Já myslím, že tento film není tak špatný... Jednouchá záminka, příjemná animace a hlavně myšlenka. Chápu, že mnozí vidí v mraveništi to co já a tudíž ideologii komunismu dohnanou k dokonalosti. Vyšším cílem je budování lepších zítřků nejen pro mě, ale pro nás všechny... Může to fungovat? Samozřejmě, že ne, ale hezky se na to kouká... Mravenec pomůže vždy jinému mravenci - proč, protože to tak má být..Člověk není mravenec- bohužel či bohudík.(29.9.2010)

• lennyd

Lucas je obyčejný malý kluk, který má ale jedno velké trápení. Čas od času se k němu přiřítí banda starších kluků a pěkně mu nabančí. Aby vybil svůj vztek, nachází si Lucas také menšího soupeře - mravence v blízkém mraveništi. Těm ale brzy dojde trpělivost, a vyšlou svého čaroděje, aby vymyslel nějakou fintu, jak jej zastavit. A nejlepší fintou bude jej očarovat aby se zmenšil do mravenčí velikosti, a zkusil si pár dnů s mravenci žít, by viděl jaké to je. A tak Lucas vidí svět z úplně jiné perspektivy, a navíc se musí s mravenci (a okolním hmyzem) pokusit zastavit zákeřného deratizéra ... Asi nejsem tou pravou cílovou skupinou pro tuto "pohádku" (neb mravence jsem nidky neničil, takže mne film nikterak moc neoslovil. Nedá se říct, že by byl úplně špatnej - když toto pustíte svým dětem, tak budou určitě nadšeni - je to barevný, hejbou se tam postavičky a jakejs takejs příběh to taky má. Jenom si dejte bacha, aby vám pak děcka nezačali moc kamarádit s okolo letícím (plazícím, jdoucím) hmyzem, aby ste nemuseli volat deratizéry :)(15.8.2008)

• milka

Nápad to byl slibný, vylezla z toho ale další moralizující báchorka, která postrádá jakýkoliv spád a většinu času také nějaký ten humor. Animace mravenců je skoro stejná jako u několik let starého Mravence Z, ale ty akčnější pasáže jsou velmi dobře uděláné a ke konci se vlastně dostaví i nějaký ten humor, takže jsem vlastně i trochu nasmál. Takže naštěstí se z toho nevyklubala další Karcoolka, Divočina a podobné zhovadilosti.(30.1.2007)

• Deeside

Tento animovaný film nedopadl dobře, to rozhodně ne. Scénář je velice jednoduchý až primitivní, to by však u pohádky nevadilo. Co je ale problém, tak to, že příběh je nespočetněkrát ohraný a jelikož ho nepodporují žádné sympatické nebo alespoň charismatické postavy, jde to všechno do kytek. Hlavní postava Lucas má šanci stát se oblíbeným asi tak jako Joffrey Baratheon ze seriálu Hra o Trůny (což sice přeháním, ale je to trefné přirovnání) a hmyzáci jsou taktéž děsně protivní. Kdyby alespoň animace stála za pozornost diváka, nicméně ta je šíleně odfláklá a mohl bych ji s klidem přirovnat ke kvalitě TV filmů. Pokud se proto nějaké studio chystá natočit další film o mravencích, prosím, nedělejte to. Ty tři většině známé (tahle plus Život Brouka a Mravenec Z) jsou dostačujícím důkazem toho, že se do filmů nehodí. A přestože je známo, že mravenci uzvednou až 50x těžší břemeno než váží oni, na svých bedrech celovečerní film nést nedokáží.(28.5.2014)

No musím se přiznat, film jsem chtěla shlédnout hlavně proto, že mravenčí královnu mluví má oblíbená Meryl. Bohužel, v celém filmu s ní byly prakticky dvě scény, což je málo. Jinak ale zbytek - dobrý no. Ten děj, jojo, bylo to ohrané. Ale co chcete v dnešní době v animácích vymyslet? Vždyť všechno už tu bylo. Dnešní animáky hrajou hlavně na grafiku, která tady byla tradičně skvělá, a pak taky na vtípky a gagy. Ne že bych se nasmála, ale byly tu milé scény. Jako animák pro děti - ideální. Pro větší možná trošku nuda, ale jak říkám, zase to třeba bylo milé...(26.6.2013)

• - Mezi animovanými mravenci rozeznáte pohlaví podle toho, že samečci mají tykadla obrácené dopředu a samičky dozadu. (imro)

• - V rámci reklamní kampaně na stanicích Cartoon Network a Teletoon byly uvedeny krátké příběhy s postavami z filmu. (imro)

• - Sladké kameny, na které mravenci ve filmu nedají dopustit, jsou slavné americké pochutiny Jelly Belly. (imro)