Do Prahy přijíždí slovenský režisér Karpatti (Robert Roth), aby se tam proslavil. Má s sebou všechny věci, v Bratislavě se už nemůže ani ukázat. Mezi tím na střeše pankráckého činžáku Hrubeš (Jan Budař) s Marešem (Richard Krajčo) plivou ze sedmnáctého patra, plánují být významnými filmovými pracovníky a touží po lásce. Pak Marešovi umře babička, Hrubeše vyžene tatínek (Miroslav Donutil) z domu a jedenáct smrtelně nemocných pacientů nezemře. Václav Hrubeš se setká s prezidentem Klausem a Josef Mareš si najde děvče, ale za peníze. Na závěr vypne v celé Praze 4 na deset minut proud a Viliam Karpatti dostane cenu na jihlavském festivalu. Celých posledních deset minut filmu prší, letadla se vznášejí nad Prahou jak fantomy. (oficiální text distributora)

Master19

Výborný výkon Jana Budaře. Konečně mě přesvědčil, že to je opravdu herec. Některé scény (interview, nákup za 7500,-...) jsou skvělé, ale jako celek na mě působili Hrubeš s Marešem nevyrovnaně a klesající tendenci nezachrání ani konec, jakkoliv je nečekaný... ()

VasaX

Buď ho milujete, nebo nenávidíte. Některé pěkné scény a hlášky, žádná revoluce se nekoná, ale podle mého ani propad. Pokud se naladíte, jak tu bylo Altamirem řečeno, na notu ve které se film nese, bude to pro vás dobrá podívaná. Pokud vás film , jako Hanka Zagorová Mareše, neosloví, či se na notu nenaladíte, film po jeho skončení, tedy pokud si vás jako poslední záchranu nezíská konec, jej zatratíte. Mé oblíbené scény (mimo jiné): (Hrubeš a Mareš u jídla, hraje Marešova oblíbená Hana zagorová z gramofonu): "Ty, Pepo, musí to tak řvát? Mě do ucha?" (Mareš jde vypnout gramofon, chvíle ticha) "Proč to posloucháš?" "Co proč?" "No ty nesmysly proč posloucháš?" "Protože mě to..." "Co tě to?" "...oslovuje." "Tebe to oslovuje?" "Hm." "Tak to potom jseš kokot."___________________ (Olinka s kočárkem v metru a Hrubeš revizor): "Občanku." "Já vám nic nedám, já jízdenku mám." "No to máte, ale bohužel neoznačenou. Občanku." "Ale já jsem z Brna." "To už mě vůbec nezajímá, já jsem zase z Prahy. Občanku." ()

lumiros

Vladimír Morávek mne oslovil filmem Nuda v Brně, za který právem dostal Českého lva za režii. Hrubeš a Mareš má přímočarý humor, tím je divákovi bližší a ta část diváků, kterým se právě Nuda v Brně nelíbila, nebo jí nepochopili, si tento snímek zamiluje a pak si najdou cestičku možná i k ní.. Mne se upřímně hodně líbil a dávám mu pět hvězdiček. ()

cross

***1/2 - Komediální drama s velmi dobrými hereckými výkony, několika vtipnými scénkami, zábavnými dialogy a mírně přešvyhlou stopáží. Kdyby tvůrci ubrali na 90 minut, mohlo to být za ****, takhle film ztrácí především v třetí čtvrtině tempo a začíná trochu nudit. Každopádně trochu nevyvážená směska žánrů i stylů - jako divák nemohu jednoznačně doporučit, ale ani zatratit... ()

ghatos

Celý děj je blbost. To by nevadilo, jenže se to zvrhlo do bezcílné letargie. Krajčo a Budař jsou bezchybní, ale co zmůžou, když scénář je skoro katastrofální. Škoda, mohlo to být skvělé. 44%. ()

Madlene

Nemůžu si pomoci, ale tohle byl prostě něčím specifickým dobrý film - byť nejsem pořád taknějak schopná formulovat čím vlastně... ()

weselow

Film toho má hodně co říct a nejde pouze o "Smrt reality show". Rozhodně je silně podhodnocený, pokud to dobře chápu, nejde v první řadě o komedii, i když je tam spousta (") komických(", jak chcete) situací a proto film shazovat kvůli úrovni humoru mi příjde trochu mimo. Filmařsky to bylo výborný. Jestli film nechápete, tak je mi to líto. ()

