Mrtvá nevěsta Tima Burtona

• Česko Mrtvá nevěsta (více)

Děj animovaného příběhu se odehrává ve viktoriánské vesnici v 19. století a sleduje příběh Viktora, mladého muže vtaženého do podsvětí, kde je oženěn s tajemnou mrtvou nevěstou. Jeho skutečná nevěsta Viktorie na něj mezitím čeká ve skutečném světě. Přestože se život v Zemi mrtvých ukáže být mnohem barvitější, než jeho striktní viktoriánská výchova, dospěje Viktor k závěru, že v tomto ani v dalších světech neexistuje nic, co by ho udrželo odloučeného od jeho skutečné lásky... (oficiální text distributora)

Anchi

Nikdo neumí natočit hororovou pohádku tak krásně jako Burton. Masterpiece ve všech směrech. Slova nestačí a v tomto případě jsou zbytečná. Corpse Bride se musí vidět, jelikož hovoří sama za sebe. ()

depony

prostě příjemná loutková podívaná, která pobavila. Pohádka, která by asi režií někoho jiného nezískala to prostředí a ovzduší, které umí Burton tak skvěle. A jsem hrdý na to, že mám DVD s tímhle filmem v državě:)) ()

Zayl

Tim Burton mě přesvědčil, že je jednoduše geniální. Nádherně vyobrazil kontrast mezi dvěma rozdílnými světy, které jsou si blíže, než se zdá. Příběh o snubním prstenu nasazený na špatný prst a doslova jde o lásku, která je silnější než smrt. Burtonovská atmosféra na vás okamžitě dýchne a pohltí do děje, který doplňuje nádherná hudba. Nemám co vytknou. Výborné. ()

Cimr

Nevím, jakou animaci na tohle Burton použil, ale každopádně je to kouzelný!! Ta mimika postav a vůbec celkově, jak ty postavy vypadají, to je něco úžasného. Ani příběh není špatný. Morbidnější a černohumornější pohádku aby člověk pohledal (viz červ v oku, danse macabre..). Nejlepší pasáž je záhrobí, tam Burton popustil uzdu fantazii naplno a jeden se těm všem úchylným napádům nestačí divit... ()

Krissty

Opět mě uchvátila ta tajemná atmosféra, která je pro Burtona tak typická.. Film je vtipný, romantický, strašidelný i dojemný - jedním slovem Krásný! :) Animace jsou moc vydařené a ty drobné detaily, kterých jsem si při svém pozorování stačila všimnout, mě opravdu bavily.. Ostatně jako celý film doprovázený krásnou hudbou a hezkými songy.. :) ()

zdepapepa

Na hony vzdálené Selickově Noční Můře. Pořád tu ale je sympatické defilé postaviček (z nichž v mysli utkví zejména psík a červík), hra barev (respektive kontrast světa živých a mrtvých), chytlavé písně (které, jak jsem zjistil, i v češtině kupodivu nezní úplně tragicky) a animace na úrovni. Rozhodně to není Burtonova nejlepší chvíle, ale ostudu si rozhodně neudělal. ()

Adman

27. prosince 2005, nuda, sedim u PC: Klasicky CSFD - všímám si Mrtvé nevěsty na titulce s červeným čtverečkem "klik": zděšení, údiv, čelist na zemi :O. Možná jsem to s těmi emocemi trošku přehnal, ale ono se to při tom čtení samo zveličuje. Hodně jsem se divil, že se film nachází v 200 nejlepších filmech (na csfd - kde je ke 200.000 filmům). Mno neváhal jsem a svou čestnou vstupenku do village cinemas využíti pelášil jsem. Do přeplněného kina s číslem 8 jsem usedl a počal se kochat. Celé je to ve studených barvách, celé je to v noci, všechny figurky jsou karikaturně přehnány což se projevuje i na jejich pohybech, které jsou dovedeny k dokonalosti. Zápletka je, že Victor jakožto hlavní hrdina a zároveň nástroj ke svatbě se není schopen naučit svatební rituál na který je zkouška. Né že by ho přímo neuměl, ale je spíše ve stresu a v nepohodě. Victor se nám poněkud nešťastně zaběhne do nedalekého lesejčku kde si opakuje svatební rituál, který konečně zakončí úspěšně nasazením svatebního prstenu na jakousi seschlou větévku ve tvaru ruky. No a v tom se to stane! Co? No to vám nepovím. Ale díky tomuto okamžiku může mít film konečných 80minut, jinak bychom skončili hodně brzo. Celý romantický vztah co se vleče příběhem je tak trochu ohraný (nerad říkám klišé.. brr!!, nemám to slovo rád), ale jak je to divákovi podáváno na zcela jiném podstavci zahaleném v mlze, tak si toho ani nevšimne. Každopádně ve světě mrtvých je to docela fajn a dají se tam vypotit i nějaké ty vtipy na ůčet koho jiného než mrtvých. Mno co dodat.. já kdybych na filmu jestě nebyl a zjistil to, no tak bych to okamžitě napravil :) ()

