Silent Night

• USA Silent Night (více)

Příběh je o tajemné a maskované osobě, oblečené jako Santa Claus, která řádí a zabíjí v malém městečku během vánočních svátků. Na místních policejních sílách je, aby ukončily toto vražedné běsnění. (spitr)

korbitch22

Už mě unavují tvůrci, jenž nemají ani ždibec talentu ale přesto mají prostředky točit filmy.Není nic primitivnějšího než žánr Slasher, proboha co je na tom natočit vraždící monstrum v masce a dodat tomu trochu švih!Silent Night má ještě horší atmosféru než Krvavý Valentýn a to už je vážně bída.Vedení herců otřesné, scénář opět ukázkově nechává všechny chovat se naprosto nelogicky, vraždy nejdřív nejsou vůbec vidět, když už nějaké jsou tak stojí za hovno a zabiják atmosféry je hlavně den, během kterého se odehrává téměř celá stopáž.S příchodem noci se daří tomu patlalovi Millerovi navodit nádech atmosféry s vydatnou pomocí kvalitního soundtracku jenž ovšem nehorázně vykrádá otce všech Slasherů a to Halloween, občas se tomu debilovi dokonce povede natočit pár zajímavých záběrů, ovšem celek je jen nudná a rutinní ukázka člověka, jenž o filmu neví vůbec nic a jeho osobitý pohled a talent prostě neexistuje.Typický čurák co dostane prachy, kameru, herce a řekne akce! Aniž by se snažil i z toho béčkového bláta vymlátit nějakou svižnou a poctivou práci a všechno si jen rutinně vodmrdá a pak se nechá vykouřit v karavanu od čím dál hnusnější Jaime Kingové a do toho všeho strká dva prstíky do zadečku Malcolma McDowella, který bude nejspíš gay a to dost chudý gay, jinak by snad herec jeho formátu nemohl hrát v těhle laciných sračkách.Účast Donala Logue už je i nad hranici mého chápání či mé vulgární představivosti.I Z Pekla Štěstí má větší koule.35%. ()

rollman1

Vánoce Vánoce přicházejí, hřejme se přátelé. Ano, jelikož je zima, zabalíme se do dek a a je nám fajn, ale není nad to být zahřátý plamenometem, to je zahřátí za všechny santy. Film je vcelku pohledný. Vraždy ze začátku umělé, ale později docela originální (Mami, z té paní je omáčka). Santa je frajer a dokáže si poradit i s namyšlenými a otravnými fakany. Konec slabší a předvídatelný jako epizoda ze čtyřlístku. Na druhou stranu, za tento rok nejlepší slasher. ()

ARI50

Vánoce plné krve se mi hodně líbily tenhle Santa se totiž z ničím nemazli a to je dobře, všechno jde rychle bez kecu. Herci jsou průměrní ale prostě film na mě udělal hororový dojem spokojenosti takže nejlepší vánoční noc. ()

JASON_X

Začátek Silent Night je hodně slibný a nadějný: Skvělý rozjezd v "áčkovém" scénáristickém i režijním stylu a k tomu vděčná zápletka - vraždící dvoumetrový psychopat v obleku a masce Satana Clause. Tedy vánoční příběh podle mého gusta a já se radoval, že jsem se konečně dočkal nějakého novodobého pětihvězdičkového slasheru. Mé velké nadšení ale vydrželo jen asi půlhodinu, a to do scény s nahatým focením. Prsa modelky sice díky bohům nebyla silikonová, zato kameraman dostal bez varování záchvat padoucnice, čímž naprosto vykurvil jednu z nejlepších scén z celého filmu. A otrávil mi tak úspěšně i celý jeho zbytek, protože jsem od té doby stále čekal, kdy se jeho záchvat bude opakovat, což mi pochopitelně "trochu" bránilo se u filmu bavit a relaxovat. A bohužel jsem se oněch dalších návalů kameramanovy třesavky dočkal ještě několikrát, a to naprosto nepochopitelně, protože spousta ostatních záběrů byla dobrých. Tenhle styl filmování se opravdu někomu líbí?? S rozkoší bych toho kameramanského dobytka prohnal tím krásným velkým žlutým štěpkovačem. A navíc pak ještě ke konci film výrazně ztratí tempo, pohlednost, nápaditost a hravost. A úplně nakonec přijde zpomalené a polopatické vysvětlování, čímž utrpí Clausova do té doby tajemná aureola. Takže z pěti je nakonec jen průměr. Velká škoda tak zmrvené šance na nadprůměrnou zabijačku. ()

Marsik

Sice jsem na horory jiného typu (duchařiny, paranormální jevy, atd.), ale čas od času takováto vyvražďovačka jde skousnout. Silent Night, co se týče způsobu vražd, nepřináší nic nového, ale chápu, že přijít s něčím novým, není lehké. Horor díky rozumné stopáži rychle uteče, škoda jen toho závěru (žena hrdinka, jak americké). 65% ()

