Jeskyně

Uprostřed hlubokého lesa v Rumunsku narazí tým vědců na ruiny opatství z 13. století. Po bližším průzkumu zjistí překvapivou věc - opatství stojí na vchodu do obrovského systému podzemních chodeb. Místní biologové věří, že v jeskyni by mohl existovat dosud neobjevený ekosystém, proto najmou skupinu amerických jeskynních potápěčů, aby jim pomohli její hlubiny prozkoumat. Jack (Cole Hauser) a jeho bratr Tyler (Eddie Cibrian) jsou profesionálními průzkumníky, kteří vedou tým nejlepších světových jeskynních potápěčů a neustále vyhledávají nová a nová dobrodružství. Do Rumunska dorazí s nejmodernější výbavou včetně nové kyslíkové bomby, díky jejíž velké kapacitě může zůstat potápěč pod vodou až 24 hodin. Elitní skupina, k níž patří také Charlie (Piper Perabo) a Buchanan (Morris Chestnut), ihned začne s průzkumem. To, co najdou uvnitř jeskyně, však není pouze nový ekosystém, ale úplně nový živočišný druh... (oficiální text distributora)

karlik4801

The Cave nenabízí žádnou novou dimenzi dobrodružných hororů, ale jen průhlednou béčkovou podívanou pro všední večer. Mě to nijak nepřesvědčilo, že jde o "ten lepší" snímek, spíš to považuji za zbytečnost, bez které by se filmový svět obešel. Příšery, nebo bůh ví co to bylo nebyli sice udělány mistrovsky, ale jako důvěřivá věcička si to vystačili. A herci, ty radši osobitě nehodnotím, protože bych asi musel snížit hvězdu. ()

Lachtaan

Jeskyně je jedním z ohromného počtu natural horrorů, které jsem kdysi nakoukal a naštěstí se oproti většině odpadových zástupců tohoto podžánru stala mým guilty pleasure. Nedokážu již ani napočítat, kolikrát jsem ji zhlédnul, moje poprvé s tímto dobrodružným thrillerem bylo kdysi dávno ale velmi intenzivní. Nevím, jestli by mé touhy dokázala rumunská podklášterní monstra ukojit i dnes, zrovna na Jeskyni budu ale vždy vzpomínat v dobrém, ať si ostatní myslí třeba pravý opak. ()

-dRaGoN-

Jeskyni lze přirovnat k Pádu do tmy, ačkoliv hodnocením a recenzemi mu nešlape ani na paty. Příběh je podobný, oba mají něco do sebe, ale v principu jde ve výsledku o podobný systém vyvražďování. Kde Jeskyně ztrácí chvilkama na atmosféře dorovnává hrou se světlem, vodou a zvukovým mixem. Ve výsledku jen o něco horší, pro mě však velmi přijemné překvapení. 75% ()

lennyd odpad!

Kdesi v Rumunsku objeví skupina speleologů systém jeskyní, kde by mohl být celý uzavřený ekosystém. A taky že jo, kromě jeskyní tam žijou takový obludky, jejichž jediným cílem je naši skupinu efektně požrat ... Tak vám nevím, začalo to docela zajímavě, a pak se to někde zlomilo a už to frčelo z kopce. Na polovinu filmu stačil jen dabing (protože, of course, v jeskyni je přeci tma, kapiš?), a druhou půlku bych taky radši neviděl. Za celý film jsem se nějak nemohl rozhodnout, jestli mi někdo bude nebo nebude sympatický, takže mi bylo vcelku fuk, jestli někdo přežije nebo je sežerou všechny. Úplně zbytečný film... ()

Barvoj

Naprosto průměrný film, který si určitě zaslouží 60% opravdu nerozumím tomu hodnocení tady... Já si to užil ;-) ()

Timak

Začal jsem se pořádně bavit až posledních 30 minut a to je teda dost málo-nebýt spolubydlícího,tak jsem u toho usnul a těch 30 minut bych zaspal. Konec dává šanci pokračování a to by za určitých okolností mohlo být lepší jak tohle. No uvidíme ()

