Spojení romantického snění o princi s drsnou realitou se povedlo. Vtipných scén je dost. Snímek klouže jakoby nezaujatě mezi muži a ženy a nesnaží se ani jedné skupině nadržovat. Každý to vidí prostě jinak, jako v životě. Myslím, že napoprvé nejsme ochotni si přiznat, kolik pravdy nabízí. Nakolik si snímek užijeme, záleží především na tom, na kolik jsme schopni se otevřít. A co ten konec? Vždyť je to romantická komedie do prdele, ne.. ."a ani jí k tomu nepustil hudbu!"..(7.12.2015)

Nenáročná jednohubka o Pažoutovi, se kterým se sice jedna úžasná světoobčanka rozešla, ale její dcera svádění staršího prostatika nedokázala odolat. Navíc k tomu hraje naprosto pohodová hudba a roztomilý kretén Hubert by mi mohl adekvátně nahradit můj starý boxovací pytel.(3.4.2009)

tradičně nesnesitelný product placement, doplněn ještě o teatrální přehrávání povětšinou prázdných frází a dialogů... film jako celek ale působí koukatelným dojmem, pár hlášek a scén se povedlo. stašová tradičně dokonalá, ale občas nemá co hrát. zbytek šedý průměr, leckdy horší. 60%(28.1.2013)

Tohle je opravdu román pro ženy a já se tomu vůbec nebráním. Viewegh si to napsal dobře a Stašová dokázal hrát za všechny (i za Laďku).(5.7.2005)

50%(27.5.2007)

• Ruut

Prázdný hloupý nafinťěný konzumní film. Jedna hvězdička za Laďku Něrgešovou(15.2.2007)

• 666teen

Znáte to. Něčemu se dlouho vyhýbáte jako papež nahrávkám MAYHEM. Neb čekáte něco, co vás vykolejí. Pak přinuceni............(doplňte chybějící), neodoláte a dáte. Já už nedám. Znám spoustu divných typů, ale asi jsem viděl prd. Tohle, teda snad, ani omylem. Možná, jedině, že by špatný ftip. S velkým F. P.S. Pažoute, kdes nechal Horáčka?(1.6.2009)

• Beckett51

Z hodnocení vyplývá, že nejsem žena.(10.9.2011)

"Jak mám vědět co žeru, když ani nevím co jsem?" Jeden z mála českých filmů, na který se ráda podívám znova a u kterého se zasměju.(23.9.2010)

58%...???? To je zase nějaký vtip.? Já občas opravdu to hodnocení nechápu. Tohle je naprosto pohodová romantická komedie, kde navíc exceluje Paní herečka Stašová. Jde jen o to koukat na filmm a na pohodu si ho užít, koukám ale, že hromada lidí už to zapoměla. No nic, nedá se s víti. Pro mě je tohe naprosto parádní oddychovka. 90%(29.9.2012)

Lehčí na nedávnou Duši jako kaviár. Spousta vtipných okamžiků, občas mírně přehrávající herci a zbytečné a nehodící se vážné scény.(6.6.2005)

Za děj 3* určitě nedávám. Jedná se o film, který nudí i baví současně, přináší mnoho dobrých hlášek, které jsou o to lepší, díky některým hereckým podáním. Například "Pažoute, ty mi šoustáš dceru?!" se jistě stane často skloňovaným citátem české kinematografie. Kromě Simony Stašové a vedlejší role Miroslava Donutila mě zaujala samotná hlavní představitelka - Zuzana Kanóczová, kterou jsem dosud neznal - fakt sympatická slečna. Bohužel, film nenaplnil má očekávní, která slibovala značka "Michal Wiewegh", tak radši brzy sáhnu po knize...(24.11.2005)

• kingik

Ovdovělá Jana marně hledá svého vysněného cizince a upřímně nesnáší typické Čechy. Když se její dcera Laura zamiluje do Olivera, netuší, že je to ten buran, se kterým se před dvaceti lety rozešla. V tomto filmu je snad úplně všechno špatně. Nepříliš přesvědčivě jsou zahrané i některé hlavní postavy a film mě neoslovil. Celkově slabomyslná slátanina a neodvažuji se tvrdit, pro koho je určena. Mně tedy určitě ne. Pokud tedy takhle vyznívá knižní předloha Michala Viewegha, kterou jsem nečetl, je třeba na místě zvážit změnu autorovy profese. 20%(10.10.2010)

Skoro se stydím říct, že se mi to líbilo mnohem víc, než jsem čekal. S Rafťáky asi největší překvapení poslední doby.(20.7.2006)

• francis

Ježíši Kriste, kdo vymyslel takovejhle dabing Zuzany Kanocz? Vždyť se to nedalo poslouchat. Taková pěkná holka to je, má i pěknej hlas, a Renč jí nechá namluvit takovou (pro mě) nesnesitelnou tuctovkou. Děsný. Připomnělo mi to Zuzanu Norisovou v tom duchařským seriálu. Fle.(22.11.2006)

• Sobis87

Tohle je jen povrchně zábavná historka, která navíc doplácí na nevěrohodné herecké výkony v čele s přehrávajícím Markem Vašutem. Ta okatá snaha o náběh na další český kult mě dokonale iritovala, ploché postavy mi byly naprosto ukradená a z technického hlediska se jedná o televizní průměr. Pár celkem zábavných momentů se tu najde, ale jinak opravdu není o co stát. 40%(24.2.2010)

