Stejně jako každé jiné dítě má i Santiago Munez (Kuno Becker) svůj velký sen. Na rozdíl od většiny ostatních však dostane ojedinělou příležitost si jej splnit - pokud dokáže překonat strach, odcestovat tisíce mil od domova a vyrovnat se nejlepším z nejlepších. Jak se brzy ukáže, Santiaga přijde jeho rozhodnutí hodně draho - jsou ale oběti tak velké, aby zabránily talentovanému a odhodlanému mladému sportovci vstřelit jeho vítězný gól?

Když se Santiago ve svých 10 letech odstěhoval s rodiči do Ameriky, měl s sebou pouze dvě věci: svůj fotbal a potrhaný obrázek Světového poháru. Během dospívání se živil podřadnými pracemi, avšak fotbal zůstal i nadále jeho velkou vášní. Přesvědčit otce, že by se mohl stát mezinárodní sportovní hvězdou, však bylo takřka nemožné: "Na světě existují dva druhy lidí," konstatoval jeho otec. "Lidé, kteří bydlí ve velkých vilách, a lidé jako my, kteří jim sekají trávníky a myjí auta."

Vše se ale změní v okamžiku, kdy se na jednom z místních zápasů ukáže bývalý britský fotbalista a příležitostný lovec talentů Glen Foy (Stephen Dillane) a všimne si mezi amatérskými hráči hbitého, rychlého a odvážného mladého sportovce - přesně takového, jakého by potřeboval slavný anglický tým Newcastle United.

Santiago, který se náhle ocitá v neznámém prostředí, kde je fotbal náboženstvím a stadión St. James' Park svatostánkem, musí nyní dokázat, že má dostatek kuráže na to, aby se stal hráčem jednoho z nejprestižnějších fotbalových klubů na světě. Zablácená hřiště, studený vítr a podpásovky od spoluhráčů jsou jen některými z překážek, které bude muset překonat na své cestě k vítězství v opojném a vzrušujícím světě mezinárodního fotbalu. (oficiální text distributora)

LuNaj

Film určený pouze pro fandy fotbalu aneb příběh o tom, kterak se z chudého kluka stane hvězda Newcastlu. Chvílemi hodně nadnesený snímek, připomínal mi Popelku:-)) Přesto dávám 4* a to velice prostinkého důvodu- filmů o fotbalu je málo. Resp. mě napadá vlastně jeden- Gól. A vzhledem k tomu, že mi tento sport není cizí, tak ty 4* dát musím. ()

Billy.3

Možná nejlepší fotbalový film, který jsem kdy viděl. Skvělý příběh o snu mladého kluka, který se stane skutečností. A hlavně jsem viděl po opravdu hodně dlouhé době Baroše dát gol. ()

vitac.

Šíleně vykalkulovaný film, který jede po absolutně pevně daných kolejích od začátku až po závěrečný hvizd. Chvílemi jsem si připadal, že vidím výukový pořad pro caparty začínající s fotbalem - ve scénáři jsou napěchované všechny modelové situace, co by mohly fotbalistu během kariéry potkat (zlí spoluhráči, hodní spoluhráči, zájem dívek, zranění, ne/podpora rodiny, ne/úspěch, ...). Přes to všechno považuju chvíle prožité při tomto filmu za příjemné a třeba pro tátu se synem je fajn se podívat na něco s jasným morálním poselstvím, něco co motivuje k cílevědomé práci a neobsahuje zbytečné násilí. P. S. Koukalo by se na to hezky s klukama z repre v hotelu Praha:) ()

jt13

Sportovní téma, aneb jak Santiago ke štěstí přes překážky přišel. Použité klasické schéma (chudý chlapec se snem, který se mu přes různé peripetie splní), které se dá vcelku dobře - protože je známé z desítek dalších filmů - předvídat, přesto má film něco do sebe. Nebo že by mi byly příběhy úspěšných outsiderů sympatické? ()

frxXx

/Na podobné filmy sa rád pozerám(ak by nie dam ***)ale nemusim zrovna otrepané frázy o tom ako hl. hrdinov opustili v detstve rodičia, či podobné happy konce v ktorých sa všetko vyrieši v jednom okamihu./ Vo filme sa objavia aj skutočné hviezdy svetového futbalu ako ako David Backham,Zinedin Zidan,Raul,Alan Shearer,Steven Gerrard,Frank Lampard...ale aj ďalší známi hráči Gallas,Riise,Baroš,J.Cole,Ameobi,Dyer,Jenas...taktiež tréner Rafael Benitez/ ()

