Reklama

Reklama

Babylon 5: Legenda o strážcích

(TV film)
  • USA Babylon 5: The Legend of the Rangers (více)

Obsahy(1)

Píše se rok 2264, války skončily a začala nová éra průzkumu Vesmíru. Byla založena Mezihvězdná Aliance aby udržovala mír mezi všemi národy, včetně Země. Strážci jsou elita ozbrojených sil, rekrutovaní z nejlepších mladých mužů, chytrých a oddaných všem rasám. Spojují nejvyspělejší techniku cestování prostorem s ideály a ctnostmi starověkých rytířů. Při své misi se setkávají s neznámým mimozemským národem, jehož obrovská smrtonosná síla je mnohem větší, než kterákoliv jiná síla, která se vyskytovala na Zemi nebo v jiném světě Mezihvězdné Aliance. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (21)

majo25 

všechny recenze uživatele

Trochu rozporuplné, ale pre fanúšikov B5 nutnosť. Nové postavy, nové úlohy, nové lode, ani zmienka o stanici B5, ostal iba G'Kar (ktorý vo všetkých predchádzajúcich filmových spracovaniach zasa chýbal) a rasy babylonského univerza. Keď dôjde k acii, je to už viac ako solídne kafe - televízny film sa môže oprieť o zdarilé efekty, atraktívne vesmírne súboje či sympatickú posádku, ktorá sa snaží vymotať z problémov. Po vymotaní sa ale film prekvapujúco končí a ostáva po ňom iba pachuť niečoho nedotiahnutého, pretože film pôsobí iba ako epizóda, resp. ako nedokončený pilot seriálu. ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Pre mňa ešte väčšie sklamanie ako nudný Crusade. Nečudo, že tento pokus o ďalší Spin-off Babylonu 5 to dotiahol len k pilotnej časti. Nové postavy, zápletka a ani divný vizuál sa mi vôbec nepáčili. Jednu hviezdičku dávam za charizmatického G'Kara, ktorý môže čítať telefónny zoznam a pôsobí to ako vzrušujúce filozofické kázanie. 3/10. ()

Reklama

bartias 

všechny recenze uživatele

Americký seriál Babylon 5 je stejně kultovní záležitostí jako známější Star Trek. Přestože je prostředí, ve kterém se příběhy odehrávají, takřka totožné, není Babylon 5 pouhým klonem úspěšnější série. Celý seriál vytvořil uznávaný autor comicsů J. Michael Straczynski a ten platí za jednoho z nejoriginálnějších scénáristů. Dobrodružství posádky lodě Liandra je strhující, důraz je kladen i na přátelský vztah mezi kapitánem Martelem a jeho důstojníky Dulannem a Sarah Cantrell. Je to televizní sci-fi, z čehož samozřejmě vyplývají určité nedostatky. Ale pokud je k dispozici dobře napsaný scénář, papundeklové kulisy nemusí vadit. ()

PKD 

všechny recenze uživatele

Tak toto mi tenkrát už hned na poprvé slušně vyrazilo dech. A to jsem od tohoto dílka před shlédnutím,nic moc nečekal. Leč...spletl jsem se. A proto vždy po shlédnutí zuřím,že zůstalo jen u pilotu a nedostali jsme tak celý seriál. Skvělá atmosféra. A special quest star- G´Kar samoz.velmi potěšil včetně supr závěrečné hudby (kterýžto motiv slouží jako úvodní hudební doprovod 5.s.) a samotné stanice B5.:) A dejte si pozor,protože na této stanici není nikdo tím,čím se zdá být. Jak na závěr varuje G´Kar. A má jistě pravdu. A na závěr malá ironie. Koncept Rangerů mě totiž nikdy v seriálu moc nefascinoval a proto je paradoxní a překvapivé,že toto mě dostalo už na po1.:) ()

Dan9K 

všechny recenze uživatele

Odnož Babylonu 5, kde je méně Star Treku a více Beverly Hills a Andromedy. Výsledek by nebyl překvapivě až takový průšvih (to jen trochu), kdyby nebyly najati ještě horší herci než v Beverly Hills. Zejména Myriam Sirois v roli Sarah je tak strašně špatná, že to se jen tak nevidí. Ty ksichty a pohyby během scén, kdy střílí v tom prazvláštním zařízení, jsou fakt směšně bolestné. Jinak samotná zápletka mě zaujala rozhodně víc než piloty Babylonu 5 nebo Crusade. Posádka je sympatická minimálně v tom, že to jsou outsideři, čímž se lehce připodobnila seriálům Farscape či Firefly. Hloupoučký Tirk by byl jistě veselou postavou. Neúspěšný pilotní díl musím pochválit i za triky, které jsou v rámci Babylonu 5 opravdu o třídu výš než kdy jindy a je příjemný návrat Christophera Franka, coby skladatele. Bylo fajn slyšet zase melodie Babylonu 5. Hlavní tahák, G'Kar, splnil svou úlohu a je stejně dobrý jako vždycky, pro jeho herce Andrease Katsulase, to byla poslední role v životě. Celkově je však Legenda o strážcích hodně jednoduchá podívaná bez špetky invence a ždímá prostředí seriálu, které by mělo klidně ještě svůj velký potenciál, jeho tvůrci jsou však již hodně vysušení. ()

Galerie (10)

Reklama

Reklama