Životy miliónov ľudí sú ohrozené smrtiacimi kobylkami. A v tejto chvíli je Dr. Maddy Rierdon jediný, kto s hrozbou môže niečo urobiť. Ako vládny zástupca objaví utajený výskum, pri ktorom mali byť pre armádu k dispozícii špeciálne skrížené kobylky. Táto prevratná biologická zbraň však jedného ňa môže ohroziť aj samotného stvoriteľa. Uniknúť pred rojom a riskovať svoj vlastný život, aby zachránil milióny iných životov je pre neho samozrejmosť... (oficiální text distributora)

Martin741

Ako existuje katastroficky zaner /napriklad film Towering Hell ..../tak navrhujem zaviest novu filmovu kategoriu, a to katastrofalny zaner. Film Locusts bud prvym ziarivym prikladom. 0 % ()

cariada

Opět se něco posere a kobylky maj hladík. Ještě že je tu někdo kdo je zastaví. To je stále stejné klišé. Tady je zneškodní pomocí proudu jak vynalézavé. ()

Nihlathak

Dvě ženy schované pod stolem, zatímco kobylky žerou jejich kancelář: A: "Vypadám moc dobře na to, aby to byla pravda." ; B: "Tak to asi pravda je" ()

Prochy38

Blbost "na entou". * pouze za kočku L. Lawless a spoustu pěkných záběrů na kobylky (myslím ty dokumentární). Jinak je to o ničem, hloupé, naivní, tupé, nudné, trapný konec.... Nepovedlo se. ()

Jan.S.Harold

Průměrný béčko s americkým broukem, pravda, mohlo to mít poloviční stopáž. Trololo to zas tak moc není, ale v rámci žánru to není to nejhorší... ()

Ethano

Naprosto předvídatelné béčko s několika známými "ksichty". No, pravda, jedna věc se opravdu předvídat nedá - pro ty co to ještě neviděli a hodlají se na to z nějakého důvodu dívat: schválně si zkuste v půlce filmu tipnout, jak se jim podaří vyhubit celou několikasetmiliónovou populaci nenasytných GMO kobylek. Já bych si troufnul říct, že to neuhodnete - a pokud snad ano, měli byste asi navštívit psychiatra :) ()

deep odpad!

veškerá klišé katastrofických filmů,nízký rozpočet,patriotismus(možná by se měly pro zbytek světa dělat speciální sestřihy těchhle nechutných vlasteneckých scén,chápu,že amíci se při nich bijou do prsou hrdostí,ale zbytku světa je to v lepším případě šumák,v horším to vytváří nasroidní situace...)a rádobyherci...co dodat?xena to vážně nevytáhne.btw-nejsem antiamerickej jen mě s tímhle serou. ()

Pitryx odpad!

Místy jsem si připadal, že se učím zeměpis. Každou chvíli jiné město. Navíc do toho zamontovali těhotenství hlavní hrdinky a tudíž řešení jejích potíží s milencem. Horší kombinace už asi být nemohla. Konec pitomý. Ale dobře mi tak, věděl jsem do čeho lezu. To už ty druhé kobylky, které nesly smrt byly lepší o pokusy gore scén. ()

kissilen

Už len názov vyvoláva v človeku pocit, že to bude aspoň trochu hororové. Tento film ma veľmi sklamal... Také nemastné neslané nič... ()

Pisoarec odpad!