JohnSmith

Celkem slušný horůrek s příšerkama. Trochu jsem se obával toho,že se to odehrává v Rumunsku, páč když už se tam něco točí,bývá to děs. Naopak mě film mile překvapil slušnou dávkou napětí, uteče jak voda a mutanti taky nebyli špatní. Krom toho mám rád Colea Hausera. ()

Aven

Poctivé, ničím vyjímečné a celkem připitomělé béčko, kterých už existují mraky. Ničím nenadchne, ale vidět se rozhodně dá. ()

VanTom

Poměrně sympatické béčko, kterému bohužel v poslední třetině dojde dech a utopí se v nesmyslném chování postav a nudném nahánění s digitálními potvorami. Ale počáteční bezstarostné objevování obrovského zatopeného jeskynního komplexu a první zmatené kontakty s tamními krvelačnými monstry mají skvělou atmosféru a dobře využívají nádherného a netradičního prostředí. ()

lykan9

Miluju horory jejichž příběh se odehrává v uzavřených prostorách (příklad: dokonalý Pád do tmy a jemu podobní) a proto jsem se nesmírně těšil, až si Jeskyni pustím. Moje zklamání je však obrovské. Prostředí je sice sympatické, ale samotný příběh je nudný, postavy nevýrazné a příšery příšerné. Přitom začátek vypadal slibně. Bohužel pro Jeskyni navnadit nestačí. ()

Spock

Oceňuji nápad tohoto filmu, ten je bezesporu neotřelý. Jinak mě ale na tomto filmu vůbec nic nezaujalo. Monstra byla dost k smíchu a děj nudný. Posledních 10 minut, ve kterých vše vrcholilo, mě jen utvrdilo v tom, že mé sledování tohoto fimu byla jen stráta času. ()

Guzo

Otřesná kamera, režie i výkony herců (Jina jsem tu ale opravdu nečekal :). Ani nevim za co je ta jedna hvězdička, asi za ten konec, který přeci jen trošku zachránil zbytek filmu. Doufam ale, že to nebyla předzvěst pokračování.. ()

ghatos

Těžce vydřená *. Hororový subžánr "jeskyně" je prokletý. V drtivé většině případu to je vždy katastrofa. Je pravda, že v tomto filmu se režisér snažil o trošku originálnější omáčku. Spojit potápěče, templáře a škaredé zrůdy - nakonec proč ne, jenže to by musel být dobrý scénář. Některé scénky byli vyloženě směšné [finálový fight potápěče proti létajícímu větřelci? :) ]. Jediné pozitivum spočívalo v poslechu fajn hudby. ()

Mr.KarlAdler

To je moje popkornová oddychovka. Viděl jsem to už aspoň třikrát a můžu vřele doporučit. Je to příjemně nenáročně stupidní horor, kde se moc nepolekáte. :) ()

pfa

Jak tento film vskutku dobře začínal, tak stejnou vehemencí šel postupně rychle dolů, především vyjevením mutantů ztratil na předtím docela slušné hororové atmosféře. Kdyby zlo zůstalo jaksi "inkognito", dalo by to snímku určitě daleko víc. Zklamání. [2/1O] Zkuste raději třeba: Pád do tmy(7/10). ()

Krasus

Začátek to celkem slušně rozjede.Zmínka o okřídléné nestvůře a templářích zní zajímavě a jeskyně jsou nádherné.Jenže po první razantnější scéně přichází jakýsi útlum,nic se dlouho neděje,nestvůra je pořád za nimi,každou půlhodinu někoho sežere a pak už je ten konec.No čekal jsem víc,ještě,že mám takový respekt z jeskyň,jinak bych se asi unudil. ()

jenik71

Dá se říct takový standardní horůrek. Prakticky téměř celý film se odehrává v jeskynním komplexu, kde kromě průzkumníků žijí i podivné bytosti. Vyloženě nuda to není, ale ani jsem nijak zvlášť nejásal. Takže ještě za tři. ()