Medvěd grizzly Boog je zlenivělý domácí mazlík patřící laskavé lesní strážkyni Beth, s níž vystupuje na různých akcích. Bydlí v garáži, z níž má udělaný pohodlný pokojíček s koupelnou a záchodem. Jeho jediným problémem je zlý lovec Shaw, který na něj má dlouho políčeno. A právě on se nepřímo stane příčinou změny Boogova života. Osudným se mu totiž stane mladý jelen Elliot, kterého Shaw chytil. Nejprve Booga přemluví, aby ho osvobodil, a pak ho zláká k výpravě do města, která skončí likvidací místního obchodu. Průšvihy, do nichž se medvěd kvůli Elliotovi dostane, nakonec vedou k tomu, že ho Beth musí odvézt do divočiny. Jenže Boog nemá se životem v přírodě zkušenosti a příliš užitečným pomocníkem se mu nestane ani Elliot. Však jsou také místním zvířátkům jen pro legraci. Ta je však brzy přejde. Za pár dnů totiž začíná lovecká sezóna. Tentokrát však bude překvapivá. Zvířátka se pod vedením Booga a Elliota rozhodnou lovcům postavit. Vyzbrojí se vším, co najdou v ukradeném karavanu postarší manželské dvojice, připraví pasti a vymyslí řadu lstí. A Boog konečně najde své místo v životě. (TV Nova)

petero

Úvod odohrávajúci sa v mestečku mal tendenciu na 4*, ale s príchodom do lesa to akosi upadlo v priemer, ktorý zrejme detskému divákovi vadiť nebude ale tomu dospelejšiemu už hej. No i tu sa našlo pár vydarených hlášok viď. raňajkujúce bobry alebo strážiaci jazvečík. ()

DJ_bart

Nejlepší prokrasrastinační animák. Na tohle dokážu čučet doslova kdykoli a kdekoli a pořád dokola. 10 bugulínů z 10 ()

Pepinec

Kdybych býval šel na Loveckou sezónu 3D do kina, asi bych se dobrovolně nechal ulovit a stáhnout z kůže. Že jsem se však soukromou projekcí vyhnul zbytečným brýlím a ještě zbytečnějšímu Kutcherovi, uznávám méďovi Boogovi průměrnou zásluhu na zpříjemnění nepříjemných časů. (Filmfest Hurghada 2012, 7/67) ()

Deimos

TV/// Obsazení 6/10 Děj 7/10 Hudba 6/10 Animace 7/10/// +akce, narážky, humor -slabší animace, banální příběh, dosti nezajímavé nebo nesympatické, ten jelen překonává i oslíka ze Shreka/// Tak podle ohlasů a ukázek to měl být řádněj průser a nakonec taky je. Je to fakt bída s čím si tvůrci troufnou přijít. Naštěstí závěr to hodně zachraňuje, protože je pořádně akční a taky zábavný. Takže konečný dojem si tím film u mě vylepšil. Jen doufám, že pokračování na tom bude aspoň podobně./// Celkem 67%/// ()

Allien.9

Kdybych byla dítě, tak by se mi "Lovecká sezóna" líbit mohla, ale můj dospělácký doprovod by nejspíš zemřel nudou a celou cestu domů by litoval, že nevybral jiný animák. Nízký rozpočet a mizerný scénář, to je vražedná kombinace... ()

Frajer42

Ke zhlédnutí tohoto počinu jsem se rozhoupal jen díky lákadlu zvanému 3D. Musím se přiznat, že se opět a znovu nejednalo a kdovíjak intenzivní 3D. Snad kromě několika podlouhlých ksichtů pár zvířátek, není z tohoto soudku vidět téměř nic. Animace ušla. Na rok 2006 byla dokonce velmi zdařilá. Nicméně, nějak nechápu, proč s takovými animačními možnostmi tvůrci, buďme slušní, zkurví divácký zážitek tak neskutečně fádním příběhem a tupém medvědovi a retardovaném jednoparohovém jelenovi, či co to bylo za havěť. Docela se divím tomu, že se tento filmový omyl dočkal dvou pokračování. Osobně v něm nespatřuji vůbec žádný potenciál. Vtipné je to minimálně a příběh je těžce o hovně. Koukat se dá na jedinou scénku s protrhlou bobří hrází. Nudné a bez nápadu. Víc než hvězdu nedám. Tento animák nenaplnil ani moje nuzná až téměř nulová očekávání. ()

boshke

Pro mne nepochopitelně nízké hodnocení. Pravda, nijak výrazně mezi záplavou ostatních animáků nevyniká, má však vše, co by takový animák měl mít - pěknou grafiku, sehrané a vtipné postavičky a samozřejmě trocha poselství v tom, že by se zvířátka neměla zbůhdarma střílet. Nevím, co se vám nelíbí, vážení... 80% ()