verbst

Jedním slovem : G E N I Á L N Í ! ! ! + Hudba Dannyho Elfmana, kterej si střihl sólo ve skeletonským songu Remains of the Day. 100% ()

Alqarin

Morbidní poetika Tima Burtona na svém naprostém vrcholu, aneb mrtvolky a kostry á la Ukradené Vánoce ve skvěle fungující romantice. Opět tu máme konflikt světa živých a mrtvých a je jasné, který z nich by vyhrál diváckou anketu o nejlepší flek pro živobytí, respektive mrtvobytí. V každém případě nic nepřebývá a nic nechybí a ačkoliv film dojede do cíle poměrně brzo, tak to není škoda, protože na konci si snad každý, kdo má jen trochu rád Burtona a dobré filmy, musí spokojeně příst jako kočka. Profláklá dvojice Johnny a Helen tu vytvořila vynikající nekřečovitý pár a tak budete samotné Emily asi fandit přeci jen o něco víc, ale to už bych prozrazoval děj a to nechci. Další kapitolou, o níž by se dalo básnit, je hudba Dannyho Elfmana, včetně písní, kterých tu pár také najdete a které svou kvalitou v žádném případě nezaostávají za zbytkem filmu. Ať vtipné, či smutné, vždycky potěší a chytnou za srdce. Mrtvá nevěsta je prostě tím filmem, kterému těch pět dám absolutně bez váhání. Bravo, Time! ()

frashmaker

PO druhém shlédnutí musím ještě o hvězdičku dolů. Burtona opravdu nechápu a až na světlé momenty ho nemám rád. Je to génius v tom - dokonale mě nezaujmout. Přitom to všechno vypadá tak strašně hezky. Veškeré animace, místa, nápady... Ale to je tak všechno. Bohužel. ()

Tayen

A zase trojka Burton-Elfman-Depp a zase naprostá bomba. Tak skvělý animovaný příběh jsme dlouho postrádala, ale mé čekání se vyplatio. Vcelku jednoduchá zápletka, perfektně propracované karikatury postav a nádherná hudba udělaly své a připravily napůl dojemné napůl komické dílko, které se nevtírá ani nepodlézá žádnými hloupými komerčními triky. Film je typický pro Burtonovu tvorbu. Jeho osobitost se zase vyplatila. ()

Malýprinc

Hudba, která vás chytne za srdce s podpisem Dannyho Elfmana. Originalita snímku jménem Tim Burton. Hlasy Deppa a Boham Carterovy byly postavám ušité na míru. A hlavně! Jen z nejkrásnějších konců! ()

Vxxx

Bohužel jsem si tento film neužila, a to hned ze dvou hlavních důvodů. Měla jsem přehnaná očekávání a taky jsem měla hlad :D Ale teď vážně. Film Nightmare before christmas miluju a čekala jsem že si zamiluji i tohle. A konečně jsem se dokopala k tomu na to kouknout a vůůůůbec mě to nebavilo. Hudba skvělá, ovšem písně strašné. Hlasy skvělé, postavičky mizerné... Fakt mě to nebavilo, nebavilo, nebavilo... je mi líto 2* EDIT: Aha, tak já už to prý viděla :D Ale viděla jsem to včera, ale vůbec mi to nevadilo. Stále souhlasím, že to není tak hezké a graficky zajímavé jako Nightmare Before Christmas, ale díky krátké stopáži jsem si to užila. Rozhodně více, než minule. 3* ()

JJ.Gibson

Grafické zpracování : 10/10, Příběh : 7/10, Charaktery postav: 7/10, Atmosféra filmu: 6/10, Hudba: 7/10, Humor: 2/10. Tento film si u mě vysloužil 65%, čekal jsem od toho úplně něco jiného... ()

Del Toro natočí vysněného Pinocchia

Del Toro natočí vysněného Pinocchia