Každý pokus Filipa Kaštana přijít o panictví končí nezdarem, ne-li přímo katastrofou. Pokud jde o sex, neklape to ani Blance a Pavlovi, rodičům jeho kamaráda Danyho. Terapeut jim doporučí, aby se vydali do míst, kde se společným sexem kdysi začínali. Blíží se prázdniny, a zatímco se rodiče snaží přemluvit babičku, aby týden pohlídala malého Honzíka, postrach rodiny Dany plánuje s Filipem prázdniny, na kterých už to konečně musí vyjít. A neodradí je ani to, že Filip po posledním milostném průšvihu musí za trest odjet pracovat na statek moravského strýce. Cestou ale vystoupí a zanedlouho je v kempu, kde už na něj čeká Dany. Vzápětí však kluci s hrůzou zjistí, že ve stejném kempu se ubytovali i Danyho rodiče. A co je horší, okamžitě Danymu svěří Honzíka, kterého babička odmítla hlídat. Ani to však manželům nepomůže, protože se k nim vetře dávný kamarád, tělocvikář Bořek, který tu vede dívčí vodácký kurz. Díky Honzíkovým vylomeninám se Dany a Filip seznámí s dívkami z Bořkova kurzu, jejich pokusy o sblížení však selhávají... (TV Nova)

Ištván87

Tohle se jaksi nevyvedlo. Vzhledem k tomu, že jde o něco na způsob volného pokračování Snowboarďáků, tak je to ještě horší. Oldřich Navrátil jako největší pitomec pod sluncem, Matyáš Valenta jako největší sviňa pod sluncem a Pavla Tomicová jako novodobý Herodes. Tereza Voříšková byla sice už tehdy pěkná a bylo vidět, že se pravděpodobně jako jediná z holek někam dostane, ale když scénáristé mermomocí strkají tragédovi Mádlovy ženský rovnou pod nos, tak to je příšerný. Celkovou tagédii zjemňují pouze Veronika Freimanová, která jako jediná aspoň něco hraje a snesitelný Milan Steindler, který taky neurazí. Na to že voda patří k filmařsky velmi vděčným místům - resp. hezky to vypadá, tak se podařilo natočit dosti smutnou slátaninu, která se tak moc snaží napodobovat americké rodinné snímky teenagerovské komedie, že to až není hezký. Sem tam se nějaký vtípek vyvedl a cílové publikum mezi třinácti a dejme tomu šestnácti (ne všichni teenagerř mají hlavu vymletou) se určitě dobře pobaví. Jenže mimo úvodní scénu s požárem toho k pobavení zas tolik není. ()

becki_tu

Karel Janák zase nenatočil trhák, ale vyložená nuda to nebyla. Určitě k tomu přispěli opět skvělí Vojta Kotek s Jirkou Mádlem, kteří hláškují, kde se dá, ale ne pokaždé je to vtipné. Dalším plusem jsou sympatické slečny, kterých je ve filmu víc než dost a třeba i Petr Čtvrtníček, který ovšem řekl asi tři věty a už se neobjevil, což byla nesmírná škoda. Raftáci si určitě nezaslouží úplné zatracování, ale podruhé bych to vidět už nemusel. A režiséru Janákovi radím, aby změnil téma svých "komedií", nebo by to přístě mohlo dopadnout už opravdu hodně špatně. ()

Bauer

Čekal jsem něco jako Snowboarďáci ale by jsem velmi překvapen, protože tato komedie je každopádně lepší. Rafťaci mají především zajímavější prostředí, než jsou hory . Ve Snowboarďácích bylo plné rádobyvtipných scén, které potom působily až trapně ale v tomto snímku se tak nestalo. Vtipné scény jsou opravdu vtipné a já jsem se docela smál i nahlas. Dobré dialogy, které obsahují taktéž skvělé hlášky. Herecké výkony jsou super!! Divné je, že mi ani už moc nevadil Vojtěch Kotek, kterého opravdu nemusím, tak jsem se v tomto filmu s ním smířil. Ale Jiří Mádl to je frajer!!!! Ale nejvíce mně překvapil ve své roli hyperaktivního Honzíka Matyáš Valenta, kterého jsem zatím viděl jen v seriálu Ulice. Velmi povedená komedie, při které se člověk vážně pobaví!! ()

duklak2

Čekal jsem nějakou trapárnu. Nakonec z toho vznikl snímek, který je o fous lepší než Ro(c)k podvraťáků od režiséra Karla Janáka. Velmi příjemná letní komedie. Dlouho jsem se u žádné takto nenasmál. Hlavně když se objevil Duchoslav, který i ve svých letech připomíná vtipně vypadajícího teenagera. Navrátil je též výborný. Je zde pár scének trapných a lehce předvídatelných, ale i ty působily dobře a moji bránici rozechvěly. Akorát ty „štěky“ Pavla Nového si mohli odpustit, protože tohoto "herce" přímo nesnáším. Dávám horší 4 hvězdičky. ()

Kimon

Ve srovnání se "Snowborďáky" hodně velký propad. Už jsem se bohužel nesmál, jen místy usmíval a cítil jsem, že snaha bez nápadu za každou cenu vytřískat další úspěch z volného pokračování zážitků dvou dospívajících hochů vyčpěla jako týden otevřená limonáda. Prostě taková neúspěšná rychlokvaška. ()

prome

Nuda, nuda a ještě jednou nuda. A tu jednu * dávám za pěkný holky i když ve snowboarďácích se mi líbily vice. (Zvláště Martina Klírová). ()

