Bratranci Bo a Luke Dukeovi jsou tak trochu postrachem města a celého okrsku Hazzard. Žijí rozmařilým způsobem života, ve kterém si nic neodpírají a velmi často se pohybují na hraně zákona. Místní šerif by je rád viděl ve vězení, a tak se zdejším vlivným bossem Davisem nastrčí do stodoly jejich rodinné farmy kotel na pálení kořalky a ta je jim zabavena. Nejsou však jediní, i jiným byly farmy konfiskovány a nikdo nezná pravý důvod. Poslední dobou mají bratranci velkou smůlu, jejich miláček - auťák Dodge Charger - byl jako vůz užívaný pro nelegální prodej alkoholu také zabaven. Tím pádem by se Bo a Luke nemohli zúčastnit blížícího se, pro město velice prestižního, závodu. Auto je zaparkováno v dílně jejich kamaráda, který nechá bratrance, aby ho v noci tajně odvezl. Mezitím se vloupají do kanceláří Davise a ukradnou velký trezor. V něm však nejsou peníze, ale pouze nějaké vzorky půdy... (TV Nova)

J.Cobra

Pěkně se ten večer rozjel už na poradě a chlamal jsem se dál i u tohohle filmu. Opravdu na zasmátí ;oD Johnny Knoxville a Seann William Scott jsou prostě skvělí i každý sám za sebe a co teprve dohromady ;o) (Komentář z října 2009). ()

cinema_cz

Filmové přepracování u nás neznámého sitcomu z přelomu 70. a 80. let vyniká agresivní hlučností a komediální tupostí. 20 % (Ci 03/2006, str. 99) ()

MiD

Rozhodoval jsem se mezi 4 a 3*, nakonec jsem zvolil první možnost. Ano, hlavní postavy jsou opravdu dva burani, jak to kdosi tady nazval, ale na druhou stranu je mám celkem rád. J. Knoxvilla znám pouze z Jackass, tudíž mě tady jako herec celkem mile překvapil. A S. W. Scott? Nedosahuje sice vrcholu, ale do komedií se prostě hodí. Hlavní věc, co se mi na tomto filmu líbila je, že si film na nic nehraje. Je to prostě odpočinková záležitost, která se někomu může, nebo naopak nemusí líbit. Honičky, střelba, hlášky, holky... Viděl jsem už hodně stupidních amerických komedií, takže jsem uvítal změnu! ()

Chladek

Film je podložen skvělou hudbou a vyplněn dobrými hereckými výkony. Všiml jsem si, že herecké role jsou založeny na mimických výkonech, hlavně J. Knoxville a S. W. Scott, ti zahráli perfektně jakékoli vyjádření, ať už údivu, překvapení, radosti, nebo vzteku. Děj taky není špatný, celkem průměrný, zlý padouch, a nakonec dobro zvítězí, ale tyhle filmy mám rád. Hlavně když hlavní roli hraje takový krasavec. General Lee. Takové automobilové honičky jsem v jiném filmu neviděl. ()

Filipes

Pořádná jízda dvou farmařů s tradičním americkým humorem. No ono by se fakt dalo psávat k těmto typům pořád to stejné co se týče příběhu. Tohle má však šmrnc a celkem vtipné tempo, kde film doslova řídí výborná dvojice Seann William Scott a Johnny Knoxville ( ten hoch mě stále překvapuje) ()

Domas88

Taková střeštěná komedie :) Líbila se mi, byla plná energie která na mě dýchala a Jessica :)) jéé.. ta tam dodala zbytek :D ()

luke774

Když o nějakém filmu řeknete, že je buranskou komedií nejhrubšího zrna, většinou to myslíte pejorativně. V případě Dukeů je to ovšem kompliment jako poleno, protože když začne vyprávěč sázet svoje ultrasuché hlášky a před vámi se objeví buranov jménem Hazzard, je i neználkům seriálové předlohy jasné, že tady končí/začíná veškerá sranda. Klidný záběr pak doslova protrhne oranžový Dodge Charger s duem vykuků za předním sklem. Kostky jsou vrženy. Kdo by od filmu čekal víc než jen rozjuchané ježdění po šotolinových okreskách, nemilosrdně bílý oblek místního šéfa Hogga a zástup úmyslně jednorozměrných postaviček, z nichž některé hláškují víc než obvykle, krutě by se spálil. Americké publikum film nepřijalo, zřejmě proto, že si evidentně dělá legraci jak z venkovanů, tak z původního seriálu (a Jessica Simpson podle všeho nemá dost krátké minisukně). Pokud ale neujíždíte na onom seriálu z konce 70. let, můžete tyhle obavy zanechat v prachu cest. Knoxville a Scott si svoje role užívají do poslední kapky (Scott je možná až příliš hyperaktivní, takže vedle něj Knoxville působí zakřiknutě, i když si čas od času hodí parádní stunt) a buranskému slangu rychle přijdete na chuť, stejně jako bleskově konstruovaným gagům a situacím (japonští vědci vedou). Režisér Jay Chandrasekhar vsadil na klasickou retro notu, což je v případě technického zpracování příjemné (honičky jsou velmi přehledně nalajnované a je vidět, že na nich štáb strávil dostatek času), když se s tím ale sveze scénář, najde se nemálo hudrujících jedinců. "Vévodové z Hazzardu" se totiž, přesně v duchu ideologie hlavních postav, příliš nenadřou a zápletka se znásilněním nevinného městečka je chudá, ať už se Jessica nakrucuje jakkoliv. Celé to působí "jen" jako natažená epizoda televizního seriálu, ale možná právě takhle to Chandrasekhar chtěl. Navíc jsem už viděl mnohem nudnější filmy "o ničem" a těch 106 minut strávených v přítomnosti bratranců Dukeových si kdykoliv rád zopakuju. Možná je to přílišná reimaginace a odklon od předlohy, ale to mě nijak nepálí, dokud tenhle mix honiček, hlášek, minisukní, trávy a chlastu dobře chutná. Hoďte mozek na zadní sedadlo, prošlápněte plyn a to oranžové šídlo s vámi udělá divy. ()

romulus odpad!

Vydržel jsem se na to dívat asi 20 minut, pak jsem to vzdal, protože jsem se nebavil a ani ty pěkný ženský mě v tomhle filmu neuspokojovaly :-) !!!!!!! ()

vwpetras

Tři hvězdy za film, ketrý se mi docela líbil a sem tam jsem se i zasmál. Ovšem jako fanda klasických amerických bouráků bych filmu dal maximálně jednu hvězdičku. Kolik asi zničili těch nádhernejch Dodge Chargerů a jinejch klasickejch americkejch bouráků. ()