V jako Vendeta

• USA V for Vendetta (více)

Kdo je muž skrývající svou zjizvenou tvář pod maskou? Hrdina nebo šílenec? Osvoboditel nebo tyran? Kdo je V? A kdo se k němu přidá ve snaze zlikvidovat totalitní režim, který ovládl jeho národ? Od tvůrců Matrixu přichází V jako Vendeta, napínavá a nekompromisní vize budoucnosti podle komiksu Alana Moorea. Natalie Portman v roli Evey, obyčejné dívky, která musí rozhodnout, jestli se její hrdina nestal vetší hrozbou, než jsou ti, proti kterým vede válku. Hugo Weaving jako V – silný, charismatický bojovník za svobodu, hnaný touhou po pomstě na těch, kteří ho znetvořili. Stephen Rea v roli detektiva, který se zoufale pokouší V dopadnout dřív než rozpoutá revoluci. Sázky na vítěze rostou. Napětí stoupá a doutnák byl zapálen. Kterou ze stran zvolíte? Ve světě V neexistují střední cesty. (Magic Box)

Sirenie

Na film jsem narazila úplnou náhodou a podívala jsem se na něj z čisté nudy. O to větší bylo moje překvapení. Příběh dával smysl, každý detail navazoval na něco, všechno se se vším prolínalo. Když jsem se na to podívala znova, došly mi další detaily, které mi předtím unikaly. McTeigue je borec. Naprosto úchvatný film, který vám vyrazí dech. ()

zdendys89

Spíše než scf-li (to zařazení filmu do sci-li naprosto nechápu) jde o reálnou budoucnost či alternativní realitu... Film plný varování, ze kterých bychom se měli poučit... To vše filmu dává zvláštní nádech a kouzlo. Pokud jen trochu pochopíte, co autoři chtěli říci, pak ty dvě hodiny, které u filmu strávíte, nebyli ztracené a dají vám více, než nějaké televizní noviny a seriály. Vřele doporučuji všem, kteří používají vlastní mozek. Ty jej pochopí. A také jej doporučuji všem, kteří si nechávají medii vymývat mozky. Těm snad otevře oči... Film má velký potenciál, nebojím se říct, že až tak velký, že by mohl změnit Svět. ()

Chezzsterman

Tak nízká hodnocení moc nechápu... komixy miluju a čím akčnější, tak tím lepší, ale zde mi nedostatek akce vůbec nechyběl. V několika komentářích jsem četl, že tomuto filmu chybí koulervoucnost Equilibria. Myslím ale, že tyto dva skvosty nejde vůbec srovnávat a tenhle snímek mi tedy koulervoucí příjde. Vždycky se na něj rád podívám znovu s otevřenou pusou a zatajeným dechem a rozhodně nebudu litovat ani vteřiny... BEST FILM EVER... Viva la revolucion ()

Ragnar

Líbí se mi to. Na papírovou předlohu to sice nemá, ale to nakonec má málokterý film. Líbí se mi hlavní hrdina. I fakt, že on to vpravdě žádný klaďas není. Je to zločinec a vrah a po celou dobu se drží kréda zabij nebo budeš zabit. Jako "kladný" může vypadat jen proto, že je tím menším zlem. A z pohledu obyčejných obyvatel Londýna je "ten hodný" spíše podle motta "Nepřítel mého nepřítele je můj přítel". Každopádně je to zajímavý film, ikdyž bych měl spíše pochválit autora komixu, přestože on sám tomuto počinu plije do tváře. Velmi se mi líbí začátek, monolog pana V, i konečná bojová scéna, přestože příliš akční ani není. Jediné co mi vadí je nepřesvědčivé vykreslení režimu a fakt, že pouze pan Creedy je titulován jako "prsťák", protože pokud mi paměť slouží, měli i ostatní pánové svá označení, resp jejich oddělení měla. Nicméně za mě určitě palec hore a pokud člověk nezná komixovou předlohu, případně je ochoten se od ní odpoutat, pět hvězd je dle mého názoru adekvátní hodnocení. ()

pani.mysova

O tomhle filmu se dost těžko píše. S takhle skvělým námětem se z toho dalo "vykřusat" mnohem víc. Hodně naivní vykreslení totality dává tušit, že autoři neměli ani ponětí, o čem vlastně točí. Hlavní hrdina s fenomenálním hlasem Huga Weavinga je sice charismatický, umí bojovat s meči, slušně recitovat - ale přesto je až příliš extremistický, tedy podobně jako ta nenáviděná vláda, i když jiným politickým směrem. Kdybych prožívala dění ve filmu jako běžný občan, kdo by mi zaručil, že náš nový "osvoboditel" nebude stejný jako předchozí diktatura? Jasně, i v komixu byl "V" rozporuplná postava, ale v tom filmu to vypovídá i něco o hlouposti davu, který se nechá prakticky kýmkoliv strhnout. Kdyby se film držel více komixové předlohy, určitě by to dopadlo líp, už teď chybělo málo aby to byl vyníkající film. ()

Likeness Tie

Jeden z filmů, který sem si druhý den ráno musel pustit znova. (a po té ještě jednou) Miluju tu myšlenku, miluju tu masku a taky miluju Natalie Portman! Hlášky zde jsou dokonalý a všem doporučuji shlédnutí! (aspoň to jedno) IDEAS ARE BULLETPROOF ()

renegad

Rozhodne veľmi zaujímavý film vykresľujúci boj proti štátnemu zriadeniu. Síce oproti predlohe je ukrátený o niektoré zaujímavé rysy vedľajších postáv ale v konečnom dôsledku svoj účel splnil. To jest pobavil a zanechal v mysli ťaživú otázku na ktorú si musí každý odpovedať sám. ()

beedol

Sice nejsem komiksový fanda, ale u tohohle filmu mi to naprosto nevadilo, spíš naopak. V dnešní době si troufnu tvrdit, že se jedná o velice nadčasový snímek (na tu dobu určitě). Totalita je zde sice trochu nadsazena, ale při zamhouření alespoň jednoho oka si může každý vychutnat tento skvělý filmový "zákusek" od hudby počínaje po herecké výkony konče. Prostě a jednoduše 5 hvězd zaslouženě. ()

