Sean Penn, Jude Law, Kate Winslet a Anthony Hopkins se společně představují ve strhujícím příběhu prostého muže, jemuž politická kariéra, ničivá síla korupce a zrada nakonec zcela pokřiví charakter. Film byl natočen podle dnes již klasického románu Roberta Penna Warrena z roku 1946, za který získal Pulitzerovu cenu. V dalších rolích se představí James Gandolfini, Mark Ruffalo a Patricia Clarkson. (oficiální text distributora)

lilina133

Aj keď podľa hodnotení sa to väčšine nepáčilo, zaradím sa k "utláčanej" menšine, lebo mne sa to páčilo veľmi...A najmä strhujúci a charizmatický Sean Penn, je to vynikajúci herec a k tomu má perfektný hlasový prejav (pre to stojí za to pozrieť si to v originál znení...lebo prídete oveľa...:-)) ()

dr.fish

Zručně natočené morální poselství o Hloupém Honzovi z Ameriky, který chtěl bojovat za demokracii a přitom zbohatnout. To se mu povedlo. Při tom všem trochu ztratil sám sebe a nakonec ho někdo oddělal. Jelikož jsou americké politické dějiny plné atentátů a filmografie plná filmů o nich, nic nového ani převratného v tom nenacházím. Ve filmu v podstatě ani o nic nejde... ()

Aquarius

Je zaujímavé vidieť Seana Penna hrať ľavicového populistu, ale tie jeho "strhujúce" prejavy boli veľmi prepálené. Jude Law v pohode. Film sa skôr snaží byť veľkým hollywoodskym filmom než aby ním skutočne bol, je to také načančané, ale syntetické, instantné, zalejte vodu a máte film; takto sa to robiť nedá. Film postráda podľa mňa v súčasnosti už nevyhnutný nadhľad nad samým sebou, emocionálne slabé scény tu sú podávané ako niečo úžasné a v dialógoch aj mimo nich je prehnaná dávka pátosu a nechcene humorných metafor (rozhovor medzi Pennom a Lawom v striptízovom klube počas ktorého Penn sleduje korčuľujúcu striptérku je dobrým príkladom prestreleného obrazového vyjadrenia emócií a súčasne aj "verbal mindfuckového" používania metafor v dialógu). Btw, film bol zaradený na prvé miesto v Ebert & Roeper Worst Movies of 2006. Až taký prísny by som nebol, ale dobrý film to rozhodne nieje. ()

farmnf

Průměrné rozvleklé drama s poměrně ošoupaným námětem, našemu národu velice blízkým, korupce a rozkrádání v politice. Kamera nadprůměrná, Sean Penn jako politik vidláků vynikající, Winsletová se tam jen tak mihne. Zaujala mě ponurá atmosféra Luisiany 50-tých? let. Nic úžasného ale vcelku inteligemtní podívaná, které by prospělo uříznout 45 minut. ()

TO

Kultivovaný politický film s důrazem na atmosféru, dusnou jak před bouří, a na herecké výkony. Tou pěknou vizuálně vytříbenou stránkou se asi nejvíce odlišuje od starší verze. Ta vypadala obyčejněji, jinak příběh byl stejný, až na malé odlišnosti. Zatímco v této verzi má více prostoru řidič – bodyguard, ve starší má hodně prostoru guvernérům syn Tom, jehož zápletka se zde kamsi vytratila. Taktéž mi chyběla scéna zřícení schodiště s dětmi, jinak je převážná většina scén v obou prakticky naprosto totožná. Guvernér v původní verzi je tlustší a zdál se mi mnohem aktivnější, a přátelství jeho a novináře Jacka silnější. Poctivé tři hvězdičky oběma filmům. ()

July

Willie Stark je výborný příklad toho, jak by podle mne politik vypadat neměl :-). V proslovech se rozčiluje a rozhořčuje, máchá rukama se zaťatými pěstmi, používá dost silné výrazy... První polovina filmu byla dost nuda, potom se to trochu zlepšilo, ale i tak Všichni královi muži nevybředli z určité zdlouhavosti. Hopkins se prakticky jen mihl, i když byla jeho postava celkem důležitá, a ani Winsletová nedostala velký prostor. Konec byl zajímavý, jen trošku zmatený - strávila jsem chvíli přemýšlením, kdo že byl vlastně oběť a kdo organizátor spiknutí, pokud o nějaké šlo... Pokud to nebyl záměr, pak se to filmařům moc objasnit nepovedlo. ()

marvan

Hrdinové filmu se každý po svém vyrovnávají se ztrátou nevinnosti. Novinář Jack Burden se pomalu upíjí k smrti a sleduje, jak se Stark stává guvernérem a mění se v podobné monstrum jako ti, proti nimž na začátku kariéry vyrazil. Přestože se Burden i Stark namočili do „špíny“, jejich pochyby a otevřené zhodnocení vlastních selhání je nakonec očišťuje. Naopak Adam, držící se svých zásad, ale doopravdy jen odmítající vzdát se zjednodušeného pohledu na svět, se v závěru stává nic netušícím nástrojem těch nejhanebnějších pohnutek. Svět nelze měřit očima dítěte, ale zavřít je zcela, znamená odumřít zevnitř. Sean Penn v roli sofistikovaného primitiva exceluje. ()

