poster

Babylon 5: Legenda o strážcích (TV film)

 • USA

  Babylon 5: The Legend of the Rangers

 • Slovensko

  Babylon 5: Legenda o strážcoch

Sci-Fi

USA, 2002, 90 min

Režie:

Michael Vejar

Střih:

Stein Myhrstad
(další profese)
 • filmmovier
  **

  Legenda o strážcích. Moje vůbec první setkání s fenoménem Babylonu 5. Nutno podotknout, že jsem se na něj fakt dost těšil. Až donedávna jsem o Babylonu nevěděl skoro nic, snad jen to, že ho Sheldon Cooper NEMÁ RÁD. Škoda, že je u nás tak neznámý, ale zpět k tomuto filmu. První půlhodina nabídla docela slušný přislíb zajímavé podívané, ale čím byl film delší, tím víc mě to nudilo. Příběh má zajímavý, ovšem potenciál nevyužitý a rozhodně to celé mohlo vypadat o dost jinak a hlavně o dost lépe. Ovšem triky byly naprosto luxusní a nemohl jsem si na ně stěžovat, i herci nebyli špatní, ale zklamání převládá. Seznámení s Babylonem 5 dopadlo tedy spíše tragicky a já tento film moc nedoporučuji, tak uvidíme co dál. Potenciál byl obrovský, jako sci - fi opravdová slabota. 47%. EDIT: Když svět Babylonu 5 znáte lépe (hlavně ze seriálu), hned se na to kouká lépe, možná vám to dokonce přijde i lepší, ale nicméně, počet hvězdiček to nejspíš nezmění.(11.5.2012)

 • bartias
  ****

  Americký seriál Babylon 5 je stejně kultovní záležitostí jako známější Star Trek. Přestože je prostředí, ve kterém se příběhy odehrávají, takřka totožné, není Babylon 5 pouhým klonem úspěšnější série. Celý seriál vytvořil uznávaný autor comicsů J. Michael Straczynski a ten platí za jednoho z nejoriginálnějších scénáristů. Dobrodružství posádky lodě Liandra je strhující, důraz je kladen i na přátelský vztah mezi kapitánem Martelem a jeho důstojníky Dulannem a Sarah Cantrell. Je to televizní sci-fi, z čehož samozřejmě vyplývají určité nedostatky. Ale pokud je k dispozici dobře napsaný scénář, papundeklové kulisy nemusí vadit.(23.12.2010)

 • BMAJTZ
  *

  Od zacatku se to zda byti uplne mimo celou B5 serii a vlastne taky je. Je to proste o necem uplne jinem s nekym uplne jinym a je to naprosto desne. Tohle jsem od jmena Babylon 5 necekal. Nektere veci v tomhle filmu mi prisly naprosto smesne a naprosto mimo misu tak treba co to bylo za utocny mod dane lodi ten vyznel naprosto trapne a v celkovem pohledu strasne neefektivni. Ale to je jenom jedna vec a ne az tak filmova jako spise scenaristicka ale trapnych scenaristickych momentu se dockame od zacatku do konce vice. Herecke vykony to je kapitola sama pro sebe proste jim to nezerete a oni se ani nijak zvlas nesnazi. Smula tohle je proste kandidat na otres a vlastne spatny vtip s krasnym jmenem B5. A to mam Babylon 5 jinak opravdu rad.(8.3.2009)

 • LakiyL
  ***

  Ďalší črep z vesmíru Babylonu 5, ktorý uzrel svetlo sveta. Niekedy netreba za každú cenu točiť nové a nové diely, resp filmy. Seriál skončil (pre mňa) doslova výborne a tieto filmy mi celkový dojem zo seriálu nekazia, no načo ich točiť keď sa vydávajú straight to dvd? To sa ale nesťažujem a aspoň mierne som si pripomenul starý dobrý Babylon 5 a najmä G'Kara :)(16.9.2010)

 • Luk Skywalker
  ***

  Sice zde byl více využit potenciál filmu než v Třetím prostoru a Řece duší, ale hodnotově to lepší nebylo. Podle úvodních titulků to vypadalo na neuskutečněný spin-off, ale příběh je zde uzavřen a spojení s Babylon 5 je jen účast G'Kara a "vesmír" Babylonu 5. Zajímavá byla obrana lodi přes virtuální realitu, ale v praxi si nějak nedokáži představit, že by to tak fungovalo, to by byla makačka jak v posilovně.(6.11.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace