Připoutejte se, prosím!

• USA Airplane! (více)

Marigold

Pohodová parodie, která těží z toho, že konvence v žánru katastrofických filmů zůstávají po léta stejné, čili jejich parodie nestárne. Pravda, některé narážky na dobovou kinematografii už moc nechytám, ale parodie Horečky sobotní noci je prostě lahůdková. Připoutejte se, prosím! nabízí slušnou paletu gagů a uspokojivě zčernalého humoru, plus dobré "přehrávání" jednotlivých aktérů. Svěží i po letech! ()

tron

„Tú ženu musíme okamžite dostať do nemocnice!“ – „Preboha, čo to je?“ – „Veľká budova s pacientmi, ale to teraz nie je dôležité.“ Brutálna paródia trojice ZAZ (Zucker, Abrahams a ešte jeden Zucker) na v tej dobe už pomaly z módy vychádzajúcu vlnu katastrofických veľkofilmov LETISKO (1970) alebo SKLENENÉ PEKLO (1974). Jedno nešťastné lietadlo, pedofilný kapitán (Peter Graves), jeho pravá ruka, ktorá sa podobá na slávneho basketbalistu Kareema Abdul-Jabbara (hrá ho Kareem Abdul-Jabbar), pohotový drsný doktor na palube (Leslie Nielsen), v riadiacej veži rázny feťák (Lloyd Bridges) a pred sekundou vyfučal autopilot a nejde nafúkať! Práve prítomnosť „starej školy“ (vážne mienené herecké výkony, scenár v rámci možností logicky smerujúci od začiatku cez stred po koniec, nie úplne malý rozpočet) sa postarali o to, že dodnes máme dočinenia so skvelou paródiou (dvojka sa vydarila podobne). Smiať som sa smial len občas (pes, facky, prebíjanie sa letiskovou halou naprieč Jehovistami, nechutné sprosté pedofilné poznámky), ale usmieval som sa stále. Škoda, že dnes už sa takéto paródia nerobia. ()

juta

Co tak o této parodii napsat? Možná jen to, že se tu najde dost příjemných vtípků, některé jsou na dnešní dobu ohrané, ale dříve to bylo určitě o něco svěžejší. Nevím jestli to bylo v plánu, ale já bych přidal ještě víc bláznivých situací, protože místama se film malinko táhl, ale i tak se čas od času na tuhle parodii rád podívám. ()

BoPo

Miestne nadšenie nezdieľam, ale uznávam, že vydarené frky sa tu určite nájdu. Najlepšie momenty má Leslie Nielsen, ktorého to vystrelilo k sérii Bláznivá střela. V rámci paródií mám však iných obľúbencov. Žhavé výstřely 2 a predovšetkým Scary Movie: Děsnej biják sú pre mňa vrcholom celej parodickej pyramídy. ()

Terva

Příběh začíná hudbou s filmu Jaws Stevena Spielberga. A hned je poznat, že to bude sranda. Film z dob kdy se ještě točili dobré parodie. CITÁT - Kuřák nebo nekuřák?.......... Taneční scéna okolo 18 minuty je nádherná. Ikdyž se totiž tvůrci snaží ji udělat směšnou je ve své podstatě krásně decentní. Leslie Nielsen a jeho diagnóza okolo 39 minuty nemá chybu - CITUJI - Všichni cestující, kteří měli k večeři rybu budou postiženi prudkou nevolností (kamera sleduje posledního pilota), pocením, třasem a pak omdlí....není mezi cestujícími náhodou pilot? Automatický pilot je v dnešní době určitě legendou, je na něm vidět, že si natáčení užíval. Který herec by při natáčení zažil vykouření a kouření a ještě si šáhnul na prsa? Leda tak v pornu. CITÁT - Oveur.......... Prostě sranda za pět. Sám sebe si tu zahrál autopilot Otto. ()

• Podle britského serveru LoveFilm jde o nejlepší komedii všech dob. (Furi)
  • Nafukovací automatický pilot, který měl jméno Otto, našel po natáčení azyl v garáži Jerryho Zuckera, než zpuchřel a rozpadl se. (Robbi)
  • Muzikálová herečka Ethel Merman, jež ztvárnila poručíka Hurwitze, zpívá úryvek z písně „Všechno porůstají růže“. (Trainspotter)

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí