Labyrint: Vražedná léčba

• USA Maze Runner: The Death Cure (více)

V epickém finále trilogie Labyrint vede Thomas (Dylan O’Brien) svou skupinu unikajících Placerů na jejich poslední a nejnebezpečnější misi. Musejí se poprat o naději ve světě, který se hroutí pod tíhou zákeřné nemoci, musejí bojovat o přežití mezi nakaženými a nepříčetnými „raply“ na straně jedné a nevyzpytatelnou organizací Z.L.S.N. na straně druhé. Mohou vůbec ještě někomu a něčemu věřit? Aby Thomas zachránil sebe i své přátele, musí proniknout do legendárního Posledního města, labyrintu řízeného Z.L.S.N. Toto místo se může stát nejhroznějším bludištěm ze všech. Ten, kdo tuto misi přežije, získá odpovědi na všechny otázky, které si Placeři položili od chvíle, kdy poprvé dorazili do labyrintu. (CinemArt)

dr.fish

Absolutní zoufalství. Ve filmu je všechno co by mělo být, ale smícháno v takových dávkách a takovém pořadí, že se to prostě nedá vydržet. Závěr je skutečná agónie. 40% ()

Sabrewulf

Po parádní jedničce a slabé dvojce tak nějak shlédnuto jen z povinnosti. Osudy postav už mi byly u zádele, sem tam nějaký zajímavý moment, ale ve výsledku jde o naprosté zklamání. Tak nadějně to vypadalo a takhle to pohřbili. Mimochodem, tvůrcům se tu podařilo zbourat jeden standard, který je častým jevem u hromady akčních/ dobrodružných filmů, ale trochu to přehnali. Znáte takové to nadržování hlavním hrdinům, kdy provádí fyzicky neuvěřitelné kousky a vy si říkáte, že v reálu by to absolutně nedali? Uvedu příklad - v nějakém filmu třeba hrdinové plavou pod vodou z místa A na místo B a trvá jim to několik minut - vy se jen chytnete za hlavu, že by tak dlouho dech v reálu nezadrželi, že z nich dělají Supermany. No tak tady je pravý opak, tady dělají z hrdinů úplné lemply, co by na základce nejspíš propadli z tělocviku, aneb jak nedokážete naskočit ze střechy budovy do helikoptéry, která je od vás METR. Nebudu to rozepisovat do detailů, to se musí vidět. Škoda celého projektu. ()

LiborGondek

Ono by to třeba mohlo být i zajímavé, ale 2 hodiny 20 minut je prostě moc. Film se vleče a je mnohdy doslova utrpením. V kině jsem si stihl prohlédnout všechny stěny, reproduktory i strop, protože dlouhé nudné dialogy mě fakt po hodině a půl už nebavily... ()

Lachtaan

Epické finále je po ročním odložení konečně tady! Na jedničku jsme kdysi vyrazili zhola naslepo s domněnkami, že jdeme na hororově vypadající neznámou novinku. Nakonec se z prvotního Maze Runnera vyklubala jedna z nejlepších návštěv kina za můj dosavadní život a po roce jsem si zážitek téměř obdobně zopakoval. S Vražednou léčbou se již táhne to nepříliš snesitelné břímě zakončení série, od kterého ještě s takovým odstupem svět tolik očekává. Já, jakožto čtenář celé trilogie, jsem v mnohých sekvencích měl asi více jasno než neznalci předlohy, ale také mohu tvůrcům spousty záležitostí vytknout. Napětí najdeme napříč filmem dost, úvodní scéna alá Fast Five mě osobně bavila, jen velkolepé finále už je, jak zmínilo spousty uživatelů přede mnou, přespříliš natahované. Důstojné rozloučení, na kterém, doufám, nebudou těžit žádné spin-offy či prequely. [viděno v Kino Šumava Klatovy 9.2.2018] REWATCHED 5.5.2018: Dashnerovu knižní sérii jsem si oblíbil takovým způsobem, že jsem si dokoupil oba dosavadní prequely, doposud ovšem stále nepřečtené. Doufám ale ve skutečnost, že se série jménem Maze Runner již nadále na plátně rozvíjet nebude, tak jak je ve vzduchu cítit pyl z květin, tak také nelze uhnout pocitům, že teen-adult science fiction žánru již odzvonilo a i ona pauza mezi Scorch Trials a Death Cure hodně poznamenala především nás, kteří jsme byli kdysi hlavně Útěkem naprosto ohromení. Ale i přes všechny výtky, které k Ballově trilogii mám, bude Maze Runner ještě na velmi dlouhou dobu tou nejpovedenější a nejvyšperkovanější filmovou ságou pro teenagery, která poměrně úspěšně obskočila velká plátna. ()

Johnny.ARN

Z jednotky si pamätám ako tam behali a bojovali proti mechanickým pavúkom, z dvojky ani ťuk a trojka? Pre mňa to bol nový film, nemal som tam žiadnu nadväznosť. Ale som rád, že táto séria skončila. Teen postapo žánru už snáď odzvonilo. Pekné exteriéry, pekné akčné a deštrukčné finále, ale to je asi tak všetko. Dej a postavy konajú presne tak ako sa očakáva, keď sú v nesnázich, príde nejaká barlička čo im pomôže atď atď. 2 z 5 ()

