70. léta 20. století. Patrick Braden je mladý muž, který je ve společnosti oblíbený, ale marně si hraje na drsného chlápka. Již jako dítě si byl vědom si toho, že je jiný než ostatní kluci. Trpkým urážkám ze svého okolí čelí pomocí důvtipu a šarmu a nedovolí, aby jeho vlastní život kdokoliv nebo cokoliv změnilo. Nový film Neila Jordana, oscarového režiséra snímků Hra na pláč, Interview s upírem a Hranice lásky. Film obnažující svět transsexuální proměny mladého muže v reáliích Londýnských undergroundových kabaretů v období, ve kterém sexuální revoluce hippies už ovládla i konzervativní britskou kulturu. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

bubun odpad!

Dvouhodinové wtf. Buď jsem to nepochopila, nebo je to úplně deme*tní. Trochu mi to přišlo, jako by se někomu líbilo pár písniček, tak si z nich vyrobil playlist a k němu natočil nějaké ty pohyblivé obrázky. ()

venison

Prapodivný příběh o transsexuálovi, který pátrá po své matce s příjemným humorem.. Ocitá se při každé významné události anglických dějin (podobně jako Forrest Gump).. Cillian Murphy je ve své roli nepřekonatelný.. Trošku mi příběh stylově připomíná knihy mého oblíbeného spisovatele Johna Irvinga.. Úžasný soundtrack! Lehce nenormální film, který má hloubku :-) ()

progression

Přiznám se bez mučení, že tenhle typ dramat není zrovna mým šálkem čaje, ale čas od času je nezbytné zásady měnit a speciálně v tomto případě (podobně jako v "Kluci nepláčou") jsem opravdu nelitoval a snímek (samozřejmě hlavně kvůli "neskutečnému" Cillianu Murphym, kterému divák věří každé gesto i slovo) utekl jako voda. Souhrn mnoha krátkých epizod, zajímavým způsobem poskládaných, výborný soundtrack a s každou epizodou se silný dojem z filmu jen umocňoval. Jedna hvězdička navíc je za Cilliana. ()

liuk

Nádherně optimistický film doprovázený super hudbou se zajímavým námětem a úplně božským Cillianem Murphym, který opět dokazuje, že patří k absolutní špičce nedávno objevených talentů. Aura jeho postavy, která pořád doufá v lepší zítřky, i když se mu jeho cíle stále nedaří dosáhnout, sálá hodně daleko přes obrazovku. Velmi silné 4*. ()

Josefin

Fantazie, Neil Jordan ví jak na mě. 36 životních kapitol Patricka "kočičky", který je jiný. Cillian Murphy a jeho oči barvy moře, životní chaos, hledání, ztráty iluzí, politika a spousta nádherných písniček jako Sugar baby love a další.......hity. Pokaždé mi nabídne něco jiného, pozve mě na snídani na Pluto a pořád mi tam chutná. Oskar Wilde: Rád mluvím o ničem, protože tomu jedinému rozumím. Bezkonkurenčních 5 * forever. Vykouzlit takovou atmosféru, to je umělecké dílo. ()

Pecival

Cillian Murphy, kterého jsem doposud nějak zvlášť nemusel, je rozhodně ta nejdokonalejší buzna s jedinou vyjímkou nepřekonatelného Tima Curryho. Protože ten film defacto nemá příběh a on takřka nesleze z obrazu, je jeho výkon naprosto esenciální a nikoho lepšího prostě sehnat nešlo. K dobru nutno přidat také herce ve vedlejších rolí, sympaticky odlehčenou režii a padnoucí soundtrack. Jenomu tu IRU by nemusel Jordan všude cpát - stejně jako tu scénu z bordelu, nápadně podobnou závěru Paris,Texas. ()

NUbijec

Film o irském transsexuálovi, s příjemným obsazením a navíc někým přirovnaný k Forrestovi? Tak takový film musí být zajímavý. Skvělý výkon v hlavní roli je pro takovýto film stěžejní a Cillian Murphy takový výkon podává. Co jiného říci na adresu chlápka, který je na konci pěkná ženská? Tím vzniká velmi milý snímek, který sice není dokonalý, ale zase pobaví a potěší a to má ještě jeden trumf v rukávu, skvělý soundtrack tak typický pro filmy z ostrovů. ()

Heraldika

Sice jsem film viděla až od poloviny, ale neskutečně mě to chytlo. Až ho uvidím celý a v originále, bude to možná i za pět. Murphy vytvořil s lehkostí naprosto kouzelnou postavu, Patrika -Patricie-Paddyho, kde mě rušil pouze ten úlisný dabing. ()

!Borec!