Lucasion

Na rozdíl od Snowboarďáků (2004) tady nemám pocit, že to je kultovka. Jasně, ústřední dvojice umí bavit v zimě i v létě. A poprvé (myslím že jo) jsem tu viděl svoje oblíbené herečky Terku Voříškovou a Elišku Křenkovou. I po tolika letech jim to sluší. Každopádně ne, že by se vytratilo to kouzlo zcela. Rafťáci dokážou bavit, jen tam není tolik výborných scén jako ve Snowboarďácích a zatímco jsem se letos přesvědčil, že Snowboarďáci jsou pořád psina, tak u Rafťáku se už málokdy zasměju. (60 %) ()

GeusX

Asi po třetím shlédnutí nevidím problém, proč nepřidat čtvrtou hvězdu... Taková pohodová teenagerská komedie. Sice nedožene k salvám smíchu, ale rozhodně nenudí. Komu se líbili Snowboarďáci, bude spokojen. A naopak. ()

Silence

Zaplaťpánbůh, že někdo v Čechách dokáže natočit vizuálně svěží film. Nebojí se vymanit ze šablony scénkových a stylově nudných produktů současné české kinematografie. Jako v případě Snowborďáků oceňuji, že se Karel Janák obešel bez oplzlých (nepočítaje sprchy :) a fekálních fórků. Destruktivní scénky, i když s výhradami, jsou mi daleko milejší. Celkově se na Rafťáky koukalo hodně příjemně. A pokud si Karel Janák udrží stejnou nadšenost a chuť experimentovat i do budoucna, může (společně s některými málo kolegy) český film pozvednout. ()

argenson

Základní osnova postavená na tom, jestli si Filip štrejchne nebo neštrejchne zákonitě vede k ne zcela smysluplnému ději, což ale u teenagersky zaměřené komedie lze připustit. Scény z hasičského bálu jsou okatou vykrádačkou Hoří, má panenko. Nevím, nakolik to byl záměr, nebo režisér spoléhal na to, že mladí Formana neznají. Jednu za hvězdičku alespoň za Pavlu Tomicovou, objevenou pro film v regionálním divadle. Výborně obsazená i rodičovská dvojka Freimanová-Šteindler. ()

MoiJe

No strasne. Pripadalo mi to ako "hura, jednicka mala uspech, podme do dvoky. hm, ale co by to akoze malo byt? no, kaslime na to, dame tam odhaluuce sa holky, osveceneho otravneho surodenca, nejake tie trable...no proste vycucajme si to z, ehm... prsta. No a nesmieme zabudnut ze mala uspech jedna pesnicka soundracku, tak deravy scenar proste zaplatajme chvilami len s hudbou". Boze, ked si predstavim, ze nablizsi minimalne mesiac sa ma vsetci zakaznici budu pytat len kedy zacinaju Raftaci, pripadne dokonca aki su..... blaek. No, aspon pri odchadzani zo salu som zacula akychsi mladasov, ze to bolo "cool" a lepsie ako Snowboardaci, tak nebudem mat vycitky ked tam ludi pustim:-) Mna by tam uz nik nedostal. Ta hviezdicka len ze je to ceske a teenagerske. PS: Kopa scen ked pozeraju priamo do kamery a to akoze rozpravaju s niekym pod sebou a podobne. Divne hlavne pri niepraveoscarovych holkach. PPS: Nesuhlasim, ze menej napadny product placement. Podla mna to neskutocne bilo do oci. ()

McClane

nejsou to čisté 3 hvězdičky spíš tak 2,51 hvězdičky, dvojka Kotek - Mádl mě dokázala rozesmát, což jsem nečekal. rozhodně lepší než Snowboarďáci, u kterejch jsem se zasmál jen jednou. ()

zablaga odpad!

Bohužiaľ dnešný vtip je založený iba na sexe a nepravdepodobných situáciách...Pre mňa nie je dôvod ani na tú jednu hviezdičku...Staré dobré české klasiky... ()

Marek1991

Nové pokračovanie známej dvojice. Tentokrát letný snímok, ktorý bol omnoho viac dobrodružný, omnoho viac akčnejší, zábavnejší a aj sa mi viac páčil, akurát už tu nie je Lucia Vondráčková, ale dvojica mladých komediantov zostáva. Len to kopírovanie z Ameriky, to kopírovanie sexuálnej nadržanosti, to je hlúpe. Zábava však naozaj riadna. ()

Torision

Jediný kladný na filmu byli Milan Štajndler s Veronikou Freimanovou kteří byli dost vtipní. Ale jinak to za nic nestálo. ()

F.man

V Čechách vznikají i větší pakárny než jsou Rafťáci, ale nějaká extra sláva to taky není. Přesto oceňuju Janáka, že mu to docela šlape a Rafťáci mají svižné tempo. Navíc se tady najde několik příjemných scén (většinou těch romantických) a ještě příjemnějších slečen. Přesto to ale na více jak dvě hvězdy to není. Nebudu už muset jít k té paní babičce? ()

Český film v nesnázích?

Český film v nesnázích?

03.03.2007

3. března před desátou večer se filmový rok 2006 pomyslně uzavřel rozdáním výroční ceny Český lev. O těchto oceněních již tradičně rozhoduje Česká filmová a televizní akademie. Celý galavečer zahájil… (více)

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

05.04.2006