Spolu s tim ujetym filmem se žralokem, jednoznačně nejlepší béčko televize Nova. Doufám, že někdy budou dávat třeba i Odsouzeni zemřít. Taky ideální film pro Novu. A proč sou vlastně Kobylky tak skvělý béčko? Autoři jako by snad viděli všechny nejhorší filmy světa a veškeré chyby použili i do svého filmu. Máme tu hlášky, které mají být asi vážné, ale my se jim smějeme. Např. když kobylky naráží do mrakodrapu a jeden týpek tam cituje nějaký kecy z Bible o kobylkách. V tý Bibly je snad úplně všechno. Dále pak ty nejklišovatější klisé - oznamování těhotenství hlavní hrdinky svému muži, zrovna ve chvíli, kdy panuje největší chaos a jeho tato novinka samozřejmě naprosto uklidní. Triky působí komicky, což je u béčka vždycky plus. Výbuch letadla je snímán z dálky a oheň je exidentně digitální. Hejno kobylek je do obrazu vloženo sice solidně, nicméně je hodně znát, že tam žádné kobylky ve skutečnosti nejsou. Když se herci před kobylkami ohání, je jasně poznat, že máchají do prázdna. Zajímavé, že takový Ptáci od Alfreda Hitchcocka byli v tomhle směru zpracovány mnohem lépe. Herecké výkony jsou úměrné tomu, co jim předkládá scénář.Žádný herec na světě by nedokázal přirozeně ze svých úst trousit takto stupidní dialogy. Dokonce ani Alec Baldwin, nejlepší herec na světě (Team America, že?) Dějová zápletka, narace a vykreslení postav, to je další pikantnost. Nechybí šílený vědec, který to všechno vlastně zavinil a aby svou chybu odčinil, v závěru neváhá obětovat svůj život, což se jako vždy děje se slovy: ,,Vyřiďte Kate, že ji miluju...ááárgh" Nemůžou chybět ani drsní vládní činitelé a jako eso v rukávu je tu nenápadná bioložka s brýlemi, která podpoří plán o masovém usmrcení kobylek elektrickým proudem. Líbil se mi moment, kdy osmahlé kobylky dopadaly na čelní sklo vozu a měly přitom krásně žlutou barvu, přitom předtím, kdy je spálil el. proudu na pšeničném silu, byly černé jak bota. Trochu zarazí i to, že jakmile hrdinové vyjdou ven ze sila, aby se podívali na grilované kobylky, které se válí všude na zemi, neslyšíme můj oblíbený zvuk křupání kobylčích těl, který by se zjevně měl dostavit, když se jich na trávě válí tisíce. Nutno ještě říci, že ve filmu hraje taky Xena, která svůj sex-appeal ztratila někde v koženém trikotu válečné hrdinky a její tělo už není reklamou na sex. Objeví se zde i táta ze Sám doma. Ten hraje toho šílenýho vědce. Málem bych zapomněl zmínit také ,,vynikající" dabing. U hlavních postav to celkem jde, ale jakmile promlouvají nějací štěkači, slyšime např. u urostlého černocha hlásek jednoho typa, kterej snad nikdy nevyroste a pořád má hlas jak puboš. Nevim, jak se menuje, škoda. A pak komentář v rádiu. Ten zase namlouval ten borec, co daboval toho kluka v Zachraňte Williho. I ten má pořád hlas jak miminko. Kolik mu může bejt? Daniel Dítě výběr vedlejších hlasů opět podcenil. Ale to nevadí, další plus k dokonale špatnému filmu. Takže pakliže máte rádi hodně špatné filmy, vyžíváte se na nich a napjatě očekáváte jejich uvedení v televizi nezoufejte, Kobylky jsou jednoznačně pro vás a pakliže jste je neviděli, nezoufejte, Nova se neustále překonává, špatné filmy bude uvádět pořád. Samozřejmě s působivou reklamou jako vždy. P.S. chtěl jsem dát pět hvězdiček, protože tohle je unikát současného špatného filmu, ale někdo by si možná mohl myslet, že těch pět hvězdiček znamená kvalitu. Ano, ale na opačném konci provazu. Je to kvalitní, špatný film. Tak bych to asi řekl () (méně) (více)

circa5 odpad!

Na tento film jsem narazil náhodou v TV a strašně mě pobavil. Řadím ho do kategorie céčkových filmů s efekty z doby kamenné. ()

CrazyWolf

Vydržel jsem u toho až do konce, ale jen proto, abych uviděl, jak se těch kobylek zbaví. Toho amerického patriotismu tam je až moc. A je vidět, že je to dělané pro pitomé americké publikum, které nezná pojmy jako DDT (dokonce ani hlavní hrdinka, bioložka ho nezná ! ! ! !), v životě nezažili výpadky elektrického proudu a uvěří, že malá holčička skončí v komatu po útoku roje kobylek, i když má jen docela malé škrábnutí na hlavě. Amíci by měli pochopit, že takové filmy jim v zahraničí nikdo nesežere, protože nejsme blbí jako oni. ()