Sue Charltonová je ambiciózní reportérka pracující v New Yorku pro Newsday. Letí do Austrálie, aby mohla udělat reportáž o Mickovi Dundeem alias krokodýlu Dundeem, který přežil útok velkého krokodýla. Za poplatek ji Mick vezme na místo, kde se s predátorem střetl. Sue přiletí do Walkabout Creeku, kde ji přivítá Mickův partner Walter, s nímž Mick vlastní malou cestovní kancelář. S Mickem se Sue setká až v místní hospodě, kde zjistí, že to není žádný gentleman. Přesto ji dokáže uchvátit tím, jak umí uspat býka, zabít hada nebo zahnat opilé muže střílející v džungli klokany… Mick vezme Sue do džungle. Putují spolu přírodou a Mick si ze Sue neustále utahuje, proto se rozhodne jít dál sama. Když si Sue napouští vodu do lahve, napadne ji krokodýl. Mick ji naštěstí celou dobu sleduje a predátora zneškodní. Sue je Mickovi vděčná a sblíží se spolu. Po výpravě v džungli ho Sue vezme do New Yorku, aby mu ukázala jiný svět... Mickovi se New York velmi líbí – hlavně proto, že zde žije tolik přátelských lidí pohromadě. Zdraví všechny kolemjdoucí, ptá se, z jakého jsou kmene, spí pouze na zemi a neustále má za opaskem svůj velký nůž. Richard, přítel Sue, si z Micka u večeře utahuje tak, že se Mick neudrží a praští ho. Pak jede do baru, kde se báječně baví. Potká tu prostitutky, kterým lichotí, a poté řídí auto opilého taxikáře, avšak na druhé straně silnice, než je v New Yorku zvykem. Další den stráví ve společnosti Sue, která ho začíná víc než obdivovat. Fascinuje ji, že se ničeho nebojí a dokáže ji ochránit… (TV Prima)

flanker.27

"Z kterýho si kmene?" Jedna z těch klasik předrevolučních kin, odlehčená, nezávazná, přitom inteligentní zábava s pěknou hudbou a příslovečným závěrem v metru. ()

Segrestor

Úžasný film už jen proto, že k němu chovám jakési nostalgické vzpomínky. Vidět v televizi Krokodýla Dundeeho byl svátek z nejsvatějších. Musíme si ovšem uvědomit, že v televizi tenkrát vůbec nic nedávali. Bylo to, jako byste koukali na 24 hodinový monoskop. A najednou bum, dávají Krokodýla Dundee s charismatickým bushmanem s krásnou ženskou po boku, která, ač zhýčkaná, drsného muže si zamiluje. Pozvánka pro všechny kluky, která se neodmítá. ()

Gilmour93

Pro tuto komedii o australském chlapíkovi s docela velkým nožem mám prostě slabost. Co mě hlavně bere, je ten ústřední hudební motiv. Jednoduchý, melancholický - nejde pustit z hlavy. ()

genetique

Jeden z tých lepších variantov na typ komédie 'buran v meste'. Od začiatku sľubuje veľmi príjemnú dobrodružnú jazdu austrálskou bušou, ale keď sa dej presunie do New Yorku, obával som sa zbytočného zosmiešnenia a zromantizovania. Našťastie sa scenár udržal na uzde, čo vidno aj na oscarovej nominácii, dobrodružné chvíľky pokračovali a ani to nebolo príliš presladené. 75%. ()

mysicka

nejsem si úplně jistá, jestli je to zrovna z tohohle dílu, ale.. "máš problém? řekni to Wollymu, Wolly to řekne ve vesnici a máš po problému..." dokonalé:))) ()

Madison

Nadpriemerna komedia podtrhnuta skvelymi hereckymi vykonmi, hudbou a scenarom. Imponuju mi filmy odohravajuce sa v kadejakych zapadakovoch na druhom konci sveta. K zlepseniu dojmov tiez napomaha hlavny protagonista, pre ktoreho je velkomesto jednou vacsou problematickou dedinou :) Spotrebujte na doplnenie energie. ()

3DD!3

Moje srdcovka. Skvělý Paul Hogan jako Krokodýl Dundee v perfektní dobrodružné komedii, na kterou se vždycky rád podívám. Navíc, rok výroby se shoduje s tím mým :). ()

Spiker01

Nesmrtelná klasika, kterou jsem si kdysi pravidelně připomínal v bedně a ani dnes byl vůbec netipoval, že se tu bavíme o půlce osmdesátek. Paul Hogan sice stárne, ale minimálně jednička Dundeeho ne. ()

sud

Jeden z těch filmů u kterých nás nezajímá kvalita režie, kamery a herců. Uchvacuje nás však jemným humorem a neustále překvapujícím dějem. Lovec krokodýlů se dostane do blázince velkoměsta a my pozorujeme jeho svérázné chování. "Krokodýl Dundee" byla první komedie tohoto typu a ty jiné na podobné téma mu nesahají ani po kotníky. Pro mě je to prostě kultovní film již od dětských let. A to nejen že mám slabost pro všechno co se týče Austrálie, ale kvůli již zmíněným komediálním situacím, kterých je zde požehnaně, dobrým hláškám ("Přežít se na tom dá, ale jinak je to pěknej hnus.") a také kvůli Lindě Kozlowské, která je po čertech krásná ženská. U protinožců se zas až tak moc filmů netočí, ale něčím podobným jako je tento se nemusejí stydět. ()

akisha

Paul Hogan je takovej frajer, že si budete přát ho znát osobně nebo ho aspoň zahlídnout v davu. Na jeho přístupu k...no, ke všemu, je založenej celej film, ať už vraždí ne až zas tak špatnou maketu krokodýla nebo v New Yorku balí děvky, aniž by to tušil. No a mě vážně bavilo ho sledovat, ať dělal cokoliv. Pohodová komedie co netlačí na pilu a obsahuje pár moc dobrejch vtípků. Sedlo mi to. ()

