Film mě mile překvapil. Příběh sice ničím nepřekvapil, ale bavil jsem se dobře.. zvlášť finální "velkolepá" bitva byla super. Skvělé jsou i střihy mezi velkým a malý světem.. kdy například kluk stříkne na mraveniště z pistolky a mravenci zažívají apokalypsu. Graficky sice malinko zaostává za animovanými filmy té doby (hlavně co se týká detailů krajiny) ale v zábavnosti v mém osobním žebříčku zvítězil nad Životem brouka (jediný film pixaru, co se mi nelíbí).(28.9.2010)

Podobné námety tu už boli a omnoho zaujímavejšie podané a asi aj preto je to najväčší prepadák na poli CGI animácie. Po grafickej stránke je to miestamy až dosť nepekný podpriemer - čo teda fakt bije dosť do oči, samozrejme nie je to až taký nevydarený zmätok a nájde sa tu zopár milých momentiek ale je tam opäť to klasické moralizovanie a to už fakt nemusím. ║Rozpočet $50miliónovTržby USA $28,142,535Tržby Celosvetovo $55,181,129(3.1.2008)

Soundtrack John Debney: 1. Parade Of Ants 2. Destroyer 3. Sad Lucas 4. Zac Attempts Potion 5. Head Of Council 6. Parents Leave On Trip 7. Zac Makes Potion 8. Colony Floods 9. Colony Destroyed 10. Mommo Awakens 11. The Queen 12. Team Competition 13. Wasp Attack 14. Honeydew Feast 15. The Ant Mother 16. Sneaking Home 17. Hang Gliding 18. Jellybeans 19. Frog Attack 20. Zac And Lucas 21. Exterminator Arrives 22. Asking For Wasp Help 23. Launching The Attack 24. Assault On Stan 25. Lucas Gets Named 26. Home Coming 27. Bullies And Sweet Rock(17.5.2011)

Humor jako takový pro mě není rozhodujícím faktorem. Vlastně vůbec nemám potřebu se smát. Stačí mi dobrý příběh (hlavně i dobrý nápad) a dostatečné množství sympatických postav. A zde je obojí. Už jen proto je Mravenčí polepšovna jedním z mých nejoblíbenějších animáků, na který se podívám vždycky rád.(10.12.2014)

Nerobte iným to, čo nechcete aby iný robili vám. Najmä čo sa týka mravcov. V tomto prípade zmenšili chlapca menom Lucas, ktorý mravcom robil zle, hoci nemusel. Za trest musel podstúpiť zmenu svojho správania k lepšiemu. Celkom som sa pri tomto filme pobavil. Bolo to dokonca zaujímavé, hlavne keď to v niektorých miestach vyzeralo, že Lucas si nabalil sexy mravenčicu. Chlapec sa uvedomil, zmenil správanie, mravce ho zväčšili a všetci žili šťastne až do smti.(14.11.2011)

• - Lucasovu babičku nejdříve namluvila Shirley MacLaine, ale byla poté nahrazena Lily Tomlin. Stejně tak byl Alan Cumming nahrazen Brucem Campbellem. (jezurka42)

• - V rámci reklamní kampaně na stanicích Cartoon Network a Teletoon byly uvedeny krátké příběhy s postavami z filmu. (imro)

• - Po Batman začíná (r. Christopher Nolan, 2005), Superman se vrací (r.Bryan Singer, 2006) a Ženě ve vodě (r. M.Night Shyamalan, 2006) je Mravenčí polepšovna čtvrtou kolaborací studia Warner s novou produkční společností Legendary Pictures. (imro)