Sašenka165

Nic moc... ale jednou dvakrát jsem se zasmála. Animace se mi nelíbila. Příběh nebyl špatný, ale ten "akční" závěr? Čekala bych od toho víc... navíc je to strašlivě předvídatelný film a v podstatě nic vás v něm nemůže překvapit. ()

teutates

Pokus o dobrý animák stroskotal!Sony nedokázalo týmto animákom konkurovať spoločnostiam ako je napr.Pixar.Celý tento snímok vyzerá ako nedokončený!Rozpočet 85miliónov dolárov sa asi stratil v peňaženkách Martina Lawrence a Ashtona Kutchera,pretože v tomto animáku ho rozhodne nieje vidieť!Vizuálna a grafická stranka snímku je nedotiahnutá do konca.Charaktery hlavných hrdinov sú pozbierané z iných animákov,takže nejide o nič nové!IZ réžie má aké-také skúsenosti jedine Roger Allers a tak to aj dopadlo!Open Season sa nepodarila.2*zá doslová"pár"scén u ktorých mi nabehol náznak smiechu! ()

nash.

Povedená animace, nepříliš originální příběh, přesto s potenciálem dobře pobavit. Výsledkem je však přesto hodně slabá zábava. Boog s Elliotem byli totiž jen špatnými klony Shreka s oslíkem, kterým k překonání tohoto hendikepu chybělo to podstatné, totiž humor. Navíc neměli oporu ani v příběhu, který zůstal křečovitý a nezáživný tak, že to těch pár vedlejších postav, co občas zaperlily, nebo scén, které pobavily, nevytrhlo a celé mě to, přes občasné pousmání, těžce nebavilo. Závěrečná bitva sice byla svižnější a občas pobavila nějakou citací či filmovým odkazem, zachránit celkový dojem už však nedokázala. ()

silentname odpad!

Asi najhorší animovaný film, ktorý som kedy mal možnosť vidieť. Hrozné animácie, príšerný príbeh, celé to pôsobilo na mňa ako paródia na Doktora Doolitla 2 v kombinácii s Over The Hedge a Shrekom ... a nefunguje to ... nie nie a nie. Nechutné vtipy (ktoré okrem iného nie sú ani vtipné), hrozné dialógy, atmosféra príbehu strašná, ani koniec to nezachraňuje. Open Season som videl raz a dosť. Odchádzal som z kina s bolesťami žalúdka a nechem to už viac nikdy vidieť. Je mi ľúto peňazí, ktoré na to dal otec, keď išiel na to s nami do kina, je mi ľúto času stráveného pri tom. Animácie sú odfláknuté a dizajny postáv absolútne strašné. Počúvať Martina Lawrenca a Ashtona Kutchera (najmä jeho) je nad moje schopnosti a mám chuť chytiť brokovnicu a osobne ho odstreliť, hrozné postavy, neviem nájsť nič na tomto filme čo by len i trošku zdvihlo to odpadové hodnotenie. "Open Season" doteraz patrí medzi filmy, kde len myslieť na ne ma privádza do stavu maximálnej zúrivosti, kde ostáva len chuť udrieť niekoho za to, že sa to rozhodol pustiť do kín a plus k tomu natočiť dve pokračovania (ktoré som nevidel a nikdy vidieť nechcem) a ostáva len dúfať, že sa niekedy na tento film zabudne, že skončí upálený v pekle a nikdy viac nevyjde na svetlo sveta. Chcete dobré animované filmy s medveďom? Pozrite si Mašu A Medveď... pozrite si napríklad aj "Over The Hedge", "Brother Bear." Chcete komédiu postáv, ktorá sa neznášajú, no nakoniec ich niečo spojí? Animovanú? Pozrite si "Shrek" , "Emperor´s New Groove" , "Ice Age" , "Rio" ... proste čokoľvek... čokoľvek len nie toto. Všetky tieto filmy zvládli tému, ktorú opisujú oveľa lepšie než tento film. Všetky. A preto len dávam do odpadu a nevytiahnem z koša za zvyšok svojho života. Milujem animované filmy, ale toto je proste odpad! Hodnotenie: F V osobnom TOP 11 filmov, ktoré nenávidím absolútne najviac sa umiestnil na 2. mieste ()

Slarque

Nenáročný animák, který se zcela dokázal vyhnout jakýmkoli náznakům originality, ale nakonec se solidně rozjel a skončil sympaticky brzy (50%). ()

klerik

Detské, občas vtipné. Nič nové neprinášajúce, majúce otravnú zápletku (ty si mi celú dobu klamal), ale stále dostatočne akčné a pozerateľné... ()

Chrustyn

No, musím uznat, že animáky mám rád. Nemusí mít ani nějaký originální nápady nebo tak ale musí umět zabavit. Avšak ne všem se to podaří a tohle je zrovna jeden z nich. Je vidět, že se tvůrci hodně inspirovali Shrekem ale co se kvalit týče "sezóna" mu nesahá ani po kotníky. Ale pro děti od 10 let níže to určitě bude fajnová záležitost. A kvůli nim se taky animáky točí. ()