Pod kůží

Mladý pár se vydává do divočiny, kde chce strávit romantický víkend – výlet se ovšem rychle mění v noční můru, protože jejich auta se zmocní uprchlý trestanec a jeho přítelkyně. Nikdo z nesourodé čtveřice, kterou svedla dohromady náhoda, si ale nedokáže představit strašlivou hrůzu, která na ně čeká u zapadlé a opuštěné benzínové stanice. (oficiální text distributora)

eraserhead666

A pak že se "dneska" netočí dobré horrory a nemusí to být ani filmy profláklých filmařů, s profláklými herci a áčkovými zápletkami. Tohle je zákeřný útok zezadu. Skoro doslova. V jisté míře zajímavá zápletka, pozoruhodné monstrum, dobře napsané a odehrané postavy (ten brýlatý študentík byl skvělý a jeho postava měla i dobrý vývoj). Hodně se mi líbilo to skryté poselství, že každý, ať už mámk něčemu předpoklady, nebo naopak nemá, nakonec má své místo v kolektivu/společnosti a každý je k něčemu dobrý. Kupodivu mi překvapivě ani nijak nevadil ten rychlý střih při vypjatých situacích, zvláště ve spojení s monstrem, protože jsem to bral jako jakousi jeho součást, přívlastek jeho pohybu/akce/projevu. Má to skoro všechno, co má dobrý horror mít a to i přesto, že to operuje s již profláklými postupy. Navzdory jim dokázal Wilkins ukázat, že i s tím se dá udělat dobrý film. ()

Karamanlis

Sympatický a vcelku originálny horor o útočných parazitujúcich hubách, ktorý si doslova pýtal štedrejší rozpočet a s ním súvisiacu vizuálnu kvalitu. Tam, kde nebolo peňazí na efekty pomohli filmoví strihači, čo sa podpísalo na výslednom dojme. ()

JASON_X

Béčko jak má být - nekomplikovaný přímočarý děj, skvělá zápletka s bodlinatým parazitickým mutantem neznámého původu kombinovaná s únosem dvou měšťáků dvěma nevypočitatelnými white trash magory, vcelku schopné a uvěřitelné herecké osazenstvo, tedy potenciální minimálně čtyřhvězda, ale... Ale kamera a střih. Musím to snad nějak podrobněji vysvětlovat? Prostě další režisérský nýmand, který z nedostatku ne snad financí jako spíš fantazie a tvůrčí invence vyrábí trikové scény hystericky skákající kamerou a frenetickým střihem. K zblití. ()

Morholt

Docela zábavná jednohubka o obléhání jedné benzínky nezbednými parazity. Právě vyobrazení potvor mi přišlo na celém filmu asi nejlepší a dokonce, světe div se, ty bůhvíodkud mrchy působily i celkem originálně. Bohužel, jak už to tak v nízkorozpočťácích bývá, nahradila chybějící prachy poskakující kamera, ale tady se to dalo ve zdraví přežít. Co se ovšem nedá přetrpět je český dabing, před kterým všechny varuji. Patří k jedněm z nejhorších. 60% ()

Mordenroth

Predovšetkým oceňujem originálny nápad s atypickým parazitom. Uznávam tiež režisérsku zručnosť a cit pre kvalitnú horrorovú atmosféru (počnúc geniálnym úvodom). V neposlednom rade stojí za pozornosť výborná hudba. Na druhej strane však stojí neprehľadnosť útočných scén. Rýchly strih a kamera prakticky znemožňujú vidieť dolámanú chodiacu mŕtvolu - parazita v plnej kráse dlhšie ako cca jednu sekundu... Napriek tomu som s týmto filmom nadmieru spokojný. ()

Khalesi

Veľká živá, bodlinami posiata plieseň prenasleduje skupinku dementov! Niečo pre slaboduchých divákov. Pritom začiatok bol celkom sľubný, škoda... ()

6thSun

Kdyby k tomu chvílemi hrála jiná hudba (např. všechny scény s pohybujícími se končetinami), mohla to být skvělá hororová komedie. I tak ale zůstává Splinter slušným a lehoulince nadprůměrným žánrovým kusem. 65% ()

malylada

Po pomalém rozjedu, kdy jsem měl tendenci to vypnout, se to rozjelo v neskutečně grády. Parádní horor na motivy Věc, povedené překvapení. 7/10 ()

st.ranger

Podobných horrorů orientovaných v uzavřeném prostoru jsem již viděl tolik, že tohle mě nijak neoslovilo. Nápad zajímavý, ale zase ten trapný pokus o možné pokračování v závěru. Kamera byla příšerná, v "akčních" sekvencích sice bylo možné poznat co se děje, ale je takový problém něco natočit v klidu a bez parkinsona? ()

