Ve válkou proti Evropě zpustošeném post-apokalyptickém společenství budoucnosti zvaném Eurasie je planeta zdevastována účinkem nukleárních, biologických a chemických zbraní. Genetik Dr. Azuma (Akira Terao), který je sponzorován protřelou korporací, vyvine techniku zvanou "neo-buňka", schopnou regenerace těla lidské bytosti. Při snaze oživit svého syna, jenž padl při posledních bojích, nastane nečekaná nehoda v laboratoři, která ho nejen oživí ale navíc z něj udělá bájného bojovníka CASSHERN. Mezitím je na výrobní lince vytvářena nová rasa mutantů zvaných Neo-lidé, kteří se po krátké době rozhodnou vyhladit lidskou rasu a vybudovat svůj nový vlastní svět. Otázkou tak zůstává, ke které straně se CASSHERN rozhodne přidat. (oficiální text distributora)

nash.

Uf! Absolutní bomba. Více než dvouhodinová vizuální orgie, kde vše dokonale ladí s charakteristicky japonským stylem vyprávění. Strhující podívaná s morálním podtextem a téměř shakespearovským závěrem. Kritičtí rejpalové by mohli dodat, že je to poněkud naivní a něktěré záběry nebyly tak uplně dokonalé, ale čert je vem. Jsem na tenhle asiatský styl vyprávění zvyklý, stejně jako na jejich předimenzované emoce i expresivní vyjadřování, takže to pro mě byl rozhodně lepší zážitek než všechno, co v žánru v posledních letech vyprodukovaly západní kinematografie. ()

PetrPan

Velmi epické tam, kde jsem žádnou epiku neviděl, velmi poetické tam, kde jsem zíval a velmi akční tam, kde už jsem dávno spal. S tímhle pojetím filmu jsem se nějak nesešel, vyvolalo to ve mě jen jeden pocit či spíš nutkání, zhruba od 9 min jsem měl šílenou chuť to vypnout a já blbec tu obsedantní myšlenku neposlechl, nemusel jsem usínat u zapnuté televize a probouzet se s bolavým krkem :( Casshern vidím jen jako změť nesouvisejících obrázků, vcelku slušné muziky a alegorického protiválečného poselství ale bez jakéhokoliv účinku ( aspoň na mne). No nic ochutnal jsem zas jednou kousek žánru, který moc nemusím a opět jsem si potvrdil, že si nerozumíme a jen proto Cassherna nehodím do odpadu. ()

klerik

Ak som pri anime AKIRA povedal, že išlo hlavne o komplexnosť, tak tu to platí rovnako. Na prvý pohľad obrovská téma, zbagatelizovaná na súboj dvoj "neporaziteľných" je úchvatná hlavne svojím spracovaním a prekvapivo fungujúcim filozofovaním. Vizuálne šialenstvo - mix MATRIX REVOLUTION, MIRRORMASK, EQUILIBRIUM... Drajv animovaných japonských filmov tu sála z každého záberu. Dôležitejšia je tu kompozícia nádherných obrazov ako samotné dianie vo filme... ()

Chrustyn

Vizuální přeplácanost, podpořená neskutečnou délkou a opředená překombinovaným příběhem, ve kterém se pohybují více či méně podivné postavy. ()

mat.ilda

Jamalicha i paprťála, džalala a paprťála...patláma, patláma a žbrluch! Ještě dodám, že se vaří v hodně líbivém kotlíku, ale co z toho, když ingrediencí je přespříliš a nedá se to pozřít? ()

mcb

Weird......skvělé zpracování, skákání mezi žánry. Akční scény vypadají šíleně a jak z jiného filmu a taky se mi líbil přechodný hudební podkres a ta válečná agitka. Ale zbytečně dlouhé, v prostřední části až nudné. Avšak dechberoucí a emotivní závěr mě totálně položil. ()

