Labyrint: Vražedná léčba

• USA Maze Runner: The Death Cure (více)

V epickém finále trilogie Labyrint vede Thomas (Dylan O’Brien) svou skupinu unikajících Placerů na jejich poslední a nejnebezpečnější misi. Musejí se poprat o naději ve světě, který se hroutí pod tíhou zákeřné nemoci, musejí bojovat o přežití mezi nakaženými a nepříčetnými „raply“ na straně jedné a nevyzpytatelnou organizací Z.L.S.N. na straně druhé. Mohou vůbec ještě někomu a něčemu věřit? Aby Thomas zachránil sebe i své přátele, musí proniknout do legendárního Posledního města, labyrintu řízeného Z.L.S.N. Toto místo se může stát nejhroznějším bludištěm ze všech. Ten, kdo tuto misi přežije, získá odpovědi na všechny otázky, které si Placeři položili od chvíle, kdy poprvé dorazili do labyrintu. (CinemArt)

Monisek

Knizka byla strasna blbost. A i kdyz je i tohle celkem blbost, vlastne to podle knizky vubec neni, takze si to zaslouzi minimalne hvezdu navic :-) ()

Extrakritik

Nějak mě tyhle puberťátský filmy začaly srát. 1/3 černoši 1/3 ženský 1/3 rádoby frajeři,který jsou na pěst. Hlavně ten jeden týpek líznutej downovym syndromem. ()

jasanka

Treti dil je zase jiny nez predchozi dva, ale opet hodne povedeny. A taky opet az trochu desive aktualni (2020), az jsem se chvilemi divila, ze ti nahore dovolili, aby film vznikl (kdo vi, jestli by vznikl dnes). Cela serie si drzi uroven kolem 4/5, spis 4,5. Celou trilogii jsem dala behem jednoho odpoledne a vecera, coz se mi asi nikdy nestalo. ()

roxanne_GG

Pozn. Obsahuje spoiler. Thomas je pravděpodobně jedna z mých nejoblíbenějších fiktivních postav i přesto, že knihy k mým top nepatří. Obdivuju, jak bojuje za to, v co věří. Obdivuju, jak bojuje za své přátelé. A ze všeho nejvíc jeho bezmeznou lásku k Terese, která v něm je i přes její zradu. Lovestory, která je v příběhu na jednu stranu jen okrajově a na druhou prolíná celý příběh. Konec byl pro mě neuvěřitelně tragický a asi budu mít měnší hysetrák pokaždé, když film znovu uvidím. Film byl plný akce a zvratů, nezklamal ani Paesano s dokonalou hudbou, která skvěle navázala na první díl série a já díky ní měla už v prvních minutách filmu husinu. Možná to bylo trochu zdlouhavé, ale lepší než to rozdělit na zbytečné dva díly, alespoň si finále dosyta užijeme. Za mě tedy 4,5*. Dlouho to ve mně zůstane. ()

Qeo

Překvapivě z celé té nepovedené série "nejlepší díl", kde bylo aspoň trochu napětí a snad i nějakého toho patetického příběhu. ()

Hapretor

Ke konci ten film vůbec nedává smysl ... jedna blbost za druhou ... vlastně co se tam děje, úplně vyvrátí děj prvního filmu ... vše je pak úplně zbytečné ... i čas strávený u toho filmu ... přehmat ... ()

Rathalos

Tak ako jednotka,dvojka i trojka je genialna akcna sci-fi pecka,ktora ani trosku nenudi,vidiet,ze je tato seria natocena so srdcom,Wes Ball ma moj respekt...:-) ()

zelda82

Uz hezkych par let nejsem teenager a porad me to bavi... Velmi slusna a kce a plus body za konec ve meste, kde to nebyl zadnej klasickej happyend. ()

BOURQUE

Záverečný diel tejto ságy ničím neprekvapil. Je to v podobnom duchu ako predchádzajúce časti, z hereckej stránky bez výraznejšej osobnosti a výkonu. A hlavne nečakajte prevratnú záverečnú scénu. Osobné hodnotenie: 72% (***) ()

Trancetino

Je to pekný príbeh. Od samotnej jednotky. Nikto tu neberie na vedomie, že tí herci majú vek v rozmedzí od 26 do 31 rokov a aj napriek tomu to nezahrali zle. V kuse sa niečo deje. Ani minútu som sa nenudil. Už neviem čo by ľudia chceli vidieť, keď sa pozriem na tie hodnotenia. ()

Faila

Asi bych si to víc užila, kdybych si lépe pamatovala, o co šlo v předchozích dílech. Nebo kdyby mi to nepřišlo až moc dlouhé. A nebo kdyby mi tak moc nevadil ten týpek s tím divným obočím. Asi, ale třeba taky ne. ()