venison

Zajímavá sonda do proměny charakteru jednoho politického kandidáta. kterého zcela libově ztvárnil "pan herec" Sean Penn.. Skvělé herecké obsazení v podobě hvězd jako jsou Jude Law, Kate Winslet, Mark Ruffalo, Anthony Hopkins, Patricia Clarkson, James Gandolfini atd. Příběh je však průměrný a ty nejzajímavější a nejhlubší okamžiky mi přijdou režijně dostatečně nezdůrazněny, takže celý film na mě působí velmi mělce. Ps: bodyguard Miláček baští cukr a originále má přezdívku Sugarman, což by daleko vtipněji vyznělo do češtiny přeloženo jako Cukrouš.. ()

Mishqo

akože čo sa týka hereckej stránky nemám námietky ale príbeh sa mi zdal taký chaotický a celkom nevýrazný ale zase hudba bola výborná...no taký ľahký nadpriemer :) ()

JohnSmith

Příběh kongresmana od naivních a idealistických počátků až po téměř gangsterskou dráhu se špatným koncem. Jen díky výkonu Seana Penna to bylo zajímavý, jinak to bylo hrozně zdlouhavé a nudné. ()

uzzi

Celkově dost nudné a překombinované. Skvělé obsazení a vizualní stránka filmu to sice zachraňuje, ale rozhodně se nejedná o něco vyjmečného. Je to škoda, protože film má ze začátku nakročeno daleko za hranice podprůměru. Jenže pak režisér trhne ruční brzdou a vše zůstavá ve stojatých vodách. U závěrečných titulků, zamrzí ta obrovsky promarněná šance na něco víc..... ()

darwin

Velmi průměrný remake klasického snímku, kterému chybí potřebná jiskra, zručný režisér a zářící herci. Sean Penn se sice snaží ze všech sil, ale ospalý Jude Law, ani zbytek herců ho příliš nepodporuje. Film je tak nakonec pouze táhnoucím se čekáním na nevyhnutelný konec. Chvála režisérovi akorát za to, že se z Hueyho Longa nesnažil dělat fašistického zlořáda, jako režisér prvotního snímku. ()

Pavlík

09. 01 2012 (9.); paní Burdenová měla již v mladí Jackovi říci, kdo je jeho otec, nemuselo to tak zle skončit ()

Zagros

Hodně slabý film, kterému nepomohla ani silná předloha, ani dobré herecké obsazení. Všechny charaktery mně byly od začátku nesympatické. Příběh byl nemastný neslaný. Režie byla hodně špatná. Zamyšlené nejsilnější scény vyznívaly spíše do ztracena. Během pár dní na film zapomenu a ani mi to vadit nebude. ()

cab

Pady a vzestupy politickeho cinovnika Starka (emotivne zapaleny Sean Penn) a jeho prave ruky novinare Jacka (slusny Jude Law), ktery se dostava s pribyvajicimi minutami filmu do role hlavniho hrdiny a odsouva Starka tak trochu do pozadi, coz asi nebylo prvoplanovano. Premrstena stopaz a chvilemi nesrozumitelny vyvoj postav a situaci mohl mit vetsi tah na branu. 55% ()

Lookass

All the king´s men je voľným spracovaním rovnomennej knihy R.P. Warrena z polovice 40tych rokov minulého storočia. Prvé filmové spracovanie na seba nenechalo dlho čakať. Po tom, ako získal Warren za svoj román Pulitzerovu cenu natočil v roku 1949 Robert Rossen nečakaný oscarový hit. Na úspech predchodcu sa asi snažil nadviazať aj Steven Zaillian v roku 2006. Márne. Výsledkom je dvojhodinová nuda. Akoby sa režisér nedokázal rozhodnúť, či sa zamerať skôr na politickú kariéru populistického guvernéra Willieho Starka (Seann Penn) alebo na jeho spolupracovníka, Jacka Burdena (Jude Law). Obe dejové línie spolu súvisia len okrajovo. Penn dostáva viac priestoru na začiatku, Law v druhej polovici. Pomalé tempo filmu by mi nevadilo, keby nie je vyplnené obsahovou prázdnotou. Fakt, že politika korumpuje a ničí charakter všetci vieme prinajmenšom od Machiavelliho. V tomto smere Kráľovi muži neprinášajú nič prevratné. A vlastne ani v rámci žánru. Menej je niekedy viac a to v prípade tohto filmu platí dvojnásobne. Pri tom mal Zaillian v rukách celkom sľubný námet. Škoda, pri troche originality to mohol byť nadpriemerný film. 6/10 hlavne za ako vždy vynikajúceho (ale možno málo využitého) Penna. ()

Aslan

Dobre spracovaný príbeh o tom že moc korumpuje srdcia, a cesta kompromisu je cestou do pekla. Vrelo odporúčam. ()