Gorehound

Krásna pocta old school 80's slasherom a výborný slasher sám osebe. Narážky na Silent night, deadly night a My bloody Valentine neprehliadnuteľné(z toho si požičal aj pointu, ale to neva, práve naopak), gore skvelé, final girl sympatická a finále ako sa patrí. Vianočná moderná klasika ()

stration

Slasherů je poslední dobou málo a když už, tak stojí za prd. Proto tohoto nasranýho Santu lehce nadhodnotím. Mordy jsou fakt parádní a není jich málo. K tomu stařík McDowell, sympatická policistka, hudební motiv z Halloweenu. Spokojenost. ()

stuntmanMIKE

Velmi vydareny slasher na temu vianoc. Magor v maske celkom neprijemneho Santa Klausa beha po meste a likviduje ludi napaditymi sposobmi. Kto posluchal a bol dobry dostane darcek... kto nie ma po ptakach. Do toho celeho celkom fajn hlasky a s par umrtiami sa da sympatizovat. Jasne logika ide bokom ale to pri slasheroch vzdy... A McDowell ma bavil svojimi truhlikovskymi kecami... Je to na 3 hviezdy ale jednu pridavam z dovodu tematickeho spracovania... Aj filmu Sint som dal preto jednu navyse... ja mam skratka rad ked normalne kladne postavy urobia obrat smerom k zlu :))) ()

honajz2

Prvních 10 minut vypadá relativně dobře, ale pak to jde celé pomalu, ale jistě do háje. Ze Silent Night vypadne naprosto obyčejný slasher, kterému ale nestačí jen vraždící maniak v oblek Santy a tak zde máme pár tupých dramatických scén, nefunkční pokus o humor a přehršel postav, z nichž skoro všechny tu jsou jen proto, aby je Santa všemožně zabil. A končí to tak, jak všichni čekáme, když teda pominu, že přežije jedna z vedlejších postav. Navíc jsem celou dobu čekal, že z toho vypadne něco víc, od určité chvíle mě zajímaly Santovy motivy - proč vraždí všechny, jen starou ženu a malou holčičku nechá na živu? Kdyby třeba vraždil jen bohaté a chudé nechal žít, hned by to bylo o něco inteligentnější, ale ne, proč se snažit o něco víc, když vyděláš i z tupého průměru... Hodně mě to zklamalo a to jsem čekal fakt málo. Slabé 2* ()

Rodriguez

Klidne svátky Vánoční nikdy nebudou takové jako před puštěním tohoto snímku, takže rozvažte, zda do toho vůbec půjdete?! Maskovaný Santa vyráži opět do města na lov a že bude hodně krvavý, to asi nemusím připomínat! 75% ()

bourec

Slasher většinou na nějaký větší hodnocení nedosáhne,většinou je to píseček spíš béčkovejch tvůrců(čest vyjímkám),jede to podle jedný šablony,a jen minimum rejžů,a minimum děl dosáhne na nějakou originalitu,a na nějaký okysličení.Tohle je obyčejná báchorka ,s hercema,který se právě v těchto vodách pohybujou.A i když sem byl naladěnej na tři hvězdice,ten kotrmelec ve rvačce se santou,při kterym si Jamie King dokázala umotat vlasy do culdy,mě dostal.Potvrzení,že žádná velká pecka roku 2012 to nebyla,protože bejt to strhující,tak si toho ani nevšimnu.40%. ()

Tomes83

Zaznamenal jsem tři podobnosti ze silent night z roku 1984, chorobomyslný dědeček, který vánočním svátkům příliš nefandí, polonahá ženská obeť napíchnutá na paroží a také jakou mají tihle santové ukrutnou sílu, zvednou si svou obeť jednou rukou nad zem jako vánoční balíček, no samej kulturista Rozhodně ale více doporučuji klasiku… ()

Wade

Santa to zas rozjel ve velkém stylu. Vraždí jedna báseň a to na různé způsoby za pomoci snad všeho co vás napadne např: drtička nebo jelení paroží či elektřina. Santa je drsnej a nabouchanej, ale neukáže to ve filmu naplno tím myslím, že o 3-4 vraždy víc by film snesl. Potěšil mě závěr ve stylu blik blik, který byl zajímavý a povedl se. Na čtyři hvězdy filmu chybělo málo jak jsem napsal víc vražd. 60% ()

zdenny

Průměrný horror s celkem slušným zabíjením. Snad trochu bezmyšlenkovitý a jednoduchý, zato přímočarý a jasně daný. Na jedno podívání to na tři hvězdy stačí. ()

VanTom

Na odvrácenou, depresivní stránku vánočních svátků poukazuje primitivní, duchaprostá vyvražďovačka s maniakem v Santově kostýmu, již "zdobí" hrozné dialogy a zabitíhodné postavy. A taky krvavě brutální mordy, v nichž se dost vyžívá. ()

jefff

Silent Night je oddychový horor pro vánoční čas. Líbí se mi, že děj plyne slušným temptem a není místo na nudu. McDowell už moc nepředvádí a slouží spíš jako známý obličej a lákadlo pro jeho fandy. Určitě stojí Silent Night za zkouknutí, kdo má rád Vánoce, polonahé děvy, drsné scény v jednom balení, pak je tento film pro vás ideání. ()

zolo23

Santa ako má byť. Slušným ľudom síce nedá nič, ale neposlušným okrem uhlia prinesie resp. odnesie pár končatín. Krvy, čriev, useknutých končatín je tu síce dostatok, ale príbeh je jednoliaty, obyčajný proste klasika slashera. Pobavila ma hlavne "kostolná" scéna s babkou a jej výrok "Ja som nič nepovedala" ,správna hláška ktorá jej priniesla i nejaké doláriky:) Musím si pozrieť originál, pretože táto "Tichá Noc" mi nič extra neponúkla. ()

Firebug

Skrz naskrz tuctový slasher se všemi neduhy (hlavně neskutečně hloupé a nesympatické postavy), které tento žánr přináší a vlastně ho i definují. Bohužel jsem nepostřehl téměř žádnou snahu o originalitu, či alespoň nějaký vlastní svěží nápad. Vědomí, že jde o remake (ten jsem mimochodem neviděl) filmu taky nepomohlo. Minulé vánoce jsem se u Rare Exports bavil mnohonásobně více, zatímco po tomto kousku by, kdyby hlavním vrahounem nebyl Santa, neštěkl ani pes. ()