Olík

S prvotní euforií z mystického tajemna labyrintu jsem se rozloučil někdy v polovině prvního snímku. Od té doby už pro mne série jenom dojíždí na vlně, korespondující se současným sci-fi trendem….a ten není úplně tím pravým pro mne. Takže dojíždíme, motáme se v kruhu předešlého příběhu, jsme mega futurističtí a dobrem bojujeme proti zlu. Zvrat střídá zvrat, akce akci, začátek konec. Pokud se jednalo o poslední díl ságy, tak „děkuji, nebylo to špatné, první kroky před zdí mne navnadili na jinou pohádku“. ()

helloween93

Pro mně nejlepší díl série, o kousek před jedničkou a o parník před dvojkou. Zvraty a smrti překvapí a nemohu říct, že jsem je čekal. Wes Ball umí akci svižně nasnímat a nerozumím těm stížnostem na třetí díl téhle young-adult série. Z lednových premiér roku 2018 asi největší kasovní trefa. Foxům se povedlo tuhle série ekonomicky i kvalitou dotáhnout do finále bez větších karambolů, protože i trojka dokázala v pohodě vydělat podobný balík jako předešlé dva díly. 4* ()

ludva10

Pěkná akce, spousta efektů a divák se defakto nemá celý film šanci nudit. Jasně, že se tam najde dost nelogických scén ( třeba jak se dostal Pánvička nepozorovaně z toho jeřábu? ), ale čert to vem. Celý film jsem byl ve střehu a napjatý, k tomu výborná hudba a zvuk ( hlavně vždy , když přilétala ta velká loď ), takže nemůžu dát míň než 4*. ()

tomik99

Hunger Games, Divergence, Stmívání. Tyto série začaly poměrně úspěšně, ale dle mého názoru nedokázali tvůrci ukočírovat konec. V některých případech už nebylo co nabídnout, nebo naopak poslední díl byl rozdělen na dvě části, které samostatně byly o ničem. Jsem velice rád, že stejný osud nepotkal i Labyrint. Wes Ball se již potřetí vrátil jako režisér a znovu dokázal ukočírovat partu pubertálních dětí a natočit skvělý film. Z hereckých představitelů vyždímal, co se dalo, to stejné se dá říci o rozpočtu filmu. Ball je kouzelník právě na rozpočty. Třetí film celkově stál pouze 62 milionů, ale s klidným svědomím bych i řekl, že byl jednou tolik dražší. Jednotlivé scény vypadají skvěle, rozpadlé Poslední město bylo úžasné, akční sekvence ohromující – zkrátka velká blockbusterová zábava, že se vám ani nechce věřit, že toto se dá natočit „pouze“ za 60 milionů dolarů. A co příběh? Ten se opět povedl, hned první scéna s vlakem vás vtáhne do děje a v podstatě tempo neubírá ani v závěru. Nevšiml jsem si, že by ve snímku byla nějaká výraznější hluchá pasáž. Konec dokáže v mnohém překvapit, dokonce se dočkáme i několika zvratů, které stojí za to. „Vražedná léčba“ skvěle podtrhuje tuto trilogii a vymaňuje se ze stínu horších třetích filmů. Labyrint je důkazem, že všechny tři filmy podle knihy dokážou být vyrovnané, držet si svou úroveň a být zakončeny se ctí. Takovýto pocit jsem naposledy snad měl u „Pána Prstenů“. Film by si zasloužil asi čtyři hvězdičky, pár nelogičností se tam najde, ale ty klady ve mně tak převládají a jsem rád, že prokletí třetích filmů se nepotvrdilo, že dávám s klidným svědomím plný počet. ()

michald99

Nikdy jsem nečekal, že to řeknu o nějaký části týhle pofidérní série, ale.. tohle je dobrý film. Přišlo mi sympatický, že se rozhodli nerozdělovat povrchně finále do dvou částí a radši to sprcli do těch dvou a čtvrt hodiny, protože to celýmu zážitku nesmírně prospělo a ani mi není líto, že nějaké postavy potenciálně ztratily čas na obrazovce. Tak jako tak s nimi film pracuje velice dobře a i otravná Tereza dostala dost prostoru ukázat, že má v příběhu své místo. Od dobře zpracovaného úvodu až po zprvu mírně přeslazeně vypadající finále jsem byl až překvapivě spokojen, jak se dějové linky točí a vyvíjí. Těžko jsem mohl zoufat nad smrtí charakterů, které mi valnou část série působily nutkání vyškrabat si oči, jiné mi však docela přirostly k srdci decentně a vyváženě napsanými dialogy, a tak se ani závěr u mě neminul efektem. Když se z hluboka nadechnu, tak tam bez výčitek šoupnu ty čtyři hvězdy. ||75%|| ()

Johny M.

Útěk byl docela fajn jednohubka, Zkoušky ohněm si absolutně nepamatuju, takže to evidentně nebylo nic moc, u Vražedný léčby váhám. Akce byla opravdu parádní, to jako jo, ale: přehnaná stopáž, návrat tý zrůdy Poultera a to, že už jsem všema těma teenage-dystopiema lehce předávkovanej..... ale ne, ty 4* dám. ()

Od Labyrintu k Myší hlídce

Od Labyrintu k Myší hlídce

07.04.2018

Young adult série Labyrint je za námi a nikdo nepochybuje o tom, že se o Wese Balla strhne v Hollywoodu rvačka.  Režisér všech tří dílů totiž dokázal, že umí do kina nahnat spoustu omladiny, což je v… (více)

Spider-Man a čtení myšlenek

Spider-Man a čtení myšlenek