Jack Stanfield má vše, po čem může muž jako on toužit. Jako specialista na ochranu bankovních kont má dobrou práci v bance v Seattlu a šťastnou rodinu. Jednoho dne se v jeho voze objeví Billy Cox a oznámí mu, že jeho rodina byla právě unesena. Zpět ji získá pouze tehdy, pokud podle přesných pokynů převede z účtů nejbohatších klientů banky po deseti tisících dolarů na jeho účet, celkem sto milionů. Což se však zdá nemožné, protože potřebný terminál byl v rámci probíhající fůze převeden na ústředí ve Wichitě. Jack se proto pokusí uplatit Williho - jednoho z únosců. Cox je odposlouchává a Williho před Jackem a jeho ženou Beth chladnokrevně zavraždí. Zatímco Jack se další den v práci snaží najít způsob, jak Coxovi vyhovět a provést požadovanou transakci, Beth doma přesvědčuje jeho komplice, že se jich bezohledný šéf po akci chladnokrevně zbaví. Má zoufalý muž, improvizující v téměř beznadějné situaci, šanci porazit chladnokrevného zločince s dokonale promyšleným plánem? (TV Nova)

Deimos

TV/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Efekty 7/10/// +Harrison Ford stále ve formě, slušná forma i napětí -pořád né tak dobré jako Rukojmí s Willisem/// To jsou právě 2 filmy které jsem spolu srovnával (možná právě proto, že v obou hraje Jimmy Bennett) a Rukojmí z tohoto souboje vychází jako výtěz. To ovšem nevadí. Firewall je i tak solidní podívaná, které vévodí právě herci v čele s Fordem a rozhodně není špatnej aní záporák Paul Bettany. Ten by se dal prozměnu zase srovnávat s Tymothy Olyphantem ze Smrtonosné pasti 4. A takhle bych mohl pokračovat. Jen ještě zmíním že Firewall působí levněji než oba zmíněné filmy. Méně akce, méně efektů./// Celkem 74%/// ()

mzss1

Prvotřídní thriller, který má skvělý příběh a o napětí není rozhodně nouze. Film vyplňuje vydařená hudba od Alexandra Desplata. Záporáci jsou slušní, ve filmu bych trošku dal více akce, což ale moc nevadí, dále bych změnil přístupnost na R. V tomto filmu byla PG-13. Ale zas tak to nevadilo. Konec výbornej. Hodnotím 83% = **** ()

kingik

Odborník na počítačovou bezpečnost bank Jack Stanfield vytváří ty nejlepší sítě, jimiž neprojde žádný z počítačových hackerů. Jackův systém má však bohužel slabé místo...Naprosto vše je v tomto filmu průměrné. ()

Webb

Novodobý akční béčkový thriller s mizerným scénářem a režií. Únosci tu byli vyloženě k smíchu a děj zbytečně komplikovaný a hloupě naivní. Chlapec, chudák astmatik (ve kterém thrilleru s motivem únosu, či nějaké jiné formy vydírání nebyl???), táta nakonec hrdinsky všechny pobije - Harrison je dobrý herec, ale zachránit všechno bohužel nemůže. 1 a 1/2 hvězdy. 30% ()

Anderton

Na to, aké neuveritelné velké klišé je tento film, som sa pri ňom bavil skoro až královsky (no to zas až nie). Pri takejto blbosti je velmi doležitá zručnosť režiséra upútať aj slabším príbehom a udržovať nás aspoň v akomsi umelom napatí (všetci vedia ako to skončí). Loncrainovi sa to aspoń v mojom prípade podarilo. Záživnejšie ako podobne ladený cellular. V tomto žánri vlastne nejde o nič iné, len primeť diváka aby sa nenudil, čo sa v tomto prípade podarilo. ()

Campbell

Firewallje velmi jednoduchý thriller na jedno zkouknutí, dobře se na něj kouká, nepřekvapí a má výborné herce. Ford je dobrej herec, i když zdálo se mi že trochu ztloustl:-) Teroristi byly ale nejlepší docela mě překvapilo že se tam dostaly taková sorta herců Bettany je poměrně ďábelsky klidnej, Vieluf se už dost změnil od dob Americkýho vlkodlaka v Paříži a Waldau je furt sympatickej. I když upřímě film není nic moc, a jak jsem řekl nepřekvapí, tak si dokáže diváka "ukradnout" pro sebe, a nenechá vydechnout. ()

predators

Thriller připomínající kterýkoliv jiný "béčkový" film. Ikdyž se Ford snaží, co mu síly stačí, tohle utáhnout nemohl. Kdo by si pomyslel, že dva roky na to natočí geniálního Indiho:-) 40% ()

nash.