Danny71

Velmi silné ****. Film, který předkládá k zamyšlení mnoho aktuálních témat a provokuje už jen tím, že hlavním hrdinou je terorista, který si s ničím nebere moc servítky. Skvělá atmosféra od začátku do konce - tak trochu orwellovská, ale zdaleka ne tak temná a bezútěšná, částečně comicsová stylizace, která posouvá film zase trochu někam jinam. Výborné herecké výkony - především Hugo Weaving, jenž si v pohodě vystačí s hlasem, démonický John Hurt a samozřejmě Natalie Portmanová v nelehké hlavní roli. Škoda jen, že ve druhé půli ztrácí film v některých scénách trochu dech, škoda přílišné doslovnosti a kýčovitosti některých sekvencí. Přesto klobouk dolů před scénáristy a režisérem, kterým se podařilo tak komplikovaný a košatý příběh převést do filmové podoby. ()

Martazoe

Nějak nevím, co si z toho vzít. Chvílemi mě to bavilo, jenže chvílemi zase ne. Celkově ale docela dobrý futuristický film o totalitním státě a možná i varování, že se tam naše společnost už řítí, naštěstí jsou tu vždycky osoby jako V, které i v té nejhlubší totalitě dokážou rozpoutat chaos a přinést svoje "ideje", které neumírají. Film omlouvá také trochu to, že je natočený podle komiksu a tak určitá nadsázka není na škodu. ()

LiSaiFun odpad!

Rádoby hluboké, při bližším pohledu velmi povrchní. Že má tento film tak vysoké hodnocení, je pro mne docela děsivé. ()

StarFsh

Bohužiaľ dosť oklieštená filmová verzia jedného z najlepších komiksov na svete. Bohužiaľ pre diváka, ktorý bol úplne ochudobnený o "život v totalite", ktorý vo filme prezentuje len zopár ilustračných záberov. To najpodstatnejšie, čo komiks prezentuje sa totiž vo filme objavilo len okrajovo: "Ako veľmi pokriví človeka túžba po moci a moc samotná?". A tak divák, ktorý nikdy komiks nečítal vlastne ani poriadne netuší, prečo je V tak strašne moc nasraný a prečo by mal ten politický systém meniť. Komiks V ako Vendetta je totiž komplexným dielom, zatiaľ čo filmová verzia je len takým zlepencom najlepších scén, ktoré vo finále nedávajú moc veľký zmysel. A tak dávam štyri * s prižmúrenými očami aspoň za snahu previesť dokonalú predlohu na filmové plátno... ()

Rammos

Původně jsem chtěl dat pět hvězd, ale ke čtyřem mě vedou následující důvody: Film hodně čerpá z původního komiksu, což se mi líbí, ale na druhou stranu děj je hodně poupraven. Akce, kterou komiks začíná, je ve filmu koncem. Celkově právě konec je dosti odvrácen od poměrně zajímavého konce komiksu. Hold tam musela být scéna, ze které krev poteče přes obrazovku ven. ()

vojtaruzek

No nevím nevím, film o vyšinutém vrahounovi, jež uctívá jiného vyšinutého vrahouna a snaží se svrhnout "zlou" vládu tím, že vraždí, kam přijde. A ještě se v něm spousta lidí vidí (Anonymous). Lidi jsou fakt divní. Doopravdy to nechápu, přiznám se. ()

yenda1

Nedívejte se na Vendetu ihned po přečtení komiksu. Bude se vám zdát mělký, zkratkovitý, nedotažený. Vedle naprosto famózní předlohy zbytečný film. ()

Asgard

V poslední době se nechávám strhnout všemi těmito anti-utopickými kousky a právě proto jsem sáhl i po tomto filmu. Kdysi jsem si jej zařadil mezi filmy, které chci vidět, jelikož mě nejspíše zaujal popisek, ale náhled do obsahu filmu samozřejmě časem vyprchal a proto jsem šel zcela do neznáma a vůbec jsem nevěděl oč má v příběhu kráčet. Předem prohlašuji, že film mne velice dobře pobavil a podle mého byl zpracovaný skvěle !ALE! byl jsem strašně vyděšený v počátečním momentu filmu, kdy se poprvé setkáváme s "V" a kdy se sám "V" představuje. Opojen komplimenty svého okolí jsem se do této doby považoval za zdatného angličtináře, nicméně tato scéna mi mé představy vyvrátila, probudila z mého snu a já po stažení českých titulků zjistil, že neumím ani jazykem svým rodným. Scénku jsem si třikrát přehrál, jakž takž pochopil, co se pan záhadný snaží říct, a pokračoval dále. Poté už mohli titulky naštěstí znovu zmizet a film jsem si až do poslední pídě užil. ()

vonverny

Atmosféra, scénář, hercké výkony, texty, otázky po zhlédnutí filmu.....recenze a vysoké hodnocení zde nelže. Výborný film. ()

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce

06.09.2014

Wachowští, sci-fi, Natalie Portman

Wachowští, sci-fi, Natalie Portman

07.01.2012

Lákavá kombinace. Andy a Lana Wachowští nedávno ve spolupráci s Tomem Tykwerem dotočili adaptaci objemného, cenami ověnčeného románu Cloud Atlas, a nechtějí ztrácet čas. Jejich čerstvá novinka má… (více)