Sluha dvou pánů

(divadelní záznam)
všechny plakáty
TV spot

Miroslav Donutil v hlavní roli Goldoniho komedie o tom, že sloužit dvěma pánům je věc velmi ošidná. Jedno z nejpopulárnějších představení Národního divadla. Děj se odehrává v Benátkách, kam přijíždí Beatrice v převlečení za svého mrtvého bratra. Hodlá ve městě najít svého snoubence Florinda, který naneštěstí v souboji jejího bratra zabil a musel uprchnout. Beatricin sluha Truffaldino se ve městě potká s Florindem, o jehož totožnosti nemá ponětí, a dá se z vypočítavosti do jeho služeb, protože dva platy jsou víc než jeden. A záměny, převleky, komické střety a gagy mohou začít… Premiéra dnes už legendární inscenace Goldoniho Sluhy dvou pánů se konala v Národním divadle v roce 1994 a hrála se s velkým úspěchem přes dvacet let. Titulní roli mazaného a vychytralého sluhy Truffaldina tehdy vytvořil Miroslav Donutil. V průběhu času se hit proměnil ve stálici a v rekordmana v dějinách Národního divadla. A zatímco v mnoha rolích se už změnilo obsazení, Truffaldino byl stále týž. Když Miroslav Donutil se svým Truffaldinem začínal, bylo mu 43, a když po šedesátce končil, stále ho jeho trochu zmatený a trochu vypočítavý sluha nepřestal bavit. Stejně jako diváky. Slavné a divácky veleúspěšné představení skončilo šestistou reprízou v prosinci 2016. V České televizi jej měli diváci možnost poprvé vidět 15. 12. 2001. (Česká televize)

DadysGirl

Jediné co k tomu můžu napsat je - pokud jste neviděli, děláte chybu... Jedna z nejvtipnějších divadelních adaptací co jsem kdy viděla... Ať v divadle nebo i v TV... ()

popos

Úžasná divadelní hra s výborným hercem v hlavní roli. Stará hra,která má úspěch i po tolika letech! Doporučuji každému,kdo se rád baví. ()

elimS

50% - komentář 20ti slovy: Zbytečně moooc dlouhé s častými nudnými pasážemi, kde se vařilo z vody. Nebýt Donutila a jeho klasických "výrazů a vtipů" tak to fakt nevydržím. ()

Dawed

Kdyby šlo dát více jak 5*, tak je dávám bez rozmyšlení. Takhle se člověk zasměje opravdu málokdy. Miroslav Donutil je prostě výborný. ()

Ajka1

Poprvé v životě jsem se doslova dusila smíchy, neuvěřitené!!!!! A to Donutila moc nemusím...KDE MÁM TEN PUDLIK?! ()

Kubi21

Díky manželce a její sestře, které si to pouštějí od rána do večera, jsem to viděl nesčetněkrát. I když mě to už dosti iritovalo, tak hodnotit nemohu jinak, něž za plný počet. Celé představení je našláplé a jede tryskem pořád dál. Ke konci to trochu ubere, ale to je logické po dvou a půl hodinách. Co se týče herců, tak výborní jsou všichni, ale tady na sebe absolutně strhává pozornost Miroslav Donutil a musím přiznat, že zcela zaslouženě. Kloubouk dolů co všechno musel naběhat. Zkrátka hodně povedená divadelní inscenace. ()

x_silver

Opravdu mistrovské dílo. Tradiční a zárověň originální. Míra to zahrál naprosto dokonale. A prý že to nejde. ()

Minnie85

Měla jsem to štěstí vidět tuto hru i naživo a dokonce v první řadě. Pan Donutil je jako Truffaldino jedinečný a slzy smíchu Vám prostě tečou od začátku až dokonce. Jeho "pudlík" se mi vryl do paměti stejně jako "hladounovy prsty" na něm. Kdykoli se na ní ráda podívám v televizi, přestože to není stejné jako ta živá atmosféra v divadle ()

brzozin

Arogantní a samolibý Donutil udělal z téhle Goldoniho taškařice one man estrádu, která se absolutně nehodí na prkna ND. Nebudu tvrdit, že jsem se mesmál. Smál a hodně. Ale bohužel tak totálně nevyrovnané herecké výkony jsem už dlouho neviděl. K smíchu byly jen scény, kdy byl na jevišti Donutil. Zbytek plytká nuda. Navíc místo divadelního představení mi to spíše připomínalo nějakou zábavnou estrádu na TVNova. ()