Ryuuhei

Docela slušné vyvrcholení série, která od toho nejlepšího sešla rychle do průměru. Celou trilogii bych přirovnal smíchanému mužnějšímu Hunger Games s Divergencí a náhodného zombie bijáku. Tedy, z toho vyplývá kaše, která pokaždé působí stejně. A tady to není výjimkou. Za ty roky jsem úplně vypustil, o čem byl druhý díl a těžko se mi navazovalo. 60% ()

oveckaoa

No musím uznat, že jsem čekal více. Ke konci se to neskutečně táhlo a celkově ten konec vyzní do ztracena. Nevím jestli je to tak i v knize, ale tady je to nedomyšlené. Pominu takové blbosti,že Zlosn má pouze 2 stíhačky a ty unesou vagon vlaku, že se virus šíří vzduchem tím pádem by tam byl každý nakažený kromě Thomase a té ženské co jí dal ten šátek a že jakýsi maník tu zdvihne jeřábem bez větších problémů autobus. Nicméně musím pochválit, že to pěkně odsýpá bojové a davové scény jsou parádní a na konci jak ty budovy padaly to bylo boží a dobře se na to dívalo. Jinak 3D totálně naprd nic jsem tam nepostřehl. ()

Phietros

Solidni zavrseni, ktere nesnizilo kvalitu ani ve tretim dile. Skoda jen ze se tady vice nevenovali zombikum, ale kazdy dil je zamereny na jiny dej a tak to jako celek dopadlo dobre! 70% ()

ivan bohatyr

Rozumím, že se jedná o poslední díl, tak abych to shrnul celé - jen tak tak... první díl měl hodně velký potenciál, zajímavý nápad, ale přišlo mi, že z toho strašně málo vytěžili. Druhý díl ztratil kouzlo neznáma z labyrintu, ale přinesl zombie, což jsem uvítal, přesto takové neslané nemastné. Třetí díl nabízí hodně akce, ale už mi tam přišlo všeho příliš - ten zase ožije, tam se zase pohádají, z čista jasna se tam zase někdo na poslední chvíli objeví a zachrání je, zase o fous utečou... taková přemíra snahy udělat z toho filmový trhák. ()

hroubek

Stále jsem hodně spokojený, ale oproti minulým dílům mám mnohem více výtek. Nicméně i tak mohu za sebe tvrdit, že se třetí díl Labyrintu povedl, a rozhodně se nejedná o špatný film. Jestli bychom si něco z celé trilogie měly odnést, tak to je to, že Wes Ball je výborný režisér, který má talentu na rozdávání a měl by se dostat k co nejvíce projektům, kde bude moc uplatnit své zkušenosti a řemeslo. Ball parádně režíruje a dodává scénám patřičný náboj a dynamiku, a je radost sledovat jak v jeho podání vypadají akční scény. A i dialogové scény umí natočit velmi dobře. Ball prostě umí, a opravdu nechápu jak tento film mohl natočit pod sto mega, protože se zde dějí zajímavé věci. A zde se dostáváme k největšímu problému celého filmu a tím je scénář s délkou filmu. Je toho tady prostě moc, ale spoustu věcí by se dala vypustit a nebo urychlit. Předlohu jsem nečetl, takže nevím jestli za to může scénář a nebo předloha, nicméně to nemění nic na tom, že se mohlo a mělo o dvacet minut krátit. A o nic zásadního bychom nepřišly, a navíc by film získal větší dynamiku a tah na bránu. A o logických chybách a nebo jednání postav radši nemluvím, protože tady se ukazuje, že spoustu rozhodnutí nedává smysl. Po herecké stránce je to příjemný standart, jenž neurazí. Dylan O’Brien si svoje v pohodě odehraje, a je uvěřitelný. Totéž platí i o zbytku mladších herců od Kaya Scodelarioa až po Willa Poultera. Ze zkušených matadorů mě mile potěšil Walton Goggins. Co se týče samotného filmu, tak ten má parádní úvod, po kterém přijde asi půlhodinový útlum, a pak se to rozjede až do konce. Ten "půlhodinový útlum" opravdu film zbrzdí a je to škoda. Dost mě překvapilo akční inferno, které přijde ke konci, jelikož jsem ho opravdu nečekal. A kupodivu jsem ho ani moc neocenil(i přestože je velmi dobře natočené), jelikož filmu by mnohem více slušelo něco komornějšího. Labyrint: Vražedná léčba je velmi slušné zakončení celé trilogie, které prvním dvou dílům nedělá ostudu a dobře se na něj kouká. ()

