V tom domě straší!

• USA Monster House (více)

Některé domy jsou strašidelné. V některých nejen straší, ale jsou také pořádně hladové. Jeden takový má přímo přes ulici chlapec Walter. Když se tam vydá pro míč, tak se majitel domu Nebbercracker rozčílí a pak se zhroutí, takže ho sanitka odveze do nemocnice a dům zůstane prázdný. To je jedinečná příležitost vydat se na průzkum. Je jim jasné, že to nebude legrace, když vidí, jak dům pohltí rockera Kostru. I je nakonec děsivý živý dům spolkne a Walter s Buřtem a Jenny se rozhodnou s ním bojovat. Počkají, až usne, a najdou tu nejen fotky sousedovy obří manželky Constance, o níž se povídá, že ji muž zabil a snědl, ale také sklep plný rozbitých hraček a kostru pohřbenou v betonu. Nedlouho poté se vrátí pan Nebbercracker a svěří se dětem se svým děsivým tajemstvím. Pak se rozhodne s jejich pomocí vyhodit dům do vzduchu. Ten se však nehodlá vzdát bez boje, a tak se v ulici brzy rozpoutá ta nejpodivnější bitva, jakou kdy svět zažil. (Nova Cinema)

ZHODNOTITEL

Animační zpracování podprůměrné. Stejné asi jako v Polárním Expresu. Film zaujme především z toho důvodu, že je trochu strašidelný, hororový nebo halloweenský. Takže to nakonec je i celkem fajn zábava. ()

Víteček

Příběh kde je jedna postava nesympatičtější než druhá a to od první až do poslední. Jen ta hlavní postava byla trochu snesitelná, asi proto byl protagonistou. Vztah s tím děvčetem byl špatně pojatý, asi tak jako úplně všechny vztahy v příběhu. Animace zastarala hrozným způsobem, je to strašně ošklivé a nechce se mi věřit, že je tohle jen o rok starší než Ratatoiulle. Ani že to bylo nominované na Oscara. To byl hodně slabý rok. Přeložit Chowder i do titulků jako Buřtík, z něj udělalo postavu, kterou všichni, včetně jeho nejlepšího kamaráda neustále uráželi. To byla vskutku zajímavá volba. Chtěl bych říct, že to není moc pro děti, ale skutečnost je, že je to prostě špatné a není to tudíž pro nikoho. ()

Bossi123

Bohužel mě tento snímek velmi zklamal. Ve filmu se objevuje velké množství klišé, jako např. motiv hlavních hrdinů coby skupinky 13 letých vševědoucích dětí, naprosto hloupí dospělí, kteří dětem nevěří, strašidelný dům atp. Ve filmu se též vyskytuje strašně moc velmi nepravděpodobných situací. Z dětí tvůrci dělají přihlouplá a totálně naivní stvoření. Konec byl očekávatelný. Velké zklamání. ()

maruji

Tenhle snímek se sice nedokáže vyrovnat svým silným komediálním kolegům (Za plotem, Shrek), ale stejně ukazuje mocnou sílu animace. Autory konečně napadlo pohrát si též s jiným žánrem než komedií a to se jim vyplácí na celé čáře. Docela jsem byla překvapane atmosférou, která je v Monster House vykreslena opravdu pečlivě. Pokud si k tomu všemu připočtete skvělou hudbu, chytré hrátky s klasickým hororovým klišé dostanete jeden z nejepších hororů posledních pěti let. Škoda jen toho zbytečně natahovaného finále. ()

old salt

Nebylo to tak vzrušující, jako jiné animáky. Nebyla to taková jízda jako např AUTA... Solidní příběh , velmi dobrá animace .... a děti se trošku bály ... ()

mijano

Chilli animák pre deti a niečo nové pre starších. Zo začiatku som si nemohol zvyknúť na postavičky a spracovanie ako také, ale postupom času sa mi to čoraz viac a viac páčilo.Keď si spomeniem, tak si mylím, že každí z nás mal nejaký taký strašidelný dom v okolí. Ale pochybujem, že sa s ním niekto tak vyrovnal, ako v tomto filme. Skôr 3,5* ()

Johnysman

Animace chudá...nevím jestli to přisuzovat roku 2006, ale už tento rok by měl být technicky na výši. Když vezmu v potaz například Dobu ledovou nebo obecně Pixar studio bo Dreamworks...tak ti animaci zvládají na výbornou. Měl jsem pocit, že mě čeká něco podobně nemotorného jako ten holub Valiant. Nu nic. Děj byl konec konců slabší a nevím jestli jsem shlédl pohádku, rádoby horor nebo nějaký dobrodružný film s nádechem dvou předchozích žánrů. Ještě ke všemu jsem málem u filmu usl, takže zkrátka jsem se nudil. ()

gpx

Pohádka o tom, že ženské se jen tak nezbavíš aneb jak říká Al Bunda: "ach ženy, žít se s nimi nedá". ()

Venceslao90

Nevím, ale podle mě tomu "něco" chybělo. Nebylo to špatné, ale ani vyloženě dobré. Vtipům (jestli tam vůbec nějaké byly) jsem se moc nesmál a začátek mi přišel nudnější. Pak se to sice docela rozjelo, ale na víc jak 3 hvězdy to nevidím. Takový animák bez "duše". Koralína, která je tomu docela podobná, je podle mě lepší. ()

LencaN

Nejdřív mrkne jedním okýnkem, potom zamžourá i druhým, protřepe si tašky na střeše a nakonec na nás vyplázne koberec a ufoukne si komínem - dům jednoho protivného pána. Ale jo, bylo to povedené. Hezky to gradovalo od slunného počátku do závěrečné bitky. Animace byla taky krásná, textura, ten strašidelný dům, pohyb "kamery". Jenže mi bohužel vadily obličeje lidí (hlavně těch dvou kluků) a vesměs i tělesné konstrukce postav. A taky mě mrzelo, že se děj víc neodehrával uvnitř domu, tam se mi to líbilo nejvíc a nebylo by od věci, kdyby ta parta dětí prozkoumala třeba jiná další tajemná zákoutí tohoto domu. ()

PTuranyi

Celkom dobrý animák s dobrým príbehom s helloweenskou tématikou. Hoci ide o film pre deti autori využívajú veľa trikov hororového film takže má miestami celkom strašidelnú atmosféru. Graficky film nedosahuje kvalitu špičkových štúdií a osobne sa mi postavy príliš nepáčili. Samotný príbeh má svoje osobité kúzlo hľadania v čase dospievania a pod drsnou škrupinou sa skrýva krehké jadro malého chlapca, či milujúceho manžela. 65% ()

Další Krotitelé duchů našli nového režiséra

Další Krotitelé duchů našli nového režiséra