Průměrný thriller na jedno použití, který sice nabídne vše, co od podobné podíváně divák čeká, od hvězdy velikosti Harrisona Forda, přes několik napínavých momentů až po klasické akční finále, kde hrdina, poté co padouchy deklasuje v intelektuálním ringu, dorazí je i fyzicky, bohužel se přitom nepodařilo vykřesat onu jiskru, která by mě donutila udržet si film v paměti nebo se na něj podívat znovu. ()

klerik

Snaha o odlschoolový triler (téma IT je dosť triviálna) je sympatická, ale aby to fungovalo ako napr. V POSLEDNEJ CHVÍLI alebo KLUB VYDIERAČOV, chýba tomu od polovice spád a akčné zakončenie je takmer trápne. Hudba občas dodáva fajn napínavosť, ale Ford už je na akčných hrdinov starý... Sklamalo ma to o trochu menej ako STRÁŽCA so Sutherlandom... ()

LaciLC

Priemerné, takakurát zábavné a akčné, no nenudí to. Starý-dobrý Harrison sa snaží, Bettany slušný záporák. Jednoducho triler, ktorý neurazí ani nenadchne. ()

Chrustyn

Ford v další variaci na "ryanovského" hrdinu, který opět musí zachránit rodinu, tentokrát před šmejdy co to umí s počítači. Minimum akce, napětí a logicky ... nelogické. I ten Ford se tu dost nudil. ()

jojinecko

Štandartný "old-school" triler, ktorý sme videli už asi tisíckrát a ktorý mi čiastočne storylinom pripomínal The Fugitive (pričom samozrejme kvalitatívny rozdiel medzi oboma je priepastný). Ford je už na podobné úlohy málo dynamický, naopak Bettany v role parchanta je na tom oveľa lepšie. Ideálny triler na pozeranie s vypnutým mozgom..Ani dobré ani zlé, "len" totálne všedné a šablónovité s nevyhnutným happyendom... ()

sharky

Thriller pro celou rodinu, což už je samo o sobě protimluv a vypovídá hodně o kvalitě filmu. Alespoň herecké výkony jsou dobré (Bettany, Forster a Patrick). ()

honajz

Ty nelogičnosti snímek docela srážejí, ale pokud se na to dívm jen jako na akční film, proč ne? Dá se to zkouknout i znovu. Škoda dlouhého úvodu, než se to rozjede. ()

Ilicka

Film, který vyšumí z hlavy dřív, než dojedou závěrečné titulky. Celkem jsem doufala, že Paul Bettany a Harrison Ford tomu pomůžou z béčkových vod, ale nezadařilo se. Ford je starý a je na něm poznat, že je starý, proto se moc fyzicky nepředvede, když nepočítám závěrečný souboj s Bettanym, který po zásluze umře s krumpáčem v zádech, a samotný Bettany je matný jako sklo, jako by ty peníze vlastně ani nechtěl, pod podmínkou, že bude moc ubližovat Fordově rodině. Jedna scéna výborná (pokus o útěk ze zabezpečeného domu), zbytek krutá nuda... ()

Jenda

Starý vetchý Harrison opět někoho s ohromným štěstím přepere:) Pokud jde o zápletku, už tu několikrát něco podobného bylo...třeba Rukojmí, ale tady se to povedlo přeci jen o něco lépe. ()

Morholt

Průměr, který neochromí, ani neurazí. Průhlednou zápletku a dalšího Fordova protivného správňáka vyvažuje celkem solidní tempo a Bettanyho záporák, který mě, i přes určité rezervy, docela bavil. 55% ()