Tyler

Příjemnej australskej film.Paul Hogan je pro většinu lidí neokoukanej a jeho styl je k sežrání :-)... ()

Falko

Po niekolkych rokoch som si opät zopakoval obe casti tejto romanticko-dobrodruznej komedie, pricom som mal predtym dilemu, ze preco sa mi vzdy viac pacila dvojka ako jednotka. Dnes uz tomu rozumiem preco. Pokial v jednotke boli len romanticke obkecavacky, ktore ma teraz bavili viac, ako pred 18-timi rokmi, v dvojke slo o unos, kde sa uz aj strielalo a slo poriadne o zivot, ale bol tam opät ten Dundeeho humor a okrem toho som dvojku videl v kine a na zazitok nikdy nezabudnem. Ale dnes som mohol obe filmy porovnat a kedze som dvojku videl s Madison a ona sa na dvojke nejako viac nudila ako smiala, pochopil som, preco je na dvojku tak slabe hodnotenie na CSFD. Mozno je to aj inym reziserom. Takze jednotke teda zvysujem hodnotenie z troch na styri hviezdicky, ale na dvojke si aj tak tie styri ponecham, jednoducho z nostalgie. Rovnaky komentar mam aj na dvojke :-). ______ Paul Hogan (Michael J. Dundee) +++ Linda Kozlowski - (Sue Charlton) +++ John Meillon - (Walter Reilly) +++ David Gulpilil - (Neville Bell) +++ Ritchie Singer - (Con) +++ Maggie Blinco - (Ida) +++ Hudba: Peter Best +++ ()

castor

Kéž by někdo dnes točil takovéhle komediální skvosty. Osmdesátá léta holt pamatují pohodovou atmosféru, inteligentní dialogy a neodolatelné postavy. Přesně takovou je i Mick Dundee, svérázný Australan, jehož konfrontace s moderní civilizací prostě nezevšední. Svěží humor, který zanedlouho oslaví pětadvacáté narozeniny, těží zejména z toho, jak se uprostřed australské buše předvádí před půvabnou americkou reportérkou Sue (čarokrásná Linda Kozlowski). Jenže karta se obrátí, jakmile jejich letadlo dosedne na newyorskou půdu. Dundee prostě suverénně patří k mým skutečným rodinným srdcovkám té doby (Sám doma, Cesta do Ameriky). 80% ()

ClintEastwood

Máš pěknej bourák, z jakýho seš kmene? Chlápácký bushman Paul Hogan, nádherná Linda Kozlowski, jednoduchý, ale laskavý příběh a uvěřitelná romantická linka. V první půli nejdřívě tvůrci vhodí newyorskou novinářku do divočiny, ve druhé pak zálesáka do džungle velkoměsta (tahle část je o dost vtipnější) a namíchají divákům nesmírně zábavnou podívanou, která je dnes již dávno klasikou. Druhý díl má lepší příběh a je v něm i krimi linie, ale i původní Dundee si čtyřhvězdičkové hodnocení určitě zaslouží. ()

MM_Ramone

Mám rád americkú, filmovú tvorbu z osemdesatych rokov minulého storočia. Vzniklo v tej dobe veľa, viac či menej, kvalitných snímkov, čo formovali môj filmový vkus. Indiana Jones, Krotitelia Duchov, Rambo, Rocky, Cobra, Conan, Terminator, Predator, Komando... Dodnes som celý paf z horrorov, ktoré boli vtedy v USA natočené. Avšak buranský kovboj z Austrálie, ktorý sa zhodou okolností ocitol v New Yorku sa mi akosi nepozdával. Nie len preto, že Paul Hogan je hodne nesympatický kolohnát, ale aj celková atmosféra, či ak chcete aura, tejto dobrodužnej, akčnej komédie mi je proti srsti. Ani neviem poriadne napísať prečo, ale skrátka je to tak. Nepáči sa mi to. ** ()

sepp

Dokonala a originalni komedie se skvelym stripterem P.Hoganem a jeho budouci manzelkou L.Kozlowski. Scenky, kdy se oholi ziletkou a pak dela ze se holi nozem ci hlasky typu "Tohle ze je nuz?...TOHLE je nuz!" proste musi odrovnat kazdeho. ()

Hrabka

Kdysi dávno velmi oblíbený film, nyní oddychovka, která se jednou za čas s chutí dá dát. První půlka dobrodružná pecka v Austrálii, druhá zase komedie v NY. Dobrá směska. Dundee - jeden z největších filmových týpků. 85% ()

První ročník festivalu Aussie Film Fest

První ročník festivalu Aussie Film Fest

27.11.2014

Austrálie exotická a atraktivní: to je Australský filmový festival „Aussie Film Fest". Zahajující 1. ročník proběhne v Praze v Kině Lucerna jako dvoudenní přehlídka 28. – 29. listopadu. Praha má v… (více)