Patrick hledá svojí vlastní matku, což má být jakýsi cíl, přičemž na cestách se setkává s různými postavami a zkušenostmi, jež mají být hlavním pilířem příběhu. Problémem ale je, že postavy jsou pouze "kolemjdoucími" v Patrickově životě a jejich význam postrádá smysl, dialogy jsou upředeny jen pro konkrétní scény a nesměřují k cíli a ani scéna v peep show nemotivuje Patricka k nalezení cíle - tedy své matky. O to tu nejspíš vůbec nejde. Navíc jako žena mi Cillian nepřijde důvěryhodný, ač hraje docela obstojně. Radši si pro příště pustím Hedwig a angry inch. ()

SheenaStaley

Po tomto filme ma Neil Jordan presvedčil o tom, že je divný úchyl a že ho asi milujem. Bolo to krásne, miestami smutné ale absolútne preplnené životom. V priebehu niekolkých minút si ma Patrick(alebo radšej Kitten) získal/a rovnako ako snaď každú postavu vo filme ktorú stretl/a. Dovedené do jemného, netuctového a absolútne nie dokonalého happyendu.... proste úžasné. Naozaj ma to pohltilo:). Klobúk dole pred obsadením(Cillian bol naozaj neuveriteľný), pred hudbou no a pred samotným príbehom a hlavne pred Jordanom, ktorý si ma týmto filmom už definitívne získal(jak keby mi nestacila Hra na plač a interview s upírom). ()

Teg

Hohoho, mohavkové a jejich teplej náčelník, hehehe, zaměstnankyně "koukni se" bordelu, hahaha, pohraniční rytíři... no nevím, několikrát jsem přemýšlel, jestli jsem si nespletl film, několikrát se zasmál a nakonec mi to nedalo vůbec nic. ()

TerezaVanCZ

Sugar baby love....Jsme v 21. stol., tak ukažme nějaký pokrok a přestaňme mít předsudky vůči jistým odlišnostem od mas. Tento film je skvělým příkladem k odstranění těchto předpojatostí. Vždyť i "sebedivnější" bytosti mají své city a dokážou cítit lásku.. ()

F.W.Colqhoun

Filmový ekvivalent písničky od Mňágy – vesele až juchavě a radostně o velmi smutných věcech. Pohádka o opuštění, nepochopení, izolaci, terorismu, prostituci a smrti – vlastně prostě pohádka. Jordanovo působivé ambivalentní mistrovství nechává vyniknout hlavně skvělému výkonu Cilliana Murphyho, jehož dvouhodinová über-ženská travesti-show nachází srovnání snad jen s Lee Paceovou „Vojákovou dívkou“. Jen ti animovaní ptáčci jsou k nekoukání. ()

Cassandra

Příjemný snímek, pro mě velmi pozitivní svou koncepcí do krátkých, fantazií protkaných kapitol a chytlavou hudební složkou. Herecké výkony super, ale pro plné ocenění si to musíte pustit v originále. ()

DannyBoy80

Nevím co si o tom myslet. Příběh jednoho buzíka v době násilností mezi Angličany a Iry. Almodovar to rozhodně není, ale něco to má. Příběh je ale moc roztříštěný, některé pasáže by se daly vynechat. Mám z toho rozporuplný pocit, zůstalo to někde na půli cesty. ()

Ixbalanke

To nemá chybu. Další z filmů pokoušející se přiblížit život homosexuálního člověka ve většinové společnosti. Film je velmi realistický a zároveň disponuje velmi šikovným anglickým humorem. A především herecký výkon hlavního hrdiny je skvělý. ()

18.01.2006

14.12.2005