Metalicum

Pěkná americká sportovní pohádka, od které dostanete přesně to co chcete. Hlavnímu hrdinovi od začátku fandíte a při jeho vysněném gólu jste i vy v sedmém nebi. Rozhodně nečekejte že si u Gooolu zapřemýšlíte, nebo že budete po filmu půl hodiny vydýchávat jeho uměleckou hodnotu. Prostě si vezměte popcorn, vypněte mozek, zapněte bednu a uživejte si. Jakožto sportovec mám k tomuto žánru blíže; možná proto mi ani ta nevadil zanedbany scénář 70% ()

sefa

Čekal jsem od tohoto filmu ledacos, ale že to bude taková paráda to opravdu ne. Výborně vybraný hlavní protagonista, žánrově nadstandardní scénář...a do toho tuna mých dětských idolů, kteří se honí za kulatým nesmyslem nebo rozdávají rady začínajícímu profíkovi. Pro mě jako fotbalového nadšence to byl velký zážitek a vůbec mě při sledování osudu skromného hispánského chlapce nerušila ani řada více či méně viditelných chyb. 90% ()

jeaq

Prijemny film.nič nestrati asi nikto ked si ho pozrie. "Od kolikati si tady múžu koupit alkohol?...Od jedenacti !.." ()

Forsetino

S dovolením si vypůjčím koment uživatele Superpero: "Člověk přesně ví, co se bude dít, ale je to prostě fajn film." A vzpomenout si přitom na dokonalou sezónu Liverpoolu, to byl takový bonus. ()

Brano

Perfektný športový film, ktorý by si nemal žiadny futbalový fanúšik nechať ujsť. Osud Santiaga Muneza, ktorý si ide za splnením svojho detského sna. Veľmi pôsobivý príbeh priam motivujúci, ktorý nám ukázal, že aj z neznámeho človeka sa raz môže stať hviezda, len treba na sebe pracovať a nikdy sa nevzdávať. Veľmi dobre natočené futbalové scény a tiež príjemne herecky obsadení. Film, ktorý určite zaujme každého diváka, ktorý ma rád futbal. ()

knihovna

Tyhle filmy buď rádi máte, nebo ne. Já je mám docela rád, a tk tomu prominu i velkou naivitu a nepřesnosti například v možnosti angažování cizinců v Premier League, ale to není podstatné. Celkově zábavný film/pohádka. A dneska na to koukám podruhé a hele - on tam hraje taky Brian Johnson. Hergot kam jsem dal poprvé oči? Sokol ze mě nebude. ()

Tominni

Příběh Santiaga Muneze, který to dotáhne z parku v Los Angeles, kde hraje amatérsky fotbal, až do slavné Premiere League. Ne všechno jde tak přímo, bláto v Newcastlu občas nechutná, ale nakonec jde vše tak nějak předvídatelně, přesto si film drží celkově solidní standard a co se týče fotbalu, tak se řadí k nadprůměrným filmům (přestože by se jinak našlo více sportovních filmů, které jsou lepší). Nakonec to vyjde na 4*, s přihlédnutím gólu Milana Baroše. Dneska už by snad nešlo natočit film s fotbalovými hvězdami, kde by se mihnul někdo z Čech. ()

R.O.man

Velmi dobre spracovany snimok o tuzbach  a snoch mladeho futbalistu na ceste k vrcholovemu futbalu. Fetch TV - Movie Box - 24.11.2023 ()

Efreeti

Jeden z mála kvalitnich filmů o fotbalu. Postavy i příběh je průhledný a kýčovitý skrz na skrz, ale celkově to tak nějak sedí a člověk lehce přijme, že je to pohádka o popelce ze sportovního prostředí ()

MaxPower

Jako fotballovy fanousek sem se vyborne bavil a dej patricne prozival. Je to film o fotballu a objevi se tam i Shearer,Zidane,Raul a nejvetsi hvezda Milan Baros :)) 90% ()

Chladek

"I ty nejbláznivější sny se mohou stát skutkem" napsali o filmu Bourák. Perfektně to sedí i tady. Profesionálně nám zobrazuje fotbal, chudinský, i bohatý život. Velice sympatický film. Když vás to vtáhne, vše prožíváte se Santiagem. ()

janulee_

film je trochu klišé, ovšem tak dobře udělaný - že mě to ve finále vlastně vubec nevadi :) příjemně se na to dívá - a to nejen na hlavního hrdinu, :) me osobne potesilo, ze se tam mihli i naky ty opravdovy fotbalovy hvezdy jako treba zizu .. ten film ma dej a to zajimavej, je tam naky to napeti, romantika, smutek, radost - vlastne ani neni nic, co bych vytkla .. dekuji konecne za nakej NADprumernej film o sportu :) ()