VanTom

Scénář se tedy moc nepředvedl (plytce motivované "dojetí" nedomyšlené zápletky, vyplněné emoční i vztahovou vatou v nevyrovnaném tempu), na druhou stranu s výbornou, energickou a rozměrnou akcí (úvodní přepadení vlaku, útěk v autobusu) si režisér vyhrál. Závěr trilogie také vypadal velkovýpravně a v závěru celkem zvládnul strhnout (a nečekaně ne úplně všechny zachránil). ()

pursulus

Mé hodnocení všech dílů "Labyrintu" scénáristy T. Nowlina v režii W. Balleho podle knižní předlohy J. Dashnera a můj názor na ně jsou ZDE. (Vysvětlení, proč hodnotím více snímků jako celek, lze nalézti na mém profilu v úvodní části "O hodnocení".) ()

bizz_mjc

Dobrý zakončení trilogie. Fakt dobrý. Závěr napravuje dojem po plytký dvojce a nabízí výtečně zmáknutou akci plus nějaký ty vztahový vypořádání bez zbytečně trapných naroubovaností. Ke čtvrtý hvězdě zbývá jen nějaký ten přesah, třeba do hororovýho žánru tak, jak tomu bylo v jedničce. No byl jsem - překvapivě - spokojen. ()

Lukyn007

Finále young adult fantasy série lehce spravilo náladu po průměrném druhém dílu. Platí to i pro režiséra Wese Balla, jenž ve třetím filmu prokázal, že zvládá akci, má hudební sluch, díky němuž ví, v jakých situacích má znít ta a ta hudba, a přichází s nápaditými momenty. Pod jeho režijním dohledem bych si dokázal představit nějaký poctivý akční flák. ()

Jaro.Krafcik

Začiatok dosť akčný, inak bieda,kopírka mad maxa. Ale potom príde k lepšiemu tempu. Záver však uťahaný a poriadne zdĺhavý ale stálo to za to a séria labyrint sa celkom dobre uzatvorila. Videné v kine. 4* ()

blackJag

Vyvrcholení trilogie, řádně, až tantricky, přetažené, přičemž výsledek neodpovídá vynaložené námaze. Logiku samozřejmě scénárista i zde nahání marně. Aspoň že ta výprava působí krapet reprezentativněji, než ve dvojce (přitom pořízeno to bylo téměř za stejný peníz). 50% ()

Tft

Po Scorch Trials návrat k šablonovitému teenagerovskému slizu, který se posledních pár let plazí Hollywoodem. Všechny žánrové nuance, které druhý díl oddělily od hromady plevele jsou pryč a znovu jsme u nudného pobíhání sem a tam, bez žádného pořádného cíle a zase je tu plno prázdných rádoby hlubokomyslných rozhovorů. Podobně jako závěrečná část Hunger Games je i poslední část Maze Runnera táhle nudná (naštěstí není rozdělená na dvě části, díky bohu), bez špetky originality. Wes Ball potvrdil, že dvojka byla spíš šťastnou náhodou, nevím jestli to je i knižní předlohou, která možná měla svojí prostřední část nejsilnější, ale tohle finále znovu padá na úroveň prvního dílu (ten měl alespoň celkem slušný námět, sice na nic provedený, ale aspoň něco). Death Cure si po celou dobu své stopáže postupně odškrtává všechny klišé třetích dílů, kterých jsou závěrečné díly podobných sérií plné a opravdu nepřináší nic co by divák nečekal, všechno co by se dalo čekat se stane a nic navíc diváci nedostanou. Je to možná návrat k fanouškům série, ale my nezaujatí se prostě těžce nudíme. Už se nemůžu dočkat jaká další "originální" knižní série přenesená na plátno nás čeká dál nebo že by konečně tyhle teenage-kopíráky vymřely? 42% ()

mkubalikova

Předchozí díly se mi líbily, ale nepamatovala jsem si z nich téměř nic. Což vlastně ani nevadilo, třetí díl jede podle schématu despotických filmů pro mladé a žádné překvápko se nekoná. Řemeslně ale hodně slušné. 😐 60% ()

JohnSmith

První díl se mi moc líbil, druhý byl slabší, ale třetí je asi nejslabší. Začátek vypadal dobře, pěkná akce i výprava, ale film se pak strašně táhne a řeší se hrozný zbytečnosti. Prostě to začíná nudit. Závěr nebyl špatný, ale ta asi desetiminutová závěrečná kýčovitá děkovačka byla fakt moc. ()

KeithMaxwell

Rozhodně lepší, než velmi slabé Zkoušky ohněm, i přes spoustu předvídatelných momentů film po celé dvě hodiny nezastavuje a baví, akce je sposta, konec je velkolepý a co mě překvapilo nejvíc, byl docela dojemný konec, příjemné zakončení trilogie a silné 3*. ()

Od Labyrintu k Myší hlídce

Od Labyrintu k Myší hlídce

07.04.2018

Young adult série Labyrint je za námi a nikdo nepochybuje o tom, že se o Wese Balla strhne v Hollywoodu rvačka.  Režisér všech tří dílů totiž dokázal, že umí do kina nahnat spoustu omladiny, což je v… (více)

Spider-Man a čtení myšlenek

Spider-Man a čtení myšlenek