ScarPoul

Vojna je zlá. To vie každý. Ľudia v nej zomierajú, rovnako v nej nie je miesto pre lásku a pre sny. Keď chcete natočiť film, ktorý hovorí o hlúposti vojny bez toho aby nepôsobil samoúčelne alebo hlúpo, je treba zvoliť si správny postup. Kazuaki Kiriya vo svojom prvom celovečernom filme z názvom Casshern si podľa môjho názory ten správny postup zvolil. Vytvoril komplexný futuristický, despotický a utopický svet, ktorý hýri farbami a umelosťou. V kontraste s týmto svetom stvoril ako keby útočiská hrdinov, ktoré zaváňajú realitou a akou takou krásou, lenže tu je zase využitý úplne iný kamerový filter a tým aj iná nálada. V spojení týchto dvoch zložiek, spolu zo zápletkou, ktorá obsahuje – klonovanie, generačnú priepasť, love story, a príbehovú dramatickú mozaiku osudov všetkých hlavných a vedľajších postáv – spolu zo spôsobom akým režisér, scenárista, kameraman a producent v jednom osobe, tieto zložky spojil, sa nachádza niečo pre film nezvyčajné. Máte dojem že sa pozeráte na videoklip, ale z toho videoklipu cítiť silné emócie. Všetko je podfarbené pomalou hudbou, ktorá pôsobí upokojujúco, čo je ďalší kontrast vzhľadom na to, že je používaná aj v bojových scénach. Silne pripomína hudbu z Fontány. A do toho všetkého je tu prelínanie všetkých známych filmových postupov od prelínačiek, cez retrospektívu v použitý, ktoré pôsobí chaoticky ale po poslednom zábere nadobúda dôležitý význam. Vo filme sa dá ľahko stratiť, ale rovnako sa pre neho dá ľahko nadchnúť. Záleží čo od neho očakávate. Viacej ako akčné sci- fi je to skôr filozofujúci, farebný dramatický príbeh, ktorý si požičiava trocha z každého žánru ale pri tom ide vlastnou cestou. Rozhodne stojí za videnie. ()

bouncer

No musím přiznat, že jsem se v první třetině ztratil a do konce tohoto celkem dlouhého snímku jsem se v některých aspektech nedokázal odztratit. Film nabízí úžasné bojové scény, neskutečné efekty a lákavou vizuální stránku, ale nazapomíná i na poselství a vážnější myšlenky. Přesto se mi tahle kombinace zdála těžkopádná a dost nepřístupně podaná. Náročný film, který může oslovit, ale k dokonalosti mu hodně chybí. ()

MoiJe

Pre fanúšikov žánru lahodka. Ale pre "bežného človeka", hoci i s obľubov v sci-fi, je to hrooozne dlhé. Mňa to nechytilo, i keď chápem, čo chytilo vás... ()

Terva

Čekal jsem akční dobrodružství, ale nějak se to vleklo. Asi je ta japonská tvorba na mě nějak těžká. ()

M.Macho

Mystriézní pojednání o andělství. Lehce naddimenzované, barevně urvané z řetězu, těžící ze všeho, co se někde jenom mihne...Od Říma až k noiru... Karel Čapek s Akirou v jednom vydání. Výtvarně bezkonkureční, významově trošku zmatečné, nakonec velmi jednoznačné... Bravůrní "neoanime"... ()

Expendable

Film mě bohužel vůbec neuchvátil, vizuálně je to sice pěkné a snaží se to diváka zatáhnout do děje a působit na jeho pocity, ale děj je velmi rozvláčný a plný fleshbacků ve kterých jsem se po chvilce strácel. Navíc těch 140 minut bylo strašně moc, film by byl lepší kdyby měl o půlhodinku méně. Tato stopáž byla až moc dlouhá. Víc jak 2* nemůžu dát. ()

Hem.m odpad!

Já si prostě nemohu pomoci, ale toto byla jasná sračka.. Tento skoro nekonečný průjem mi neudělal dobře a hned řeknu proč. To, že obraz vypadal naprosto příšerně bych ještě pominul, ale akce, příšerné herecké výkony, otřesný styl flashbacků, hra na barevnou paletu, kde se objevý normální záběr snad jen jednou a to tak, že se do filmu vůbec nehodí. V závěru výjde nějaký paskvil a nakonec dává korunu tomuto filmu hudba, kde se pořád dokola opakuje Beethovenova Moonlight sonáta. ()

corpsy

Načo tých 141 minút? Bolo niekedy až otravné sledovať, ako sa tvorcovia orgasticky namáčajú do filozoficko - rodinných blábolov s nadpozemsky braným príbehom. A akcia? No comment. Len pre vyznavačov anime. ()