Litsarch

Začátek mě vcelku znejistil. Vizuální stránka byla, jak to říci, špatná. Následující neschopnost těch dvou jelimánů postavit stan znejištění ze snímku zvyšovala, ale naštěstí jak se film více rozjížděl, tak nejistotu vystřídalo očekávání. Očekávání jak to bude dál a jak to skončí. Po úvodním vizuálním failu přišly na scénu naštěstí moc dobré masky. Dost se mi líbila kamera, jelikož ono "monstrum" není víceméně vůbec ukázané v celé "své kráse" a tím je po celý film zahaleno tajemnou mlhou otázek, co to je vlastně zač. Zda to byl záměr nebo jen nízký rozpočet již nehraje roli, jelikož to funguje super. Samotný scénář sice moc zabrat asi nedal (dostali jsme se do průseru, tak jak z toho pryč), ale o to více jsem byl rád s jeho řešením Wilkinse. Body navíc u mě má Splinter za herecké obsazení, jelikož se jen málokdy stává, že si hlavní postavy opravdu oblíbím a přeji jim aby se ze situace dostali. Z většiny totiž fandím záporákům. :) Splinter mohu jen doporučit, který sice pár mušek má, ale jinak se jedná o moc dobrý počin. P.S.: Jsem jediný, kdo pokukoval po těch brambůrkách na benzínce? :D ()

Terva

To byl Gritters, hned na začátku? Jo není nad sex pod hvězdami, ať žije kempování. Příběh krásně pomalu a zbytečně plyne a když se začne něco konečně dít, tak kamera zešílí jak nasraná vosa a začne zmateně škubat, trhat, skákat a divák je ušetřen děje, protože nic nevidí. Ke konci jsem se už jen smál...co budeme dělat....co budeme dělat!....áááááá, co uřízneme teď, doktore? Hlavu, reřisérovi!!!! ()

corpsy

Najštýlovejšie uťatie ruky, aké som mal možnosť vidieť. Síce to nebolo full frontal, ale určite si to budete vedieť predstaviť aj bez toho, milí diváci. VEC dostala celkom solídnu napodobeninu a aj keď je snímok plný klišé a občasného nelogického vyznenia, stále má švih a šmrnc. ()

Andersis

Naprosto špatně nasnímané a kreténsky urychlené akční scény s nonstry. Pokroucené lidské těla by působili slíp kdyby se nehýbali rychlosti stíhačky. Gore mohlo být dobré, ale opět je to špatné nasnímané. Dabing je naprosto idiotský, ale nevím proč, líbilo se mi to. Njn hold 7 zlatavých Plzní dělá svoje. ()

ledzepfan

Dobrý nápad ale zpracovaný jako naprostá slátanina s neuvěřitelně nepřehlednou kamerou,která zabíjí jakoukoliv akčnější scénu..s logikou na úrovni debility a scénářem psaným narychlo v metru ....Fakt trestuhodně nevyužitá věc... ()

jarkolar

No mně osobně to monstrum moc povedený nepřišlo. Bodlinky a jejich projevy byly docela příjemný na sledování, ale jako samotný to nebylo moc děsivý a hlavně ani moc ukázaný. Bohužel mi to stvoření přišlo lehce impotentní, vzhledem k tomu, co se mu povedlo za celou tu dobu udělat v porovnání s tím, co jsme viděli, že umí. Půlku filmu jsou v bezpečí díky dveřím a výloze, kterou se ani nesnaží nějak barikádovat a dveře (jak je několikrát ukázaný) zamykají jen podle nálady nejspíš a bohužel jim to proti tomuto nepříteli stačí. Nebudu už moc víc konkretizovat, abych zbytečně neprozrazoval . . . Velký plus byli herci, kteří mi sedli všichni. ()

fcreading

Teda, Toby Wilkins sa nám predviedol, po priemernom Grudge 3 nám naservíroval horor Splinter, ktorý má slušný rozjazd od začiatku, možno to v niektorých okamžikoch začne nudiť, ale všetko nám vynahradzujú kvalitné vraždy a krvilačný netvor, ktorý na vás zaútočí a zobere vám život 60 percent. ()

Korbitch

Místy zmateně sestříhané béčko s originálním killerem, jenž vás nechá nejdřív pěkně vycukat a pak vás schlamstne. Zevnitř. Na stroboskopický střih jsem si už dávno zvykl, takže mi nedělal žádné problémy. Neříkám, že ho mám rád, ale už se v tom orientuju líp než dřív. Stačí vědět, čeho si všímat. Škoda, že Splinter dostává grády až někdy kolem 50. minuty. Do té doby je to spíš atmosférická záležitost plná keců ekomacgyvera. Ale poslední půlhodina má slušný grády a za to je ta hvězda navíc. ()

mysiak

Zaujímavý horor, ktorý ma prekvapil dobrými efektmi...a bol taký iný...možno najzaujímavejší horor pre mňa tochto roku.. ()