Babylon 5: Legenda o strážcích (TV film)

Babylon 5: The Legend of the Rangers

Babylon 5: Legenda o strážcoch

Sci-Fi

USA, 2002, 90 min

Michael Vejar

Stein Myhrstad

Scénografie:

Stephen Geaghan

Ďalší črep z vesmíru Babylonu 5, ktorý uzrel svetlo sveta. Niekedy netreba za každú cenu točiť nové a nové diely, resp filmy. Seriál skončil (pre mňa) doslova výborne a tieto filmy mi celkový dojem zo seriálu nekazia, no načo ich točiť keď sa vydávajú straight to dvd? To sa ale nesťažujem a aspoň mierne som si pripomenul starý dobrý Babylon 5 a najmä G'Kara :)(16.9.2010)

• Dan9K

Odnož Babylonu 5, kde je méně Star Treku a více Beverly Hills a Andromedy. Výsledek by nebyl překvapivě až takový průšvih (to jen trochu), kdyby nebyly najati ještě horší herci než v Beverly Hills. Zejména Myriam Sirois v roli Sarah je tak strašně špatná, že to se jen tak nevidí. Ty ksichty a pohyby během scén, kdy střílí v tom prazvláštním zařízení, jsou fakt směšně bolestné. Jinak samotná zápletka mě zaujala rozhodně víc než piloty Babylonu 5 nebo Crusade. Posádka je sympatická minimálně v tom, že to jsou outsideři, čímž se lehce připodobnila seriálům Farscape či Firefly. Hloupoučký Tirk by byl jistě veselou postavou. Neúspěšný pilotní díl musím pochválit i za triky, které jsou v rámci Babylonu 5 opravdu o třídu výš než kdy jindy a je příjemný návrat Christophera Franka, coby skladatele. Bylo fajn slyšet zase melodie Babylonu 5. Hlavní tahák, G'Kar, splnil svou úlohu a je stejně dobrý jako vždycky, pro jeho herce Andrease Katsulase, to byla poslední role v životě. Celkově je však Legenda o strážcích hodně jednoduchá podívaná bez špetky invence a ždímá prostředí seriálu, které by mělo klidně ještě svůj velký potenciál, jeho tvůrci jsou však již hodně vysušení.(25.8.2010)

Americký seriál Babylon 5 je stejně kultovní záležitostí jako známější Star Trek. Přestože je prostředí, ve kterém se příběhy odehrávají, takřka totožné, není Babylon 5 pouhým klonem úspěšnější série. Celý seriál vytvořil uznávaný autor comicsů J. Michael Straczynski a ten platí za jednoho z nejoriginálnějších scénáristů. Dobrodružství posádky lodě Liandra je strhující, důraz je kladen i na přátelský vztah mezi kapitánem Martelem a jeho důstojníky Dulannem a Sarah Cantrell. Je to televizní sci-fi, z čehož samozřejmě vyplývají určité nedostatky. Ale pokud je k dispozici dobře napsaný scénář, papundeklové kulisy nemusí vadit.(23.12.2010)

Sice zde byl více využit potenciál filmu než v Třetím prostoru a Řece duší, ale hodnotově to lepší nebylo. Podle úvodních titulků to vypadalo na neuskutečněný spin-off, ale příběh je zde uzavřen a spojení s Babylon 5 je jen účast G'Kara a "vesmír" Babylonu 5. Zajímavá byla obrana lodi přes virtuální realitu, ale v praxi si nějak nedokáži představit, že by to tak fungovalo, to by byla makačka jak v posilovně.(6.11.2016)

• BMAJTZ

Od zacatku se to zda byti uplne mimo celou B5 serii a vlastne taky je. Je to proste o necem uplne jinem s nekym uplne jinym a je to naprosto desne. Tohle jsem od jmena Babylon 5 necekal. Nektere veci v tomhle filmu mi prisly naprosto smesne a naprosto mimo misu tak treba co to bylo za utocny mod dane lodi ten vyznel naprosto trapne a v celkovem pohledu strasne neefektivni. Ale to je jenom jedna vec a ne az tak filmova jako spise scenaristicka ale trapnych scenaristickych momentu se dockame od zacatku do konce vice. Herecke vykony to je kapitola sama pro sebe proste jim to nezerete a oni se ani nijak zvlas nesnazi. Smula tohle je proste kandidat na otres a vlastne spatny vtip s krasnym jmenem B5. A to mam Babylon 5 jinak opravdu rad.(8.3.2009)