BuryGol

Proooooooč? Proč se musim 80 minut trápit a vokusovat křeslo, abych si užil poslední čtvrhodinu, která byla fakt dobrá? Námět dobrej, ale hrát dva blby je fakt na dvě věci. Hlášky pobavily jenom některý, celá myšlenka udělání si srandy z Budaře taky dobrá ale zase je to to zpracování! Copak v ČR nikdo krom Zelenky a Hřebejka neumí zrežírovat film, aniž by ho po*ral? Tohle mělo potenciál mnohem větší, a takhle to zapadne do šedýho (pod)průměru. ()

prasacimor

Prvá polovica je skvelá, zaujímavá a vtipná. Budař s Krajčom hrajú ako o život a stačí iba pohľad na ich ksichty a o zábavu je postarané. Hlavne momenty kde Hrubeš prejavuje svoju zamindrákovanú povahu sú na nezaplatenie. No potom ako vstúpi do seba a začína svoju budhistickú púť, film úplne stráca dych a poslednú trištvrtehodinu som sa už nemohol dočkať konca. Škoda. ()

Mythago

Nevím, zda to tvůrci zamýšleli, ale já jsem v tom viděl nádhernou a zároveň i smutnou metaforu k dnešnímu světu. Mareš - příroda (respektive země), která se sebou nechá dělat skoro všechno, jelikož se moc ani bránit nemůže. Je manipulována, přizpůsobována a ničena aniž by něco dělala. Hrubeš - člověk, jenž se bez výčitek a hany přisere na zemi a dělá si v podstatě co chce, aniž by se ohlížel na následky svého konání. Myslí si, že on je něco víc a jemu všechno patří. Pak sice zjistí, že tomu není úplně tak, jenže to už je příliš pozdě na jakoukoliv záchranu. Ať už to tedy byl nebo nebyl záměr tvůrců, za mě to nemůže dostat nic jiného než plný počet. Dialogy byly sice úplně tupé a nesmyslné, ale v tomto případě mi to nijak zvlášť nevadilo. ()

Anticque

Tento film se mi po 30 minutách velice líbil, ale to jsem ještě nečekal, že od třicáté minuty to bude úplný propadák, film byl velice nudný, po hodině jsem chtěl odejít z kina, některé vtipné sekce byly k zasmání jen na začátku, poté to byli jen trapné sekce. No prostě to vidím že začátek bych ohodnotil 4 hwězdami a konec známkou odpad!, takže logicky dáwám 2 hwězdy. ()

NALBERTik

No, snad do 3/4 filmu sem myslel ze to bude za 5*, ale s tim koncem to trosku prehnali na muj fkus... Dyby to skoncilo scenou na letišti nevahal bych dat 5*, ale takhle sem uvazoval jestli nedat 3*.... hodne scen paradnich...i ten pribeh...ale Krajčo to nemel delat... ()

dita.krizova

Tohle je s prominutím tak pitomý film. Pošuk Budař opět útočí a bere s sebou svého "kamaráda do deště" Krajča, jehož zálibou je onanie při písničkách Hany Zagorové v uniformě svého dědečka. Tohle má být "klenot" české kinematografie?! ()

rozbris

Dobrý výkon Richarda Krajča ala "magor" až k nevíře jaké má vlohy k herectví. První půlka je dobrá a velice vtipná, kdy se Honza Budař snaží stát Dalailamou (promiňte jestli jsem to napsal špatně) a duhá půlka se veze na rozjezdu, škoda, že to více negradovalo až do konce, to bychom byli více uneseni. ()

Balu...

Až na citováníhodné věty, jako téměř vždy skvělého Donutila a cameorole film bez atmosféry. Nuda v Praze.. ()

Ratherfly

S diametrálně odlišných komentářů je vidět,že se ten film prostě (s notnou dávkou rizika) musí vidět. Návíc je to tuzemák, a těch tady nevzniká zas tak hodně... Co se týče mně, těch 116min za těch X dobrých a několik výborných momentů prostě stojí + nemůžu nezmínit Honzu Budaře, který - ač to má ulehčeno scénářem (resp. postavou, kterou hraje a kterou si napsal na tělo) - je výborný. ()

wosho

Na naše poměry je to rozhodně zajimavý počin s dobře sehranou ústřední dvojicí(zatím nejlépe zahrana role Krajča a Budař své neskutečného zmrda zvládl na 1)podpořenou Morávkovou režií.Jenže celému filmu chybí zajímavější děj,příběh je prostě základ a zde velmi chybí.Na co jsou vtipné dialogy a situace,jenž nikam nevedou a kdyby v 100minutě vybuchla atomovka ani by to nevadilo.Přesto tento film nezatracuji,je dobře vyrážet po nevyšlapaných cestičkách na kterých se na konci může objevit živá voda pro náš film ()