotí armády, pseudofašističtí pučisté, šílení vědci, zamilovaný hrbáč, vojáci z první světové, steampunková mašinerie, snové scény.... je to praštěné a je to vlastně docela sranda /STŘIH/ Do céčkově hravé poetiky dopadá kovadlina filosofických úvah (resp snah o ně) a záplava patosu, všem kteří se do teď bavili vypadáví oči z důlků a mozek v sebeobraně vytéká z uší. Děj definitivně přestává dávat smysl, stejně jako motivace, konání, charakter a cíle všech postav se několikrát převrací naruby. Tripovitost snových scén je ta tam a to co předtím bylo zajímavé je už jen nudně divné - nejtrefnější přirovnání - snaha o něco jako závěr Neon Genesis Evangelion, ale ještě v mnohem horším a odpudivějším podání. 5/10 ()

pornogrind

Předem chci poděkovat uživateli Mr.Dude za doporučení a následný zapůjčení originálu.Na tyhle fantazmagorie moc nejsem,takže bych se stěží k tomuhle kousku dohrabal.Co se týče vizuální stránky-tak tenhle film je vymazlenej a každej záběr lahodí oku.Teda až na choreografii soubojů,který působí místy až komiksově a místy jsou docela chaotický,což už na můj vkus bylo až moc.Tyhle souboje jsou taky jediným mínusem filmu.Děj je perfektně propracacovanej stejně jako svět ve kterým se film odehrává.Skvěle byl zvolen i hudební doprovod,který tomu dodává ještě větší grády a posouvá film o level výš.A i přes poměrně dlouhou stopáž mě film ani na chvíli nenudil.Na závěr si neodpustím pár vět z filmu:Má nenávist je tak hluboká jako láska dítěte.Nenávist mě stravuje a přesto,že mě ničí nejsem schopen jí odvrhnout.Nenávist mě zrodila,nenávist mě vychovala.Nenávist je mi otcem i matkou.Jinými slovy-NENÁVIDÍM,TEDY JSEM. ()

Vavča

Absolutní mazec, o úchvatné ost se postarala řada interpretů, které mám rád, Glay, Shiina Ringo a další. orchestrální skladby Shiro Sagisu a pořádně se s nimi vytáhl, ty motivy jsem nemohl dostat z hlavy hodně dlouho. Co se týče děje motivy jsou jasně napsány, problémy, které sice už pár sci.fi řešilo, ale tady se to děje formou, kdy to nevypadá klišovitě a podbízivě. Emocionále to vskutu působí, aniž by tobylo vyděračské. Vizuální stránka a akční scény jsou silnou devizou filmu, je to lahůdka. Kdo chce vidět zajímavé sci-fi s dobrým příběhem má možnost. ano jsou tu mouchy, jak zminil Marius, ale jsem je ochoten filmu odpustit, protože mi nevyšuměl z hlavy, viděl jsem ho vícekrát a myslím, že je přístupný široké obci diváků, nejenom uctívačům "Dálného východu" :) ()

IQ Tiqe

Japonci si dali tolik práce s vizuální podobou, až to totálně přehnali. Někdy je vizuální podoba v kombinaci s hudbou úchvatná, ale jindy naopak přehnaná, zachází až do animací a rušivých efektů, zbytečně film natahuje a působí až nudně. Pustil jsem si to na doporučení na fóru a pravda, bylo to jin sci-fi. Ale ne nakové, jaké bych čekal. Určitě nezapomenu na podařené roboty (úplně stejné už jsem někde viděl, jen nevím kde) a vůbec všechny megalomanské akční scény s technikou, dokonalost sama, krásnou parodii hákového kříže a plno nápisů v azbce. # příběh 6 | hudba 6 | humor 0 |akce 6 | napětí 4 | pustil bych si znovu 1 ()

teutates

Silný zážitok... Apokalypticko futuristická drama, ktorá ma takpovediac zaskočila. Osobne neviem čo si mám o tomto myslieť... Casshern predbehol svoju dobu a na poli "audio/ video" tvorby len ťažko nájde premožiteľa. Väčšie mínus ako u všetkých zúčastnených, prepálená stopáž. Trochu ma zaskočilo bezhlave premýšľanie snaď nad všetkým čo v konečnom dôsledku miestami strácalo zmysel... 7/10 ()