• Šakal

Být feministka, tak se cítím (oprávněně) podvedena, zneužita..., že se mnou bylo Renčem a zejména Vieweghem takhle vyjebáno a to ještě nikterak "uspokojivě". Zatímco mi chlapi máme (díky T. Bařinovi) celkem slušné bilancování života a partner. vztahů s patřič. nadhledem, sarkasmem, ironií....ženy z toho vychází...jak to slušně napsat a nebýt vulgární. Hloupoučké mstící se husičky, co se pomstí tak max sobě, je ještě přívětivý příměr. O nás chlapech, vyobrazených jako bezmozkovém spotřebním zboží, (které je nutné nejdéle po záruce odhodit), se nemá cenu snad ani zmiňovat. Jak říkám, duo Renč-Viewegh má celkem štěstí, že nejsem rázná feministka, co nejde pro facku a sprosté slovo daleko, ale mírumilovný člověk. Jinak bych musel použít výrazu, jak je kurva (pardon proboha) možný, natočit takovou bezduchou píčovinu (pardon slátaninu) postrádající jakýkoliv vtip, nadhled, realitu...a člověk si neustále říká, že to přeci tvůrci nemůžou myslet vážně a to včetně kreativce" chlupa z Měcholup" M. Vašuta.Troufám si jednoznačně tvrdit, že inteligentnější scénář bych splodil během víkendového nonstop dýchánku i přes značnou kocovinu s pořádnou vopicí pohupující se na zádech. Nevím, zřejmě jsem asi opravdu již starej, ale u "vtipných hádanek" typu, "jsem tlustej a válím se celej den po pláži" se JÁ nebavím. Aby nedošlo k omylu. Já mám z dřívější doby M. Viewegha (troufám si tvrdit) docela načteného a např. jeho román Báječná léta pod psa nebo soubor povídek Nápady laskavého čtenáře považuji za inteligentní a vtipné. Tím tento scénář (při vší úctě) rozhodně není! Já mám smysl a pochopení pro výrazy jako jsou IRONIE, NADSÁZKA, NADHLED..... pouze se to musí umět a je potřeba to dělat s citem a inteligentně. Hranice mezi tímto a naprostým kýčem je však relativně tenká a zde byla několikanásobně překročena. Tohle je scénáristcké Waterloo a nezachrání ho ani poměrně slušnej výběr hudby, kozy a pevná prdelka Z. Kanócz. Popravdě se hodně divím tomu zdejšímu poměrně vysokému hodnocení, v kontextu faktu, že mladší bratříček http://www.csfd.cz/film/269226-roman-pro-muze/ byl poslán téměř do odpadu. Tohle postrádá jakýkoliv reálný podklad, o nějaké hlubší myšlence či zamyšlení se nad smyslem (posláním) snímku nemá cenu zkoušet třeba pouze (za)uvažovat. Snad pouze kromě faktu.... pokud budete používat tampony Triamax, nic vás nezastaví. Vypadá to, že oba dotyční pánové (společně s disributory) je používají, jak jinak si vysvětlit skutečnost, že je nic nezastavilo při tažení snímku do kin, bez proškrtání (pardon) přepsání scénáře. Při vší "snaze" tohle jsem nedokázal dokoukat. Zase takový masochista nejsem a mám důležitější věci na práci. Např. už mám zbytečně dlouhou pauzu v čumění do zdi, popř. trhání mouchám křidýlek...Jo a Něrgešová je ta (to) poslední, co by mi na snímku vadilo. Ta si ostatně sjíždí svůj vlastní snímek.... p.s. pravdou zůstává, že kolega (kterého považuju za inteligentního člověka s širokým záběrem a rozhledem) mi odpověděl, že se u snímku bavil "od začátku do konce" a nezůstalo pouze u něho, takže třeba.... je chyba ve mně.(13.9.2011)

• meave

Vzdávam sa svojho predošlého, podľa všetkého, unáhleného komentáru a v najbližšej dobe si opätovne zodpovedne sadnem pred toto /dozaista skvostné/ dielo a následne pristúpim uvážlivo k premyslenejšiemu hodnoteniu. howg(9.12.2005)

Vhodný název filmu, varující nás muže, že to nebude podívaná pro nás. Přesto, nebo právě proto, jsem se na něj podíval. Vyložená ztráta času to nebyla, ale dal by se jistě využít lépe. Nezajímavý příběh, kdy Laura vypráví kadeřnicím o svých slastech a strastech se svými bývalými příteli. Jejím současným přítelem je bohém Oliver (Vašut), její matku, milující cizinu a nesnášející Čechy, hraje Stašová. Celý film, jsa o ženském pohledu na mezilidské vztahy, nabízí minimum humoru a vlezlou francouzskou hudbu. Ze začátku se to strávit dá, postupem času jsem se však už modlil za konec, který ne a ne přijít... 60%(11.8.2009)

• WANDRWALL

Film pro ženy, co ctí povrchnost, materialismus a takové vymyšlené a napsané a natočené příběhy.(18.8.2010)

Pokud jste ženy, film vás jistě potěší. Pokud jste muži a nevadí vám nějaké to rýpnutí do vás, taky vás potěší. Pokud jste muži trpící nesnášenlivostí vůči ženám..utečte! :) Aneb příjemně natočený snímek podle románu Michala Viewegha.(8.1.2006)

1 2 3 4 5 6 7 10 19 28 37